Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το 2 έτσι είναι ο launcher δεν νομίζω να αλλάζει.......

 

Λέω και εγώ...έκανα κάτι λάθος??? Είναι δυνατόν??? :p

Μεγάλη μπούρδα αυτή η ρομ... :X

Την σκαλίζω τόση ώρα και....δεν μπορεί να με εντυπωσιάσει... :blink:

Το ότι έβαλαν ένα σωρό επιλογές για τον launcher δε λέει τίποτα. :ρ

Επιστρέφω στην viper 5 που είναι αξιοπρεπέστατη!!! :D

Μιλάω πάντα παίδες για τα δικά μου γούστα. Δε θέλω να θίξω κανέναν.:sorry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πιστεύετε ότι αξίζει να πάω από ultimate 3.0.2 σε codename 9.3? Δεν λέω από άποψη εμφάνισης η ultimate είναι αρκετά καλή, αλλά πιστεύω πως σε ταχύτητα υστερεί αρκετά...

 

Να σημειώσω πως δοκίμασα και την viper 5, η οποία φαίνεται πολύ καλή, αλλά χρειάζεται διορθώσεις ακόμα, και πρέπει να προσθέσουν και Ελληνική γλώσσα.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύετε ότι αξίζει να πάω από ultimate 3.0.2 σε codename 9.3? Δεν λέω από άποψη εμφάνισης η ultimate είναι αρκετά καλή, αλλά πιστεύω πως σε ταχύτητα υστερεί αρκετά...

 

Να σημειώσω πως δοκίμασα και την viper 5, η οποία φαίνεται πολύ καλή, αλλά χρειάζεται διορθώσεις ακόμα, και πρέπει να προσθέσουν και Ελληνική γλώσσα.

 

Με αυτόν τον kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2097412 πάντως η Ultimate είναι μια χαρά γρήγορη, Οπότε γνώμη μου να παραμείνεις....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Την ultimate είναι η αλήθεια την είχα αγαπήσει αλλά έχει μεγάλο πρόβλημα στην μπαταρία και πλέον είμαι 100% σίγουρος πως η ultimate καταναλώνει πολύ μπαταρία! Πλέον είμαι με miui και είναι όλα πολύ ωραία!

 

@yiannis_volos

Μπορεί να αλλάξεις launcher όσο για το cwm εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα!

 

Το ξέρω ότι γίνεται να αλλάξεις launcher...απλώς εννούσα ότι έτσι όπως είναι δεν υπάρχει επιλογή για app drawer...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι παιζει με τις rom περασα τιν ultimate hd και μου ελεγε 88500 περασα τωρα τιν miui και λεει 1500000

 

Εγώ με Ultimate είμαι τώρα

Mess With The Best,Die Like The Rest :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύετε ότι αξίζει να πάω από ultimate 3.0.2 σε codename 9.3? Δεν λέω από άποψη εμφάνισης η ultimate είναι αρκετά καλή, αλλά πιστεύω πως σε ταχύτητα υστερεί αρκετά...

 

Να σημειώσω πως δοκίμασα και την viper 5, η οποία φαίνεται πολύ καλή, αλλά χρειάζεται διορθώσεις ακόμα, και πρέπει να προσθέσουν και Ελληνική γλώσσα.

 

 

 

codename 9.3....................

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω αγορασει το U εδω και κατι μηνες και απο τοτε που εκανα update για το Ice Cream Sandwich (το 4.0.4) το κινητο τα εχει παι3ει!

τις τελευταιες ειδικα εβδομαδες κολλαει συνεχως, κανει επανεκκινησεις μονο του και μου crashαρει αρκετες εφαρμογες. και σαν να μην εφταναν ολα αυτα, οποτε μου ερχεται sms μου δειχνει οτι μου το το εχουν στειλει 4-5 φορες και εχουν γεμισει οι συνομιλιες μου με τα ιδια sms.

εαν 3ερει κανεις, please help me!

(:

 

Εμένα πάντως τρεχει αψογα το ICS..

 

Παιδια να υποθεσω Jelly Bean δεν προκειται να βγει για το U ετσι; Βρηκα αυτο το αρθρο... που λεει και καλα οτι μπορεις να το κανεις αλλα δνε εκανα καμια δοκιμη γιατι δεν νομιζω οτι ειναι επισημο..... http://www.android.gs/update-sony-xperia-u-jelly-bean-4-1-experience-rom/

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ουτε επισημα (και δεν προκειται), ουτε ανεπισημα εχει βγει ROM με 4.1. Η συγκεκριμενη ειναι 4.04 απλα εχει εφαρμογες απο την 4.1.

 

Based on C.1.0/B.1.54/B.1.89 ICS with latest leaked JB firmware apps.
Link to comment
Share on other sites

Απλά είπα μήπως δοκιμάσεις κάποιον άλλον!

 

Πάντως παιδιά η μπαταρία μεγάλη διάφορα, το έβγαλα από την φόρτιση στο 80% και επί δύο ώρες το ψάχουλευω και έχει χάσει μόλις 8% έξω με ultimate έχανε καμία 20% τρελή διάφορα!

Δεν μου λές έχεις βάλει την τελευταία με το aroma?

Γιατί πέρασα αυτή (μόνο Αγγλικά) και με το link2sd είναι τέλεια.

Βέβαια σαν beta μπορεί να είνα λίγο ασταθής αλλά από ταχύτητα βολίδα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω βάλει την 3.2.22 που έχει και ελληνικά! Θα την δοκιμάσω όταν μπουν τα ελληνικά! Πάντως κι αυτή είναι ωραία!

Το link2sd δουλεύει?

 

Μόλις ήρθε και η multilag έκδοση και έχει και Ελληνικά και δουλεύει και αυτή τέλεια.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219684

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ουτε επισημα (και δεν προκειται), ουτε ανεπισημα εχει βγει ROM με 4.1. Η συγκεκριμενη ειναι 4.04 απλα εχει εφαρμογες απο την 4.1.

υπαρχει καποια επισημη ανακοινωση γι'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

http://blogs.sonymobile.com/2012/12/17/update-on-sony-software-upgrades-including-uplift-to-jelly-bean-android-4-1-for-2012-xperia-smartphones-2/

 

The decision has been taken not to upgrade Xperia U, Xperia miro, Xperia tipo, and Xperia sola beyond Android 4.0.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072405 Αυτός ο kernel δουλεύει με την Ultimate 3.0.2;

 

Επίσης η 3.0.2 δεν έχει το widget καιρού; Μπορώ να το βάλω από μία άλλη rom; θα δουλέψει;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072405 Αυτός ο kernel δουλεύει με την Ultimate 3.0.2;

 

Δουλευει και μια χαρα μαλιστα.Απλα φροντισε να βαλεις τον σωστο για ICS.Μη φας κανα brick

 

Επίσης η 3.0.2 δεν έχει το widget καιρού; Μπορώ να το βάλω από μία άλλη rom; θα δουλέψει;

 

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει και μια χαρα μαλιστα.Απλα φροντισε να βαλεις τον σωστο για ICS.Μη φας κανα brick

 

 

 

Ναι.

 

Το βάζω και δεν κάνει boot, με πετάει συνέχεια στο cwm από μόνο του....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη δοκιμασμενη-κορυφαια ρομ για τους λατρεις της jb.

Θα σας εντυπωσιασει σε ταχυτητα-multitasking-διαχειρηση μνημης...

δεν "μασαει" πουθενα!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2216069

Link to comment
Share on other sites

με kernel 4.1.A.0.562 θα παιξει η MIUI5 multilag η πρεπει να περασω τον kernel που δινει στην αρχη της σελιδας? κ αν ναι,περναει με τον γνωστο τροπο μεσω flashtoool?
Link to comment
Share on other sites

με kernel 4.1.A.0.562 θα παιξει η MIUI5 multilag η πρεπει να περασω τον kernel που δινει στην αρχη της σελιδας? κ αν ναι,περναει με τον γνωστο τροπο μεσω flashtoool?

 

Περασε αυτον που δινει Fusion 5.4 με τον γνωστο τροπο...κορυφαιος κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που είπε ο studiosakis! Για να δίνει συγκεκριμένο kernel ο δημιουργός της Rom κάτι θα ξέρει

 

Εγώ έχω την πιο παλιά συγκεκριμένα χθες την πέρασα! :-)

 

Πώς σου φαίνεται τελικά; Λέω να την δοκιμάσω αύριο.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2097412 πάντως η Ultimate είναι μια χαρά γρήγορη, Οπότε γνώμη μου να παραμείνεις....

 

Κοίτα δεν είναι μόνο θέμα ταχύτητας... Πιο πολύ είναι θέμα μπαταρίας. Παλαιότερα με codename 9.1 η μπαταρία κρατούσε 2 μέρες άνετα με αρκετή χρήση...Τώρα με την ultimate 3.0.2 μια μέρα και με το ζόρι... Ειδικά άμα μπω για λίγο στο internet πέφτει πολύ γρήγορα.... Καλά άμα ανοίξω τα δεδομένα + 3g bb battery...σε 10 λεπτά έχει χάσει πάνω από 10%..

 

Τι να πω ίσως να ευθύνεται και η μπαταρία σε κάποιο ποσοστό γιατί είναι και 2 χρόνων.. Πάντως το σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω σε codename, αν δεν βγει κάποια ics based με καλή διαχείριση της μπαταρίας.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...