Jump to content

Αντιγραφή παιχνιδιών PS2


mousi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή θέλω να βοηθήσω.3 με 4 προγραμματάκια χρειάζεστε. ClonyXXL, Profiler 2.4,(or blindwrite profiler:συνεργάζεται άψογα με το Blindwriter),ClonyCD για CD, ή ClonyDVD για DVD. Το πρώτο αναγνωρίζει την πρoστασία του cd-dvd και ανοίγει το δεύτερο πρόγραμμα αμέσως. Αυτό με την σειρά του δημιουργεί ένα αρχείο με ρυθμίσεις για το επόμενο πρόγραμμα στο οποίο το μόνο που κάνεις είναι να του πείς που θα αποθηκεύσει το πρόγραμμα το αρχείο και έπειτα ανοίγει το επόμενο όπου θα αρχίσει την εγγραφή. Με αυτόν τον τρόπο έχω αντιγράψει 164 παιχνίδια για pc, 85 cd games για ps1 και 125 games για ps2, και μου έχουν καεί ή μου έχουν χαλάσει αν θέλετε ΜΟΛΙΣ 14 cd και 8 DVD. Το ClonyXXL και το Profiler κυκλοφορούν Free.

Τα 2 πρώτα δεν τα χρειάζεσε μιας και τα ps2 δισκάκια δεν έχουν προστασία.

Kατευθείαν τα καις με ένα πρόγραμμα.:)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file crypton...ta arxeia poy eixe mesa itan opos ta les..

eixe k to system..!

paizei na min to egrapsa kala?

grafete kalutera me alcohol?

 

Oxi, to paixndi to katebases xalasmeno. Prepei na to ksanakatebaseis.

Poio paixnidi einai? An exei bgei Ellada, giati den to noikiazeis na to grapseis?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

to playboy einai mwre..

apla to katevasa na dw ti paizei..an einai kalo klp!

se genikes grammes grafw ta dvd tou ps2 san na grafw dvd data etsi?

 

Apo nero ennoeis? Den kserw. Egw ta grafw panta me DVD Decrypter.

Ta pernaw se .iso prwta ston skliro, kai meta grafw to .iso se DVD.

To Playboy einai san to Sims, alla kamia sxesi, mlk einai.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Μπορώ να αντιγράψω ένα παιχνίδι από DVD σε CD's;

Έχω το πολύ παλιό τσιπάκι στο PS2 μου και δυστυχώς δεν παίζει αντεγραμμένα παιχνίδια σε DVD παρά μόνο σε CD. :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

pigaine http://www.alucard.cc

exoun cd ripkits

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

pigaine http://www.alucard.cc

exoun cd ripkits

Τί είναι αυτά; :confused:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

auto pou zitas

na kaneis ta dvd games se cd

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από ποτε έχουν βάλει στα games του ps2 προστασία και δεν το ξέρω εγώ... τα παντα αντιγράφονται με το Nero η οποιοδήποτε άλλο γνωστό αντιγραφικό,αν δεν σας πετύχει η κόπια θα είναι γιατί απλά η ποιότητα τις εγγραφης είναι χαλια η το laser του ps2 είναι στα τελευταία του.

 

Froggy δύσκολο φιλε μου τα cd games έχουν σχεδόν εγκαταλειφθεί και είναι ασύμφορο και για σένα αυτό ακόμα και να γινόταν για φαντάσου τώρα 6-7 CD το κάθε game του ps2..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

An theleis na kaneis ta DVDs se CDs uparxoun ta CD ripkits

pou ripparoun(bgazoun music/videos klp) to paixnidi kai to kanoun mono 600MB gia na xwresei se CD.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Nai mono pou meta den pezeis paixnidi...kai den ginete se ola.Kalutera file mou an den 8es na baleis tsipaki pare to swap magic.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν συμφέρουν τα cd αλλά το PS2 μου δεν μπορεί να παίξει αντεγραμμένα DVD με το τσιπάκι που του έχω(το πρώτο που βγήκε για PS2) και δυστυχώς δεν μπορώ να του βάλω το καινούριο γιατί μου είπαν ότι το laser του είναι κουρασμένο και δεν θα αντέξει :( ...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

άκουσε να δεις τι θα κανεις :) από ότι κατάλαβα έχεις το παλιό πράγμα πολύ καλο ;) και εγώ αυτό έχω και έβαλα σκληρό δίσκο,αν έχεις κάποιον IDE σκληρό τουλάχιστον 10gb τον βάζεις και χωρίς τσιπάκι πας στο καλο σου video club νοικιάζεις ένα το περνάς και όταν το τελειώσεις βάζεις άλλο.Εγώ αγόρασα το network adapter από ισπανία συνολικά 41E χωρίς πιστωτική με αντικαταβολή (με πιστωτική είναι 5E λιγότερα),σε 24 ώρες παραδοτέο παρακαλώ :lol: έτσι για το μονο που χρησιμοποιείς το drive σου είναι για να κανεις install τα games στο σκληρό ;) αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου πω λεπτομέρειες,αλλα το βρίσκω μια πολύ καλή λύση,γλιτώνεις και το τσιπάκι και το laser σου θα ne ok.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

άκουσε να δεις τι θα κανεις :) από ότι κατάλαβα έχεις το παλιό πράγμα πολύ καλο ;) και εγώ αυτό έχω και έβαλα σκληρό δίσκο,αν έχεις κάποιον IDE σκληρό τουλάχιστον 10gb τον βάζεις και χωρίς τσιπάκι πας στο καλο σου video club νοικιάζεις ένα το περνάς και όταν το τελειώσεις βάζεις άλλο.Εγώ αγόρασα το network adapter από ισπανία συνολικά 41E χωρίς πιστωτική με αντικαταβολή (με πιστωτική είναι 5E λιγότερα),σε 24 ώρες παραδοτέο παρακαλώ :lol: έτσι για το μονο που χρησιμοποιείς το drive σου είναι για να κανεις install τα games στο σκληρό ;) αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου πω λεπτομέρειες,αλλα το βρίσκω μια πολύ καλή λύση,γλιτώνεις και το τσιπάκι και το laser σου θα ne ok.

 

Πολύ ενδιαφέρον μου ακούγεται! :) Για πες μου για το adapter,τι ακριβώς κάνει;

τι σκληρό χρειάζομαι; Πες μου λεπτομέρειες αν μπορείς :happy:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

λοιπών ο adapter αυτό που κάνει είναι ότι επάνω του μπαίνει ο σκληρός,τώρα για σκληρό εγώ έχω έναν maxtor IDE 20gb που είχα από το pc μου,Αν δεν έχεις δίσκο αναγκαστικά θα πρέπει να αγοράσεις,προτίμησε maxtor γιατί ακούω ότι συνεργάζονται μια χαρά με τον adapter.Αν θες να σου πω από που το πήρα πες μου με pm,το παραγγέλνεις σήμερα και την επομενη είναι σπίτι σου τρομερή εξυπηρέτηση...ξέχασα να σου πω ότι χρειάζεσαι και loader ελπίζω να έχεις dvd-r για να γράψεις το αρχείο ;) το οποιο είναι μονο 700kb σε zip!και όταν το "ξεζιπαρεις" γίνετε ISO και καταλαμβάνει στο DVD 1.5gb!!Όταν και αν αποφασίσεις να το κανεις θα σου δώσω τον loader και θα σου πω το site :p
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Δεν ξερω αν αυτο ειναι το σωστο τοπικ γι'αυτο που θελω να ρωτησω...μπορειτε να μου πειτε αν με τον ιδιο τροπο που αντιγραφετε τα παιχνιδια του PS2 μπορω ν'αντιγραψω & αυτα του ΧΒΟΧ?Ή εχουν αλλο ειδος προστασιας,χρειαζονται διαφορετικα προγραμματα κλπ?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Exw prospathisei na antigrapsw 2 paixnidia noikiasmena kai me to dvd decrypter kai me to alcohol.

 

Kai stis 2 periptwseis diavazei to paixnidi vgazei to playstation 2 kai meta menei ekei....:mad:

 

Dokimasa epitides 2 paixnidia mipws ftaiei ta adeia antigrafika dvd einai mapa?Kati Racks aspra exw ??

 

Ti ginetai?

 

Eyxaristw..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα φταινε τα DVD. Δοκιμασε Sony (οχι TDK, γιατι με αυτα ειχα προβλημα εγω)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αυτο ειναι το σωστο τοπικ γι'αυτο που θελω να ρωτησω...μπορειτε να μου πειτε αν με τον ιδιο τροπο που αντιγραφετε τα παιχνιδια του PS2 μπορω ν'αντιγραψω & αυτα του ΧΒΟΧ?Ή εχουν αλλο ειδος προστασιας,χρειαζονται διαφορετικα προγραμματα κλπ?

 

 

Gia na kaneis "antigrafo asfaleias" paixnidiwn tou XBOX "pou sou anikoun" ;) (apo original ennoeitai) prepei na kaneis diktio to pc sou me to xbox, na valeis to paixnidi sto xbox, na kaneis ta arxeia tou dvd metafora sto pc sou (egw xrisimopoiw FlashFXP) kai meta na ta antigrapseis me ton Nerona Pou Kaiei Ti Romi (Nero Burning Rom) :) epilegontas DVD-ROM[uDF], no multisession kai stin katigoria UDF na tickareis ekei pou leei Force dvd-video compatibility mode (required for XBOX TM).

K?

Ksekina me ayta kai...vlepontas kai kanontas...rwtwntas pas stin poli klp :)

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...