Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

fm ξέχνα το και μαγικά να κάνουν τα libs είναι signed μόνο για rom της sony και είναι κλειστού κώδικα προφανώς

 

κατά τα άλλα cm 9,1 είναι από της καλύτερες για το xperia p ταχύτατη μικρή κατανάλωση μπαταρίας παραμετροπιισημη

 

δν με πολυ ενδιαφερει το ραδιο!!!απο επιδοσεις ειναι λουλουδο παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια περασα τη dark 2.5 και επειδη μ κανει διαφορα κολπα ειπα να γυρισω στην 2.0... αλλα πλεον δεν μπαινει στο recovery... το ξαναπερασα πολλες φορες μηπως χαθηκε αλλα δεν λεει να μπει με τιποτα κατα την εκκινηση!!!! καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα τη dark 2.5 και επειδη μ κανει διαφορα κολπα ειπα να γυρισω στην 2.0... αλλα πλεον δεν μπαινει στο recovery... το ξαναπερασα πολλες φορες μηπως χαθηκε αλλα δεν λεει να μπει με τιποτα κατα την εκκινηση!!!! καμια ιδεα?

 

Ολα από την αρχη σε βλέπω να κάνεις...... περνάς τελευταία ftf κάνεις root περνάς recovery

 

δν με πολυ ενδιαφερει το ραδιο!!!απο επιδοσεις ειναι λουλουδο παντως!!!

 

αν κάνουν και την cm 10 να είναι οκ αυτή λίγο καλύτερη είναι κατά τα άλλα καμία σχέση με μαμά ρομ λες και ανγεννιθικε η συσκευή εγω έκανα και κάποια tweask άλλαξα γραμματοσειρά και εβαλα skin και είναι και πανέμορφη τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ολα από την αρχη σε βλέπω να κάνεις...... περνάς τελευταία ftf κάνεις root περνάς recovery

 

ναι αυτο εκανα...τα περναω παλι ολα απ την αρχη. μαμηθηκαν τα παντα οταν περασα την 2.5 πανω στην 2.0 και ας εκανα wipe data κλπ... τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα τη dark 2.5 και επειδη μ κανει διαφορα κολπα ειπα να γυρισω στην 2.0... αλλα πλεον δεν μπαινει στο recovery... το ξαναπερασα πολλες φορες μηπως χαθηκε αλλα δεν λεει να μπει με τιποτα κατα την εκκινηση!!!! καμια ιδεα?

 

Αυτή τη στιγμή είμαι στο καναπέ,έχω κατεβάσει τα αρχεία για cwm & dark rom κ ήμουν σε σκέψη να αρχίσω διαδικασίες..Κ έρχεσαι εσύ κ λες σου κάνει κόλπα...:p

Με έσωσες!!

Για πες τι σου κάνει;Μάλλον θα περιμένω τη νέα αναβάθμιση της dark

@Expendable σε ευχαριστώ έστω κ καθυστερημένα!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα τη dark 2.5 και επειδη μ κανει διαφορα κολπα ειπα να γυρισω στην 2.0... αλλα πλεον δεν μπαινει στο recovery... το ξαναπερασα πολλες φορες μηπως χαθηκε αλλα δεν λεει να μπει με τιποτα κατα την εκκινηση!!!! καμια ιδεα?

 

Τι κολπα σου εκανε?

Οταν εκανες reboot μετα απο την εγκατασταση μηπως σου εβγαλε καπιο μηνυμα το cwm ?

Διαβασες τις οδηγιες που ειχα βαλει πιο πανω και τι πρεπει να κανεις αν σου βγαλει μηνυματα το cwm ?

Αν δεν εχεις κανει καποια αλλη ενεργεια κατεβασε απο το market το rom manager και κανε επανεκινηση σε recovery απο εκει για να δουμε αν βρισκεται ακομα στο τηλεφωνο και απλος δεν περνει τις εντολες απο τα κουμπια....

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είμαι στο καναπέ,έχω κατεβάσει τα αρχεία για cwm & dark rom κ ήμουν σε σκέψη να αρχίσω διαδικασίες..Κ έρχεσαι εσύ κ λες σου κάνει κόλπα...:p

Με έσωσες!!

Για πες τι σου κάνει;Μάλλον θα περιμένω τη νέα αναβάθμιση της dark

@Expendable σε ευχαριστώ έστω κ καθυστερημένα!!

 

ολα καλα πηγαιναν, εβαλα την .100 , εκανα το ρουτ, περασα το recovery , εβαλα την 2.0 οπως ειχε πει ο φιλος expendable. ολα καλα με την 2.0 αλλα μετα πηγα να βαλω απο πανω την 2.5 και χαλασαν ολα! και δεν εμπαινε μετα στο recovery να βαλω παλι την 2.0. και αρχισε να πεταει μηνυματα οτι σταματησαν εφαρμογες κλπ... οποτε τωρα περασα απ την αρχη την .100 και τωρα βαζω την 2.0 .... και θα μεινω εδω προς το παρον. μια χαρα ειναι και αυτη.

 

Μην ανησυχεις, ευκολη διαδικασια ειναι απλα εγω την εκανα γρηγορα γιατι βιαζομαι και θα κανα καποια παπατα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω κάνει την αναβάθμιση σε 4.1, και τις τελευταίες μέρες το κινητό μου κάνει κόλπα με τις κλήσεις.

Με καλούν, μπορεί να δονείται μόνο και ν αρχίζει ο ήχος μόλις το σηκώσω, το σηκώνω δεν ακούω τίποτα τα πρώτα 10 δεύτερα, κλπ. Και γενικά κολλάει τρελά!

Πήρα στο service της sony και μου ειπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Βοηθάει; Κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω κάνει την αναβάθμιση σε 4.1, και τις τελευταίες μέρες το κινητό μου κάνει κόλπα με τις κλήσεις.

Με καλούν, μπορεί να δονείται μόνο και ν αρχίζει ο ήχος μόλις το σηκώσω, το σηκώνω δεν ακούω τίποτα τα πρώτα 10 δεύτερα, κλπ. Και γενικά κολλάει τρελά!

Πήρα στο service της sony και μου ειπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Βοηθάει; Κάτι άλλο;

 

 

ολοι εχουν προβλημα μετα την αναβαθμισει!!! αν πας λιγες σελιδες πισω θα το καταλαβεις!!!

 

Ολα από την αρχη σε βλέπω να κάνεις...... περνάς τελευταία ftf κάνεις root περνάς recovery

 

 

 

αν κάνουν και την cm 10 να είναι οκ αυτή λίγο καλύτερη είναι κατά τα άλλα καμία σχέση με μαμά ρομ λες και ανγεννιθικε η συσκευή εγω έκανα και κάποια tweask άλλαξα γραμματοσειρά και εβαλα skin και είναι και πανέμορφη τώρα

 

Ξερω περασα κ εγω μερικα skin!! ειναι καλη πολυ καλη!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω κάνει την αναβάθμιση σε 4.1, και τις τελευταίες μέρες το κινητό μου κάνει κόλπα με τις κλήσεις.

Με καλούν, μπορεί να δονείται μόνο και ν αρχίζει ο ήχος μόλις το σηκώσω, το σηκώνω δεν ακούω τίποτα τα πρώτα 10 δεύτερα, κλπ. Και γενικά κολλάει τρελά!

Πήρα στο service της sony και μου ειπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Βοηθάει; Κάτι άλλο;

 

Κλασική περίπτωση.Συμβιβασου κ κάνε restarts ανά δυο μέρες για να μην το έχεις τόσο συχνά ή αλλιώς πέρασε την ics πάλι.

Αντώνη το ξέρω ότι είναι εύκολο αλλά έχω πολλές εφαρμογές κ γενικά μου τη δίνει η διαδικασία του στησίματος κ τίποτα άλλο!

Ίσως περιμένω την v3.Εγώ πιο πολύ θέλω να τη βάλω μήπως δω βελτίωση στη μπαταρία.

By the way πως γίνεται όταν στήνω το κινητό κ θέλω να βάλω τις εφαρμογές μου να κατεβαίνουν αυτόματα κ όχι χειροκίνητα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση.Συμβιβασου κ κάνε restarts ανά δυο μέρες για να μην το έχεις τόσο συχνά ή αλλιώς πέρασε την ics πάλι.

Αντώνη το ξέρω ότι είναι εύκολο αλλά έχω πολλές εφαρμογές κ γενικά μου τη δίνει η διαδικασία του στησίματος κ τίποτα άλλο!

Ίσως περιμένω την v3.Εγώ πιο πολύ θέλω να τη βάλω μήπως δω βελτίωση στη μπαταρία.

By the way πως γίνεται όταν στήνω το κινητό κ θέλω να βάλω τις εφαρμογές μου να κατεβαίνουν αυτόματα κ όχι χειροκίνητα;

Εκνευριστικη κλασσικη περιπτωση ομως!

 

Για να κατεβαινουν αυτοματα, πας ρυθμισεις-> δημ. αντ. ασφαλ. και επαναφορα -> αυτοματη επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εκνευριστικη κλασσικη περιπτωση ομως!

 

Για να κατεβαινουν αυτοματα, πας ρυθμισεις-> δημ. αντ. ασφαλ. και επαναφορα -> αυτοματη επαναφορα.

 

Ωραίος!!:thumbup:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω την dark rom V2 εδω και κανα 3ωρο και αυτο που χω παρατηρησει ως τωρα ειναι οτι ειναι πιο γρηγορη στο ανοιγμα εφαρμογων και γενικα δεν κολλαει! :) Επισης το μαυρο στο background ειναι απιστευτο! Πολυ ωραια rom!

 

Αυτα μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την dark rom V2 εδω και κανα 3ωρο και αυτο που χω παρατηρησει ως τωρα ειναι οτι ειναι πιο γρηγορη στο ανοιγμα εφαρμογων και γενικα δεν κολλαει! :) Επισης το μαυρο στο background ειναι απιστευτο! Πολυ ωραια rom!

 

Αυτα μεχρι στιγμης.

 

Έχεις link με τη v2;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχεις link με τη v2;

 

Ηλια cm9 ειδικα τωρα που λυθηκε και το θεμα με την μπαταρια ειναι μια χαρα..το κινητο βγηκε απο την φορτιση σημερα στις 8 παρα 20 και ειναι 79% η μπαταρια με λιγο wifi ,χρηση κλησεων και γενικα οθονης

Link to comment
Share on other sites

Ηλια cm9 ειδικα τωρα που λυθηκε και το θεμα με την μπαταρια ειναι μια χαρα..το κινητο βγηκε απο την φορτιση σημερα στις 8 παρα 20 και ειναι 79% η μπαταρια με λιγο wifi ,χρηση κλησεων και γενικα οθονης

 

Χμμ θέλει unlock bootloader κ έχω θέμα με το ράδιο.Το θέλω οπωσδήποτε!Για την ώρα όχι cm9,ίσως αργότερα το πάρω απόφαση!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χμμ θέλει unlock bootloader κ έχω θέμα με το ράδιο.Το θέλω οπωσδήποτε!Για την ώρα όχι cm9,ίσως αργότερα το πάρω απόφαση!

 

αν ειναι ετσι παω πασσο

Link to comment
Share on other sites

Έχεις link με τη v2;

 

την κατεβασα μερικες μερες πριν την αποσειρουν αλλα δεν ξερω πως να στη δωσω :(

 

edit: την ανεβασαν παλι στο xda την 2.0 !

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....

Φιλε egodemis βγαλε κομπιουτερακια και χρησιμοποιησε τις τεχνικες σου γνωσεις για να βγαλεις τις διαφορες απο τα screenshot...;) Δυστηχως με αφηνει μονο για 5 σε ενα μηνυμα....Οπως θα δεις η οθονη τελικα ειναι στο φουλ...Οι κλησεις φαινονται...Μια ωριτσα ραδιο και 20 λεπτα wifi (δεν ξερω αν φαινονται αυτα σε αυτα τα screenshot)...Αυτα ειναι με μια αποφορτιση μετα απο το περασμα της νεας ρομ (συνηθως θελει δυο με τρεις πληρης κυκλους φορτισης για να παρει τα ισια της η μπαταρια )...

Ισως να μην πιασουμε της αποδοσης της ics αλλα πιστευω οτι παει ικανοποιητικα.... θα κανω και αλλες δοκιμες μεσα στην εβδομαδα και μεχρι το τελος της με διαφορετικες χρησης καθε φορα...

 

Τωρα για την dark rom...Απο οτι λεει ο developer εχει διορθωσει το προβλημμα με το cwm και το root ....αλλα για καλο και για κακο αν την περασετε προσεξτε στο τελος του aroma σας ζηταει να κανετε reboot το τηλεφωνο (πριν πατησετε finish )...καλο θα ειναι να την ξετικαρετε αυτη την επιλογη και μετα να πατησετε finish και να κανετε reboot απο το cwm....

Η αληθεια ειναι οτι θελει λιγο προσοχη στα μηνυματα που μας βγαζει το τηλεφωνο...Μην πατησουμε λαθος επιλογη...

 

Δυστηχως στην 4.1 δεν μπορεις να παρεις αντιγραφα των εφαρμογων μεσω του μενου "αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα"....μονο αν εχεις παλιο αντιγραφο και εχεις τις εφαρμογες εκει .....

Παρε αντιγραφα μεσω titanium (αφου εισαι ρουτ κατεβασε το απο το market ) και οταν περασεις την ρομ κανε επαναφορα μεσα απο το titanium (μια μια δυστηχως :O )

Υπαρχουν και αλλες εφαρμογες στο μαρκετ για αντιγραφα αλλα δεν εχω δοκιμασει καποια για να σας πω...

 

Επισης οι προηγουμενες dark rom ειναι κατω απο την καινουργια αν πατησετε την επιλογη "show" (για το φορουμ των xda μιλαω )

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά φαίνεται αυτονομία ics δεν είναι αλλά κάπως καλύτερα από τελειος μαμά

θυμάμαι με ics μαμά βγάζαμε 4 ωρες οθόνη με όλη μέρα 3g κλπ τώρα τα μισά...

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι η dark μου κολλησε σημερα ενω προσπαθουσα να ανοιξω τα μηνυματα... Βασικα δεν κολλησε ακριβως αλλα εδειχνε οτι φορτωνε τα μηνυματα πολυ ωρα και για να τα ανοιξω αναγκαστηκα να κανω reboot.

ο φιλος expendable που εχει και αυτος dark εχει παρατηρησει καποιο αναλογο κολλημα?

 

edit: τα στατιστικα της μπαταριας διαγραφονται σε ολους σας οταν κανετε reboot?

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι η dark μου κολλησε σημερα ενω προσπαθουσα να ανοιξω τα μηνυματα... Βασικα δεν κολλησε ακριβως αλλα εδειχνε οτι φορτωνε τα μηνυματα πολυ ωρα και για να τα ανοιξω αναγκαστηκα να κανω reboot.

ο φιλος expendable που εχει και αυτος dark εχει παρατηρησει καποιο αναλογο κολλημα?

 

edit: τα στατιστικα της μπαταριας διαγραφονται σε ολους σας οταν κανετε reboot?

 

αυτό με το κόλλημα είναι bug της .100 και όσα rom είναι βασισμένα σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το κόλλημα είναι bug της .100 και όσα rom είναι βασισμένα σε αυτό

 

και αρχισαν τα bug ακομα δεν την εβαλα? ωραια, με βλεπω να βαζω την ics νωριτερα απ οτι σκοπευα :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη dark κ τη στήνω..

Για την ώρα δε με βολεύει το πληκτρολόγιο της οπότε όποιος έχει το κλασικό πληκτρολόγιο της j.b ας το στείλει π.μ.

Γιατί έχω 2 φωτογραφικές;!Ποια να κρατήσω;Ποια είναι καλύτερη;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...