Jump to content

Nokia 6630 (CHARLIE)


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oi fotines pics ine tromeres...tromeri piotita, ti na leme tora...

 

Oi vradines omos, me anisixun ipervolika...perimena kati san night mode, na tis fotizei kalitera...:(

 

Kanas vradinos tipos edo mesa, pu na exei test to kinito arketa se night pics? Kante kana testaki guys:)

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redbaraon152 (22 Νοέ. 2004 , 04:34)

 

Oι φωτογραφιες ειναι αρκετα καλες.Προσωπικη μου αποψη (και μην με πυροβολησετε για αυτο :rolleyes: ) ειναι οτι παρολα αυτα το S700 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες.Βασικη προυποθεση ειναι να ξερει κανεις να χειριζεται σωστα τις ρυθμισεις της camera στο S700.Και για να προλαβω αντιδρασεις,παραδεχομα οτι οντως εχω το S700 και οτι σκοπευω να παρω και το 6630 το δυνατον γρηγοροτερα.(εχω κολλημα με το Symbian!!)

Παντως οσοι εχουν το 6630 ηδη στα χερια τους θα μπορουσαν να μας πουν ποιες ρυθμισεις ειναι δυνατο να γινουν σε camera mode??Συγκεκριμενα,white balance,exposure control,spot photometry κτλ. υπαρχουν ως επιλογες?(στο S700 τα περισσοτερα ρυθμιζονται κατα βουληση)

Γιατι αν οι ρυθμισεις εξαντλουνται σε night mode on/off δεν περιμενω και πολλα-πολλα απο την αποδοση της camera. :worry:

 

Το κινητο θεωρω οτι ειναι πραγματικα πληρες και ο,τι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη,απλα στο θεμα των φωτογραφιων εχω πολλες επιφυλαξεις.Βεβαια δεν τρεχει και τιποτα,γιατι τοσο αυτο οσο και το S700

θα φαινονται εντελως ξεπερασμενα στο θεμα της φωτογραφιας μολις κυκλοφορησει το Sharp με τα 2ΜΡ και το οπτικο ζουμ.Αλλα βεβαια το Sharp δεν ειναι smartphone :D !

Οποτε, 6630 standard!!!

 

PS.

Ξερουμε σε τι τιμουλα θα ερθει περιπου????

 

κοίταξε να δεις ...

στο 6630 όλα είναι αυτόματα ..

το white balance,το shatter speed, το focus ..κλπ

υπάρχει μονο μια ρύθμιση για φωτεινότητα και contrast που εγώ την βρίσκω άχρηστη .

το s700 συνεχίζει την παράδοση των px00 με τις πολλές ρυθμίσεις .

έχει όντως πολλές παραμέτρους χρήσιμες προς ρύθμιση που μονο ένας έμπειρος θα δουλέψει.

δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει στο αυτόματο...

 

το θέμα τώρα είναι ότι εγώ λόγο του ψώνιου μου έχω κατεβάσει δεκάδες φωτογραφίες και από τα 2 κινητά και μπορώ να πω ότι το 6630 παίρνει άριστα γιατί σε όλες σχεδόν τις καταστάεις φωτός ρυθμίζει ISO,f, και shatter speed με πολύ καλο αποτέλεσμα .

και το παράξενο είναι πως μπορεί, αφού μάλιστα έχει και cmos αισθητήρα, με πολύ υψηλά ISO speeds να κρατάει τον θόρυβο σε ανεκτά επίπεδα ...

για την ακρίβεια δίνει συνήθως υψηλό iso με πολύ γρήγορο shatter speed ..

 

το δε s700 πιστεύω έχει περισσότερο την φιλοσοφία μιας ψηφιακής φωτογραφικής ...

iso και shatter σε λογικά πλαίσια αλλα πολλές από τις φωτογραφίες που έχω κατεβάσει έχουν σφάλματα!!

 

λοιπόν δεν λέω τίποτα άλλο πηγαίνετε στην σελίδα που σας δίνω ,είναι αυτό που σας είπα εχτές, και δείτε την υπεροχη του 6630 στο συγκριτικό με το s700 ...

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6630-camera.shtml

 

...κάντε και ένα translation με το altavista ...

 

Y.Γ:ήθελα να ξερα αυτή η sony δεν συμβάλει καθόλου στις ψηφιακές των κινητών!!!! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greg60 (22 Νοέ. 2004 , 00:20)

 

blusprint μπορω να παω σε ενα ΤΙΜ καταστημα στην αγκονα να το παραγκιλω αμα δεν το εχουν και να παω μετα να το παρω;

 

 

Ναι φυσικα μπορεις να το κανεις αλλα μην επαναπαυτεις μονο σε αυτο ψαξε και σε πολυκαταστηματα,καταστηματα ηλεκτρικων και σουπερμαρκετ.Καποιοι τα χουν βρει ακομα και εκει στην ιδια τιμη παντα(€349)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η "μαμα" NOKIA αργει να στειλει το 6630 στην ελληινκη αγορα ?

Και οταν το στειλει θα ειναι κ ποιο ακριβο?

 

μηπως πρεπει να αρχισουμε να στελνουμε και κανενα μυνηματακι στην ALPHA COPY ?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (22 Νοέ. 2004 , 10:33)

 

κοίταξε να δεις ...

στο 6630 όλα είναι αυτόματα ..

το white balance,το shatter speed, το focus ..κλπ

υπάρχει μονο μια ρύθμιση για φωτεινότητα και contrast που εγώ την βρίσκω άχρηστη .

το s700 συνεχίζει την παράδοση των px00 με τις πολλές ρυθμίσεις .

έχει όντως πολλές παραμέτρους χρήσιμες προς ρύθμιση που μονο ένας έμπειρος θα δουλέψει.

δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει στο αυτόματο...

 

το θέμα τώρα είναι ότι εγώ λόγο του ψώνιου μου έχω κατεβάσει δεκάδες φωτογραφίες και από τα 2 κινητά και μπορώ να πω ότι το 6630 παίρνει άριστα γιατί σε όλες σχεδόν τις καταστάεις φωτός ρυθμίζει ISO,f, και shatter speed με πολύ καλο αποτέλεσμα .

και το παράξενο είναι πως μπορεί, αφού μάλιστα έχει και cmos αισθητήρα, με πολύ υψηλά ISO speeds να κρατάει τον θόρυβο σε ανεκτά επίπεδα ...

για την ακρίβεια δίνει συνήθως υψηλό iso με πολύ γρήγορο shatter speed ..

 

το δε s700 πιστεύω έχει περισσότερο την φιλοσοφία μιας ψηφιακής φωτογραφικής ...

iso και shatter σε λογικά πλαίσια αλλα πολλές από τις φωτογραφίες που έχω κατεβάσει έχουν σφάλματα!!

 

λοιπόν δεν λέω τίποτα άλλο πηγαίνετε στην σελίδα που σας δίνω ,είναι αυτό που σας είπα εχτές, και δείτε την υπεροχη του 6630 στο συγκριτικό με το s700 ...

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6630-camera.shtml

 

...κάντε και ένα translation με το altavista ...

 

Y.Γ:ήθελα να ξερα αυτή η sony δεν συμβάλει καθόλου στις ψηφιακές των κινητών!!!! :eek:

 

Φιλε μου τα δυο κινητα απευθυνονται σε διαφορετικο target group το 6630 σε αυτους που θελουν ανοιχτο λειτουργικο βασικα και το s700 σε αυτους που θελουν ενα κινητο που να τους θυμιζει και καμερα(το σχημα της,ο τροπος που το κρατας για να βγαλεις φωτο,και φυσικα οι manual ρυθμισεις)αρα θα το παρει καποιος που ξερει και κατι απο φωτογραφια.Και πρεπει να πουμε οτι ενα κινητο με αισθητηρα cmos δεν μπορει ποτε να βγαλει καλυτερες φωτογραφιες απο ενα με ccd,απλα δεν γινεται ;) θυμισου το gx20 που ειχε μεγαλη διαφορα απο τα αλλα κινητα οταν κυκλοφορησε,γιατι ηταν το μονο με ccd τοτε στην ευρωπη.

 

Παντα φιλικα :)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Μερικα σχολια για το 6630 ενος φιλανδου χρηστη :

 

First major minus after a few day use. The reliability seems good in normal use and even with installed applications. But the network operations have caused rebooting a few times. Thats mostly when switching between 3G and 2G networks. And mostly when I haven't had active use with phone. But once it rebooted while MMS sending was going on. It has rebooted a few times in a day and once even when 3G networks wasn't available at all. And other users have had similar problems here in Finland, so that the problem isn't only in my unit.

One major fall off happened in the central city of Turku in where should be a good 3G network coverage. I was sitting in my car and tried to make a call. But there seemed to be not coverage at all. And it didn't changed to 2G even after I restarted the phone. I had to walk around 200 meters away before it changed to 2G. And after that I could come back to my car and make the call. I hadn't any data connections at that time so it shouldn't be a problem.

 

 

Παντως η δυσκολια μεταγωγης απο 2g σε 3g εχει παρατηρηθει και σε

αλλες 3g συσκευες. Παιδικη ασθενεια :D που ελπιζω να λυθει με

καποια μελλοντικη αναβαθμιση :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stevie (22 Νοέ. 2004 , 13:11)

 

Φιλε μου τα δυο κινητα απευθυνονται σε διαφορετικο target group το 6630 σε αυτους που θελουν ανοιχτο λειτουργικο βασικα και το s700 σε αυτους που θελουν ενα κινητο που να τους θυμιζει και καμερα(το σχημα της,ο τροπος που το κρατας για να βγαλεις φωτο,και φυσικα οι manual ρυθμισεις)αρα θα το παρει καποιος που ξερει και κατι απο φωτογραφια.Και πρεπει να πουμε οτι ενα κινητο με αισθητηρα cmos δεν μπορει ποτε να βγαλει καλυτερες φωτογραφιες απο ενα με ccd,απλα δεν γινεται ;) θυμισου το gx20 που ειχε μεγαλη διαφορα απο τα αλλα κινητα οταν κυκλοφορησε,γιατι ηταν το μονο με ccd τοτε στην ευρωπη.

 

Παντα φιλικα :)

 

How a quantitative changes in the matrix affected the quality of photographs, this question is extremely interesting. It goes without saying, an increase in the number of points is potentially capable of improving the quality of picture, it is unambiguous its size. But large role plays the algorithm of working, compressing the image, precisely, the transformation of the massif of the points of those obtained from the matrix becomes stumbling block for the majority of mobile devices. Under the conditions, when the computational power of processor insufficiently similar working is conducted according to the principle of the smallest energy consumption and larger rapidity of retention. As a rule, in the majority of the cases the quality of the conversion of picture with similar algorithms is small. Optics of objective superimposes its imprint, but it does not play the determining role. Running in forward, I will note that in Nokia 6630 one of the most rapid processors in the rule of products from Nokia, plus is improved optics and a good matrix. These three components create one of the best cameras on the market, it on the quality easily competes with the same in Sony Ericsson S700 and shows itself better in many situations. Model comes out almost on the equal with Sharp GX30, and indeed in this apparatus the best today mega-pixelcamera.

 

 

χωρίς καμια διάθεση να το κάνω vs το θέμα, η σύγκριση των 2 κινητών δείχνει υπεροχη του 6630 έναντι του s700 στην κάμερα σε όλες σχεδόν τις καταστάσεις φωτός.

 

νομίζω δεν υπάρχει λόγος να επιμείνω σ αυτό ,μπορείς και μονος σου να δεις στο link που έδωσα.

επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά με τις ψ.φ.μ ξέρω καλά τι σημαίνει cmos και ccd ...

άλλο όμως στην θεωρία και άλλο στην πράξη ...όπως θα διαβάσεις ποιο πάνω είναι πολλά πράγματα που συμβάλουν σε μια φωτό ,δεν είναι μονο ο αισθητήρας..

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη των 560 Ε ειναι η πιο πιθανη ετσι??

Κοιτα να δεις, τι κλεψιμο πεφτει ελλαδα :mad: .Καλα εκαναν τα παιδια και το πηραν απο Ιταλια.Υπαρχει καμια περιπτωση να σκασει εδω σε καπως πιο χαμηλη τιμουλα?Μηπως υπαρχει κανενα μαγαζι on-line στην Ευρωπη που να το πουλα σε λογικη τιμη?

Και ποτε το αναμενουμε εδω??Καμια πληροφορια παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redbaraon152 (22 Νοέ. 2004 , 13:51)

 

Η τιμη των 560 Ε ειναι η πιο πιθανη ετσι??

Κοιτα να δεις, τι κλεψιμο πεφτει ελλαδα :mad: .Καλα εκαναν τα παιδια και το πηραν απο Ιταλια.Υπαρχει καμια περιπτωση να σκασει εδω σε καπως πιο χαμηλη τιμουλα?Και ποτε το αναμενουμε εδω??Καμια πληροφορια παιζει?

 

 

Η τιμη αυτη εχει δωθει απο Νοκια shops που εχουν συνηθως τις

χαμηλοτερες τιμες. Απο ερευνα αγορας μεσω τηλεφωνου σε 4

Νοκια shops σημερα, μου ανεφεραν οτι το περιμενουν τελος του

μηνα,δηλ απο την αλλη εβδομαδα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα τα μαγαζια εδω στη Ροδο μου λενε οτι θα το εχουν στο τελος του μηνα :cry: Ακομα και το Nokia Shop το ιδιο λεει :(

 

Γιατιιιιιιιιιι;;;;;;;; http://www.click-smilies.de/sammlung0304/fragend/confused-smiley-016.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (22 Νοέ. 2004 , 13:17)

 

Μερικα σχολια για το 6630 ενος φιλανδου χρηστη :

 

 

 

Παντως η δυσκολια μεταγωγης απο 2g σε 3g εχει παρατηρηθει και σε

αλλες 3g συσκευες. Παιδικη ασθενεια :D που ελπιζω να λυθει με

καποια μελλοντικη αναβαθμιση :worry:

 

 

Μάλλον δεν μας τα λέει καλά η Νokia...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=45367&highlight=6630+Teliasonera

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sequent,eγω θα επαναλαβω οτι η προσωπικη μου εντυπωση ειναι οτι το S700 βγαζει σαφως καλυτερες φωτογραφιες απο το 6630.Oπως και προσωπικη εκτιμηση των ανθρωπων του mobile-review μπορει να ειναι οτι η camera του 6630 ειναι καλυτερη.

Συγκριτικα,σε συνθηκες εξωτερικου χωρου και ημερα οι διαφορες τους ειναι πολυ μικρες(αν και σε συνθηκες κακου φωτισμου δεν ξερω ποσο καλη θα ειναι η αποδοση της φωτογραφικης).Τη νυχτα ομως μου φαινεται οτι υστερει σημαντικα το 6630.

Πραγματικα το κινητακι θα ηθελα και σε αυτον τον τομεα να ηταν το καλυτερο.(και ειναι ενα απο τα κορυφαια!!).Αλλα αν ειμαστε αντικειμενικοι θα πρεπει να δουμε και τα μειονεκτηματα του σε αυτον τον τομεα.

Βεβαια αυτο δεν μας στενοχωρει και ιδιαιτερα,γιατι πρωτα απο ολα το παιρνουμε επειδη ειναι smartphone και μετα για ολους τους αλλους λογους.Για εμενα αλλου ειναι το μεγαλο μειονεκτημα του κινητου...(μα καλα ειναι δυνατον να κανεις βιντεοκληση με μια camera??EΛΕΟΣ!!!!! :wacko: :cry: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (22 Νοέ. 2004 , 13:45)

 

How a quantitative changes in the matrix affected the quality of photographs, this question is extremely interesting. It goes without saying, an increase in the number of points is potentially capable of improving the quality of picture, it is unambiguous its size. But large role plays the algorithm of working, compressing the image, precisely, the transformation of the massif of the points of those obtained from the matrix becomes stumbling block for the majority of mobile devices. Under the conditions, when the computational power of processor insufficiently similar working is conducted according to the principle of the smallest energy consumption and larger rapidity of retention. As a rule, in the majority of the cases the quality of the conversion of picture with similar algorithms is small. Optics of objective superimposes its imprint, but it does not play the determining role. Running in forward, I will note that in Nokia 6630 one of the most rapid processors in the rule of products from Nokia, plus is improved optics and a good matrix. These three components create one of the best cameras on the market, it on the quality easily competes with the same in Sony Ericsson S700 and shows itself better in many situations. Model comes out almost on the equal with Sharp GX30, and indeed in this apparatus the best today mega-pixelcamera.

 

 

χωρίς καμια διάθεση να το κάνω vs το θέμα, η σύγκριση των 2 κινητών δείχνει υπεροχη του 6630 έναντι του s700 στην κάμερα σε όλες σχεδόν τις καταστάσεις φωτός.

 

νομίζω δεν υπάρχει λόγος να επιμείνω σ αυτό ,μπορείς και μονος σου να δεις στο link που έδωσα.

επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά με τις ψ.φ.μ ξέρω καλά τι σημαίνει cmos και ccd ...

άλλο όμως στην θεωρία και άλλο στην πράξη ...όπως θα διαβάσεις ποιο πάνω είναι πολλά πράγματα που συμβάλουν σε μια φωτό ,δεν είναι μονο ο αισθητήρας..

 

Φυσικα και δεν το κανουμε vs ,συζητηση κανουμε παντα φιλικη,αλλα ακριβως επειδη μιλαμε για πραξη και επειδη εχω το s700 και πειραματιστηκα για να βγαλω φωτο,και επειδη πιστευω μονο τα ματια μου και κανενα link σου λεω τα παραπανω,και το s700 το αφησα να το παρει ενας φιλος πρωτα για να δω τι φωτο τραβαει και μετα το πηρα ;) ουτε και για αυτο εμπιστευτηκα κανενα link, στο τομεα ψκ φωτο μπορουν να κανουν πολλα ,νομιζω οτι καταλαβαινεις ;) και η πραξη ειναι οτι σχεδον ολες οι γφ μηχανες χρησιμοποιουν ccd πια,αρα ;)

Εγω παρακολουθω εδω την συζητηση γιατι θελω να αλλαξω και το 6600 (παντα ειχα και παντα θα εχω και symbian κινητο)που εχω και περιμενω να το παρουν παιδια απο εδω για να διαβασω τις αποψεις τους,γιατι απο την στιγμη που ειδα το 3230 μου μπηκε το διλλημα :(

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

που να μην γινόταν και συγκριτικό δηλαδή...:D

δεν το εξευτελίζω άλλο το θέμα έχεις το δικαίωμα να πιστεύεις ότι αγαπάς ...

έτσι κι αλλιώς οι κάμερες των κινητών δεν έχουν φτάσει ακόμα στο επίπεδο να τις λαμβάνουμε τόσο σοβαρά υπόψιν ...

και η πραξη ειναι οτι σχεδον ολες οι γφ μηχανες χρησιμοποιουν ccd πια,αρα

:D όλες εκτος από την canon eos-1 slr ,που είναι η πλέον κορυφαία κάμερα και στοιχίζει όσο ένα αυτοκίνητο ...

έτσι για να μαθαίνει και ο κόσμος ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (22 Νοέ. 2004 , 14:20)

 

έτσι κι αλλιώς οι κάμερες των κινητών δεν έχουν φτάσει ακόμα στο επίπεδο να τις λαμβάνουμε τόσο σοβαρά υπόψιν ...

 

 

Αυτο ακριβως !

 

Εδω με την καμερα του 3650 και εχω ολοκληρο αρχειο απο φωτογραφιες με διαφορα θεματα (Στρατος, εκδρομες, ταξιδια ) και θα κολλησουμε στις 1,3Mp τωρα; !

Τις βρηκα παρα πολυ καλες τις φωτο του 6630, οχι οτι με χαλασαν βεβαια και του s700, αλλα αυτη τη στιγμη ψαχνομαι για ενα symbian κινητο με καλη (συμφωνα με τα κινητα) καμερα... Αυτα τα βρηκα στο 6630 (κι ας μην εχει και 2η καμερα :p :cool: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (22 Νοέ. 2004 , 14:20)

 

που να μην γινόταν και συγκριτικό δηλαδή...:D

δεν το εξευτελίζω άλλο το θέμα έχεις το δικαίωμα να πιστεύεις ότι αγαπάς ...

έτσι κι αλλιώς οι κάμερες των κινητών δεν έχουν φτάσει ακόμα στο επίπεδο να τις λαμβάνουμε τόσο σοβαρά υπόψιν ...

 

:D όλες εκτος από την canon eos-1 slr ,που είναι η πλέον κορυφαία κάμερα και στοιχίζει όσο ένα αυτοκίνητο ...

έτσι για να μαθαίνει και ο κόσμος ;)

 

Σωστος,ετσι και αλλιως δημοκρατια(λεμε οτι)εχουμε,καθε ενας λεει το μακρυ και το κοντο του :p
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος με τις φωτογραφίες τα περνάω καλά. Τι φορτώνω όλες στον υπολογιστή και τις αποθηκεύω. Σβήνω όσες δεν θέλω, και αφού κρατήσω ένα αντίγραφο ασφαλείας (lol :P ) τις κάνω resize σε VGA και τις ξαναπερνάω στο κινητό με φοβερό κέρδος χώρου! Απο 200-300kb πέφτουν σε 40-50!!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Ara opioi theloun oikonomia xorou ti na ta kanoun ta 1.3 megapixels??

Etsi ki allios yparxei programma symbian pou kanei kai tis VGA cameras peripou 1 megapixel...

Pantos h poiotita tou 6630 stin camera einai apithani !!!

Link to comment
Share on other sites

για να μη τα ξαναλέμε το προγραμματάκι είναι μούφα και ένα απλό resize δεν μπορεί να ανεβάσει ποιότητα! Φυσικά τζαμπατζήδες σαν κι εμένα χωρίς άλλη mmc, τι να κάνουν??? :p :) :lol:
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

stevie θα ήθελα να σου πώ οτι ίσως έχεις δίκιο , ίσως κ άδικο...

Το θέμα όμως εδώ , είναι το 6630 Κ ΜΟΝΟ !

Νομίζω υπάρχουν κ οι διαξιφισμοι για να συγκρινουμε...

Αν είναι να "μπαίνει" ο καθένας μας που εχει se εκει που μιλανε για νοκια κ το αντίστροφο... τοτε τη βαψαμε...

Αυτα τα έγραψα φιλικότατα , απλα καθε φορα που μπαινω να δω νεα για το 6630 θελω να δω τι εντυπωσεις εχουν τα παιδια που αγορασαν την συγκεκριμενη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυημερη παρακολουθηση αυτου του θεματος,αποφασισα να το αγορασω και εγω μολις ερθει Ελλαδα μιας και θελω το κινητο που θα παρω να εχει λειτουργικο και να ειναι 3g (αφου δεν αλλαζω κινητο συχνα,ας παρω ενα πληρες εστω και χωρις δευτερη καμερα)...

Τωρα,ποτε θα το παρω ειναι αλλο θεμα!

 

Επισης,δειτε τι μου απαντησε η vodafone σε σχετικη ερωτηση μου:

Αγαπητέ κύριε bomber21 καλησπέρα,Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το Nokia 6630 θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα της Vodafone από τον Φεβρουάριο 05 και μετά.Με εκτίμηση,

 

 

Δίπλα σας κάθε στιγμή

http://www.vodafone-shop.gr

 

:wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μερικές ακόμα πληροφορίες για το 6630.

 

Τρομερή βελτίωση σε σχεση με το symbian 7 παρατήρησα στην έκθεση. Mε το που μπάινεις στο μενού σου βγαίνει μια λίστα με εικόνες, βίντεο, ήχους και αφού επιλέξεις κάποια κατηγορία η συσκευή βίσκει μόνη της τα κομμ΄τια και στα βγάζει σε μία λίστα. Απίστευτα χρήσιμο. Σε βγάζει απο την διαδικασί αάνοιγμα φακέλων και ψάξιμο για κάποιο συγκεκριμένο αρχείο.

 

Επίσης καταπληκτική είναι και η τρισδιάστατη παρουσίαση της έκθεσης των φωτογραφιών. Πολύ γρήορη ανανέωση μικρογραφιών και γρήγορο άνοιγμα των μεγάλων πάντα αρχείων.

 

Απλά άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (22 Νοέ. 2004 , 13:07)

 

 

μηπως πρεπει να αρχισουμε να στελνουμε και κανενα μυνηματακι στην ALPHA COPY ?

 

οχι μυνημα.ενα σκιλοβρισιμο θελουν 1)δεν το εχουν φερει ακομα 2) η τιμη του...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σκεφτομαι ποιες ειναι οι πιθανοτητες να το δουμε εντος της επομενης εβδομαδας...Ελπιζω να μην το φερουν τελη Δεκεμβρη.

ΑΝΤΕ ΚΟΥΝΗΘΕΙΤΕ εκει στην ΑLPHA COPY!!!! Αντιπροσωπειες της πλακας εντελως! :mad:

 

Παιδια κανενα μαγαζακι στο internet μηπως το εχει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES (22 Νοέ. 2004 , 11:46)

 

3.Οι οδηγίες θα βγουν στο ιντερνετ σε λιγο καιρο κ στα ελληνικά σε pdf κ τοτε κανεις μια εκτυπωσούλα τα βασικά κ τέλος...

 

 

Οι οδηγίες στα ελληνικά υπάρχουν στο site της ΝΟΚΙΑ εδώ και καιρό. Εγώ τις έχω "κατεβάσει" εδώ και δυο βδομάδες

http://www.nokia.com/nokia/0,8764,6...p;languageId=14

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...