Jump to content

[Galaxy S] Custom ROMs


dchris79
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παρατηρησει οτι οταν παω να αλλαξω οποιαδηποτε ρυθμιση στον tw4, οταν παταω save and restart launcher, δεν κανει ρεσταρτ.. απλα κολλαει για λιγο και μετα κανει ρεσταρτ το κινητο..(οι ριθμισεις που αλλαζω εφαρμοζονται)

και 2 φορες που ετυχε και κολλησα τον tw4 και πατησα αναγκαστικο κλεισιμο, παλι εκανε ρεσταρτ το κινητο μετα απο λιγο. .

αρα το προβλημα ειναι οτι δεν επανερχεται ο tw4 οταν κλεισει. .

το παρατηρησε κανεις αλλος αυτο η μονο σε μενα γινεται?

να επισημανω οτι εχω μονο tw4 και κανεναν αλλο tw,launcher κλπ.

 

Ο Criskelo στη rom του έχει περάσει τον tw4 από αυτόν τον developer:. Ίσως εκεί βρεις κάποια εξήγηση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρουμε που πρέπει να βάλω το bootanimation.zip στην criskelo;

Στην ουσία που βλέπει τα bootanimations ο kernel dark core; :ninja:

 

Τελικά με την βοήθεια του alex βρήκα που είναι, αντί για /system/media που είναι συνήθως, είναι στο /data/local

Edited by athanaso77

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιον καλό free launcher καθώς η criskelo έχει τρελά κολλήματα και πιστεύω ότι είναι θέμα launcher?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιον καλό free launcher καθώς η criskelo έχει τρελά κολλήματα και πιστεύω ότι είναι θέμα launcher?

 

ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

εκεί μπορείς να ρωτήσεις οτι θέλεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιον καλό free launcher καθώς η criskelo έχει τρελά κολλήματα και πιστεύω ότι είναι θέμα launcher?

 

 

Κάτι έχεις κάνει λάθος φίλε. Ο tw4 δεν παίζεται στην v62. Το μόνο θέμα που έχει είναι πως αν κολλήσει θέλει ρεσταρτ το κινητό. Πολύ σπάνιο όμως. Επίσης ο κρισκελο έχει στην πρώτη σελίδα στο thread του τον tw3 που έχει το κινητό μας. 2 εκδόσεις, μια ψιλοφτιαγμενη από αυτόν έκδοση και μια απείραχτη. Φλασαρεις με cwm και είσαι κομπλε.

Παντως σίγουρα κάτι δεν έκανες σωστά και σου κολλάει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο λες οτι που και που θέλει restart αν κολλήσει και μετά λες οτι κάτι έκανε λάθος ο φίλος από πάνω; :lol:

Μην είσαι απόλυτος, από συσκευή σε συσκευή διαφοροποιούνται πολλά πράγματα. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Νίκο λες οτι που και που θέλει restart αν κολλήσει και μετά λες οτι κάτι έκανε λάθος ο φίλος από πάνω; :lol:

Μην είσαι απόλυτος, από συσκευή σε συσκευή διαφοροποιούνται πολλά πράγματα. :)

 

 

Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά :)! «σπάνιο» είναι να σου βγάλει force close. Όταν στο βγάλει θέλει ρεσταρτ. Ο φίλος είπε ότι «κολλάει». Δεν άκουσα από κανέναν άλλο ούτε εδώ ούτε στο xda για κολλήματα. Ούτε και εγώ έχω και είχα ποτέ λαγκ και κολλήματα!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις κάνει λάθος φίλε. Ο tw4 δεν παίζεται στην v62. Το μόνο θέμα που έχει είναι πως αν κολλήσει θέλει ρεσταρτ το κινητό. Πολύ σπάνιο όμως. Επίσης ο κρισκελο έχει στην πρώτη σελίδα στο thread του τον tw3 που έχει το κινητό μας. 2 εκδόσεις, μια ψιλοφτιαγμενη από αυτόν έκδοση και μια απείραχτη. Φλασαρεις με cwm και είσαι κομπλε.

Παντως σίγουρα κάτι δεν έκανες σωστά και σου κολλάει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Mιλάμε για πολύ κόλλημα,όχι αστεία και έκανα πεντακάθαρη εγκατάσταση με 3 wipe .Τι να πω μπορεί να έκατσε στραβά..Έχει κολλήσιε 3 φορές ώστε έβγαλα τη μπαταρία για να σώσω την κατάσταση και να ξαναμπουτάρει..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Mιλάμε για πολύ κόλλημα,όχι αστεία και έκανα πεντακάθαρη εγκατάσταση με 3 wipe .Τι να πω μπορεί να έκατσε στραβά..Έχει κολλήσιε 3 φορές ώστε έβγαλα τη μπαταρία για να σώσω την κατάσταση και να ξαναμπουτάρει..

 

Περίεργο.. Μήπως και τις 3 φορές κόλλησε όταν πάτησες «save and restart launcher» στις ρυθμίσεις του launcher?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mιλάμε για πολύ κόλλημα,όχι αστεία και έκανα πεντακάθαρη εγκατάσταση με 3 wipe .Τι να πω μπορεί να έκατσε στραβά..Έχει κολλήσιε 3 φορές ώστε έβγαλα τη μπαταρία για να σώσω την κατάσταση και να ξαναμπουτάρει..

 

Μηπως εβαλες καποιο theme??? Εγω που ειχα αλλαξει το theme του criskelo ετρωγε οντως τρελα σκαλωματα!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι αυξανεται συνεχως η κατειλλημενη μνημη παρ'ολο που ως ρομ βασιζεται στην jvo ( η οποια παρεπιπτοντως εχει αψογη διαχειριση μνημης)

ειναι λογικο αυτο...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.. Μήπως και τις 3 φορές κόλλησε όταν πάτησες «save and restart launcher» στις ρυθμίσεις του launcher?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Mπορεί δε θυμάμαι ,άλλαξα θέμα,έβαλα tw3 και τα πράγματα είναι προς το καλύτερο ..:)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί δε θυμάμαι ,άλλαξα θέμα,έβαλα tw3 και τα πράγματα είναι προς το καλύτερο ..:)

 

και εγω τωρα θα βαλω τον μονταρισμενο tw3 του criskelo και αν ειναι σταθερος και εχει κανα εφε παραπανω απο τον κανονικο tw3 θα μεινω σε αυτον. αρκετα σπανια μου κανει force close ο tw4 αλλα αφου δεν ειναι τελειος με χαλαει..

 

ediτ: τζαματος και ο moded tw3 του criskelo! αλλα παλι κατι με χαλαει. . δεν εχει περιγραμμα γυρο απο τα εικονιδια στο μενου σαν τις στοκ και τον tw4. . :(

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο πρώτος αποχωρήσασας από την criskelo..Για την ώρα και μετά απο νέο wipe θα μείνω με στοκ JVO και cfroot και βλέπουμε..Κατα τη γνώμη η συγκεκριμένη rom είχε αρκετές δυσλειτουργίες και ''μπλόκαρε΄΄ το κινητό μου πολλές φορές.Την ''πίστεψα'' και με απογοήτευσε!:lol::lol:Άντε να δούμε και καμιά καινούργια..όσο για τον tw4 ακόμα πιστεύω δεν ταιριάζει απολυτα στο κινητό και τα περισσότερα προβλήματα προκύπτουν από αυτόν..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο πρώτος αποχωρήσασας από την criskelo..Για την ώρα και μετά απο νέο wipe θα μείνω με στοκ JVO και cfroot και βλέπουμε..Κατα τη γνώμη η συγκεκριμένη rom είχε αρκετές δυσλειτουργίες και ''μπλόκαρε΄΄ το κινητό μου πολλές φορές.Την ''πίστεψα'' και με απογοήτευσε!:lol::lol:Άντε να δούμε και καμιά καινούργια..όσο για τον tw4 ακόμα πιστεύω δεν ταιριάζει απολυτα στο κινητό και τα περισσότερα προβλήματα προκύπτουν από αυτόν..

 

απο προχθες την εχω βαλει και την εχω βγαλει δυο φορες...τωρα την ξαναεβγαλα παλι κι ειμαι με jvo+ supercurio kernel...:lol::lol::lol:

stock και παλι stock :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

απο προχθες την εχω βαλει και την εχω βγαλει δυο φορες...τωρα την ξαναεβγαλα παλι κι ειμαι με jvo+ supercurio kernel...:lol::lol::lol:

stock και παλι stock :)

 

 

Δε μπορώ να την παλέψω με στοκ πια..! Ούτε χωρίς να φλασάρω συχνά άλλες ρομ..!!:lol:

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια δεν ειναι τοσο τελεια τελικα η criskelo??? :p :lol::lol:
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια δεν ειναι τοσο τελεια τελικα η criskelo??? :p :lol::lol:

 

Παιδια οπως ειπα και προχθες, καλο ειναι να μην εκθειαζουμε μια ρομ μιση ωρα αφου την περασουμε. 2 μερες μετα και ηδη αρχισαν να τρεπονται καποια παιδια εις ατακτον φυγη. Περιμενουμε να την τρεξουμε 2-3 μερες και μετα βγαζουμε συμπερασματα. Ολα αυτα γιατι μπαινουν και καινουργιοι οι οποιοι διαβαζουν και σπευδουν να φλασαρουν.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντος την δουλεψα καμια ωριτσα :p....μια χαρα γρηγορη μου φανηκε απλως δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου το theme.
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια δεν ειναι τοσο τελεια τελικα η criskelo??? :p :lol::lol:

 

Εγώ την πρώτη φορά που την έβαλα είχε διάφορα κολλήματα και FC και την ξαναφλάσαρα πριν 3,4 μέρες και από τότε δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα. Έχω βγάλει lagfix και δεν έχω αλλάξει πολλές επιλογές στον TW4. Εξακολουθώ να την χρησιμοποιώ μέχρι να βγει stable CM7.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι ο πρώτος αποχωρήσασας από την criskelo..Για την ώρα και μετά απο νέο wipe θα μείνω με στοκ JVO και cfroot και βλέπουμε..Κατα τη γνώμη η συγκεκριμένη rom είχε αρκετές δυσλειτουργίες και ''μπλόκαρε΄΄ το κινητό μου πολλές φορές.Την ''πίστεψα'' και με απογοήτευσε!:lol::lol:Άντε να δούμε και καμιά καινούργια..όσο για τον tw4 ακόμα πιστεύω δεν ταιριάζει απολυτα στο κινητό και τα περισσότερα προβλήματα προκύπτουν από αυτόν..

 

 

εγώ έχω στείλει το tw4 στο καλάθι των άχρηστων με το που άνοιξα το κινητό και έβαλα το go launcher το οποίο μαζί με το go sms πάνε το κινητό αέρα πατέρα! πουθενά κολλήματα lag η οτιδήποτε άλλο!

Εχω την criscelo62 3 μέρες τώρα και δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. (λέτε να είμαι απο τους τυχερούς;:p)

Τα πάντα όλα δουλεύουν άψογα, θα μείνω σε αυτην μέχρι να βγει καμιά άλλη ενδιαφέρουσα.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω στείλει το tw4 στο καλάθι των άχρηστων με το που άνοιξα το κινητό και έβαλα το go launcher το οποίο μαζί με το go sms πάνε το κινητό αέρα πατέρα! πουθενά κολλήματα lag η οτιδήποτε άλλο!

Εχω την criscelo62 3 μέρες τώρα και δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. (λέτε να είμαι απο τους τυχερούς;:p)

Τα πάντα όλα δουλεύουν άψογα, θα μείνω σε αυτην μέχρι να βγει καμιά άλλη ενδιαφέρουσα.

 

Ούτε εγω εχω το παραμικρό πρόβλημα. Ο tw4 έκανε κάπου κάπου force close και με εκνεύριζε γιαυτό έβαλα τον moded tw3 και έχω το κεφάλι μου ήσυχο! Πολύ καλός o Go launcher αλλά δε γουστάρω εξτρα launcher απο μάρκετ.. Τον δούλευα όταν είχα 2.2 και σερνόταν το κινητό με τον tw3..

 

Anyway, ο simeone σε λίγο βγάζει sh 3.6 και είπε ότι την θέλει «βράχο» για να πατησει καλά αργότερα η 3.7!! Μέσα στη βδομάδα λοιπόν θα χαιρετήσω criskelo και θα δοκιμάσω simlpy!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετοιμη η νεα CriskeloV64

(ROM)GingerCriskeloV64- 9-LScreen +.......

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εβαλα την κρισκελο ν62,πολυ καλη!το μονο θεματακι που εχω ειναι το οτι δεν εχει την ωρα πανω δεξια στην μπαρα,ξερετε εκει διπλα στην μπαταπια και στο σημα!υπαρχει τροπος να την εμφανισω ,με ρυθμιση ή με κανα προγραμματακι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εβαλα την κρισκελο ν62,πολυ καλη!το μονο θεματακι που εχω ειναι το οτι δεν εχει την ωρα πανω δεξια στην μπαρα,ξερετε εκει διπλα στην μπαταπια και στο σημα!υπαρχει τροπος να την εμφανισω ,με ρυθμιση ή με κανα προγραμματακι?

ευχαριστω

 

Στην πρωτη σελιδα εχει ο κρισκελο ζιπακι για να σου εμφανιστει η ωρα .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Custom ROMs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...