Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια γιατι δεν συγχρονιζονται οι επαφες μου με το gmail,ενω δειχνη ενεργος ο συγχρονισμος επαφων δεν ειναι συγχρονισμενες,δηλαδη εχω επαφες στο τηλ. που δεν υπαρχουν στο mail?

 

Τις επαφές στο gmail πρέπει να τις κλικαρεις να είναι ''starred in android''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα update στο καινουργιο μου xperia και σημερα που πηγα να διαβασω τα μηνυματα στα εισερχομενα του κινητου μου πεταει το εξης "Δυστυχως η εφαρμογ μηνυματα εχει σταματησει", μπορει καποιος να με βοηθησει η να με συμβουλευσει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update στο καινουργιο μου xperia και σημερα που πηγα να διαβασω τα μηνυματα στα εισερχομενα του κινητου μου πεταει το εξης "Δυστυχως η εφαρμογ μηνυματα εχει σταματησει", μπορει καποιος να με βοηθησει η να με συμβουλευσει;;;;

Restart έκανες?

ρε παιδια γιατι δεν συγχρονιζονται οι επαφες μου με το gmail,ενω δειχνη ενεργος ο συγχρονισμος επαφων δεν ειναι συγχρονισμενες,δηλαδη εχω επαφες στο τηλ. που δεν υπαρχουν στο mail?

 

Το starred in android δεν έχει καμία σχέση. Έχει να κάνει με τα favorite contacts contacts στο κινητό.

 

Τώρα, γι' αυτό που λες, πρόσεξε : όταν δημιουργείς μια καινούρια επαφή στο κινητό, πρέπει να επιλέξεις να είναι google contact και όχι phone contact. Αν όταν έκανες καινούρια επαφή έβαζες phone contact, γι' αυτό δεν υπάρχει στο gmail.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις export τις επαφές από το τηλέφωνο και μετά να τιςκκάνεις import στον υπολογιστή στο gmail και μετά να τις σβήσεις από το τηλέφωνο και να συγχρονίσεις.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαριε εκανα αλλα θα ξαναδοκιμασω... :-)

 

Αν συνεχίσει μπορούμε να σου δώσουμε το .apk να το κάνεις install. Εκανες καθαρή εγκατάσταση όταν αναβάθμιζες; ή κράτησες τα δεδομένα σου ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα Μαριε...Πφφφφ, εχω ξενερωσει, τι με συμβουλευεις;;;;

 

με κάθε επιφύλαξη, πάρε το δικό μου .apk για την εφαρμογή των μηνυμάτων και δοκίμασε να την εγκαταστήσεις. Για να το κάνεις αυτό πρέπει να τσεκάρεις το "άγνωστες πηγές" (unknown sources) στο settings-> security.

 

Στην στέλνω με ΠΜ.

 

(αν εν το μεταξύ έχει κάποιος άλλος κάποια ιδέα ας μιλήσει ;) )

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Help! Πήγα χθες να συνδεθώ στο wifi ενός φίλου και μαύρισε η οθόνη και ξεκίνησε να κάνει από χθες bootloop. Δοκίμασα με power και volume up μπας και κάνει κάτι και τζίφος. Τι κάνουμε τώρα? flashtools? Υπάρχει τρόπος να κάνω εργοστασιακή επαναφορά χωρίς αυτό? Και τι έκδοση να flasharo? Βοηθάτε χωριανοίιιι έχω μείνει χωρίς κινητό!
Don't worry be happy
Link to comment
Share on other sites

Help! Πήγα χθες να συνδεθώ στο wifi ενός φίλου και μαύρισε η οθόνη και ξεκίνησε να κάνει από χθες bootloop. Δοκίμασα με power και volume up μπας και κάνει κάτι και τζίφος. Τι κάνουμε τώρα? flashtools? Υπάρχει τρόπος να κάνω εργοστασιακή επαναφορά χωρίς αυτό? Και τι έκδοση να flasharo? Βοηθάτε χωριανοίιιι έχω μείνει χωρίς κινητό!

 

Δοκίμασε με SUS.Θα σου περάσει την τελευταία διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σβήσε το τελείως και φόρτισε το όμως μήπως μείνεις από μπαταρία. Αμα κάνει boot loop μπορείς να το σβήσεις πατώντας το power button και volume up μέχρι να νοιώσεις τις 3 συνεχόμενες δονήσεις.
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Restart έκανες?

 

 

Το starred in android δεν έχει καμία σχέση. Έχει να κάνει με τα favorite contacts contacts στο κινητό.

 

Τώρα, γι' αυτό που λες, πρόσεξε : όταν δημιουργείς μια καινούρια επαφή στο κινητό, πρέπει να επιλέξεις να είναι google contact και όχι phone contact. Αν όταν έκανες καινούρια επαφή έβαζες phone contact, γι' αυτό δεν υπάρχει στο gmail.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις export τις επαφές από το τηλέφωνο και μετά να τιςκκάνεις import στον υπολογιστή στο gmail και μετά να τις σβήσεις από το τηλέφωνο και να συγχρονίσεις.

ευχαριστω για την συμβουλη,θα το δοκιμασω σε μερικες μερες.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά εχεί βγεί η επισημη 211?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2342864

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα,

εδώ και μερικές μέρες επιτέλους αναβάθμισα το κινητό μου σε jb. Λόγω της μεγάλης καθυστέρησης της jb περίμενα να είναι αρκετά τεσταρισμένη από το team της sony και χωρίς bug αλλά διαψεύτηκα οικτρά. Το χαζό άσπρο χρώμα στις επαφές(το βράδυ φωτίζεσαι έξω σαν φωτεινούλης) και το σημαντικότερο από όλα τα ηλίθια bug της cameras στο video που οφείλεται στην μείωση των καρέ στο 1920χ1080 (πρίν ήταν 29 στην ics ενώ τώρα στην jb είναι 17 καρέ) μου έχουν σπάσει τα νεύρα (το Sony το πήρα περισσότερο για την φωτογραφική του και το video). Tελικά τώρα καταλαβαίνω γιατί αρκετοί πηγαίνουν προς Nexus(google) μεριά!!!

Eάν κάποιος βρήκε λύση(videocamera) ας την ποστάρει γιατί το όλο θέμα μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα,

εδώ και μερικές μέρες επιτέλους αναβάθμισα το κινητό μου σε jb. Λόγω της μεγάλης καθυστέρησης της jb περίμενα να είναι αρκετά τεσταρισμένη από το team της sony και χωρίς bug αλλά διαψεύτηκα οικτρά. Το χαζό άσπρο χρώμα στις επαφές(το βράδυ φωτίζεσαι έξω σαν φωτεινούλης) και το σημαντικότερο από όλα τα ηλίθια bug της cameras στο video που οφείλεται στην μείωση των καρέ στο 1920χ1080 (πρίν ήταν 29 στην ics ενώ τώρα στην jb είναι 17 καρέ) μου έχουν σπάσει τα νεύρα (το Sony το πήρα περισσότερο για την φωτογραφική του και το video). Tελικά τώρα καταλαβαίνω γιατί αρκετοί πηγαίνουν προς Nexus(google) μεριά!!!

Eάν κάποιος βρήκε λύση(videocamera) ας την ποστάρει γιατί το όλο θέμα μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Ευχαριστώ.

 

Έχω την εεντύπωση πως με την rom που πέρασα λύθηκε αλλά επειδή συνήθως φωτογραφίες βγάζω και όχι video, κάτσε να κάνω έναν έλεγχο και να σου πω.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι πρεπει να γυρίσουμε στην 55 γιατί αυτη η ρομ δεν ειχε κανενα θεμα, ούτε μπαταρια ουτε κάμερα, το σκεφτομαι σοβαρά, η μπαταρία μου εχει σπάσει τα νευρα, ολο το βραδυ φορτισμα και σε 2 ωρες 60%...

Οι υπολοιποι δεν έχετε πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα,

εδώ και μερικές μέρες επιτέλους αναβάθμισα το κινητό μου σε jb. Λόγω της μεγάλης καθυστέρησης της jb περίμενα να είναι αρκετά τεσταρισμένη από το team της sony και χωρίς bug αλλά διαψεύτηκα οικτρά. Το χαζό άσπρο χρώμα στις επαφές(το βράδυ φωτίζεσαι έξω σαν φωτεινούλης) και το σημαντικότερο από όλα τα ηλίθια bug της cameras στο video που οφείλεται στην μείωση των καρέ στο 1920χ1080 (πρίν ήταν 29 στην ics ενώ τώρα στην jb είναι 17 καρέ) μου έχουν σπάσει τα νεύρα (το Sony το πήρα περισσότερο για την φωτογραφική του και το video). Tελικά τώρα καταλαβαίνω γιατί αρκετοί πηγαίνουν προς Nexus(google) μεριά!!!

Eάν κάποιος βρήκε λύση(videocamera) ας την ποστάρει γιατί το όλο θέμα μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Ευχαριστώ.

 

Έχω την εεντύπωση πως με την rom που πέρασα λύθηκε αλλά επειδή συνήθως φωτογραφίες βγάζω και όχι video, κάτσε να κάνω έναν έλεγχο και να σου πω.

 

Το πρόβλημα υπάρχει και στη δικιά μου rom. ( [ROM][s, SL][JB][LB,UB][6.2.B.0.200] eXistenZ BLACK Edition | V2 | HDR [10/06] )

 

2 δείγματα σε 1080p και 720p αν θέλει κάποιος να συγκρίνει.

 

 

Εγω νομιζω οτι πρεπει να γυρίσουμε στην 55 γιατί αυτη η ρομ δεν ειχε κανενα θεμα, ούτε μπαταρια ουτε κάμερα, το σκεφτομαι σοβαρά, η μπαταρία μου εχει σπάσει τα νευρα, ολο το βραδυ φορτισμα και σε 2 ωρες 60%...

Οι υπολοιποι δεν έχετε πρόβλημα?

 

Καλά με την μπαταρία δεν έχω τόσο τραγικό πρόβλημα. Παρατήρησα μία μικρή μείωση, αλλά όχι αρκετή για να μου δημιουργεί πρόβλημα.

 

off-topic: Με βλέπω να γυρίζω στην .55 με root και recovery, και να βάλω το UI της JB. Γιατί ουσιαστικά αυτό βελτιώθηκε (άλλαξε και μ' αρέσει) στις .200 και .211

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απογοητευση...

Ο media server τι είναι?

 

Κάτσε.... ήταν στο 100% πριν 4 ώρες; :X

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στα 1280χ720 τα καρέ είναι φυσιολογικά στα 29~30. Θα δοκιμάσω κανένα άλλο apk λήψης video και επιστρέφω.......

 

Τίποτα παιδιά ότι apk για λήψη video και αν δοκίμασα τα frame per second ήταν ίδια πάντα και το πρόβλημα το ίδιο οπότε η προσωρινή λύση είναι 1280χ720 και περιμένουμε το bug fix.:mad:

αααχχχ ρε sony το έκανες πάλι το θαύμα σου......τόσους μήνες περίμενα την jb και τώρα θα περιμένω την διόρθωση της videocameras.

Τελευταία φορά που σε εμπιστεύτηκα sony:mad:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά ότι apk για λήψη video και αν δοκίμασα τα frame per second ήταν ίδια πάντα και το πρόβλημα το ίδιο οπότε η προσωρινή λύση είναι 1280χ720 και περιμένουμε το bug fix.:mad:

αααχχχ ρε sony το έκανες πάλι το θαύμα σου......τόσους μήνες περίμενα την jb και τώρα θα περιμένω την διόρθωση της videocameras.

Τελευταία φορά που σε εμπιστεύτηκα sony:mad:

 

Ελα μην τα παίρνεις. συμβαίνουν αυτά :Ρ

 

Αν έιναι σημαντική για σένα η κάμερα, γύρισε στην .55. Δεν έχει και ιδιαίτερα προτερήματα η jelly bean

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οσοι απογοητευτηκαν με το ασπρο στον dialer και στα μηνυματα κλπ υπαρχει αυτο και ειναι εξαιρετικο :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317288

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι πρεπει να γυρίσουμε στην 55 γιατί αυτη η ρομ δεν ειχε κανενα θεμα, ούτε μπαταρια ουτε κάμερα, το σκεφτομαι σοβαρά, η μπαταρία μου εχει σπάσει τα νευρα, ολο το βραδυ φορτισμα και σε 2 ωρες 60%...

Οι υπολοιποι δεν έχετε πρόβλημα?

 

Όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενο post, η μπαταρία σε μένα έστρωσε μετά από 2-3 βδομάδες, σε επίπεδα ICS. Το καινούργιο Android θέλει πάντα κάποιο χρονικό διάστημα για να έρθει στα ίσα του.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...