Jump to content

[Επίσημο] HTC One V


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

blackup νομίζω ότι γίνεσαι λιγουλάκι άδικος. Επειδή σου βγήκε μια ελαττωματική συσκευή, δεν σημαίνει ότι είναι όλες έτσι! Και αναβάθμιση βγήκε τον Μάρτη, αν κοιτάξεις 2-3 σελίδες πίσω θα δεις που λέμε γι΄αυτήν. Τίποτα το σημαντικό, αλλά βγήκε.

Μια χαρά κινητό είναι... μόνο λίγη περισσότερη RAM του χρειαζόταν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

blackup

Μια χαρά κινητό είναι... μόνο λίγη περισσότερη RAM του χρειαζόταν!

 

Πραγματικά είναι μια χαρά κινητό... Αλλά αυτό με τη ram είναι πρόβλημα... Σίγουρα ήθελε μεγαλύτερη, και όταν το αγόραζα δεν είχα την ανάλογη γνώση για να το αξιολογίσω. Γενικά δεν είναι να το φορτώνεις πολύ....

Αλλιώς δεν έχει να ζηλέψει και πάρα πολλά από ακριβότερα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, είναι η ιδέα μου η φορτίζει πολύ αργά η μπαταρία; Θέλει κάπου 2μιση ώρες...μου φαίνεται υπερβολικό!! (Μέσω PC κάνει 3)

Βαλε το κινητο σε λειτουργια Flight Mode και θα φορτιστει πληρως στο μισο χρονο ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
dexter85 χλωμό το κόβω... εγώ πλέον δεν περιμένω και πολλά, αλλά επειδή λειτουργεί απροβλημάτιστα το κινητάκι δεν με νοιάζει κιόλας!
Link to comment
Share on other sites

Η βλάβη που έπαθα είναι τυχαίο περιστατικό.

 

Ο λόγος που για μένα τελείωσε η HTC, είναι ότι μόλις 3 μήνες αφού το κυκλοφόρησε, ανακοίνωσε ότι δεν θα πάρει επόμενη έκδοση Android και δεν εννοώ τις minor αναβαθμίσεις σε αριθμούς version μετά το 5ο δεκαδικό! :p

 

Τέλος για μένα η HTC, χωρίς «μα και μου».

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, μπορώ να φορτίσω το κινητό με οποιονδήποτε φορτιστή micro usb, σωστά; Έχω την εντύπωση ότι ο δικός του έχει πρόβλημα...δεν είναι λογικό να φορτίζει πιό γρήγορα στο pc!!!

Μπορώ π.χ. να χρησιμοποιήσω αυτόν;;;

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Έχει έρθει ένας φίλος από το σπίτι με ένα HOV να το rootάρουμε και να βάλουμε custom rom. Λέγαμε για JB αλλά στο xda που έψαξα δεν βρήκα αν υπάρχει κάποια αξιόλογη custom rom JB. Οπότε λέμε για αυτή εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1647052

 

Την βλέπω δοκιμασμένη. Για αρχή λέμε να βάλουμε αυτή. Υπάρχει κάποια άλλη να προτείνετε; JB γιατί δεν έχει δουλευτεί; είναι βαριά και βγάζει θέματα;

 

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Άμα την δοκιμάσεις φίλε πες εντυπώσεις μήπως το επιχειρήσω κι εγώ...

 

φαίνεται καλή. το sense είναι όπως ήταν του hox με 3d γραφικά. δεν δείχνει θέμα αστάθειας. θα την αφήσουμε να την δουλέψει μερικές μέρες και να μου πει αν είχε κανένα θέμα. αλλά θέλω να κοιτάξω για jb μήπως βρούμε καμία καλή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω κάποιο πρόβλημα με τα original htc ακουστικά που έχει το κινητό στην εργοστασιακή συσκευασία. Τα βάζω στη συσκευή και δε τα βλέπει. Λειτουργεί κανονικά σα να μην είχε πάνω ακουστικά. Αν βάλω στο κινητό άλλα ακουστικά (προφανώς χωρίς μικρόφωνο) τα βλέπει κανονικά και ο ήχος βγαίνει από εκεί.

 

Τα ακουστικά που παρουσιάζουν το πρόβλημα άμα τα συνδέσω σε άλλη συσκευή πχ Η/Υ λειτουργούν μια χαρά ως προς τον ήχο.

Το ζήτημα είναι γιατί δεν θέλουν να συνεργαστούν με το κινητό. Ρωτώ άμα έχει κανείς άλλο το ίδιο πρόβλημα πριν πάω να αγοράσω καινούρια ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είχε πρόβλημα στην αρχή με τα ακουστικά αλλά στη συνέχεια βγήκαν αναβαθμίσεις και διορθώθηκε το πρόβλημα. Έχεις κάνει αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθούσε αν μου έλεγε κάποιος πόσο κρατάει μια κανονική φόρτιση του κινητού στην πρίζα. Συνήθως το φορτίζω γύρω στο 10% και η πλήρης φόρτιση (100%) δεν παίρνει λιγότερο από 3,5 ώρες!! Είναι φυσιολογικό αυτό; Μάλιστα πήρα και καινούργιο ίδιο φορτιστή μήπως ο παλιός είχε πρόβλημα αλλά δεν βλέπω σημαντική διαφορά. Σκέφτηκα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η υποδοχή usb στη συσκευή αλλά πάλι δεν στέκει αφού στο pc φορτίζει περίπου σε 3 ώρες!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και μ΄έχει προβληματίσει...
Link to comment
Share on other sites

mol η μπαταρία ειναι 1500 και ο φορτιστής δίνει 1000. Απλά λέω μήπως σε άλλους φορτίζει γρηγορότερα να δω αν έχω εγώ το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εμένα ίσως φορτίζει ταχύτερα, όχι πολύ, αλλά εγώ το έχω σε ρύθμιση πτήσης το κινητό μόνιμα οπότε δε καταναλώνει παραπάνω κατά τη φόρτιση

Δε νομίζω ότι έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε ρύθμιση πτήσης βλέπω διαφορά, δυστυχώς! Τέλος πάντων, το θέμα είναι να μην έχει πρόβλημα. Ευχαριστώ... :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επανέρχομαι στο θέμα μιας και το δικό μου κινητό πλέον αργεί πολύ να φορτίσει. Κάνει πολλές ώρες και το έχω πάντα σε λειτουργία πτήσης και το wifi κλειστό. Δε μπορώ να βρω το λόγο. Ωστόσο η αντοχή της μπαταρίας όταν το κινητό έχει φορτίσει δεν έχει επηρεαστεί...
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες η ενταση του ηχου κλησης χαμηλωνει μονη της με αποτελεσμα να χανω αρκετες κλησεις γτ απλα δεν το ακουω!!!...Εχει παρατηρηθει το ιδιο προβλημα σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

johnb ακριβώς αυτό που λες! Ακούγεται κουλό, αλλά πλέον στο pc φορτίζει πιο γρήγορα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκίμασα στο υπολογιστή. Θα το κάνω αύριο ελπίζω! Έχεις δει εσύ διάφορα στη κατανάλωση από τότε που το έπαθες; θα δω και στο xda τι παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Με την διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω κανένα πρόβλημα, μπορεί να μου βγάλει και 3 μέρες! Απλώς αργεί υπερβολικά να φορτίσει...
Link to comment
Share on other sites

Ποσο λυπηρο ειναι πολλοι χρηστες να αναφερουν τις εμπειριες τους απο τις αναβαθμισεις και εμεις να εχουμε μεινει στασιμοι!!!

Απαραδεκτο κινητο κατω του ετους σε κυκλοφορια να μπαινει στο περιθωριο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...