Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο και τις απαντησεις σας, egodemis και Expendable.

Και η κοπελα μου εχει το samsung galaxy s adavance (γυρισμενο παλι σε 2.3.2) αλλα εχει παρομοια προβληματα με τις κλησεις και με την μπαταρια της. Πρεπει να κανω πιο ορθολογικη διαχειριση της μπαταριας τελικα οσον αφορα στο 3g γιατι οσον αφορα τον ηχο και την οθονη ειναι ολα σε power save mode.

 

Οπως λεει και ενας φιλος μου , αν εχεις andoid στην μια τσεπη πρεπει να εχεις φορτιστη στην αλλη.

 

Θα αρχζω να σκαλιζω δειλα δειλα λοιπον το thread σιγα σιγα για να ξεκινησω το πειραγμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κάνει σε όλα τα κινητά με novathor 8500 και 4.1

 

θέλεις

1. τελευταία έκδοση του flashtool

rapidgator.net/file/45ab92b58e5a7b5575b79e179179b6ae/flashtool-0.9.11.0-windows.exe.html

 

2. flashtool drivers (τικαρες το xperia p/s και το flashtool drivers και fastboot drivers)

https://mega.co.nz/#!TxgwBZ6S!R2Rjk1roaCnuwCoOWswvwXePxXAQ84AVs_AAfhgGNZw

 

3. τελευταία ics για xperia p την οποια την περνάς από το flashtool (βαζεις πρώτα το κινητό σε flashmode)

http://www.mediafire.com/download/rn24kal4y0b0vdb/Sony+Xperia+P_6.1.1.b.1.75_Generic+World.ftf

 

το πως να περνάς λογισμικό από το flashtool ένας οδηγός

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=928343

 

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο και τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

μοναδικός τρόπος λύσεις είναι downgrade σε ics (δεν θέλει root δεν θέλει τπτ πολύπλοκο)

 

Αυτο δεν ρυθμιζεται απο το μενου του ηχου κλησης????

Αν απενεργοποιηση την δονηση δεν διορθωνει????

Γιατι σε εμενα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο!!!!

Ισως να μην το καταλαβα και εγω καλα...Τις ρυθμισεις τις εχει πειραξει ο φιλος και συνεχιζει να το κανει???

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ρυθμιζεται απο το μενου του ηχου κλησης????

Αν απενεργοποιηση την δονηση δεν διορθωνει????

Γιατι σε εμενα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο!!!!

Ισως να μην το καταλαβα και εγω καλα...Τις ρυθμισεις τις εχει πειραξει ο φιλος και συνεχιζει να το κανει???

 

για το κλασσικό lag όταν σε περνούν τηλέφωνο μιλάμε που δεν λύνεται έτσι απλά γιατί είναι επίπτωση κάτι ποιο σοβαρού από ένα απλό bug

Link to comment
Share on other sites

Το 3G ειναι μονιμως ανοιχτο εκτος απο τις ωρες που κοιμαμαι καθοτι χρησιμοποιω κατά κόρον το viber. To WIFI μονο οταν ειμαι σπιτι. browsing δεν θα ελεγα οτι κανω τρελο αν εξαιρεσεις οτι επισκεφτομαι μονο ενημερωτικα site για πολυ λιγο.

 

 

Εννοείς τα δεδομένα γενικά ή το 3g? Γιατί το viber και άλλα IM προγράμματα, τουλάχιστον αν δεν κάνεις φωνητικές κλήσεις, μια χαρά λειτουργούν και με το 2g..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκα screenshot....Phantom cernel και dark rom V2.5 ....

Καλα τα παμε μεχρι στιγμης με μετρια χρηση ......;)

 

Και καποιες γενικες της dark rom

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο πριν λιγο καιρο,και θελω να του περασω χειροκινητα την τελευταια εκδοση(100),γιατι εχω την 400 και μου αργει η αναβαθμιση.

Βρηκα οδηγιες για την εγκατασταση μεσω flashtool.

Υπαρχει καποιος κινδυνος ή καποιο σημειο στην εγκατασταση που να χρειαζεται προσοχη? Μερικες σελιδες λενε οτι υπαρχει ρισκο...

Καποια συμβουλη?

Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο πριν λιγο καιρο,και θελω να του περασω χειροκινητα την τελευταια εκδοση(100),γιατι εχω την 400 και μου αργει η αναβαθμιση.

Βρηκα οδηγιες για την εγκατασταση μεσω flashtool.

Υπαρχει καποιος κινδυνος ή καποιο σημειο στην εγκατασταση που να χρειαζεται προσοχη? Μερικες σελιδες λενε οτι υπαρχει ρισκο...

Καποια συμβουλη?

Σας ευχαριστώ!!

 

Αρκει να ακολουθησεις τις οδηγιες οπως τις δινουν...

Συνηθως σε ολες τις οδηγιες λενε οτι η ευθηνη ειναι δικη σου για οτι συμβει...Αν ομως κανεις την σειρα οπως την περιγραφουν δεν θα εχεις προβλημμα...Βεβαια οι οδηγιες να ειναι απο υπευθηνα φορουμ (οπως εδω η' απο xda ) και ολα θα πανε καλα.... Και αν κατι παει στραβα υπαρχουν παιδια εδω για να βοηθησουμε οπου μπορουμε...

Καλο ομως ειναι να δεις και τι προβληματα φερνει η τελευταια αναβαθμιση (.100)...Ισως να σε συμφερει καλυτερα να γυρισεις μια εκδοση πισω !!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα δεδομένα γενικά ή το 3g? Γιατί το viber και άλλα IM προγράμματα, τουλάχιστον αν δεν κάνεις φωνητικές κλήσεις, μια χαρά λειτουργούν και με το 2g..

 

Δικο μου λαθος. εννοω τα πακετα δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκα screenshot....Phantom cernel και dark rom V2.5 ....

Καλα τα παμε μεχρι στιγμης με μετρια χρηση ......;)

 

Και καποιες γενικες της dark rom

 

η οθόνη για να είναι 20% πρέπει να είναι τέρμα κατεβασμένος ο φωτισμός αν μπορείς θέλω να δόσεις και με φωτισμό 65% κάπου εκεί πόσο βγαζει

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη για να είναι 20% πρέπει να είναι τέρμα κατεβασμένος ο φωτισμός αν μπορείς θέλω να δόσεις και με φωτισμό 65% κάπου εκεί πόσο βγαζει

 

Ειναι στην εξοικονομηση...

Οντως αυτο εκανα...απενεργοποιησα την εξοικονομηση και την εβαλα στο 60% ...Τωρα φορτιζω και θα δοκιμασω παλι απο την αρχη με αυτες τις συνθηκες...Οποτε αυριο το απογευμα θα εχω αλλα αποτελεσματα...

Παντως συγκρινοντας με κατι στατιστικα που εχω κρατησει απο ics (στοκ κερνελ και jelly cream ) δεν βλεπω να πλησιαζω τους χρονους με τιποτα !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην εξοικονομηση...

Οντως αυτο εκανα...απενεργοποιησα την εξοικονομηση και την εβαλα στο 60% ...Τωρα φορτιζω και θα δοκιμασω παλι απο την αρχη με αυτες τις συνθηκες...Οποτε αυριο το απογευμα θα εχω αλλα αποτελεσματα...

Παντως συγκρινοντας με κατι στατιστικα που εχω κρατησει απο ics (στοκ κερνελ και jelly cream ) δεν βλεπω να πλησιαζω τους χρονους με τιποτα !!!!!!!!!!!!

 

 

εξοικονομηση δλδ 10% max για να δούμε πως πάει στα φυσιολογικά

 

εγώ με cm9 βγάζω αρκετά καλά στατιστικά με 55 60% μπαταρία για αυτό σου ζήτησα να δοκιμάσεις με jb (τα ιδια με τα δικά σου σε αναμονή με παραπάνω οθόνη σε ics)

 

http://img692.imageshack.us/img692/3899/suxv.png

http://img268.imageshack.us/img268/7283/8pi2.png

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να δωσει λινκ για την .100 για να την κατεβασω? :)

 

http://www.4shared.com/file/1u4i50Mx/lt22i_62a1100_ce1__1261-8592_.html

 

προειδοποιώ από θέμα bugs είναι χειρότερη απο την .400 όχι την πρώτη μέρα αλλά σε κάνα 7 ήμερο ο χάρος καβαλάει το καλάμι

Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/file/1u4i50Mx/lt22i_62a1100_ce1__1261-8592_.html

 

προειδοποιώ από θέμα bugs είναι χειρότερη απο την .400 όχι την πρώτη μέρα αλλά σε κάνα 7 ήμερο ο χάρος καβαλάει το καλάμι

 

 

ευχαριστω! δεν θα μεινω σε αυτη egodemis! ;) Απλα τη θελω για να πειραματιστω με την dark κατ αρχας και αν δω οτι εχει οντως και αυτη θεμα με τις κλησεις θα βαλω ics και θα δοκιμασω την jelly cream! :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! δεν θα μεινω σε αυτη egodemis! ;) Απλα τη θελω για να πειραματιστω με την dark κατ αρχας και αν δω οτι εχει οντως και αυτη θεμα με τις κλησεις θα βαλω ics και θα δοκιμασω την jelly cream! :)

 

την baceband θέλεις μόνο? οκ baseband είναι πολύ καλή για όλες της rom jb και ics σε όλα τα άλλα...................

 

θέμα με της κλήσεις θα σου πάρει καμία βδομαδα να βγει λογικά

Link to comment
Share on other sites

την baceband θέλεις μόνο? οκ baseband είναι πολύ καλή για όλες της rom jb και ics σε όλα τα άλλα...................

 

θέμα με της κλήσεις θα σου πάρει καμία βδομαδα να βγει λογικά

 

Επειδη ειμαι ασχετος, τι εννοεις οταν λες baseband? Οι οδηγιες στους xda λενε να περασω την .100 . Απ εκει και περα δεν ξερω τι διαφορα εχουν μεταξυ τους! Διαφωτισε με σε παρακαλω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ασχετος, τι εννοεις οταν λες baseband? Οι οδηγιες στους xda λενε να περασω την .100 . Απ εκει και περα δεν ξερω τι διαφορα εχουν μεταξυ τους! Διαφωτισε με σε παρακαλω! :lol:

 

έχει σχεσι πως δουλεύει το radio chipset (οτι σχέση έχει με σήματα)

Link to comment
Share on other sites

έχει σχεσι πως δουλεύει το radio chipset (οτι σχέση έχει με σήματα)

 

δλδ αυτο που μου δωσες ειναι ενταξει για να το περασω και μετα να βαλω την dark?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δλδ αυτο που μου δωσες ειναι ενταξει για να το περασω και μετα να βαλω την dark?:rolleyes:

 

Λογικά ναι αφού λέει ότι η dark θέλει το τελευταίο firmware.

Σκέφτομαι κ γω για τη dark,ο Expendable που την έχει βάλει έχει καλή αυτονομία,στο xda κάποιοι είχαν παράπονα.

Εγώ είμαι με lock bootloader κ ίσως αύριο τη περάσω.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι αφού λέει ότι η dark θέλει το τελευταίο firmware.

Σκέφτομαι κ γω για τη dark,ο Expendable που την έχει βάλει έχει καλή αυτονομία,στο xda κάποιοι είχαν παράπονα.

Εγώ είμαι με lock bootloader κ ίσως αύριο τη περάσω.

 

Ας τη δοκιμασουμε και αν εμφανισει θεματακια, θα παρει ποδι :D Για μενα , μετα εχει σειρα η jelly cream στην οποια μου φαινεται οτι και θα μεινω τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Ας τη δοκιμασουμε και αν εμφανισει θεματακια, θα παρει ποδι :D Για μενα , μετα εχει σειρα η jelly cream στην οποια μου φαινεται οτι και θα μεινω τελικα...

 

αν γίνει έκρηξη δεν φταίμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτα μονο στα iphone :):lol:

 

θα περασω κι εγω την dark και θα πω εντυπωσεις.μαλλον θα την βαλω και δεν θα διαλεξω τιποτα απο τον aroma.

θα τα περασω μετα οτι θελω.

 

edit: το παληκαρι στους xda θα ανεβασει και αλλη διορθωμενη version για να μην υπαρχει κανενα προβλημα σε

locked bootloader με χασιμο root και cwm

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω παντως εδω κ μια βδομαδα με την cm9 ειμαι ευχαριστημενος!!! μονο προβλημα για μενα ειναι το ραδιο!!! τπτ αλλο!!!!!:this:

 

fm ξέχνα το και μαγικά να κάνουν τα libs είναι signed μόνο για rom της sony και είναι κλειστού κώδικα προφανώς

 

κατά τα άλλα cm 9,1 είναι από της καλύτερες για το xperia p ταχύτατη μικρή κατανάλωση μπαταρίας παραμετροπιισημη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...