Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου το έφερε η γενική ταχυδρομική.:cool:

Θεσσαλονικη(ανατολικη-για να γινω πιο συγκεκριμενη) εξυπηρετει η speedex και αρα υπεθεσα πως και τις αλλες περιοχες της ελλαδας θα της εξυπηρετει η ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@zxr.....και οποιον αλλον, τελος παντων, επειδη κοντευω να τρελαθω! παραθετω μερικες ενδεικτικες φωτογραφιες (η τελευταια ειναι alcatel).....any idea?:wacko:

 

γιατι δεν κανεις flash me SEUS να ξεμπερδευεις ; ποιο γρηγορα 8α κανες..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι root τοτε δεν θα επρεπε να μπορω να αφαιρω οτι θελω απο το τηλεφωνο οταν πατω παρατεταμενα το κατω δεξι συμβολο οπου κινουνται ολα τα εικονιδια αλλα εχει μονο σε ελαχιστα το χ το κοκκινο, δεν θα επρεπε να ειναι σε ολα αν ειμαι root ?
Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι root τοτε δεν θα επρεπε να μπορω να αφαιρω οτι θελω απο το τηλεφωνο οταν πατω παρατεταμενα το κατω δεξι συμβολο οπου κινουνται ολα τα εικονιδια αλλα εχει μονο σε ελαχιστα το χ το κοκκινο, δεν θα επρεπε να ειναι σε ολα αν ειμαι root ?

 

Οχι οχι οχι!!!κατεβασε το root explorer ή το titanium backup βγαζεις εφαρμογές που εχει ήδη το τηλεφωνο κ τις αλλες που βάζεις εσυ

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

To κατεβασα το TitaniumBackup_latest.apk στον υπολογιστη, μετα το τρεχω απο που?

 

Βάλτον στην sd και τρεξτο απ το κινητό μέσω ενός file manager (π.χ. astro).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους,

 

Έχω πάθει πλάκα με το κινητό! τέτοια διάρκεια μπαταρίας σε smartphone δεν την περίμενα!

Μακάρι να κράταγε τόσο και το X5pro μου... :cry:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23161&stc=1&d=1324846843

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μπορω να γινω root , δεν μπορω να καταλαβω πως να γινω. Ειναι ενα συμπιεσμενο αρχειο, το βαζω στο τηλ και το τρεχω με το astro? Δεν γινετε να το τρεξω. Τι να κανω?

Το τρεχω απο τον υπολογιστη ενω το εχω συνδεδεμενο το κινητο, βγαινει το command com και λεει να πατησω ενα πληκτρο για συνεχεια, το κανω και μετα λεει

----STARTING-----

----WAITING FOR DEVICE

*deamon not running. starting it now*

*deamon started successfully*

 

και μετα τρεχω το Titanium Backup και λεει οτι δεν ειμαι root !

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μπορω να γινω root , δεν μπορω να καταλαβω πως να γινω. Ειναι ενα συμπιεσμενο αρχειο, το βαζω στο τηλ και το τρεχω με το astro? Δεν γινετε να το τρεξω. Τι να κανω?

 

φιλε δεν θελει ιδιαιτερες γνωσεις... οριστε ο οδηγος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 .

οτι απορια εχεις ρωτας στο αναλογο θεμα

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει το handset sms, εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις αλλα μου δειχνει νεα μηνυματα στην lockscreen και στο εικονιδιο του εργοστασιακου προγραμματος.

 

Πως το βαζω να μην δεχεται μηνυματα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Ας επαναφερω την ερωτηση μην χαθει στην προηγουμενη σελιδα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν θελει ιδιαιτερες γνωσεις... οριστε ο οδηγος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 .

οτι απορια εχεις ρωτας στο αναλογο θεμα

 

 

Θα ηταν πιο σωστο στις οδηγιες που εχει στην αρχη εκει που λες να λεει και τις δυο ρυθμισεις που πρεπει να κανεις και λειπουν απο τις οδηγιες !!! Αυτες ειναι για το usb και το να δεχετε απο τριτους.... νομιζω με αυτες τις ελειψεις στις αρχικες οδηγιες, κι αλλοι θα πεδευτουν αδικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά! Επιτέλους εδώ και 3 μέρες έχω και εγώ το κινητό στα χέρια μου. Όλα κομπλέ με root, φωτεινότητες και λοιπά προγράμματα χάρη στα όσα έχω διαβάσει εδώ που γράφετε και σας ευχαριστώ όλους! :)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής αν κάποιος γνωρίζει. Επειδή χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό για μουσική υπάρχει κάποιος καλός player για να οργανώσω playlists, shuffling κλπ? Του Neo-V μου φαίνεται πολύ λίγος για την μουσική.

 

Και πάνω σε αυτό έρχεται και το 2ο ερώτημα μου. Τόσα χρόνια είχα το W705 το οποίο με είχε βολέψει αφάνταστα ως walkman χρήση το οποίο έδινε την δυνατότητα αλλαγής τραγουδιού κρατώντας πατημένα τα πλαϊνά κουμπιά της έντασης ενώ το κινητό ήταν κλειδωμένο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό και στο Neo-V καθώς είναι μια πολύ χρήσιμη δυνατότητα προκειμένου να αλλάζεις τραγούδια χωρίς να βγει το κινητό από την τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

 

Και πάνω σε αυτό έρχεται και το 2ο ερώτημα μου. Τόσα χρόνια είχα το W705 το οποίο με είχε βολέψει αφάνταστα ως walkman χρήση το οποίο έδινε την δυνατότητα αλλαγής τραγουδιού κρατώντας πατημένα τα πλαϊνά κουμπιά της έντασης ενώ το κινητό ήταν κλειδωμένο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό και στο Neo-V καθώς είναι μια πολύ χρήσιμη δυνατότητα προκειμένου να αλλάζεις τραγούδια χωρίς να βγει το κινητό από την τσέπη σου.

 

Νομίζω ότι αυτό γίνεται πατώντας το κουμπί στο handsfree.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό γίνεται πατώντας το κουμπί στο handsfree.

 

Το δοκίμασα μόλις αλλά το μόνο που κάνει το hands-free είναι pause το τραγούδι :/

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν πιο σωστο στις οδηγιες που εχει στην αρχη εκει που λες να λεει και τις δυο ρυθμισεις που πρεπει να κανεις και λειπουν απο τις οδηγιες !!! Αυτες ειναι για το usb και το να δεχετε απο τριτους.... νομιζω με αυτες τις ελειψεις στις αρχικες οδηγιες, κι αλλοι θα πεδευτουν αδικα...

 

Τι λειπει;τι πιο απλο να κανεις root;!

Κατεβάζεις το αρχείο το αποσυμπιεζεις,βάζεις κινητο στο usb αποπροσαρτηση κ run,παναπλο!!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα όλα αντιμετωπίζονται,ελπίζω να μην βγουν αληθινές οι ανησυχίες μου περί reboots :ninja:

 

Next :happy: ,το κινητό πως ανταποκρίνεται στα παιχνίδια που κατεβάζετε,

είναι smooth ?

 

Τα τρέχει άνετα,ή έχει σκαλώματα(λόγω ανεπάρκειας του hardware)?

 

Τα παιχνίδια/εφαρμογές που παίζουν σε αυτή την έκδοση android θα παίζουν και στην 4 όταν έρθει με το καλό ?

 

Και η ποιότητα μουσικής από τα ακουστικά πως είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μπορω να γινω root , δεν μπορω να καταλαβω πως να γινω. Ειναι ενα συμπιεσμενο αρχειο, το βαζω στο τηλ και το τρεχω με το astro? Δεν γινετε να το τρεξω. Τι να κανω?

Το τρεχω απο τον υπολογιστη ενω το εχω συνδεδεμενο το κινητο, βγαινει το command com και λεει να πατησω ενα πληκτρο για συνεχεια, το κανω και μετα λεει

----STARTING-----

----WAITING FOR DEVICE

*deamon not running. starting it now*

*deamon started successfully*

 

και μετα τρεχω το Titanium Backup και λεει οτι δεν ειμαι root !

 

Περίμενε να φορτωσει κ τα υπόλοιπα,μη βιαζεσαι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση σου με έβαλε σε σκέψεις...

Και η λύση βρέθηκε!

Χρησιμοποιούσα το Go Locker, μια custom lock screen εφαρμογή!

Και προφανώς δημιουργούσε αυτό το θέμα!

Το απεγκατέστησα και τώρα όλα OK!

Ξεκλειδώνω με τη SE unlock screen, ζητάει PIN και μετά απενεργοποιείται η Λειτουργία Πτήσης!

Κρίμα ρε γμτ και ήταν πολύ όμορφη, πρακτική και ελαφριά unlock screen εφαρμογή!

Θα στείλω μνμ στους προγραμματιστές της!

Οπότε, έχετέ το κατά νου, θα σας δημιουργήσει αυτό το θέμα!!!

 

Ευχαριστώ για τη λύση firekostas!

 

τιποτα ρει μονος σου τα κανες εγω σου δωσα food for thought!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις αλλά το μόνο που κάνει το hands-free είναι pause το τραγούδι :/

 

Sorry man, δεν είχα βάλει handsfree ακόμη, τώρα το έβαλα και το είδα και εγώ.. το θεωρούσα αυτονόητο ότι θα το έκανε.. τι να το κάνεις το pause? χαζομάρα είναι.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Απο βιντεο στο youtube που εχω δει τα τρεχει πολυ καλα!! Οσο για το αν θα παιζουν στην εκδοση 4, μαλλον θα κανουν update και σε αυτα οι δημιουργοι (σιγουρα δλδ)! :)

 

Α ωραία,ευχαριστώ,απο μουσικη στα ακουστικά τι λεει ?

Edited by giannakosv6
Link to comment
Share on other sites

@mary19 & @zxr

όσον αφορά το Νο 4, μήπως όταν θέλετε να βγείτε από το market π.χ. πατάτε το πλήκτρο home (μεσαίο); Μια φορά που το πάτησα καταλάθος, μου είχε κρατήσει την τελευταία αναζήτηση στο market, ενώ όταν βγαίνω πατώντας το back (αριστερό πλήκτρο) είναι όλα ΟΚ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

@mary19 & @zxr

όσον αφορά το Νο 4, μήπως όταν θέλετε να βγείτε από το market π.χ. πατάτε το πλήκτρο home (μεσαίο); Μια φορά που το πάτησα καταλάθος, μου είχε κρατήσει την τελευταία αναζήτηση στο market, ενώ όταν βγαίνω πατώντας το back (αριστερό πλήκτρο) είναι όλα ΟΚ.

 

Σορρυ που απανταω εγω,το μεσαιο κραταει την εφαρμογή που ετρεχες απο κει που ήσουν,με το πισω πληκτρο τερματιζεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

^ ναι το γνωρίζω αυτό. Γιαυτό και το λέω.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! θελω να σας ρωτησω κατι γιατι φοβαμαι μηπως εκανα λαμακια....κατεβασα το memory booster πηγα task killer και καταλαθος πατισα kill selected και ολα ηταν τικαρισμενα facebook,οδηγος ρυθμισης κλπ...και φοβαμαι μηπως διεγραψα κατι :wacko: αλλα απο οτι βλεπω δεν εφυγαν απο το task killer...τρεχουν κανονικα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! θελω να σας ρωτησω κατι γιατι φοβαμαι μηπως εκανα λαμακια....κατεβασα το memory booster πηγα task killer και καταλαθος πατισα kill selected και ολα ηταν τικαρισμενα facebook,οδηγος ρυθμισης κλπ...και φοβαμαι μηπως διεγραψα κατι :wacko: αλλα απο οτι βλεπω δεν εφυγαν απο το task killer...τρεχουν κανονικα

 

Όχι μη φοβάσαι. Ο task killer κάνει αυτό που λέει, "σκοτώνει" τις εφαρμογές, δεν τις διαγράφει. Το μόνο που μπορεί να σου προκαλέσει είναι μικρότερη αυτονομία στην μπαταρία σου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...