Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως κανω ροοτ την .54?

το script δεν μου δουλεψε

δεν εχω unlock bootloader

 

Δεν υπάρχει one click root για τη.54

Με flashtool κάνεις downgrade τον kernel κάνεις root με τον απλό τρόπο κ flashαρεις τη .54

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2064881

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποιο νέο για τη jelly bean;Ξέρω ότι είπαν για τέλη Μαρτίου,έχει αλλάξει κάτι;Γνωρίζει κανείς;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το xparts δεν έκανε δουλειά οπότε το κατέβασα και το πέρασα χειροκίνητα από εδώ

 

Το κάνεις unzip και απλά τρέχεις το install.bat εννοείται με το τηλέφωνο συνδεμένο στο pc...!!! :lol::lol:

 

το εκανα πανευκολο!!!

εμεινε μονο να βαλω αλλη ρομ

ποια ειναι η πιο σταθερη?

 

 

Πως μπαινω ρε recovery με τα hard button

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

θα πρωτεινα σε οσους το πηραν τωρα κοντα να μην βαλουν καποια αλλη ρομ.....Λιγη υπομονη ακομα και θα περασουν την oficial J.B. Αν δεν ειναι τελη Μαρτιου και ειναι μεσα Απριλιου (αν και προσωπικα το βλεπω γυρω στο πασχα για εμας ) δεν τρεχει τιποτα....Οι μερες περνανε γρηγορα....

Τωρα αν επιμενετε τοσο πολυ να βαλετε μια custom rom θα πρωτεινα την Jelly cream απο τους xda ....Αρκετα σταθερη και αν κανεις καθαρη εγκατασταση το κινητο τρεχει απροβληματιστα.....

Η experience2 Jelly Bean που δοκιμασα ειναι καλη αλλα τρεχουν απο πισω αρκετες εφαρμογες και καπου σε ανχωνει η μπαταρια....Απο το 100% μεχρι το 60% πεφτει μεσα 3 ωρες !!!!!!!!!!!!! Απο εκει και κατω σε βγαζει την μερα ανετα....

 

Οσο για τον φιλο που λεει πιο πανω για την κουρμπα που κανει το κινητο στο πισω μερος θα του πω να κανει ενα τεστ (και οποιος αλλος θελει για να δειτε ενα συν ακομα του κινητου μας....το εχει αναφερει και αλλος φιλος πιο πισω και περασε στα ψιλλα....) . Στειστε το xperia P σε επιπεδη επιφανεια ορθιο η' στα πλαγια (οχι ξαπλωμενο) και βαλτε του διπλα ενα αλλο κινητο με τελειως επιπεδη πλατη (αν μπορει να σταθει!!!!!!!!).... Εκει θα δειτε την διαφορα της κυρτης πισω επιφανειας....Ειναι ετσι σχεδιασμενο για να μπορεις να τραβηξεις βιντεο και φωτογραφιες χωρις να το κρατας!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προβλημα...εχω μια ευδομαδα που πηρα το κινητο και μου εφυγε το καπακι της σιμ χωρις να το καταλαβω και τωρα το εχασα...οχι ολο το καπακι μονο το μαυρο καλημα απο πανω...μπορω να βρω καπου????
Link to comment
Share on other sites

θα πρωτεινα σε οσους το πηραν τωρα κοντα να μην βαλουν καποια αλλη ρομ.....Λιγη υπομονη ακομα και θα περασουν την oficial J.B. Αν δεν ειναι τελη Μαρτιου και ειναι μεσα Απριλιου (αν και προσωπικα το βλεπω γυρω στο πασχα για εμας ) δεν τρεχει τιποτα....Οι μερες περνανε γρηγορα....

Τωρα αν επιμενετε τοσο πολυ να βαλετε μια custom rom θα πρωτεινα την Jelly cream απο τους xda ....Αρκετα σταθερη και αν κανεις καθαρη εγκατασταση το κινητο τρεχει απροβληματιστα.....

Η experience2 Jelly Bean που δοκιμασα ειναι καλη αλλα τρεχουν απο πισω αρκετες εφαρμογες και καπου σε ανχωνει η μπαταρια....Απο το 100% μεχρι το 60% πεφτει μεσα 3 ωρες !!!!!!!!!!!!! Απο εκει και κατω σε βγαζει την μερα ανετα....

 

Οσο για τον φιλο που λεει πιο πανω για την κουρμπα που κανει το κινητο στο πισω μερος θα του πω να κανει ενα τεστ (και οποιος αλλος θελει για να δειτε ενα συν ακομα του κινητου μας....το εχει αναφερει και αλλος φιλος πιο πισω και περασε στα ψιλλα....) . Στειστε το xperia P σε επιπεδη επιφανεια ορθιο η' στα πλαγια (οχι ξαπλωμενο) και βαλτε του διπλα ενα αλλο κινητο με τελειως επιπεδη πλατη (αν μπορει να σταθει!!!!!!!!).... Εκει θα δειτε την διαφορα της κυρτης πισω επιφανειας....Ειναι ετσι σχεδιασμενο για να μπορεις να τραβηξεις βιντεο και φωτογραφιες χωρις να το κρατας!!!!!!!!!!!!!!

η Jelly cream τρεχει απροβλη,ατιστα? εχεις δοκιμασει?

ειναι πιο γρηγορη απο την στοκ?

εχει καποια bug?

Link to comment
Share on other sites

η Jelly cream τρεχει απροβλη,ατιστα? εχεις δοκιμασει?

ειναι πιο γρηγορη απο την στοκ?

εχει καποια bug?

 

Απροβληματιστα....την ειχα επανω αρκετο καιρο.....εβαλα την experience 2 Jelly Bean εδω και δυο εβδομαδες και θα ξαναγυρισω στην Jelly cream....

Σε θεμα ταχυτητας μου φαινονται ιδιες . Αυτο που εχει διαφορα ειναι οτι εχει πιο ευχρηστο περιβαλλον και οτι η μπαταρια πεφτει πιο στρωτα απο την στοκ και την experience2 (παντα με την ιδια καθημερινη χρηση για τα δικα μου δεδομενα....)

Εγω δεν συναντησα καποιο Bug αλλα εχω δει οτι σε μερικους εβγαλε καποια προβληματακια που τα λυσανε (απο οτι γραφουν στους xda .....Απο οτι καταλαβα ομως εφταιγε η διαδικασια της εγκαταστασης...)

Link to comment
Share on other sites

 

Οσο για τον φιλο που λεει πιο πανω για την κουρμπα που κανει το κινητο στο πισω μερος θα του πω να κανει ενα τεστ (και οποιος αλλος θελει για να δειτε ενα συν ακομα του κινητου μας....το εχει αναφερει και αλλος φιλος πιο πισω και περασε στα ψιλλα....) . Στειστε το xperia P σε επιπεδη επιφανεια ορθιο η' στα πλαγια (οχι ξαπλωμενο) και βαλτε του διπλα ενα αλλο κινητο με τελειως επιπεδη πλατη (αν μπορει να σταθει!!!!!!!!).... Εκει θα δειτε την διαφορα της κυρτης πισω επιφανειας....Ειναι ετσι σχεδιασμενο για να μπορεις να τραβηξεις βιντεο και φωτογραφιες χωρις να το κρατας!!!!!!!!!!!!!!

 

Ωραιο κολπακι! Δεν το χα παρατηρησει! Μονο απ την πλευρα της θυρας hdmi στηριζεται πλαγια και φυσικα ορθιο! εξυπνο! :D

Link to comment
Share on other sites

Θελω μεσα στον επομενο μηνα να το παρω.

ελπιζω να το προλαβω και να μη ξεστοκαρουν αλλα και να μην αυξησουν τη τιμη του...

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα κι εγω πριν λιγο στο χρώμα του πάθους.

Η τιμη του αυτη την στιγμη ειναι θαύμα,δεν υπαρχει πιστεύω κατι καλύτερο και πέρα της μπαταρίας δεν εχει κανενα άλλο θεμα,ειδικά με οθόνες,σωστά?

Ήθελα κατι οικονομικό αυτη την στιγμη και με και κάμερα γιατι έρχονται θηρία σε λιγο καιρό και πρεπει να κάνουμε οικονομία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα κι εγω πριν λιγο στο χρώμα του πάθους.

Η τιμη του αυτη την στιγμη ειναι θαύμα,δεν υπαρχει πιστεύω κατι καλύτερο και πέρα της μπαταρίας δεν εχει κανενα άλλο θεμα,ειδικά με οθόνες,σωστά?

Ήθελα κατι οικονομικό αυτη την στιγμη και με και κάμερα γιατι έρχονται θηρία σε λιγο καιρό και πρεπει να κάνουμε οικονομία.

 

Γιαννη το κινητο τουλαχιστον εμενα δεν εχει θεμα με την οθονη

βασικα κανενα θεμα δεν εχει

ειναι σουπερ το κινητο για τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη το κινητο τουλαχιστον εμενα δεν εχει θεμα με την οθονη

βασικα κανενα θεμα δεν εχει

ειναι σουπερ το κινητο για τα λεφτα του

 

Σε σκοτεινό φόντο σου κάνει ένα τρεμόπαιγμα η οθόνη?στο tapatalk σε dark mode ας πούμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε σκοτεινό φόντο σου κάνει ένα τρεμόπαιγμα η οθόνη?στο tapatalk σε dark mode ας πούμε

 

Ναι το κανει νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανει νομιζω

 

Ημουν σίγουρος,ok

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε σκουρα wallpaper δεν το κανει ομως

 

Την στιγμή που φορτώνει το κάνει στιγμιαια,λεπτομέρεια αλλα εκνευριστική

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το κινητακι

ιδανικο μεγεθος

δεν ειναι πλατυ και το δουλευεις ανετα με το ενα χερι

Link to comment
Share on other sites

Την στιγμή που φορτώνει το κάνει στιγμιαια,λεπτομέρεια αλλα εκνευριστική

 

Ισχύει και ισχύει :lol:

 

Σε πολλά loading screens, όχι στο tapatalk μόνο, αλλά φαίνεται κυρίως βράδυ και όταν έχεις κοντά στα μάτια σου την οθόνη.

 

Ανακουφίστηκα λίγο που είδα ότι το έχετε παρατηρήσει και οι υπόλοιποι.

Edited by giarlos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ναι. Απλά το πάθαινε και με FXP.

 

Δεν με ενοχλεί πολύ, σιγά. Θα το δοκιμάσω όμως και χωρίς auto brightness

 

EDIT: Τώρα είδα τον αριθμό των posts :devil::devil::devil: the number of the beast

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για την 4.1 έχουμε; "from the end of March¨είχε ανακοινώσει η Sony! Έχει γίνει διαθέσιμη σε κάποια/ες χώρες ή όχι ακόμα;:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...