Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα το sinner την προηγούμενη βδομάδα.

Ωραίο χωρίς να με ενθουσιάσει κιόλας.

Οι ερμηνείες πολύ καλές και το story έξυπνο.

Ενα 7/10 θα το βάλω.

 

The punisher.

Το τέλειωσα χτες.

Ωραίο.ισως οχι οπως το πρώτο ομως με κράτησε.

Πολύ ξύλο βέβαια και εξωπραγματικές οι αντοχές του τιμωρού.

7/10 κι εδώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο Bernthal πραγματικά έχει ταιριάξει άριστα με αυτόν τον ρόλο. Εμένα μου άρεσε ο δεύτερος κύκλος και είναι κρίμα που μάλλον η σειρά θα κοπεί. Πέρα από το TWD που έπαιξε πολύ καλά τον ρόλο του "κακού", σε ξανά δύο ταινίες που τον έχω δει ακόμα, είναι καλός ηθοποιός. Ο τιμωρός του έκατσε γάντι πιστεύω.

 

Εντάξει λογικό είναι, ήρωας της Marvel είναι και δικαιολογείται να αντέχει τέτοιο ξύλο. Και στον πρώτο κύκλο σε κάποια φάση ετοιμοθάνατος ηταν. Σε σχέση με τις αντίστοιχες ταινίες όπως και τα comics, προσπαθούν να την κάνουν κάπως πιο "ανθρώπινη" την σειρά και στα πλαίσια του ρεαλιστικού. Για παράδειγμα ο Jigsaw είχε απλά μερικές χαρακιές στο πρόσωπο. Στα comics και στην δεύτερη νομίζω ταινία, ήταν πολύ πιο παραμορφωμένος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάει για 2η σεζόν, έχεις ψάξει καθόλου;

Έχει ανανεωθεί για 6 ακόμη επεισόδια!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και το 6 επεισόδιο του big little lies. Καμία άκρη για το ποιος είναι το δολοφονημένο πρόσωπο.

 

3 άτομα που μου έρχονται στο μυαλό

 

 

 

Ο άνδρας της Celeste

Ο πατέρας του ζιγκι

Η μητέρα του ζιγκι

 

 

 

Πραγματικά δεν έχω ιδέα δεν δίνουν κανένα στοιχείο. Θα δω και το 7 σήμερα και επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ το kingdom του Netflix, μου άρεσε πάρα πολύ και ομολογώ ότι ήταν καλύτερο απ ότι περίμενα. Με ανατροπές και δολοπλοκίες σε όλα τα μέτωπα, πολύ ωραία σειρά. Αντε να δούμε πότε θα βγει η 2η σεζον

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και το 6 επεισόδιο του big little lies. Καμία άκρη για το ποιος είναι το δολοφονημένο πρόσωπο.

 

3 άτομα που μου έρχονται στο μυαλό

 

 

 

Ο άνδρας της Celeste

Ο πατέρας του ζιγκι

Η μητέρα του ζιγκι

 

 

 

Πραγματικά δεν έχω ιδέα δεν δίνουν κανένα στοιχείο. Θα δω και το 7 σήμερα και επανέρχομαι.

Δεν μπορώ να πω, το βρήκες!Βρες και το δολοφόνο τώρα :D

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω, το βρήκες!Βρες και το δολοφόνο τώρα :D

 

Ειμαι τσακαλακι γενικα(εκτος αν δεν ειναι κανεις απο τους 3). Ειδα 30 λεπτα το πρωι απο το 7 επεισοδιο και εφυγα για δουλεια. Μολις γυρισα οποτε λες να κανω μια μαντεψια για το δολοφονο? Θα ελεγα τι celeste εξαιτιας αυτου που εγινε αλλα ειναι too obvious οποτε δεν θα την πω. Παω να δω το υπολοιπο μισο και επιστρεφω για ενα συντομο review.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τσακαλακι γενικα(εκτος αν δεν ειναι κανεις απο τους 3). Ειδα 30 λεπτα το πρωι απο το 7 επεισοδιο και εφυγα για δουλεια. Μολις γυρισα οποτε λες να κανω μια μαντεψια για το δολοφονο? Θα ελεγα τι celeste εξαιτιας αυτου που εγινε αλλα ειναι too obvious οποτε δεν θα την πω. Παω να δω το υπολοιπο μισο και επιστρεφω για ενα συντομο review.

Είσαι τσακάλι τελικά :D

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τσακάλι τελικά :D

 

Τελικα επεσα μεσα στα 2/3 χωρις να το ξερω. Δεν το ειχα υποψιαστει καθολου αυτο το σεναριο και με εξεπληξε πολυ ευχαριστα. Αρκετα solid η σεζον και αφηνει ενα ομορφο συναισθημα στο τελος απλα μπραβο.

Link to comment
Share on other sites

Big Little Lies

Big-Little-Lies-poster.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt3920596/?ref_=nv_sr_1

 

Μια εξαιρετικη mini σειρα 7 επεισοδιων. Στα πρωτα 6 επεισοδια χτιζει οτι θα ακολουθησει στο τελευταιο επεισοδιο. Πολυ γνωστα ονοματα και αρκετα καλοι ηθοποιοι. Ιδιαιτερη σκηνοθεσια και ωραιο soundtrack. Δειτε την απλα στο τελος θα σας αφησει ενα πολυ ομορφο συναισθημα. 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επεσα μεσα στα 2/3 χωρις να το ξερω. Δεν το ειχα υποψιαστει καθολου αυτο το σεναριο και με εξεπληξε πολυ ευχαριστα. Αρκετα solid η σεζον και αφηνει ενα ομορφο συναισθημα στο τελος απλα μπραβο.

Έτσι είναι.Τώρα λογικά στον 2ο κύκλο (που στην Ελλάδα θα μεταδοθεί την άνοιξη του 2020 δυστυχώς) θα μας δείξει ή την συνέχεια της κατάστασης, με ενδεχόμενη ανάπτυξη του θέματος με τον βίαιο πατέρα του μικρού, ή ίσως με την τιμωρία της δολοφόνου...ποιος ξέρει..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.Τώρα λογικά στον 2ο κύκλο (που στην Ελλάδα θα μεταδοθεί την άνοιξη του 2020 δυστυχώς) θα μας δείξει ή την συνέχεια της κατάστασης, με ενδεχόμενη ανάπτυξη του θέματος με τον βίαιο πατέρα του μικρού, ή ίσως με την τιμωρία της δολοφόνου...ποιος ξέρει..

 

Λες να μας δειξει flashbacks απο τη ζωη του πατερα? Δεν θεωρω οτι ηταν δολοφονια ισα ισα μπραβο για οτι εκανε. Δεν της αξιζει τιμωρια. Αυτος του αξιζε να πεθανει ομως. Ισως ασχοληθουν με τελειως διαφορετικη ιστορια για να δουμε. Κορυφη η πρωτη σεζον παντως.

Link to comment
Share on other sites

Λες να μας δειξει flashbacks απο τη ζωη του πατερα? Δεν θεωρω οτι ηταν δολοφονια ισα ισα μπραβο για οτι εκανε. Δεν της αξιζει τιμωρια. Αυτος του αξιζε να πεθανει ομως. Ισως ασχοληθουν με τελειως διαφορετικη ιστορια για να δουμε. Κορυφη η πρωτη σεζον παντως.

Συμφωνώ ότι δεν είναι δολοφονία.Σχετικά με τον πατέρα εννοώ ότι ίσως εμφανιστεί στο παρόν, ή κάτι τέτοιο.Θα δούμε.Το περιμένω υπομονετικά.Θα χάσουμε, όμως τις έξαλλες ερωτικές σκηνές της κιντμαν αφού δεν έχει άντρα πια!:lol::lol::lol::lol:

 

Αλήθεια, εσύ το κατέβασες;Ή το έχει κάπου online,γιατί το να περιμένω μέχρι την άνοιξη του 2020 δεν μου κάθεται καλά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι δεν είναι δολοφονία.Σχετικά με τον πατέρα εννοώ ότι ίσως εμφανιστεί στο παρόν, ή κάτι τέτοιο.Θα δούμε.Το περιμένω υπομονετικά.Θα χάσουμε, όμως τις έξαλλες ερωτικές σκηνές της κιντμαν αφού δεν έχει άντρα πια!:lol::lol::lol::lol:

 

Αλήθεια, εσύ το κατέβασες;Ή το έχει κάπου online,γιατί το να περιμένω μέχρι την άνοιξη του 2020 δεν μου κάθεται καλά.

 

Μα ο πατερας του Ζιγκι ειναι ο ανδρας της celeste. Δεν αφησαν να εννοηθει αυτο στο τελος η απλα θυμηθηκε πως της φεροταν αυτος που την αφησε εγγυο? Δεν μπορει να επανελθει τουλαχιστον στο παρον εχει κλεισει αυτο το κομματι εκτος και αν εχω λαθος εδω και ειναι αλλος ο πατερας του ζιγκι. Το κατεβασα ναι σε τελεια ποιοτητα 54gb ηταν ολη η σεζον. Και την δευτερη θα την κατεβασω δεν εχω δυνατοτητα να την δω απο αλλου. Netflix και ote tv εχω που δεν την εχουν.

 

Η kidman εδωσε ρεστα. Τι γυναικαρα ειναι αυτη και στα 52 της μαλιστα.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Μα ο πατερας του Ζιγκι ειναι ο ανδρας της celeste. Δεν αφησαν να εννοηθει αυτο στο τελος η απλα θυμηθηκε πως της φεροταν αυτος που την αφησε εγγυο? Δεν μπορει να επανελθει τουλαχιστον στο παρον εχει κλεισει αυτο το κομματι εκτος και αν εχω λαθος εδω και ειναι αλλος ο πατερας του ζιγκι. Το κατεβασα ναι σε τελεια ποιοτητα 54gb ηταν ολη η σεζον. Και την δευτερη θα την κατεβασω δεν εχω δυνατοτητα να την δω απο αλλου. Netflix και ote tv εχω που δεν την εχουν.

 

Η kidman εδωσε ρεστα. Τι γυναικαρα ειναι αυτη και στα 52 της μαλιστα.

Δεν το είχα συνδέσει..όπως και να έχει περιμένουμε.Το είχα δει στην ΕΡΤ-1 πριν 2 μήνες το ολοκλήρωσαν.Κλασσικά 3% τηλεθέαση έκανε..Αλλά , μάλλον θα το κατεβάσω αμέσως όταν γίνει διαθέσιμο γιατί αν περιμένω την Ελληνική τιβι κάηκα.:wacko:

http://www.ert.gr/ert-protaseis/big-little-lies-stin-ert1-2/

 

Δες εδώhttps://metro.co.uk/2019/01/28/zoe-kravitz-reveals-big-little-lies-season-2-release-date-literally-cannot-wait-8406113/

ένα σχετικό άρθρο προχθεσινό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβηκε το prison break στο Netflix για όποιον ενδιαφέρεται

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...πριν λίγες μέρες τελείωσα το shooter.καλουτσικη σειρά δε με απογοήτευσε σε κανένα σημείο...σήμερα ξεκίνησα το περιβόητο homeland....αξίζει πολύ κατά τη γνώμη σας;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...πριν λίγες μέρες τελείωσα το shooter.καλουτσικη σειρά δε με απογοήτευσε σε κανένα σημείο...σήμερα ξεκίνησα το περιβόητο homeland....αξίζει πολύ κατά τη γνώμη σας;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα με κούρασε το shooter από δεύτερη σεζόν και μετά.

 

HOMELAND εγγύηση

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κούρασε το shooter από δεύτερη σεζόν και μετά.

 

HOMELAND εγγύηση

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα συνεχίσουν τη ζωή του Μπομπ Λι στην 4η σεζόν....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kingdom[season 1]

 

kingdom-poster-2.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt6611916/?ref_=nv_sr_1

 

Εξαιρετικη σειρα πραγματικα. Κανει το walking dead να μοιαζει με βολτα στο λουνα παρκ. Κορεατικο με την προσωπικοτητα του το εξαιρετικο pace του μιας και ειναι 6 επεισοδια χωρις να κανει καμια κοιλια πουθενα. Ειδικη μνεια θα κανω στην πανεμορφη φωτογραφια της σειρας που περνει ανετα το οσκαρ. Γενικα βλεπω δεν ειναι τοσο δημοφιλης στο imdb και θα πω απλα δειτε την. Τετοιες σειρες διαμαντια δεν πρεπει να τις χασει κανεις. Το τελος αφηνει ενα πολυ μεγαλο cliffhanger που ελπιζω να μην αργησουμε να δουμε τη δευτερη σεζον. 9/10 απλοχερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα συνεχίσουν τη ζωή του Μπομπ Λι στην 4η σεζόν....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν θα το μαθεις και μαθουμε δυστηχως,γιατι εφαγε η σειρα κανσελ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το μαθεις και μαθουμε δυστηχως,γιατι εφαγε η σειρα κανσελ
Σοβαρά μιλάς; Δε θα γυριστεί καθόλου ο 4ος κύκλος ή δε θα προβληθεί στο netfilx?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς; Δε θα γυριστεί καθόλου ο 4ος κύκλος ή δε θα προβληθεί στο netfilx?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κανσελ σημαινει οτι ακυρωνεται αρα δεν θα γυριστει καθολου εστω και αν ηπηρχε ετοιμο το σεναριο.ωραια σειρα αλλα και γω λιγο κουραστικα στα μισα τοu 3 κυκλου.θα δω τα υπολοιπα ολα μαζι για να δω πως τελιωνει.αλλα δε θα μου ληψει και ολασ
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα 5η σεζόν του Vikings και η σειρά συνεχίζει δυνατά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...