Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να ήταν. Θα βάζαμε έναν άλλο και θα ξεμπερδεύαμε...

 

Φίλε μου, την καινούργια έκδοση την πέρασα από την πρώτη μέρα. Clean install και τα σχετικά. Πέρα από το γνωστό πρόβλημα με το άλμπουμ, το οποίο το έλυσα προσωρινά (1 μηνα), δεν είχα προβλήματα. Όσο περνά ο καιρός τα bug με το άλμπουμ και των κλήσεων γίνονται συχνά. Και το συγκεκριμένο των κλήσεων είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό. Κι ας μην συμβαίνει συνέχεια. Ελπίζω να συνεχίσει σε σένα να λειτουργεί ομαλα και να μην εχεις τα προβλήματα μας

 

Φίλε μου, την καινούργια έκδοση την πέρασα από την πρώτη μέρα. Clean install και τα σχετικά. Πέρα από το γνωστό πρόβλημα με το άλμπουμ, το οποίο το έλυσα προσωρινά (1 μηνα), δεν είχα προβλήματα. Όσο περνά ο καιρός τα bug με το άλμπουμ και των κλήσεων γίνονται συχνά. Και το συγκεκριμένο των κλήσεων είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό. Κι ας μην συμβαίνει συνέχεια. Ελπίζω να συνεχίσει σε σένα να λειτουργεί ομαλα και να μην εχεις τα προβλήματα μας

 

Υ. Γ Συγνώμη ZXR για τα συνεχόμενα μηνύματα... τα έκανα σαλάτα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα ρε ολο διαβαζω οτι κολαει η jb και εχει bugs αλλα σε μενα γιατι δουλευει μια χαρα?Την περασα με flashtool με οληκη επαναφορα και το κινητο δεν κολαει πουθενα ουτε dialers ουτε τιποτα.:ninja:

 

Μια απο τα ιδια φιλε μου αλλα αμα πω εγω κατι θα μου πουνε οτι εχω ξεκλειδωτο bootloader και οτι εχω βαλει custom kernel

Οταν την δοκιμαζα την ειχα σε εντελως stock μορφη και κανενα προβλημα δεν ειχα, εκτος απο ενα lag στο UI

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια φιλε μου αλλα αμα πω εγω κατι θα μου πουνε οτι εχω ξεκλειδωτο bootloader και οτι εχω βαλει custom kernel

Οταν την δοκιμαζα την ειχα σε εντελως stock μορφη και κανενα προβλημα δεν ειχα, εκτος απο ενα lag στο UI

 

οχι εμενα ολα καλα

δειτε και αυτο 6.2.A.1.100 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42500011#post42500011

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε ολο διαβαζω οτι κολαει η jb και εχει bugs αλλα σε μενα γιατι δουλευει μια χαρα?Την περασα με flashtool με οληκη επαναφορα και το κινητο δεν κολαει πουθενα ουτε dialers ουτε τιποτα.:ninja:

 

γιατί μήπως κολλάει μετά από καμία εβδομάδα και βάλε ?? και με τον καιρό χειροτερεύουν σε βαθμό να αχρηστεύετε η συσκευή? μήπως λέω?

 

οχι εμενα ολα καλα

δειτε και αυτο 6.2.A.1.100 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42500011#post42500011

 

το δα περιμένω κάποιος να κάνει FTF να δω τα bugfixes

Link to comment
Share on other sites

γιατί μήπως κολλάει μετά από καμία εβδομάδα και βάλε ?? και με τον καιρό χειροτερεύουν σε βαθμό να αχρηστεύετε η συσκευή? μήπως λέω?

 

 

 

το δα περιμένω κάποιος να κάνει FTF να δω τα bugfixes

 

Μηπως την εχω ενα μηνα και δεν κολαει πουθενα?Μηπως λεω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να ειστε εριστικοι... Απο τη στιγμη που το συγκεκριμενο προβλημα υπαρχει σε πολυ κοσμο και θεωρειται αναγνωρισμενο, σημαινει οτι πρεπει να υπαρξει λυση... Αν δεν εχει εμφανιστει σε καποιον τοτε απλα ειναι τυχερος και μακαρι να μην του εμφανιστει ποτε.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μηπως την εχω ενα μηνα και δεν κολαει πουθενα?Μηπως λεω

 

τότε είσαι ο μοναδικός (δεν κάνω πλάκα η ένας από τους λίγους )

 

Δεν υπαρχει λογος να ειστε εριστικοι... Απο τη στιγμη που το συγκεκριμενο προβλημα υπαρχει σε πολυ κοσμο και θεωρειται αναγνωρισμενο, σημαινει οτι πρεπει να υπαρξει λυση... Αν δεν εχει εμφανιστει σε καποιον τοτε απλα ειναι τυχερος και μακαρι να μην του εμφανιστει ποτε.

 

όταν έρχεται κάποιος και βγαζει καμία 500+ άτομα ψεύτες πρεπε να είσαι εριστικός

Link to comment
Share on other sites

Μηπως την εχω ενα μηνα και δεν κολαει πουθενα?Μηπως λεω

 

Και αφου την εχεις τοσο καιρο ρε φιλε και βλεπεις τα δικα μας προβλημματα γιατι δεν μας λες και εμας πως την απεκτησες να μην παιδευομαστε??????????

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψυχραιμία:p

Εγώ από τη μέρα που πέρασα τη jb το άλμπουμ δε κόλλησε ποτέ!Ήρθε η μέρα προσφάτως που κόλλησε κ από τότε κολλάει συνεχώς.Όσο αφορά τις κλήσεις δε το αντιμετωπίζω σχεδόν καθόλου,ίσως το βοηθάει που του κάνω επανεκκίνηση ανά τρεις μέρες;Τι να πω.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα, εγώ πάλι, ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το album, αλλά το θέμα με τις κλήσεις μου έχει αλλάξει τα φώτα!!! Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η λυτρωση!!http://www.xperiablog.net/2013/06/12/new-xperia-p-firmware-6-2-a-1-100-released/

Λογικά θα φτιάχνει τα bug,ας ελπίσουμε μη μας βγάλει αλλα όμως!

Εγώ που πέρασα με flashtool τη 4.1 θα βγάλει άραγε το sus κανονικά αναβάθμιση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η λυτρωση!!http://www.xperiablog.net/2013/06/12/new-xperia-p-firmware-6-2-a-1-100-released/

 

να ένα review από έναν χρήστη

 

Initial Review:

1. Large in size

2. More fast (apps opening quickly) and smooth (now actually a stable, smooth firmware)

3. New Home Launcher with new effect while you scroll the last page

4. No small apps enabled

5. Camera is the same no 3D camera only sweep panorama

6. Camera opens more quicly (cant say about quality right now)

7. Throw bug on movies app solved

8. Old Calculator app

9. Backup and Restore app still couldn't backup Media Files and Downloaded apps with data

10. Firmware glitches still present

11. Scrolling call log is still laggy

 

 

με λίγα λόγια τα σοβαρά θέματα δεν τα λισνε

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο update πρέπει να το βάλουμε κι αυτό με clean install ή επειδή δεν αλλάζει η έκδοση του λειτουργικού είμαστε εντάξει;
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο update πρέπει να το βάλουμε κι αυτό με clean install ή επειδή δεν αλλάζει η έκδοση του λειτουργικού είμαστε εντάξει;

 

καλύτερα clean..........

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το άλμπουμ τίποτα άλλο. δεν έκανα clean install και την πέρασα από το pc companion.

μόλις τελειώσει η φόρτιση το κλείνω και το ανοίγω ίσως για αυτό να μην αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις κλείσεις.

 

κάποιος που έχει θέμα με τις κλείσεις ας δοκιμάσει να το κλείνει μετά τη φόρτιση μήπως και λύνεται έτσι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το άλμπουμ τίποτα άλλο. δεν έκανα clean install και την πέρασα από το pc companion.

μόλις τελειώσει η φόρτιση το κλείνω και το ανοίγω ίσως για αυτό να μην αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις κλείσεις.

 

κάποιος που έχει θέμα με τις κλείσεις ας δοκιμάσει να το κλείνει μετά τη φόρτιση μήπως και λύνεται έτσι το πρόβλημα

 

πόσος καιρός πέρασε από τότε που το έβαλες?

 

το πρόβλημα είναι έντονο σε αυτούς που δεν σβήνουν call log και έχουν πολλές επαφές 60 και άνω σήμερα αύριο θα περάσω τη καινούργια έκδοση και θα δω τι γίνετε εκεί (ήδη ετοίμασα debploated rom απλός περιμένω να την βάλω)

 

 

άντε να συμπληρώσω και εγώ prerouted και debloated από μένα :)

 

https://mega.co.nz/#!LxIAlDDR!RpponwY6vfuJykJr55tJWw8x8-xbZibh5ZYP_b77DJk

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

άντε να συμπληρώσω και εγώ prerouted και debloated από μένα :)

 

https://mega.co.nz/#!LxIAlDDR!RpponwY6vfuJykJr55tJWw8x8-xbZibh5ZYP_b77DJk

 

Ακολουθούμε τα ίδια βήματα ακριβώς για locked bootloader από το 1ο ποστ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@egodemis μου έβγαλε αυτό όταν πήγα να το κάνω στο flashtool

13/048/2013 14:48:07 - ERROR - Error in processHeader : 995 : The I/O operation has been aborted because of either a thread exit or an application request.

13/048/2013 14:48:07 - ERROR - Error flashing.

 

δεν μπορώ να σου στείλω αλλα προσωπικά μηνύματα,γιατί μου λέει ότι μπορώ να στείλω 10 μέσα σε 120 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

πόσος καιρός πέρασε από τότε που το έβαλες?

 

το πρόβλημα είναι έντονο σε αυτούς που δεν σβήνουν call log και έχουν πολλές επαφές 60 και άνω σήμερα αύριο θα περάσω τη καινούργια έκδοση και θα δω τι γίνετε εκεί (ήδη ετοίμασα debploated rom απλός περιμένω να την βάλω)

 

 

 

άντε να συμπληρώσω και εγώ prerouted και debloated από μένα :)

 

https://mega.co.nz/#!LxIAlDDR!RpponwY6vfuJykJr55tJWw8x8-xbZibh5ZYP_b77DJk

 

Eννοειται κατεβαζω ηδη την δικια σου και θα δοκιμασω αυτην

Ειναι σε ftf μορφη?

Link to comment
Share on other sites

πόσος καιρός πέρασε από τότε που το έβαλες?

 

πρέπει να έχω κοντά 3 εβδομάδες και έχω πάνω απο 60 κλήσεις στο log

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...