Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,παιδια!

εχω καιρο να μπω και να δω τα νεα για το κινητακι μας και θελω μια βοηθεια

Δεν εχω κανει την αναβαθμιση σε ics ,δλδ προσπαθησα μεσω wifi αλλα δεν την εκανε μαλλον γιατι ειμαι ρουτ.

Να την κανω με το καλωδιο απο τον υπολογιστη ή θα χαθουν ολα οσα εχω?

 

Ειναι να βγει και 4.1 αναβαθμιση?!?!?!?!Δλδ τοσο καλη η ics?

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εκδοση jellybean (4.1) μηπως ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμη για το ΝΕΟ V ?

 

Ποια;:confused::confused:

Αισιόδοξο σε βλέπω!

Άκουσες κάτι κ το λες αυτό;

 

Καλησπερα,παιδια!

εχω καιρο να μπω και να δω τα νεα για το κινητακι μας και θελω μια βοηθεια

Δεν εχω κανει την αναβαθμιση σε ics ,δλδ προσπαθησα μεσω wifi αλλα δεν την εκανε μαλλον γιατι ειμαι ρουτ.

Να την κανω με το καλωδιο απο τον υπολογιστη ή θα χαθουν ολα οσα εχω?

 

Ειναι να βγει και 4.1 αναβαθμιση?!?!?!?!Δλδ τοσο καλη η ics?

 

Αν τη κάνεις με καλώδιο καλό θα είναι να γίνει clean install με αποτέλεσμα να τα χάσεις όλα

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα... Ποιο box??

Edit: ΟΚ, το 'πιασα!

Θα μεινεις παρα πολύ ικανοποιημένη απο το κινητο..! ειδικα τωρα που ερχεται και η αναβαθμιση.. :happy: :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε ομως ποτε θα ερθει η αναβαθμιση? Εχει βγει ενημερωση απο sony??

 

Οχι αλλα ολοι την περιμενουν στην επομενη βδομαδα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο touch.facebook.com Ετσι θα σου ανοίξει το facebook με παρόμοιο τρόπο με αυτόν της εφαρμογής για android. Ετσι μπαινω κι εγω με τον opera mini στο Ν8 γιατι η εφαρμογή του facebook για symbian ειναι για κλάματα.

 

ωραιος,πολυ καλυτερα τωρα ;) αν και για να λεμε την αληθεια,σαν το κανονικο φβ τιποτα...

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στην 2.3 (το λέω με σιγουριά 99%)

 

Καλημέρα αγαπητέ ZXR και επί της ευκαιρίας, συγχαρητήρια για τον εξαιρετικό οδηγό σου.

Συγγνώμη αλλά εάν κατάλαβα καλά, στην 2.3 δεν υπήρξε ποτέ επιλογή για το μέγεθος της γραμματοσειράς; Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορώνα κάνω τίποτε για να βλέπω μικρότερους χαρακτήρες; Όχι για λόγους αισθητικής, αλλά μερικές λέξεις "κόβονται" και είναι ενοχλητικό ειδικά για εμάς τους αρχάριους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα ολοι την περιμενουν στην επομενη βδομαδα.. :)

Σας παρακαλώ, όταν βγει ενημερώστε με!!:)

 

Δεν γίνεται όταν έχεις αγοράσει το κινητό να κάνεις από εκεί αναβάθμιση;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έκανα πατάτα.... εκτός του ότι διαγράφηκαν τα πάντα μέσα από το κινητό, νομίζω πως δεν έγινε και root... ο superuser εγκαταστάθηκε αλλά δεν μπορώ να διαγράψω την εφαρμογή του facebook πχ... :(

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό μέχρι το βήμα 2... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Edited by DimitrisMl
Link to comment
Share on other sites

αμα χρησιμοποιήσω το SEUS, θα περαστεί η τελευταία τελαυταία έκδοση? στο PC Companion δεν μου ήρθε ακόμα αναβάθμιση

 

σόρρυ για την επιμονή...

κάποιος για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εγώ το έχω 2 μέρες τώρα και μου έβγαλε την πίστη να μεταφέρω μουσική μέσο bluetooth γιατή το PcCompanion δεν το βλέπει και το Pc μου το βλέπει σαν φωτογραφική μηχανή όταν το συνδέω.! Πως θα το κάνω να φενετε σαν Usb στο Pc μου που να μπορώ να μεταφέρω αρχεία κατευθείαν?

Το μεγαφωνάκη πίσω είναι άθλιας ποιότητας ή μόνο στο δικό μου έτυχε?

Τέλος ξέρει κανείς αν αφαιρείτε και η διαφανής μπάρα με κάποιο τρόπο εκτός από το καπάκι?

Α και κάτι άλλο, γίνετε να μεταφέρω με κάποιο τρόπο τα saves του angry birds απ'το προηγούμενο κινητό μου ή πρέπει να το παίξω απ'την αρχή :p

Ευχαριστώ προκαταβολικά :happy:

Link to comment
Share on other sites

ο superuser εγκαταστάθηκε αλλά δεν μπορώ να διαγράψω την εφαρμογή του facebook πχ... :(

 

Πως προσπαθεις να το σβησεις ;

Link to comment
Share on other sites

Με το που το συνδεω στο pc το βλεπει κανονικα σαν xperia u>internal storage. Σε λειτουργια MTP κανω κανονικα drag and drop οτιδηποτε. Ισως δεν εχουν εγκατασταθει σωστα οι drivers. Και το pc companion μου δουλευει.

 

Νομιζω ειναι αρκετα δυνατο το ηχειο. Βεβαια πρωτα ενεργοποιησα το xloud στις ρυθμισεις ηχου.

 

Οχι ,η διαφανης μπαρα δεν αφαιρειται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εγώ το έχω 2 μέρες τώρα και μου έβγαλε την πίστη να μεταφέρω μουσική μέσο bluetooth γιατή το PcCompanion δεν το βλέπει και το Pc μου το βλέπει σαν φωτογραφική μηχανή όταν το συνδέω.! Πως θα το κάνω να φενετε σαν Usb στο Pc μου που να μπορώ να μεταφέρω αρχεία κατευθείαν?

Το μεγαφωνάκη πίσω είναι άθλιας ποιότητας ή μόνο στο δικό μου έτυχε?

Τέλος ξέρει κανείς αν αφαιρείτε και η διαφανής μπάρα με κάποιο τρόπο εκτός από το καπάκι?

Α και κάτι άλλο, γίνετε να μεταφέρω με κάποιο τρόπο τα saves του angry birds απ'το προηγούμενο κινητό μου ή πρέπει να το παίξω απ'την αρχή :p

Ευχαριστώ προκαταβολικά :happy:

 

δοκίμασε το Airdroid κάποια στιγμή πάντως θα σου λύσει τα χέρια !!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από το play store την εφαρμογή titanium backup.μέσα από την εφαρμογή μπορείς να διαγράψεις τα πάντα.πρόσεχε μη σβήσεις κανένα πληκτρολόγιο ή τίποτα πιο σημαντικό γιατί αλλιώς....πας για εγκατάσταση της Rom από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητέ ZXR και επί της ευκαιρίας, συγχαρητήρια για τον εξαιρετικό οδηγό σου.

Συγγνώμη αλλά εάν κατάλαβα καλά, στην 2.3 δεν υπήρξε ποτέ επιλογή για το μέγεθος της γραμματοσειράς; Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορώνα κάνω τίποτε για να βλέπω μικρότερους χαρακτήρες; Όχι για λόγους αισθητικής, αλλά μερικές λέξεις "κόβονται" και είναι ενοχλητικό ειδικά για εμάς τους αρχάριους χρήστες.

 

Θα πρέπει να δοκιμάσεις αν σε βολεύει κάποια εφαρμογή τύπου Big Font (change font size) οι οποίες φυσικά χρειάζονται root για να δουλέψουν...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το kernel 4.1.B.0.587 με pure 4.0.4 και ελληνικό android
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Πάπα λα το κινητό από e-shop plaisio.

Στο skroutz το έχει μόνο ένας στα €239.00

 

Ναι το κινητό τέλος! Πήγα σήμερα να το πάρει ένα ξαδελφακι μου και δυστυχώς δεν το είχαν ούτε στη Vodafone, ούτε στο MediaMarkt... Παντως το κινητό αυτό ήταν value of money.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έκανα πατάτα.... εκτός του ότι διαγράφηκαν τα πάντα μέσα από το κινητό, νομίζω πως δεν έγινε και root... ο superuser εγκαταστάθηκε αλλά δεν μπορώ να διαγράψω την εφαρμογή του facebook πχ... :(

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό μέχρι το βήμα 2... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Δοκίμασε να απεγκαταστησεις εφαρμογές με κάποια εφαρμογή πχ apps2Rom. Τις εφαρμογές του συστήματος δεν μπορείς να τις βγάλεις κι ας είσαι root.

 

Ναι το κινητό τέλος! Πήγα σήμερα να το πάρει ένα ξαδελφακι μου και δυστυχώς δεν το είχαν ούτε στη Vodafone, ούτε στο MediaMarkt... Παντως το κινητό αυτό ήταν value of money.

 

Δοκιμάστε στον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και στον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ

Επιβεβαιώνω:(

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση jellybean (4.1) μηπως ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμη για το ΝΕΟ V ?

Ποτέ δεν θα έρθει. Τουλάχιστον επίσημα γιατί ανεπίσημα μπορεί να συμβεί.

Καλημέρα αγαπητέ ZXR και επί της ευκαιρίας, συγχαρητήρια για τον εξαιρετικό οδηγό σου.

Συγγνώμη αλλά εάν κατάλαβα καλά, στην 2.3 δεν υπήρξε ποτέ επιλογή για το μέγεθος της γραμματοσειράς; Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορώνα κάνω τίποτε για να βλέπω μικρότερους χαρακτήρες; Όχι για λόγους αισθητικής, αλλά μερικές λέξεις "κόβονται" και είναι ενοχλητικό ειδικά για εμάς τους αρχάριους χρήστες.

Το ότι κόβονται μερικές λέξεις δεν οφείλεται στο μέγεθος αλλά στο γεγονός ότι έτσι έχει γίνει η μετάφρασή τους.

Από προγραμματιστικής άποψης το Android υιοθετεί την λογική ότι τα πάντα αποθηκεύονται σε ξεχωριστά αρχεία. Αν λοιπόν ένα κουμπί έχει τίτλο (caption) "Exit" κι εσύ θέλεις να το κάνεις "Εξοδ." δεν χρειάζεται να ψάχνεις μέσα στον κώδικα. Πειράζεις μόνο το .xml αρχείο που είναι αποθηκευμένοι οι τίτλοι των στοιχείων ελέγχου.

Άρα λοιπόν αν εγώ στο xml έχω γράψει "Αυτομ. περιστρ. οθόνης" κι όχι "Αυτόματη περιστροφή οθόνης" τότε όσο κι αν μεγαλώσεις ή μικρύνεις τη γραμματοσειρά το ίδιο θα βλέπεις! Αντιθέτως αν μεγαλώσεις πολύ τη γραμματοσειρά τότε δεν θα βλέπεις ολόκληρη της λέξη "οθόνης" (αλλά αυτό είναι θέμα ανάλυσης και μεγέθους οθόνης)

σόρρυ για την επιμονή...

κάποιος για αυτό?

Ναι θα σε παει στην τελευταία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...