Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραία να δούμε πως θα τα πάει με κλειστό 3g μήπως και μας έκανε ζημιά κάποια καιρεα

 

τη εφαρμογές έχεις περάσει?

 

Dolphin browser,clean master,greenify,snap camera,quick pick ,poweramp,titanium backup,battery status plus,και swift keyboard

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Dolphin browser,clean master,greenify,snap camera,quick pick ,poweramp,titanium backup,battery status plus,και swift keyboard

 

βγάλε μια το clean master σε μερικούς δημιουργεί μεγάλο θέμα με μπαταρία (σε μερικούς οχι)

αν θες cleaner βάλε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.lsartory.cachecleaner.ng&hl=el

Link to comment
Share on other sites

βγάλε μια το clean master σε μερικούς δημιουργεί μεγάλο θέμα με μπαταρία (σε μερικούς οχι)

αν θες cleaner βάλε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.lsartory.cachecleaner.ng&hl=el

 

το εβγαλα και αυτο παντως μεχρι και τωρα που το ειδα ακομα στα υψη ηταν το λειτουργικο συστημα android αρα μαλλον δεν ειναι ουτε το 3g ουτε το wifi

Link to comment
Share on other sites

το εβγαλα και αυτο παντως μεχρι και τωρα που το ειδα ακομα στα υψη ηταν το λειτουργικο συστημα android αρα μαλλον δεν ειναι ουτε το 3g ουτε το wifi

 

παιζει να έχει κάτι η ίδια η συσκευή........... δεν μπορεί στα 9 10 που εβαλα να είναι όλα οκ και σε μια κάτι να παίζετε.......... ούτε στο xda δεν βλέπω παράπονα...........

 

θα σου στείλω με pm μια εφαρμογουλα για ακομι αναλυτικότερα battery stats

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νικόλα αν δε βαριέσαι ξαναστησε το κινητό από την αρχή μήπως κάτι πήγε στραβά!

Όσο για το ποστ του dark μακάρι φίλε μου να είσαι το 1% που δεν έχει πρόβλημα αλλά δε παίζει.

Εγώ έχω θέμα με album το βγάλα.

Θέμα με τις κλήσεις όχι τόσο.

Dialer άστο..Ex dialer πλέον.

Μπαταρία;Μέρα κ αν με μέτρια χρήση.

Gps;Χμμ όχι τόσο.

WiFi μμμ καλά..

Παιχνίδια;το brigde construction όταν φτάσει 40 βαθμούς κολλάει το σύμπαν.

Οκ κ γω είμαι fun της Sony αλλά είναι τραγικά τα λάθη της.Ναι το επόμενο κινητό ίσως ειναι το sp με πάρα πολύ επιφύλαξη.

Καλά να περνάς κ να χαίρεσαι το κινητό σου.:thumbup:

@demis θέλω κ γω την εφαρμογή!Στείλε πμ

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νικόλα αν δε βαριέσαι ξαναστησε το κινητό από την αρχή μήπως κάτι πήγε στραβά!

Όσο για το ποστ του dark μακάρι φίλε μου να είσαι το 1% που δεν έχει πρόβλημα αλλά δε παίζει.

Εγώ έχω θέμα με album το βγάλα.

Θέμα με τις κλήσεις όχι τόσο.

Dialer άστο..Ex dialer πλέον.

Μπαταρία;Μέρα κ αν με μέτρια χρήση.

Gps;Χμμ όχι τόσο.

WiFi μμμ καλά..

Παιχνίδια;το brigde construction όταν φτάσει 40 βαθμούς κολλάει το σύμπαν.

Οκ κ γω είμαι fun της Sony αλλά είναι τραγικά τα λάθη της.Ναι το επόμενο κινητό ίσως ειναι το sp με πάρα πολύ επιφύλαξη.

Καλά να περνάς κ να χαίρεσαι το κινητό σου.:thumbup:

@demis θέλω κ γω την εφαρμογή!Στείλε πμ

 

εσυ σε λίγο χειρότερη μοίρα είσαι με το κινητό αυτό :p

 

σου έδωσα την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

εσυ σε λίγο χειρότερη μοίρα είσαι με το κινητό αυτό :p

 

σου έδωσα την εφαρμογη

 

Thnx!!

Μετά το root πάντως τα πάει καλύτερα:p

Με 4 ώρες μπαταρία.Ο kernel δεν είναι ψηλά;Είναι σωστό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Thnx!!

Μετά το root πάντως τα πάει καλύτερα:p

Με 4 ώρες μπαταρία.Ο kernel δεν είναι ψηλά;Είναι σωστό;

 

μια χαρουλες είσαι

δικό μου λίγο ποιο φυσιολογικό :D

http://img189.imageshack.us/img189/8931/b4g2.png

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Την εχεις περασει? Αν ναι πες μασ εντυπωσεις!!!!

 

οχι δεν την εχω περασει ακομα γιατι αυτες τις μερες δεν μπορω να κλεισω το κινητο ουτε για λιγο.

με την πρωτη ευκαιρια ομως θα την βαλω γιατι εχω αγανακτησει.

οπως εγραψα και πριν,ειμαι ετοιμος να το δωσω...

πιστευω οτι πιο γρηγορα θα την περασει ο @Expendable :)

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

αυτό σου λέω οκ οθόνη είναι φιλολογικό και σε αυτόν μάλιστα είναι πολύ καλά από όσο είδα......... αλλά το αλλού κάτι κάνει την ζημιά η το 3g η το wifi (και μιλαμε για κακό σήμα προβληματικό router κλπ)

 

οχ λες να εχει το autobritness ενεργό? στο cm δεν δουλεύει αυτή η λειτουργεία και προκαλεί αρκετή ζημιά στην λειτουργία της συσκευής (lag, battery drain Κλπ)

 

ορίστε δικιά μου αυτονομια (δλδ έχω 48 ώρες χρήσης και έχω κάνα 18% ακομι)

http://img7.imageshack.us/img7/2456/iqb.png

http://img17.imageshack.us/img17/4663/2q2.png

 

στα ιδια σταδια ειμαι κ εγω!!!!

Link to comment
Share on other sites

στα ιδια σταδια ειμαι κ εγω!!!!

 

όπως και η περισσότεροι με αυτή την rom και το kernel 50 ώρες 4:30 οθόνη κλπ

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την εχω περασει ακομα γιατι αυτες τις μερες δεν μπορω να κλεισω το κινητο ουτε για λιγο.

με την πρωτη ευκαιρια ομως θα την βαλω γιατι εχω αγανακτησει.

οπως εγραψα και πριν,ειμαι ετοιμος να το δωσω...

πιστευω οτι πιο γρηγορα θα την περασει ο @Expendable :)

 

χα χα χα χα......Με εμαθες ;)

Την περασα το απογευμα αλλα λογω καποιον υποχρεωσεων δεν ασχοληθηκα πολυ....Συμπερασματα θα εχω αυριο το απογευμα αφου θα εχω τεσταρει και την μπαταρια στο 24ωρο.....

Παντως απο οτι διαβασα εχει ενα προβληματακι σε οσους περασαν την v2 και εχουν κλειδωμενο bootloader (απο οτι διαβασα χανεται το cwm ...)

 

 

egodemis.....

Ωραια εφαρμογη αυτη με τα στατιστικα.....Ειμαστε και εμεις εδω ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα χα......Με εμαθες ;)

Την περασα το απογευμα αλλα λογω καποιον υποχρεωσεων δεν ασχοληθηκα πολυ....Συμπερασματα θα εχω αυριο το απογευμα αφου θα εχω τεσταρει και την μπαταρια στο 24ωρο.....

Παντως απο οτι διαβασα εχει ενα προβληματακι σε οσους περασαν την v2 και εχουν κλειδωμενο bootloader (απο οτι διαβασα χανεται το cwm ...)

 

 

egodemis.....

Ωραια εφαρμογη αυτη με τα στατιστικα.....Ειμαστε και εμεις εδω ;) ;)

 

:).. αναμενουμε λοιπον τις εντυπωσεις σου.

το διαβασα και εγω αυτο με το cwm,οπως επισης και οτι χανεται το root.

παντως το παληκαρι ειπε οτι θα το κοιταξει.θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μπα Ηλία δεν νομίζω να έχει διαφορά μάλλον το βρήκε το πρόβλημα ο egodemis και έχει να κάνει με το σήμα
Link to comment
Share on other sites

Μπα Ηλία δεν νομίζω να έχει διαφορά μάλλον το βρήκε το πρόβλημα ο egodemis και έχει να κάνει με το σήμα

 

το drain έχει να κάνει η με κυψέλη της περιοχής του η με modem του κινητού...

αν δεν στρώσει μέσα σε κάνα διήμερο δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά μόνο με μαμά rom η κάποια βασισμένη σε αυτήν και το stamnia ενεργό (για να κόβει request του δικτύου)

 

και κάτι ακόμη σβήσε και το ενσωματωμένο music player είναι προβληματικό αν θες κάποιο καλό θα σου δώσω μετά με pm

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

3g /wifi/ και αυτόματη φωτεινότητα κλείσε και μετά restart σκέτο restart δεν λύνει τπτ

 

 

 

οκ είσαι εκλεκτός κλπ κλπ ξέρουμε αυτό

όσο για την μπαταριά διπλάσια βγάζω είτε με μαμά rom είναι με άλλη. άλλου είναι το πρόβλημα το οποίο παρουσιάζετε στης 99% συσκευών και είναι καθαρά θέμα software και βλακείας της sony εσυ ανήκεις στο 1% είπαμε

 

και σου μοιάζω για troll? πάνε δες στο xda και άλλα forums

κύρια προβλήματα της jelly bean

 

1. όταν χρησιμοποιείς το κινιτο πχ browsing,skype κλπ (δλδ λίγο παραπάνω ram να τρώνε εφαρμογές) όταν σε πάρουν τηλέφωνο αργεί πολύ να χτυπήσει λαγκαρει και πολλές φορές αφού έχεις απαντήσει και άλλος σε ακούει συνεχίζει και χτυπάει ήχος κλίσεις (δεν το κάνει άπαντα αλλά είναι συχνό φαινόμενο και είναι πρόβλημα στο kernel και το παραδέχτηκε ακόμη και η ίδια η sony)

 

2. πρόβλημα με album σε όσους έχουν 400+ φωτογραφίες συνήθως (απλός σε κάποια φάση δεν δείχνει φωτογραφίες ) (και αυτό το παραδέχτηκε η sony είναι θέμα του mediaserver+ kernel)

 

3. σε party mode νύχτα με φλας φωτογραφία βγαίνει μαύρη (θέμα λάθος timing του flash παράληψη των προγραμματιστών)

 

4. γεμίζει ram μετά από καμία μέρα χρήσης χωρίς restart σε βαθμό να έχει lag η συσκευή (διάφορα memory leaks το παραδέχτηκε και αυτό)

 

5. όταν είναι ενεργό το stamnia mode κλείνουν τα leds (ενώ δεν θα έπρεπε είναι πρόβλημα του app καθαρά και εύκολα λύνεται )

 

6. σε κάποια cells του δικτύου συνήθως 3g της cosmote(στην Ελλάδα) σε κάποια σημεία άσχετο αν έχει κάλο σήμα battery drain είναι εξωπραγματικό (θέμα του baseband είναι λύνεται ευκολα περνώντας παλιό baseband από την ics)

 

7. αν συνδέεσαι σε πολλά δίκτυα την μέρα (wifi) κυρίως δημόσια hotspots το DHCP client κολλάει δεν κάνει resolve την ip και θέλει restart

 

8. σε κάποια κινητά όταν είναι ενεργό το xloud ήχος κάνει παράσιτα (θέμα hardware είναι σε κάποια κινητά τυχαία εντελώς)

 

9. σε κάποιες συσκευές (παλυ τυχαία εντελώς) η κάτω μπάρα με κουμπάκια ανάβει μόνιμα και δεν κλίνει

 

10. κάποια παιχνίδια ενώ παίζουν μια χαρά αρχίζουν και έχουν τρελό lag και μόνος τρόπος να το λύσεις είναι το restart

 

11. κλινει απο μονος του notification sound (μόνο restart το λύνει) (συμβαίνει σπάνια αλλά γίνετε)

 

12. εφαρμογη για backup δεν λειτουργεί στους περισσότερους

 

13. dailer έχει lag (αργεί να ανοίξει δλδ)

 

14. καλά το θέμα με το gps δεν το αναφέρω είναι καθαρά θέμα hardware και λάθος κατασκευής (99% συσκευών το gps έχει κακο σήμα και στην καλύτερη έχει 10 μέτρα accuracy ) (περισσότερες συσκευές έχουν 2 μέτρα )

 

 

και για να μην με λένε troll και τέτοιες βλακείες όλα αυτά τα bugs έχουν επίσημα παραδεχτεί στην sony αν δεις στο support forum της sony θα τα βρεις όλα

 

δόξα στον θεό είσαι εκλεκτός και ανήκεις στο 1% που δεν έχουν θέμα

 

Μολις τωρα δοκιμασα το παρτυ και μου εβγαλε μια χαρα φωτογραφιες 8mpxl και 6 με φλας και χωρις.Πριν μια βδομαδα μιλουσα στο skype με τον αδερφο μου και με πηραν τηλεφωνο και του λεω περιμενε με περουν τηλεφωνο και δεν ειδα κανενα κολημα(ασε που παραδεχτηκα ολη την φαση γιατι το skype αυτοματα εβαλε την κληση του skype σε αναμονη και μου αρεσε αυτο γιατι ειχα μια απορια αν με ακουγαν και οι 2 ;).Οσο για τα αλλα ποτε κανενα προβλημα σε οσα ανεφερες πιο πανω ολα δουλευουν ρολοι και για μενα δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη σε αυτην την τιμη ακομα και φετινη.

Θα το ξανα πω εγω απο συνηθεια κανω παντα clean install με καθε update ιδικα σε τοσο μεγαλο εκανα το εξης:Φλασαρα το ftf. global αρχειο εκανα επαναφορα απο το κινητο και μετα με το PC Compinion ξανα εγκατασταση-επιδιορθωση και ολα μια χαρα.

Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα δοκιμασα το παρτυ και μου εβγαλε μια χαρα φωτογραφιες 8mpxl και 6 με φλας και χωρις.Πριν μια βδομαδα μιλουσα στο skype με τον αδερφο μου και με πηραν τηλεφωνο και του λεω περιμενε με περουν τηλεφωνο και δεν ειδα κανενα κολημα(ασε που παραδεχτηκα ολη την φαση γιατι το skype αυτοματα εβαλε την κληση του skype σε αναμονη και μου αρεσε αυτο γιατι ειχα μια απορια αν με ακουγαν και οι 2 ;).Οσο για τα αλλα ποτε κανενα προβλημα σε οσα ανεφερες πιο πανω ολα δουλευουν ρολοι και για μενα δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη σε αυτην την τιμη ακομα και φετινη.

Θα το ξανα πω εγω απο συνηθεια κανω παντα clean install με καθε update ιδικα σε τοσο μεγαλο εκανα το εξης:Φλασαρα το ftf. global αρχειο εκανα επαναφορα απο το κινητο και μετα με το PC Compinion ξανα εγκατασταση-επιδιορθωση και ολα μια χαρα.

 

να χαίρεσαι που ανήκεις στο 1% τότε γιατί το κινητό από άποψη software είναι για τα καλά προβληματικό μόνο τα πρώτα πρώτα κομμάτια ήταν οκ γιατί είχαν την πρώτη έκδοση του novathor 8500 αλλά αυτά Είναι ελάχιστα όπως είπα 1% μετά η κανονική παρτίδα που βγήκε ήταν με v2 και εκεί τα μαμισαν ολα... είσαι τυχερός με λίγα λόγια που έχεις από τα πρώτα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

να χαίρεσαι που ανήκεις στο 1% τότε γιατί το κινητό από άποψη software είναι για τα καλά προβληματικό μόνο τα πρώτα πρώτα κομμάτια ήταν οκ γιατί είχαν την πρώτη έκδοση του novathor 8500 αλλά αυτά Είναι ελάχιστα όπως είπα 1% μετά η κανονική παρτίδα που βγήκε ήταν με v2 και εκεί τα μαμισαν ολα... είσαι τυχερός με λίγα λόγια που έχεις από τα πρώτα μοντέλα

 

Πως μπορω να καταλαβω αμα ειναι απο τα πρωτα??Λογικα απο το ιμει?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να καταλαβω αμα ειναι απο τα πρωτα??Λογικα απο το ιμει?

 

στην περίπτωση του p με δύο τρόπους ρωτώντας την Sony δίνοντας τους το emei ανοίγοντας την συσκευή και διαβάζοντας τι γράφει στο cpu

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω την τελευταια εκδοση(100) χειροκινητα μεσω flashtool.

Ψαχνοντας βρηκα διαφορα λινκ με το αρχειο της εκδοσης(600+mb).Eχετε να μου προτεινετε καποιο ''πιο επισημο'' λινκ ?

υ.γ Δεν ενδιαφερομαι για τη διαδικασια root.

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω την τελευταια εκδοση(100) χειροκινητα μεσω flashtool.

Ψαχνοντας βρηκα διαφορα λινκ με το αρχειο της εκδοσης(600+mb).Eχετε να μου προτεινετε καποιο ''πιο επισημο'' λινκ ?

υ.γ Δεν ενδιαφερομαι για τη διαδικασια root.

 

επίσημο δεν υπάρχει αυτό είναι το αρχείο 600+ mb το οποίο κάνουν dump χρήστες και προσφέρουν σε άλλους

Link to comment
Share on other sites

το drain έχει να κάνει η με κυψέλη της περιοχής του η με modem του κινητού...

αν δεν στρώσει μέσα σε κάνα διήμερο δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά μόνο με μαμά rom η κάποια βασισμένη σε αυτήν και το stamnia ενεργό (για να κόβει request του δικτύου)

 

και κάτι ακόμη σβήσε και το ενσωματωμένο music player είναι προβληματικό αν θες κάποιο καλό θα σου δώσω μετά με pm

 

μωρε το εβγαλα αυτο απο την αρχη τωρα ειναι στα υψη το media server

Link to comment
Share on other sites

μωρε το εβγαλα αυτο απο την αρχη τωρα ειναι στα υψη το media server

 

πρέπει να είσαι γκαντέμης........... μια καιρεα της περιοχής κανει @@ μια mediaserver δουλεύει ασταμάτητα λες και κάνει scan την sdcard και δεν μπορεί να προσπελάσει κάποιο αρχείο..................

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είσαι γκαντέμης........... μια καιρεα της περιοχής κανει @@ μια mediaserver δουλεύει ασταμάτητα λες και κάνει scan την sdcard και δεν μπορεί να προσπελάσει κάποιο αρχείο..................

 

στα πρωτα 6 λεπτα μετα την φορτιση δεν εχουμε ακομα προβλημα ειναι ολα σε φυσιολογικες τιμες αλλα παντα προς το παρων :P

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω ροοτ με το τροπο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335992

εδω την .400 και εχω κανει ολα τα βηματα.το σκριπτακι τα κανει ολα οκ αλλα δε γινομαι ροοτ

δεν την υποστηριζει την .400 και ειναι μονο για τη καινουργια εκδοση?

γιατι την αναβαθμιση ακομα δεν μου την εχει βγαλει εμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...