Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα το πρωι παρατηρησα οτι η οθονη 'πορτοκαλιζει' μονο σε μενα γινετε αυτο??

Φτιαχνετε αυτο με καποιο firmware?

 

Σε τι φόντο;μαύρο,άσπρο ή γενικά;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα το πρωι παρατηρησα οτι η οθονη 'πορτοκαλιζει' μονο σε μενα γινετε αυτο??

Φτιαχνετε αυτο με καποιο firmware?

 

Και σε τι φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Και σε τι φωτεινότητα;

 

Στην φουλ στον ηλιο...Την εχω αυτοματη και οταν βγενω στον ηλιο το κιτρινο γινετε πρασινο-μουσταρδι.

Ειδα οτι το εχουν και αλλοι αλλα αθτο ειναι προβλημα συσκευης η προβλημα firmware?

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και το δικό μου..Πρέπει να έχουν ρυθμίσει έτσι την οθόνη.Όταν πχ είμαι στο ίντερνετ και βλέπω μόνο κείμενο,το φόντο είναι κατασπρο.Αν βρεθεί κανα μικρό,κίτρινο emoticon,το δείχνει μουσταρδοπράσινο.Αν κατεβάσω τη σελίδα και έχει μια φωτό,η απλα αρχίζει να φαίνεται η φωτό,αλλάζει αυτόματα η ρύθμιση,ωστε να φαίνεται προφανώς η φωτό σωστά,και αλλάζει τόνο το μαύρο του φόντου.Γίνεται πιο σκούρο..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται επειδή ενεργοποιειται το λευκό πιξελ. Αυτό μπαίνει σε λειτουργία λίγο πιο πάνω από τα 3/4 στη ρύθμιση φωτεινότητας.. Όλα τα χρώματα αλλάζουν αν το παρατηρησεις (για παράδειγμα το μπλε γίνεται γαλάζιο). Αν σε ενοχλεί μπορείς να βγάλεις την αυτόματη ρύθμιση και να το βάλεις στην μεση ή λίγο πιο πάνω. Πάλι θα είναι φωτεινή η οθόνη σου. Εν ολίγοις αυτό είναι το τίμημα της πιο φωτεινής οθόνης της αγοράς, θα βλέπεις και στην μέση της ερήμου αλλά χωρίς πιστή αναπαραγωγή χρωμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται επειδή ενεργοποιειται το λευκό πιξελ. Αυτό μπαίνει σε λειτουργία λίγο πιο πάνω από τα 3/4 στη ρύθμιση φωτεινότητας.. Όλα τα χρώματα αλλάζουν αν το παρατηρησεις (για παράδειγμα το μπλε γίνεται γαλάζιο). Αν σε ενοχλεί μπορείς να βγάλεις την αυτόματη ρύθμιση και να το βάλεις στην μεση ή λίγο πιο πάνω. Πάλι θα είναι φωτεινή η οθόνη σου. Εν ολίγοις αυτό είναι το τίμημα της πιο φωτεινής οθόνης της αγοράς, θα βλέπεις και στην μέση της ερήμου αλλά χωρίς πιστή αναπαραγωγή χρωμάτων.

 

Ναι μπορει αλλα κατι διαβασα οτι το κινεζικο firmware δεν το κανει για να δουμε αμα βρω τιποτα θα σας ενημερωσω ;)

Ασε που με την jB θα δουμε 'λογικα' καινουργια πραγματα.

Iδωμεν

Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

Στο neo v όταν ξεκλειδωνα την οθόνη με το slide είχα βάλει να ζητά κ κωδικό pin.Στο p δε το βρίσκω ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στο neo v όταν ξεκλειδωνα την οθόνη με το slide είχα βάλει να ζητά κ κωδικό pin.Στο p δε το βρίσκω ή δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

 

Ρυθμίσεις, ασφάλεια, κλειδ. Οθον.

Κι εκεί διαλέγεις

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, ασφάλεια, κλειδ. Οθον.

Κι εκεί διαλέγεις

 

Μαλλον δεν ήμουν κατανοητός!Παρέα με το slide θέλω κ μετά να ζητάει κ pin

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μια χαλαρή μέρα,με λίγο ίντερνετ,λίγες κλήσεις κ fb!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από όταν αναβάθμισα το κινητό σε Android 4 έχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πρόβλημα με την αυτονομία!

Με σχετικά νορμάλ χρήση του WiFi, το φορτίζω κάποιες φορές και 2 φορές τη μέρα...

Καλά ειδικά αν ανοίξω το 3G η μπαταρία πέφτει για πλάκα... Δεν το συζητάμε για Sync κλπ... Δεν τολμάω καν να το ενεργοποιήσω!

 

Κάποιες φορές πέφτει πολύ απότομα η μπαταρία και κλείνει. Όταν το ξανανοίξω μπορεί να μην ήταν τόσο χαμηλά η στάθμη ώστε να κλείσε, αλλά πχ στο 25%...

 

Είναι φυσιολογικό αυτό; Μήπως αν κάνω κάποιο reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις λυθεί το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και το δικό μου αυτο..Όταν έχω κάτω απο 20%,καμιά φορά οταν παω να ανοίξω το 3g,δεν έχει τη δύναμη να το "σηκώσει"η μπαταρία και κλείνει.Καλό θα ήταν να ξαναπεράσεις το λογισμικό με επαναφορά,δλδ να κάνει clean intsallation.Μετά δοκίσε μερικές φορτίσεις απα usb,και το πρόβλημά σου θα μετριαστεί..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, σε λίγη ώρα θα πάω να το παραγγείλω..σε τι έκδοση θα είναι ξέρουμε..?? δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ με root, rom και ολα τα συναφή γιατί δεν τα γνωρίζω..

μήπως να πάρω τελικά το s3 mini που μου το δίνουν σε ίδια τιμή και λογικά θα χει νεότερη έκδοση android..??

 

οποιος ξέρει ας απαντήσει ..γιατί σε καμιά ώρα πάω για παραγγελία..

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να ξαναπεράσεις το λογισμικό με επαναφορά,δλδ να κάνει clean intsallation.Μετά δοκίσε μερικές φορτίσεις απα usb,και το πρόβλημά σου θα μετριαστεί..

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω! :)

 

γεια σας παιδιά, σε λίγη ώρα θα πάω να το παραγγείλω..σε τι έκδοση θα είναι ξέρουμε..?? δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ με root, rom και ολα τα συναφή γιατί δεν τα γνωρίζω..

 

Μια φίλη μου που το αγόρασε πρόσφατα, είχε Android 4 από τη "μάνα" του ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανενα απο τα χρωματα προβληματα με ξεβαματα και τετοια

σκεφτομαι το μαυρο για να δειχνει πιο ''σοβαρο''

παντος σιγα σιγα εξαφανιζεται απο το σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να έχει την 4. Στην περίπτωση που δεν την έχει θα κάνεις αναβάθμιση μόνος σου. Δεν είναι τίποτα. Η συμβουλή μου είναι να πάρεις αυτό που σου αρέσει καλύτερα. Τα υπόλοιπα πάνω κάτω τα ίδια είναι. Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση το Ρ χάνει μόνο στην μπαταρία από το μίνι.
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άσχημα πιστεύω.

Η φώτο τραβήχτηκε 10' μετά που το βαλα για λίγο στη φόρτιση χωρίς να έχω ασχοληθεί με το τηλέφωνο.

Στο 19% 5 ώρες κ 18 λεπτά οθόνη

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω! :)

 

 

 

Μια φίλη μου που το αγόρασε πρόσφατα, είχε Android 4 από τη "μάνα" του ;)

 

Να μπεις στην αναβαθμίσεις που δίνουν υπάρχει σχετικό topic και εδώ και αποφάσισε

Link to comment
Share on other sites

Να μπεις στην αναβαθμίσεις που δίνουν υπάρχει σχετικό topic και εδώ και αποφάσισε

 

Τι ακριβώς εννοείς; Επίσης πού θα βρω το topic που αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω σε μαυρο

Το χρωμα αντεχει ή ξεβάφει ;

 

Αν σου πέσει εννοείται ναι,το καλύτερο ειναι το ασήμι και το κόκκινο.μακραν,στο μαύρο χάνει παρά πολυ

Αραιωνει απο το skroutz γιατι,παλιωσε,δεν πούλησε κι απλα ξεστοκαρουν,το sole Φαντάσου πούλησε διπλάσια.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πέσει εννοείται ναι,το καλύτερο ειναι το ασήμι και το κόκκινο.μακραν,στο μαύρο χάνει παρά πολυ

Αραιωνει απο το skroutz γιατι,παλιωσε,δεν πούλησε κι απλα ξεστοκαρουν,το sole Φαντάσου πούλησε διπλάσια.

 

Ναι! Δυστυχως ετσι ειναι.. Απιστευτο κινητο για την κατηγορια του και τα λεφτα του (~240 πλεον) αλλα χωρις microsd που πας? Να μου πεις υπαρχει και το usb otg αλλα περα του οτι δε το ξερουν πολλοι δε πολυβολευει για καθημερινη χρηση!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος σημερα το πηρα στα χερια μου

μαυρο χρωμα εμενα μαρεσει πιο πολυ απο τα 3 χρωματα

πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες

νομιζω το ιδανικο μεγεθος για τα γουστα μου

θα κου αρεσε πιο πολυ η πλατη του να ηταν επιπεδη και οχι με κουρμπα

 

 

edit. ποια ρομ εχετε αν προτεινετε? δουλευουν ολα στις custom rom?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Τελείως υποκειμενικά ζητήματα αλλά πρέπει να παραδεχτώ πως το ασημί θα θύμιζε κοντρόλ κλιματιστικού ή ηχοσυστηματος της körg, το δε βυσσινί πολύ friendly για τα γούστα μου ή και καγκουριά

 

Κατέληξα σε μαύρο και ούτως η άλλως οι 7 στους 10 το κοτσάρουν και μια θήκη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...