Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ φιλε μου, θα το δοκιμασω αμεσως!

 

edit: Απαιχτο το handcent!! ευτυχως προεκυψε αυτο το προβλημα και το εγκατεστησα.. Πολυ καλυτερο απ το μαμισιο προγραμμα.

Και παλι ευχαριστω πολυ τον φιλο. Το προτεινω ανεπιφυλακτα και γω

Edited by Mparkoulis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα, μολις απεκτησα τη συσκευη μεταχειρισμενη με Gingerbread μεσα , θα μου προτινατε να βαλω την ICS;

Με ενδιαφερει περισσοτερο η εφαρμογη 2 way call recorder, υποστηριζεται;

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρυθμίσει στη Χρήση Δεδομένων να με ειδοποιήσει όταν φτάσω στα 100ΜΒ για περίοδο χρήσης 6 Μαΐου-5 Ιουνίου. Όντως με ενημέρωσε βγάζοντας προειδοποιητικό σήμα στην μπάρα ενημερώσεων.

Πως στο καλό φεύγει αυτή η η προειδοποίηση χρήσης δεδομένων από την μπάρα;;;

 

Μόνη λύση να μεταφέρεις την πορτοκαλί μπάρα, δες

εδώ

και εδώ

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, μολις απεκτησα τη συσκευη μεταχειρισμενη με Gingerbread μεσα , θα μου προτινατε να βαλω την ICS;

Με ενδιαφερει περισσοτερο η εφαρμογη 2 way call recorder, υποστηριζεται;

 

Μετα απο ενα συντομο περασμα μου στην ics, δεν την συνιστω σε κανεναν!! Καλη εκδοση, αλλα δυστυχως δεν φαινεται πως ειναι φτιαγμενη για το κινητακι μας... Πολυ αργη με λαγκς και μπαγκς.

Σερνοταν στην κυριολεξια ακομα και μετα απο ολικο φορματ κινητου και καρτας, και φρεσκιας εγκαταστασης.

Επανηλθα σε παλαιοτερη εκδοση, οπου ειμαι και ρουτ (2,3,4 - 4,0,2,Α,0,62), το κινητο πεταει, και τα παντα δουλευουν.

Δεν με επεισε η νεα εκδοση και δεν θα το ξαναπροσπαθησω, εκτος και εαν δουμε συντριπτικες αλλαγες, και ενα ευκολο ρουτ επισης :p

Link to comment
Share on other sites

Μόνη λύση να μεταφέρεις την πορτοκαλί μπάρα, δες

εδώ

και εδώ

Αν σου πω τώρα ότι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή θα με πιστέψεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/thumbs/Screenshot_2012-06-06-17-09-07.png

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω τώρα ότι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή θα με πιστέψεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/thumbs/Screenshot_2012-06-06-17-09-07.png

 

πρέπει να έχεις ενεργά τα δεδομένα για να εμφανιστεί η πορτοκαλί μπάρα. Τα έχεις ενεργά;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα αυτο το καλώδιο Hdmi. Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει τέλεια !

 

Ελπίζω να ισχύει φίλε γιατι μόλις το αγόρασα.

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

@zxr αν του βάλεις άλλη ημερομηνία μήπως φύγει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απλα το handcent sms

Γιατί του προτείνεις να κατεβάσει άλλη εφαρμογή για sms; Σύμφωνα με τον DeJaVu (όπως φαίνεται παρακάτω) η default εφαρμογή για sms υποστηρίζει μετατροπή για 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms.

Τώρα για τους 160 χαρακτήρες/SMS, δεν έχει να κάνει με το πληκτρολόγιο αλλά με την εφαρμογή μηνυμάτων (εξ όσων γνωρίζω). Η εφαρμογή για τα SMS υποστηρίζει την αποστολή 160 χαρακτήρων (εννοείται πως στον παραλήπτη το SMS εμφανίζεται με κεφαλαία).

------------

Όσο για καλώδιο hdmi μπορείτε να βρείτε πάμφθηνα αλλά στο eBay. Μια χρεωστική κάρτα θέλει με ελάχιστα λεφτά μέσα για μικροαγορές από eBay που μπορεί να βρει κανείς πραγματικά πολλά πράγματα πολύ φθηνά που ούτως ή άλλως τα αγοράζει (στην Ελλάδα) και σε πολλαπλάσια τιμή. Καλώδιο hdmi 2 ευρώ ίσως και λίγο λιγότερο.

 

edit: Ξέχασα ότι ήθελα να ρωτήσω, γιατί η vodafone λέει πως η αναβάθμιση σε ics δεν είναι διαθέσιμη ("Προς το παρόν η αναβάθμιση σε ics δεν είναι διαθέσιμη για τη συγκεκριμένη συσκευή. Μόλις διατεθεί από τη Google θα λάβεις σχετική ενημέρωση.") Δεν βγάζω άκρη μαζί τους. Είναι pre-release η ics ή η κυκλοφορία της δεν είναι επίσημη;

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Γιατί του προτείνεις να κατεβάσει άλλη εφαρμογή για sms; Σύμφωνα με τον DeJaVu (όπως φαίνεται παρακάτω) η default εφαρμογή για sms υποστηρίζει μετατροπή για 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms.

 

edit: Ξέχασα ότι ήθελα να ρωτήσω, γιατί η vodafone λέει πως η αναβάθμιση σε ics δεν είναι διαθέσιμη ("Προς το παρόν η αναβάθμιση σε ics δεν είναι διαθέσιμη για τη συγκεκριμένη συσκευή. Μόλις διατεθεί από τη Google θα λάβεις σχετική ενημέρωση.") Δεν βγάζω άκρη μαζί τους. Είναι pre-release η ics ή η κυκλοφορία της δεν είναι επίσημη;

 

Εχει βρει κανεις το ΠΩΣ εστω και κεφαλαια?Γιατι ειχα την εντυπωση πως δεν μιλαει για την εργοστασιακη εφαρμογη....

Για το θεμα ICS η VODAFON που κολλαει?Το pc companion θελεις η το SUS ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να πάρω τη συσκευή με επιδότηση από τη vodafone και στο video που έχουν αναρτήσει με review της συσκευής γράφουν και λένε πως έχει gb 2.3 τους ρώτησα για την αναβάθμιση σε ics στην περίπτωση που εννοούσαν πως δεν είναι διαθέσιμη για vodafone branded συσκευές. Και μου απάντησαν αυτό που παρέθεσα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Με gb 2.3 θα το παρεις και θα περασεις εσυ την ics αν θελεις κανοντας την αναβάθμιση σπιτι σου...:)

Ασχέτως τι σου ειπσν πιο επισημα δεν γινεται να την βγαλει η SE απλα δεν ξερουν την τυφλα τους....ενημερωση 0 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια ερωτηση η οποια μπορεί να εχει ξαναειπωθεί!

Υπάρχει τρόπος να επιστρεψω στην Gingerbread?? Νομιζω οτι ειναι οτι πρέπει γιατι δεν την παλεύει το κινητό καθόλου με την ICS! :-/

Θα ηθελα αν γινεται ο τρόπος να ειναι αρκετα εύκολος για εναν... αρχάριο να το πω... ΑΧΡΗΣΤΟ περί του θεματος!! :S

Link to comment
Share on other sites

Ok, επομένως είναι επίσημη. Σκεφτόμουν όμως και το εξής ενδεχόμενο μήπως δεν είναι διαθέσιμη για όλες τις συσκευές όπως διάβασα στο techblog.gr Πχ μήπως είναι για τις ελληνικές αλλά όχι για συσκευές παραεισαγωγής (που θα μπορούσε να φέρνει η vodafone αλλά δεν το λέει);
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει φίλε! Το ιδιο Link απο όπου το αγόρασα και εγω έβαλα!

 

Οκ φιλε ευχαριστω. Απλα γραφει κατι για μοτορολα για αυτο ρωτησα.

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να πάρω τη συσκευή με επιδότηση από τη vodafone και στο video που έχουν αναρτήσει με review της συσκευής γράφουν και λένε πως έχει gb 2.3 τους ρώτησα για την αναβάθμιση σε ics στην περίπτωση που εννοούσαν πως δεν είναι διαθέσιμη για vodafone branded συσκευές. Και μου απάντησαν αυτό που παρέθεσα παραπάνω.

 

Ok, επομένως είναι επίσημη. Σκεφτόμουν όμως και το εξής ενδεχόμενο μήπως δεν είναι διαθέσιμη για όλες τις συσκευές όπως διάβασα στο techblog.gr Πχ μήπως είναι για τις ελληνικές αλλά όχι για συσκευές παραεισαγωγής (που θα μπορούσε να φέρνει η vodafone αλλά δεν το λέει);

 

Να τα πάρουμε από την αρχή, γιατί οι φίλοι μας στη voda θα μας τρελάνουν...

1)Η συσκευή που θα πάρεις πιθανότατα να έχει όντως την GB επάνω.

2)Θέμα παραεισαγωγής δεν υφίσταται, αλλά ακόμα και να πέσει στα χέρια σου συναφές μοντέλο, αλλάζεις 2 νούμερα στο build.prop και το κάνεις να φαίνεται ελληνικό, νορβηγικό, ισπανικό, και ότι άλλο θέλεις τέλος πάντων.

3) Η ICS 4.0.3 για NEO V έχει εκδοθεί πλέον σε όλες τις αγορές, οπότε με μια απλή σύνδεση του κινητού σε PC Companion ή SUS, μπορείς να την περάσεις (στην Ελλάδα έχει εκδοθεί εδώ και μερικές ημέρες και η 4.0.4, οπότε το κινητό που θα αγοράσεις από voda και θα συνδέσεις στο pc σου, κατά 99.999% θα σε πάει σε αυτήν)

4)Η συσκευή δεν είναι vodafone branded...

Edited by rioener
4.0.3-->4.0.4

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο κύριος/κυρία που μου απάντησε δεν ήταν τόσο καλά ενημερωμένος, τι να πω. :confused: Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου φαίνεται παράξενο όλοι να έχουν δεχθεί update και εγώ κάθε μέρα που το συνδέω λέει συνέχεια το τηλ.είναι ενημερωμένο,αυτό δείχνει στο pc companion και το sus.. Σα πολύ να χει καθυστερήσει>:) Η μάλλον για καλό είναι που καθυστερεί;; Α υποσημείωση το κιν το χα πάρει από ελληνικό ηλ.κατάστημα κ ήταν στα πολωνικά, καλό ε; Λέτε να έκανα καμία αναφορά για το συμβάν άλλη φορά αν μου ξανάτύχει;; Παίζει να μην την πάρω την αναβάθμιση λόγω άλλης χώρας; Τι συμβουλεύετέ;

 

 

 

Όσο για καλώδιο hdmi μπορείτε να βρείτε πάμφθηνα αλλά στο eBay. Μια χρεωστική κάρτα θέλει με ελάχιστα λεφτά μέσα για μικροαγορές από eBay που μπορεί να βρει κανείς πραγματικά πολλά πράγματα πολύ φθηνά που ούτως ή άλλως τα αγοράζει (στην Ελλάδα) και σε πολλαπλάσια τιμή. Καλώδιο hdmi 2 ευρώ ίσως και λίγο λιγότερο.

 

Αυτές οι νοοτροπίες μας φάγανε των ebay κ των τσάμπα κ πάνε τα καταστήματα κατά διαόλου,κανείς όμως δε σκέφτεται το after sales αυτών των 'μαγαζακιων' αφού κάνεις την αγορά,όπως επίσης κ τη διαφορά στα φορολογικά καθεστώτα της Ελλάδας κ των εκάστοτε χωρών του ebay που τα δίνει 'τσάμπα'..

 

Sorry για το off topic αλλά με θλιβουν όλες οι αναφορές σε τέτοια sites αντί να κοιτάμε να στηρίζουμε τους έλληνες που δεινοπαθούν.

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις το ΠΩΣ εστω και κεφαλαια?Γιατι ειχα την εντυπωση πως δεν μιλαει για την εργοστασιακη εφαρμογη....

 

αν μιλάς για το πως στέλνεις 160 χαρακτήρες από την εργοστασιακή εφαρμογή, πρέπει να μπεις στα μηνύματα, πατάς τo κουμπί μενού, επιλέγεις τις ρυθμίσεις και τικάρεις την εξοικονόμηση κόστους.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ok, επομένως είναι επίσημη. Σκεφτόμουν όμως και το εξής ενδεχόμενο μήπως δεν είναι διαθέσιμη για όλες τις συσκευές όπως διάβασα στο techblog.gr Πχ μήπως είναι για τις ελληνικές αλλά όχι για συσκευές παραεισαγωγής (που θα μπορούσε να φέρνει η vodafone αλλά δεν το λέει);

κανονικα παιρνεις ics και μετα πας σε 4.0.4 αν θες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι νοοτροπίες μας φάγανε των ebay κ των τσάμπα κ πάνε τα καταστήματα κατά διαόλου,κανείς όμως δε σκέφτεται το after sales αυτών των 'μαγαζακιων' αφού κάνεις την αγορά,όπως επίσης κ τη διαφορά στα φορολογικά καθεστώτα της Ελλάδας κ των εκάστοτε χωρών του ebay που τα δίνει 'τσάμπα'..

 

Sorry για το off topic αλλά με θλιβουν όλες οι αναφορές σε τέτοια sites αντί να κοιτάμε να στηρίζουμε τους Έλληνες που δεινοπαθούν.

 

Όταν γράφεις εκτός θέματος κάποιος θα σου απαντήσει εκτός θέματος. Επομένως δεν γράφεις καθόλου off topic, όχι να γράφεις και να προσθέτεις "Sorry για το off topic". Όταν οι τιμές είναι κάθε άλλο παρά ανταγωνιστικές πως περιμένεις κάποιος να δώσει για παράδειγμα 13,80 για να πάρει ένα καλώδιο που έχει τη δυνατότητα να αγοράσει με 2 ευρώ;

 

@ giothesuper: Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις εκτός θέματος κάποιος θα σου απαντήσει εκτός θέματος. Επομένως δεν γράφεις καθόλου off topic, όχι να γράφεις και να προσθέτεις "Sorry για το off topic". Όταν οι τιμές είναι κάθε άλλο παρά ανταγωνιστικές πως περιμένεις κάποιος να δώσει για παράδειγμα 13,80 για να πάρει ένα καλώδιο που έχει τη δυνατότητα να αγοράσει με 2 ευρώ;

 

Δε γράφω για να μου απαντήσει κάποιος, γράφω να εκφράσω την προσωπική μου γνώμη, εκτός κ αν αυτό απαγορεύεται κ δε το ξέρω :-)Η συγγνώμη γράφεται για αυτούς που θα κουράσω με τις 'βλακείες' μου.

 

Υ.Γ Εγώ πήρα καλώδιο με 13€ με επίχρυσωμενες άκρες κ δε το μετάνιωσα καθόλου. Τα άξιζε :-D

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Δε γράφω για να μου απαντήσει κάποιος, γράφω να εκφράσω την προσωπική μου γνώμη, εκτός κ αν αυτό απαγορεύεται κ δε το ξέρω :-)Η συγγνώμη γράφεται για αυτούς που θα κουράσω με τις 'βλακείες' μου.

 

Υ.Γ Εγώ πήρα καλώδιο με 13€ με επίχρυσωμενες άκρες κ δε το μετάνιωσα καθόλου. Τα άξιζε :-D

 

 

Μήπως το ''πήρες'' απο το μαγαζί σου?(13.80)

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...