Jump to content

Polls @ myphone.gr: MWC 2012, ποιες εταιρίες ξεχώρισαν τελικά;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

MWC 2012: ποια εταιρία πιστεύετε οτι ξεχώρισε φέτος;  

289 members have voted

  1. 1. MWC 2012: ποια εταιρία πιστεύετε οτι ξεχώρισε φέτος;

    • Nokia
      150
    • HTC
      36
    • Huawei
      38
    • LG
      1
    • Sony
      24
    • ZTE
      2
    • Panasonic
      1
    • Samsung
      14
    • Asus
      20
    • Άλλη (NEC, Fujitsu)
      3


Recommended Posts

Καλύτερο σε τι????? Στις δικές σου ανάγκες? Σαφώς και στις δικές σου ανάγκες είναι καλύτερο αυτό που νομίζεις εσύ. Από εκεί και πέρα καλύτερο σε τι??? Τι κάνουν αυτά τα πολύ αξιόλογα κινητά που αναφέρεις και δε (νομίζεις) ότι κάνει το 808 και λες "από εκεί και πέρα τίποτα" ?? Έχεις κάποιο επιχείρημα ή απλά "είναι καλύτερα αφού έχουν παραπάνω πυρήνες" ??? Γιατί αυτό επιχείρημα δεν είναι. Ούτε καινοτομία είναι.

 

Θα σου πω εγώ ένα επιχείρημα για να σε βοηθήσω: έχουν καλύτερη ανάλυση οθόνης! Μαζί σου, έχουν όντως. Και? Παρακάτω? Έχεις κάτι άλλο να πεις για να δικαιολογήσεις το "από εκεί και πέρα τίποτα" ???

 

φιλε μου καταρχας διαβασε καλυτερα τα ποστ μου γραφω οτι εμενα δεν με ενδιαφερει μονο η καμερα αρα ενα κινητο που να τα συνδιαζει ολα κ με βαση τις αναγκες μου δεν ψηφισα νοκια ποιο ειναι το προβλημα σου τωρα?εσυ γουσταρεις φωτο ? απλα παιρνεις νοκια...

εγω γουσταρω πυρηνες φωτο κτλ παιρνω κατι αλλο....απλα τα πραγματα

 

επισης για μενα ειναι καινοτομια τα 41 mp της νοκια κ μπραβο της δεν αντιλεγω, τωρα αν εσυ δεν θεωρεις καινοτομια τα 2πυρηνα οταν παρουσιαστηκαν η τα 4πυρηνα με γεια κ χαρα σου...

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου καταρχας διαβασε καλυτερα τα ποστ μου γραφω οτι εμενα δεν με ενδιαφερει μονο η καμερα αρα ενα κινητο που να τα συνδιαζει ολα κ με βαση τις αναγκες μου δεν ψηφισα νοκια ποιο ειναι το προβλημα σου τωρα?εσυ γουσταρεις φωτο ? απλα παιρνεις νοκια...

εγω γουσταρω πυρηνες φωτο κτλ παιρνω κατι αλλο....απλα τα πραγματα

 

επισης για μενα ειναι καινοτομια τα 41 mp της νοκια κ μπραβο της δεν αντιλεγω, τωρα αν εσυ δεν θεωρεις καινοτομια τα 2πυρηνα οταν παρουσιαστηκαν η τα 4πυρηνα με γεια κ χαρα σου...

Ναι οκ. Μόνο που εγώ σχολίασα το "από εκεί και πέρα τίποτα". Ούτε τις επιλογές σου ούτε κάτι άλλο. Άρα το τίποτα που είπες, απλά δε μπορείς να το δικαιολογήσεις, έτσι σου βγήκε. Δε πειράζει.

Η λέξη καινοτομία νομίζω σχετίζεται και με κάτι νέο σαν ιδέα κτλ. Οι 4 πυρήνες που θα έρθουν από τη samsung δεν είναι καινούρια ιδέα και αναμένεται να έρθουν τόσο, που αν κάνει καμιά στραβή και ανακοινώσει gs3 χωρίς 4πύρηνο θα είναι απογοήτευση.

 

Παρεπιπτόντως, ούτε εμένα με ενδιαφέρει μόνο η κάμερα γιαυτό ίσως επιλέξω το 808 όταν βγει.

 

Huawei και απο μενα.Αλλα βαζω 10' στο τμημα marketing της Nokia ;)

Καλύτερα να βάλεις 10 στο τμήμα έρευνας και ανάπτυξης, παρά στο marketing.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ. Μόνο που εγώ σχολίασα το "από εκεί και πέρα τίποτα". Ούτε τις επιλογές σου ούτε κάτι άλλο. Άρα το τίποτα που είπες, απλά δε μπορείς να το δικαιολογήσεις, έτσι σου βγήκε. Δε πειράζει.

Η λέξη καινοτομία νομίζω σχετίζεται και με κάτι νέο σαν ιδέα κτλ. Οι 4 πυρήνες που θα έρθουν από τη samsung δεν είναι καινούρια ιδέα και αναμένεται να έρθουν τόσο, που αν κάνει καμιά στραβή και ανακοινώσει gs3 χωρίς 4πύρηνο θα είναι απογοήτευση.

 

Παρεπιπτόντως, ούτε εμένα με ενδιαφέρει μόνο η κάμερα γιαυτό ίσως επιλέξω το 808 όταν βγει.

 

 

Καλύτερα να βάλεις 10 στο τμήμα έρευνας και ανάπτυξης, παρά στο marketing.

 

κοιταξα τα ποστ μου ''το τιποτα'' που συμφωνησα με τον φιλο RaZoR333 οπως καταλαβες δεν το εννουσα ακριβως ετσι...οπως ειπα μπραβο στην νοκια.

καινοτομια δεν νομιζεις οτι ειναι οι 4πυρηνοι γιατι δεν το ακους για πρωτη φορα γι' αυτο, ενω η νοκια εκανε την εκπληξη αν ομως μας ειχε φανερωσει τι σκοπεβε να παρουσιασει δεν θα το ελεγες καινοτομια?μην τρελαθουμε τωρα δηλ. ακου εκει δεν ειναι καινοτομια να χωρεσει 4πυρηνος επεξεργαστης σε κινητο,τρελες αναλυσεις οθονης 1gb ram η παραπανω :blink:

αν κανω λαθος σορυ ας με διορθωσει καποιος ειδικος....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Είναι καινοτομία, αλλά σίγουρα όχι της samsung ή οποιουδήποτε άλλου κατασκευαστή τη χρησιμοποιήσει σε κάποια υλοποίηση συσκευής. Η καινοτομία ανήκει στην nvidia ή σε όποιον άλλο κατασκευαστή επεξεργαστών βγάλει 4-6-8 πύρηνο για κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καινοτομία, αλλά σίγουρα όχι της samsung ή οποιουδήποτε άλλου κατασκευαστή τη χρησιμοποιήσει σε κάποια υλοποίηση συσκευής. Η καινοτομία ανήκει στην nvidia ή σε όποιον άλλο κατασκευαστή επεξεργαστών βγάλει 4-6-8 πύρηνο για κινητό.

Λάθος.

Αυτό μπορεί να το πεις για τη Nokia, HTC και άλλες. Όχι για τη Samsung η οποία έχει δική της παραγωγή επεξεργαστών.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

10' στο marketing και 8 στα υπολοιπα!Γιατι εφτιαξε κατι πολυ καλο αλλα το "41mp" ειναι ενα καθαρα μαρκετιστικο νουμερο. Ολος ο κοσμος μιλαει για το νουμερο 41 αλλα ελαχιστοι θα ξερουν τι σημαινει αυτο και τι συνεπειες θα εχει στη φωτογραφια τους.

 

Η καινοτομια στη τεχνολογια ειναι περιεργο θεμα.Ηδη υπαρχει φωτογραφικη που χρησιμοποιει τη τεχνολογια που χρησιμοποιει η νοκια και ηδη υπαρχει τετραπυρηνος επεξεργαστης σε υπολογιστη που αντιστοιχη τεχνολογια θα χρησιμοποιηθει στα κινητα με τετραπυρηνο επεξεργαστη.

 

Ολα αυτα ειναι μια παρενθεση!(ισως και offtopic...)

Link to comment
Share on other sites

htc πολυ καλες συσκευες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί και πέρα μου άρεσε πολύ η Asus αν και θα προτιμούσα να έβαζε τετραπύρηνο στο Padfone για να έχει και διάρκεια και να πάρει σίγουρα αναβαθμίσεις που θα έρθουν στο μέλλον. Επίσης και το HTC one X πολύ όμορφο, φοβερές δυνατότητες κρίμα στην Ελλάδα όπως πάντα θα το έχουμε 100 ευρώπουλα πάνω από την υπόλοιπη Ευρώπη.

Τέλος να ρωτήσω κάτι, είδα και στο άρθρο, αλλά και πολλοί που γράφουν οτι το τετραπύρηνο της Huawei (ωραίο και αυτό δε μπορώ να πω) δε θα κοστίζει πολύ, έβγαλε καμιά επίσημη ανακοίνωση η εταιρεία με την τιμή?

 

Λογικα το Asus θα βγει και σε τετραπυρηνη εκδοση, μην ξεχναμε οτι θα ειναι η πρωτη εταιρια που θα βγαλει τετραπυρηνα android tablet.

 

Οσο για την Huawei, μου φαινεται οτι η ιδια δηλωσε οτι οι τιμες θα ειναι στα ακριβα μοντελα 20% πιο χαμηλα απο τον ανταγωνισμο.

 

Η μοναδικη μου αντιρρηση ειναι στο χρονικο σημειο, μια και μιλαμε για μετα το καλοκαιρι. μεχρι τοτε θα εχουμε ηδη αρκετα τετραπυρηνα στην αγορα (σιγουρα απο samsung/htc/lg ισως zte) και ετσι θα πρεπει να ριξουν κιαλλο τις τιμες για να ανταπεξελθουν στον ανταγωνισμο..

Link to comment
Share on other sites

παντως το 808 τελικα το συνηθησα στην οψη και ισως ειναι το επομενο μου τηλεφωνο

 

και τι σχεση εχει αυτο με το thread?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

Αυτό μπορεί να το πεις για τη Nokia, HTC και άλλες. Όχι για τη Samsung η οποία έχει δική της παραγωγή επεξεργαστών.

Η καινοτομία δεν είναι από αυτόν που πρωτοπόρησε στον τομέα? Δηλαδή από αυτόν που δημιούργησε τον πρώτο τετραπύρηνο κτλ κτλ? Αν το έκανε η samsung πάω πάσο αλλά από όσο ξέρω η nvidia δεν έβγαλε πρώτη τετραπύρηνο για κινητό? ΔΕ ξέρω και πολλά, αν κάνω λάθος διορθώστε με.

10' στο marketing και 8 στα υπολοιπα!Γιατι εφτιαξε κατι πολυ καλο αλλα το "41mp" ειναι ενα καθαρα μαρκετιστικο νουμερο. Ολος ο κοσμος μιλαει για το νουμερο 41 αλλα ελαχιστοι θα ξερουν τι σημαινει αυτο και τι συνεπειες θα εχει στη φωτογραφια τους.

Άρα εμείς που ξέρουμε ότι τα 41 δεν είναι απλά εφέ και μαρκετίστικο νούμερο βάζουμε 10' στο μάρκετινγκ...?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ά. Είναι και ο δέκτης που έχει πάνω και το wifi και το gps και η ΚΑΜΕΡΑ και το μικρόφωνο και το ακουστικό - μεγάφωνο, ακόμα και τα υλικά κατασκευής. Που πολύ αμφιβάλω γι αυτά ειδικά για κινέζικο προϊόν.

 

Από κάποια στιγμή και μετά η Huawei δεν έκανε απλή στροφή στην ποιότητα, αλλά δημιουργεί ποιότητα. Προσωπικά έχω το Huawei Mediapad 7'' από τον Δεκέμβριο και πραγματικά το θεωρώ ισάξιο αν όχι καλύτερο (λόγω value for money) από τα περισσότερα tablets εκεί έξω. Full Aluminum body(εκτός από τις 2 πλευρές με πλαστικό για gps/3g και για κάμερα). To WiFi εκπληκτικό πιάνει 2 γραμμές εκεί που το κινητό μου και το παλιό μου tablet νομίζαν ότι βρίσκονται σε άλλη χώρα. Μόνο ένα αναπάντεχο restart μετά από τόσους μήνες, και η RAM 1GB κρατάει μία χαρά, και η οθόνη IPS με ανάλυση 1280x720p, το GPS γρήγορο στο lock. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η πραγματικά μικρή μπαταρία που βάλαν αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

 

Πλέον μπορώ να γελάσω με όλους αυτούς που τους έλεγα Huawei να αγοράσουν και μου λέγαν ποια; αυτήν την κινεζιά; Να που ο κινέζος ξύπνησε και εκτός από δικά του WiFi/LTE Modules έχει και δικούς της επεξεργαστές και μάλιστα 4 πύρηνους πολύ προτού άλλες εταιρίες γκουχ γκουχ Samsung μπουν στην αγορά με δικά τους Chips. [εντάξει τα έχει παρουσιάσει η Samsung σε διάφορα events ή από leaks αλλά σε συσκευή δεν το έχουμε δει]

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

huawei γιατί σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα έφτιαξε κινητό τούμπανο κατηγορίας galaxy s3(?) και γενικότερα ανέβηκε πολύ
Link to comment
Share on other sites

φιλε ξετρολλαρε λιγο...με την νοκια:)

επειδη δεν ξετρελαθηκα με 41 mp τι παει να πει αυτο οτι δεν ειμαι αντικειμενικος ? ή οτι δεν υπηρχαν αλλες πολυ καλυτερες συσκευες απο το pureview?

be open mind my friend...

 

Ρε φιλε, ημαρτον ωρες ωρες ετσι? Ουτε μενα μαρεσει η ΝΟΚΙΑ και μπλαμπλαμπλαμπλα, αλλα επειδη εγω δεν τρεχω με το αμαξι δεν σημενει οτι δεν κλεβει τις παραστασεις μια buggati veyron. ΤΙ συζηταμε λοιπον? Οτι δεν εκλεψε τη παρασταση η ΝΟΚΙΑ? Περιμενε κανεις κατι τετοιο? Οι 4πυρηνοι στο προγραμμα ηταν (ειχαμε ενημερωθει πολυυυυυ καιρο οτι ερχονται), μεγαλες οθονες / αναλυσεις επισης. Τα 41mp ΚΑΝΕΙΣ δεν τα ειδε πουθενα. Ουτε εγω ειμαι φωτογραφος, ουτε γω χρησιμοποιω τη μηχανη του κινητου μου, αλλα θεε μου, την παρασταση την εκλεψε, ειτε σαρεσει ειτε οχι.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταρχας διαβασε καλυτερα τα ποστ μου γραφω οτι εμενα δεν με ενδιαφερει μονο η καμερα αρα ενα κινητο που να τα συνδιαζει ολα κ με βαση τις αναγκες μου δεν ψηφισα νοκια ποιο ειναι το προβλημα σου τωρα?εσυ γουσταρεις φωτο ? απλα παιρνεις νοκια...

εγω γουσταρω πυρηνες φωτο κτλ παιρνω κατι αλλο....απλα τα πραγματα

 

επισης για μενα ειναι καινοτομια τα 41 mp της νοκια κ μπραβο της δεν αντιλεγω, τωρα αν εσυ δεν θεωρεις καινοτομια τα 2πυρηνα οταν παρουσιαστηκαν η τα 4πυρηνα με γεια κ χαρα σου...

 

Ε γιαυτο ακριβως παμε κατα διαολου. Γιατι το poll δεν λεει ποιο κινητο θα αγοραζες. Αλλα ημαρτον, αμα εχεις samsung πρεπει να ψηφισεις samsung γιατι αλλιως η sammy θα σου κοψει τις αναβαθμισεις. Αντε, και καλο μεσαιωνα ΟΡΚΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...