Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ΣΥΓΝΩΜΗ κατεβάζουμε κανονικά την ics δηλαδή και αν ναι πως πά

 

 

με από τις ρυθμίσεις αναβάθμιση λογισμικού η κάτι άλλο γιατί είδα post που έλεγαν κάτι για cms που δεν ξέρω τι είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα την ICS. Πολύ ωραία, μηδενικό lag. Θα κάνω review αργότερα, όταν περάσουν οι παρενέργειες του μεσημεριανού :p.

Την αυτόματη φωτεινότητα την απενεργοποιούμε από το hw_config όπως στην GB;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, πως περναμε τον kernel που κατεβασαμε στο flashtool ;

 

Toν βάζεις στο φάκελο firmwares που υπάρχει όταν αποσυμπιέζεις το flashtool. Μετά ανοίγεις flashtool, βρίσκεις τον kernel και πατάς flash.

Link to comment
Share on other sites

Toν βάζεις στο φάκελο firmwares που υπάρχει όταν αποσυμπιέζεις το flashtool. Μετά ανοίγεις flashtool, βρίσκεις τον kernel και πατάς flash.

 

Ok. Φχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

περασα την ics. ομως τωρα που παω να φλασαρω τον kernel με flashtool δεν βρισκει με τιποτα το τηλεφωνο. ακολουθω κανονικα τις οδηγιες του flashtool πατάω το back button και συνδεω το usb αλλα δεν...

 

καμια βοηθεια?

 

edit: ξανακατεβασα το flashtool και ολα ΟΚ...

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης προβλημα, δεν ξερω τι μπορει να φταιει! Αλλα οταν παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη απο το Google Play μεσω του PC τοτε στο κινητο μου λεει οτι Δυστυχως η εφαρμογη Google Play Store εχει σταματησει!

 

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

 

κανε εκκαθαριση δεδομενων απο εφαρμογες για το play store

Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποτε θα μπορουμε να εγκαταστησουμε το android 4 στο κινητο μας?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

περασα την ics. ομως τωρα που παω να φλασαρω τον kernel με flashtool δεν βρισκει με τιποτα το τηλεφωνο. ακολουθω κανονικα τις οδηγιες του flashtool πατάω το back button και συνδεω το usb αλλα δεν...

 

καμια βοηθεια?

 

edit: ξανακατεβασα το flashtool και ολα ΟΚ...

 

πως ειναι?εχασες τιποτα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη σε όλους,κάπου σε αυτές τις σελίδες κάποιος είχε βάλει λινκ για ασημένια πλαστικά για το neo,έψαξα λίγο μπας κ το βρω αλλά μέσω tapatalk λιγακι δύσκολο...μπορεί κάποιος αν ξέρει από eBay να δώσει λινκ;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα μαζί με μετρητά ένα iPad 2 τρία κινητά και χρυσαφικά μου κλέψανε και τον φορτιστή για το neo v ξέρει κανείς που μπορώ να βρω φορτιστή γνησιο?κάνα link αν είναι εύκολο?
Link to comment
Share on other sites

Και γω λοιπόν με ICS.

Πείραξα, με τις γνωστές αλλαγές, το build.prop με το root explorer και με reboot, μου έβγαλε το μήνυμα της αναβάθμισης. Την έκανα μέσω SEUS και μετά έγινα root πάρα πολύ απλά με αυτόν τον οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601038.

Δεν κράτησα τα δεδομένα μου, προτίμησα να τα σετάρω όλα από την αρχή…

Link to comment
Share on other sites

Και γω λοιπόν με ICS.

Πείραξα, με τις γνωστές αλλαγές, το build.prop με το root explorer και με reboot, μου έβγαλε το μήνυμα της αναβάθμισης. Την έκανα μέσω SEUS και μετά έγινα root πάρα πολύ απλά με αυτόν τον οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601038.

Δεν κράτησα τα δεδομένα μου, προτίμησα να τα σετάρω όλα από την αρχή…

Καλοφαγωτο το "παγωτο":lol:

Ποιες αλλαγες εκανες στο build.prop και σου εβγαλε την αναβαθμιση;

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα,

ειμαι κ γω ενας νεος ευτυχης κατοχος του κινητου...Ωστοσο εκανα μια πατατα κ εξαφανισα το εικονιδιο market απο το μενου...Μηπως μπορει καποιος να μου πει πως θα το επαναφερω; Ευχαριστω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού παιδευτικά όλο το απόγευμα να περάσω την ICS προroot βγήκε το one click!!! Χαχα δεν πειράζει θα χρειαστεί στο μέλλον!!!!

 

 

 

 

Αναφέρετε κάποιες σελίδες πίσω!!!! Το πρωί είχε συζητηθεί!!!!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Αυτες τις αλλαγες εκανα,απλα επειδη μεσω pc companion δεν μου εβγαζε την αναβαθμιση νομιζα οτι εκανα κατι λαθος και για αυτο ρωτησα.Τελικα εκανα εγκατασταση το seus και απο εκει την βρηκε και την εγκατεστησα.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα,

ειμαι κ γω ενας νεος ευτυχης κατοχος του κινητου...Ωστοσο εκανα μια πατατα κ εξαφανισα το εικονιδιο market απο το μενου...Μηπως μπορει καποιος να μου πει πως θα το επαναφερω; Ευχαριστω...

 

To market εχει γίνει play store. Ψάξε στο μενού αυτην την εφαρμογή.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Και γω από σήμερα με ICS rooted. Να πω ότι είναι φοβερή. Μια ερώτηση μόνο, τα tweeks του lousou76, όπως το clockwork mod, την απενεργοποίηση του αισθητήρα φωτός, το usb otg, και την αλλαγή του εικονιδίου της μπαταρίας, μπορούμε να τα βάλουμε στην ICS ?

 

και κάτι άλλο: έχω εγκαταστήσει το widgetsoid και τα widget του είναι κολλημένα στην οθόνη, εννοώ ότι όταν ανοιγοκλείνω το wifi ή το gps ή οτιδήποτε άλλο δεν αναβοσβήνει το εικονίδιο όπως θα έπρεπε ενώ η ρύθμιση θα αλλάξει. Γιατί συμβαίνει αυτό? (έχω adw launcher)

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εγκατέστησα κι εγώ την ρουταρισμένη ICS, μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι... ;)

 

Έρώτηση: Αυτά τα tweaks http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939562#post3939562 τα κάνουμε άφοβα και στο παγωτό;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα μαζί με μετρητά ένα iPad 2 τρία κινητά και χρυσαφικά μου κλέψανε και τον φορτιστή για το neo v ξέρει κανείς που μπορώ να βρω φορτιστή γνησιο?κάνα link αν είναι εύκολο?

 

Εμένα μου "απαλλοτρίωσαν" το Χ8 και απέκτησα πρόσφατα το Neo V. Οι φορτιστές τους είναι ίδιοι (το έχω φορτίσει και με τους δυό). Είχα σκοπό να τον βγάλω σε αγγελία (μαζί με το hands free). Αν σε ενδιαφέρει πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα μαζί με μετρητά ένα iPad 2 τρία κινητά και χρυσαφικά μου κλέψανε και τον φορτιστή για το neo v ξέρει κανείς που μπορώ να βρω φορτιστή γνησιο?κάνα link αν είναι εύκολο?

 

 

:X

 

13e απο 'Γερμανό' έχει ένα mini usb cable.. ;)

τώρα και με netmonitor
Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα μεσω flashtool και εναν ευκολο οδηγο που σου δινει χωρις root ΙCS...μολις το εκανα εκανα ενα restore με SEUS και ξαναπερασε την ics "νομιμα" και καθαρα μεσω ics
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...