Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω σχετικά με το θέμα της μπαταρίας, σε σύγκριση με x10, x10 mini, x8, galaxy SII, galaxy mini φίλων, όχι μόνο δεν υστερούμε, αλλά εκεί που τα προαναφερθέντα βγάζουν 2 μέρες max με πολύ ήπια χρήση, το V στο χαλαρό αντέχει 2-3 μέρες με μέτρια χρήση (wi-fi, ομιλία 4 ώρες, gps, σκάλισμα...)

Τώρα φυσικά μετράει και το σετάρισμα του κινητού που έχει κάνει ο καθένας, και επίσης πάρα πολύ μετράει και η rom που έχουν περασμένη...

 

Μετά από 3 μήνες μπορώ να πω ότι έχει αξιοπρεπή μπαταρία. Όσο και να το σκαλίζεις με το σωστό σετάρισμα σου βγάζει άνετα 1 ημέρα. Ας πούμε 1 ματς ολόκληρο livestreaming (περίπου 2 ώρες) και μέσω hdmi στην 42' σου τρώει περίπου 50% (και αν βρεί κάποιο τρόπο ο zxr η ο lousou να απενεργοποιήσουμε την οθόνη όταν παίζει μέσω hdmi θα τρώει ακόμη λιγότερο). Δεν έχω καταφέρει ακόμη να μου μείνει από μπαταρία.:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιος λογος που το κινητο στο e-shop σε σχεση με το πλαισιο εχουν περιπου 50-60 ευρω διαφορα??? :(μηπως αλλη χωρα εισαγωγης???

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.575948 Λεω να παρω αυτο.. Θα κανει ετσι ? :)

 

Λογικά θα κάνει, εγώ βέβαια έχω καλώδιο και μετατροπέα...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιος λογος που το κινητο στο e-shop σε σχεση με το πλαισιο εχουν περιπου 50-60 ευρω διαφορα??? :(μηπως αλλη χωρα εισαγωγης???

ευχαριστω

 

 

μήπως επειδή εκείνο είναι το νίο το απλό με κάμερα 8άρα και όχι 5άρα;;

Link to comment
Share on other sites

Η συμπίεση είναι θέμα kernel και rom, χρησιμοποιώ ήδη παγωτό έκδοση και πλέον η συμπίεση δεν υφίσταται (δε γνωρίζω αν στην τελική έκδοση μαμά θα μπει πάλι συμπίεση).

 

Ναι, διάβασα το ποστ σου, απλά δεν καταλαβαίνω τι δουλειά έχει στον κέρνελ αυτό το θέμα. Δεν είναι κάτι που έχει να κάνει με τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου. Απ' ό,τι είδα και στο xda, οι προσπάθειες για μοντάρισμα δεν περπάτησαν. Ας ελπίσουμε στην τελική ICS θα μας κάνουν τη χάρη...

I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 εχουν 5αρα........:confused:

 

ε τοτε μαλλον ειναι εισαγωγης και οχι αυτα της προσφορας vodafone και πλαισιου

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε μαλλον ειναι εισαγωγης και οχι αυτα της προσφορας vodafone και πλαισιου

 

ΔΗΛΑΔΗ το e-shop παρολο που ειναι πιο ακριβο ειναι καλυτερο ???

 

SONY ERICSSON XPERIA NEO V (e-shop ''BLUE & SILVER)---> 259.00 €

SONY ERICSSON XPERIA NEO V (plaisio ''WHITE'')---> 198,99 €

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ το e-shop παρολο που ειναι πιο ακριβο ειναι καλυτερο ???

 

SONY ERICSSON XPERIA NEO V (e-shop ''BLUE & SILVER)---> 259.00 €

SONY ERICSSON XPERIA NEO V (plaisio ''WHITE'')---> 198,99 €

 

Ίσως επειδή είναι σε ασημί χρώμα το χρεώνει τόσο.απίστευτο σε ασημί!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έβγαλε σε προσφορά στα 199 € αρχικά η Vodafone! Και το φέρνει σε 2 χρώματα, μπλε και λευκό.

Μετά το έβγαλε το Πλαίσιο, και αυτό και σε μπλε και σε λευκό.

Μετά ο Κωτσόβολος, ίδια τιμή, ίδια χρώματα.

Το e-shop, προφανώς χρεώνει παραπάνω το ασημί επειδή δεν το φέρνει κάποια άλλη από τις 3 εταιρείες!

Τώρα, γιατί έχει και το μπλε 259 €...

Μετά φταίει (μόνο) η κρίση που κλείνουν τα μαγαζιά...

Βέβαια στο e-bay βρίσκεις την ασημί "πρόσοψη" για το Neo (κάνει και για το V μας) με 30 € πάνω κάτω.

Και με ψήνει πολύ να την παραγγείλω, αρκεί να περιλαμβάνει και τα πλαϊνά...

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A6003&rt=nc&_nkw=xperia+neo+housing&_dmd=2&_trksid=p3286.c0.m14&_vc=1

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έβγαλε σε προσφορά στα 199 € αρχικά η Vodafone! Και το φέρνει σε 2 χρώματα, μπλε και λευκό.

Μετά το έβγαλε το Πλαίσιο, και αυτό και σε μπλε και σε λευκό.

Μετά ο Κωτσόβολος, ίδια τιμή, ίδια χρώματα.

Το e-shop, προφανώς χρεώνει παραπάνω το ασημί επειδή δεν το φέρνει κάποια άλλη από τις 3 εταιρείες!

Τώρα, γιατί έχει και το μπλε 259 €...

Μετά φταίει (μόνο) η κρίση που κλείνουν τα μαγαζιά...

Βέβαια στο e-bay βρίσκεις την ασημί "πρόσοψη" για το Neo (κάνει και για το V μας) με 30 € πάνω κάτω.

Και με ψήνει πολύ να την παραγγείλω, αρκεί να περιλαμβάνει και τα πλαϊνά...

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A6003&rt=nc&_nkw=xperia+neo+housing&_dmd=2&_trksid=p3286.c0.m14&_vc=1

 

λογικα τα περιλαμβανει...αλλα αν οχι δεν μπορουμε να αφησουμε αυτα που ηδη εχουμε? η ειναι ενιαια με το πισω καπακι?

σε ελλαδα κυκλοφορουν πουθενα τετοια καπακια η μονο ebay?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κανενα καλο προγραμμα καιρου?

 

Όσα θέλεις! Ρίξε μια ματιά εδώ και θα σου λυθούν πολλές απορίες σχετικά με το λειτουργικό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

λογικα τα περιλαμβανει...αλλα αν οχι δεν μπορουμε να αφησουμε αυτα που ηδη εχουμε? η ειναι ενιαια με το πισω καπακι?

σε ελλαδα κυκλοφορουν πουθενα τετοια καπακια η μονο ebay?

 

Nop, δεν είναι ενιαία!

Αλλά εμένα "τρίζουνε", οπότε μπας και σωθώ έτσι!

Ελλάδα δεν έχω βρει πουθενά ρε γμτ...

Λες να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία όλο το forum;;;

:p

Εγώ λέω σε κανά μήνα να παραγγείλω!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή είναι σε ασημί χρώμα το χρεώνει τόσο.απίστευτο σε ασημί!!

 

Παιδια καλησπερα!!!

Απ'οσο ξερω,μονο το νιο με την 8αρα βγαινει σε ασημι χρωμα,οποτε....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

αμαν πια με αυτο το τριξιμο. σε μενα δεν τριζει τιποτα. πρεπει να το πιεσω πολυ για να ακουστει κατι. τι να πω? τοσοι πολλοι ατυχοι?

 

η τοσοι λιγοι οι τυχεροι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...Θελω λιγη βοηθεια για μερικα πραγματα..

1) εχω κλειδωμενο το κινητο ( οχι κλειστο) και εχω ανοιχτες εφαρμογες ειδικα καποιες ακυρες.Facebook for android,"συνδεδεμενες" και διαφορα αλλα...πως γινεται να της κανω να μην ανοιγουν ακυρα?η και καθολου αφου δεν τις χρησιμοποιω?

2)απο τα 335 ΜΒ εχω κατα μεσο ορο τα 160 ΜΒ κενα...ειναι καλες τιμες? μπορω να τις ανεβασω και αλλο?

3) ειμαι root αλλα τα widjets περι routαρισμενο android (titanium,astro,root unistaller,app2sd)ειναι τα δωρεαν..αμα παρω τα πληρωμενα,θα εχω περισσοτερες δυνατοτητες? η δεν αλλαζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

αμαν πια με αυτο το τριξιμο. σε μενα δεν τριζει τιποτα. πρεπει να το πιεσω πολυ για να ακουστει κατι. τι να πω? τοσοι πολλοι ατυχοι?

 

σε μενα ετριζε το πρωτο μηνα..τωρα τιποτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ανάβει ξαφνικά η οθόνη και ξανασβήνει όταν το τηλ είναι σε κατάσταση αναμονής μάλλον πρέπει να έχει λεχθεί ξανα αλλά λύση βρήκαμε;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εμ, γιαυτό δώσαμε μόνο 200€ και όχι 400-500 :p

Λίγο η ποιότητα κατασκευής, λίγο η κάμερα, λίγο η οθόνη, λίγο το 'να, λίγο τ' άλλο... ε, μη τα θέλουμε και όλα δικά μας!

Δεν έχει καμία σχέση η τιμή με την διάρκεια της μπαταρίας. Οτιδήποτε άλλο παίζει ρόλο, η τιμή όχι.

Ας πούμε 1 ματς ολόκληρο livestreaming (περίπου 2 ώρες) και μέσω hdmi στην 42' σου τρώει περίπου 50% (και αν βρεί κάποιο τρόπο ο zxr η ο lousou να απενεργοποιήσουμε την οθόνη όταν παίζει μέσω hdmi θα τρώει ακόμη λιγότερο). Δεν έχω καταφέρει ακόμη να μου μείνει από μπαταρία.:D

Θα γελάσεις αλλά δεν το έχω συνδέσει ποτέ με hdmi. Μπορείς να μου πεις τι υπάρχει στην οθόνη όταν κάνεις κάτι τέτοιο; Αν πατήσεις το κουμπί του On/Off δεν σβήνει η οθόνη; Αν περάσεις το Screen On & Off γίνεται δουλειά;

καλησπερα...Θελω λιγη βοηθεια για μερικα πραγματα..

1) εχω κλειδωμενο το κινητο ( οχι κλειστο) και εχω ανοιχτες εφαρμογες ειδικα καποιες ακυρες.Facebook for android,"συνδεδεμενες" και διαφορα αλλα...πως γινεται να της κανω να μην ανοιγουν ακυρα?η και καθολου αφου δεν τις χρησιμοποιω?

2)απο τα 335 ΜΒ εχω κατα μεσο ορο τα 160 ΜΒ κενα...ειναι καλες τιμες? μπορω να τις ανεβασω και αλλο?

3) ειμαι root αλλα τα widjets περι routαρισμενο android (titanium,astro,root unistaller,app2sd)ειναι τα δωρεαν..αμα παρω τα πληρωμενα,θα εχω περισσοτερες δυνατοτητες? η δεν αλλαζει κατι?

1) Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

2) Μια χαρά είσαι.

3) Ναι, θα έχεις κάποιες παραπάνω δυνατότητες.

αυτό που ανάβει ξαφνικά η οθόνη και ξανασβήνει όταν το τηλ είναι σε κατάσταση αναμονής μάλλον πρέπει να έχει λεχθεί ξανα αλλά λύση βρήκαμε;

Έχεις το Go Locker εγκατεστημένο;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...