Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς δεν προσαρμόζεται;

Το πατάς και δε σου ενεργοποιεί το bluetooth;

(Να σημειωθεί πως έδωσα τον οδηγό στα ελληνικά, μοιράστηκα το widget, για προγραμματισμό απευθυνόμαστε στο forum των XDA - όσο μπορώ όμως παιδιά θα βοηθήσω!)

 

 

 

Απευθείας επανεκκίνηση δε γίνεται, παρά μόνο αν έχεις κάνει root το κινητό σου!

Για να κάνεις επανεκκίνηση, ουσιαστικά πατάς το πλαϊνό κουμπί, επιλέγεις Απενεργοποίηση, περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα και το ξανανοίγεις!

 

δεν το εθεσα σωστα δεν εκανα την διαδικασια ακομα, ποιες λειτουργειες φαινονται στην μπαρα αναλυτικα πες?οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν το εθεσα σωστα δεν εκανα την διαδικασια ακομα, ποιες λειτουργειες φαινονται στην μπαρα αναλυτικα πες?οκ?

 

WIFI-DATA-BLUETOOTH-GPS-BRIGHTNESS-AIRPLANE-SOUND-AUTO ROTATION-AUTO SYNC-LOCKSCREEN-REBOOT-SHUTDOWN

:X :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.

Ειμαι νεος κατοχος του neo και γενικα στα android.

Mηπως υπαρχει καποιο link που υπαρχουν ολα συγκεντρωτικα:

τι ειναι root,πως κανουμε flash .......

Τhanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.

Ειμαι νεος κατοχος του neo και γενικα στα android.

Mηπως υπαρχει καποιο link που υπαρχουν ολα συγκεντρωτικα:

τι ειναι root,πως κανουμε flash .......

Τhanks

 

Καλωσήρθες , ξεκίνα από εδώ :D

Link to comment
Share on other sites

Ε γι αυτό την πήγα πίσω στις 3 μέρες πάνω.Τα αλάνια όμως στο service δεν είδαν το παραμικρό και τη γύρισαν πίσω.

Τώρα να περιμένω για καινούρια ή να πάρω την ίδια? Από τις 15 του μήνα δεν το έχω το κινητό.

 

Τι να πω ρε συ. αν μπορουν να την αντικαταστησουν , περιμενε . αν σου κανει επανακκινησεις μονο οταν ζοριζεται , και εχεις υπομονη μεχρι μαρτιο - απριλιο που θα βγει η ΙCS 4 επισημα για το κινητο μας περιμενε

 

ρε παιδιά συγνώμη αλλά μπερδεύτηκα. το SEUS τι είναι? αλλο seus αλλο pc companion ? δεν ειναι το support zone απο το companion?

 

Sony Ericsson Update Service , αλλο προγραμμα της SE

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

thanks tasoscor ;)

ολα αυτα ομως απο που τα κατεβαζουμε?

 

Αν σε ενδιαφέρουν εφαρμογές εδώ.

Αν θέλεις για root εδώ.:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα χάρτη το αν θα χρεωθείς περισσότερο, το συγκεκριμένο πακέτο νομίζω ότι σου δίνει με 1€ 10ΜΒ στα πλαίσια "Ορθής χρήσης", αν τα ξεπεράσεις λόγω download τότε ναι, θα χρεωθείς περισσότερο.

 

Δε θα χρεωθείς παραπάνω, απλά ίσως σου χαμηλώσουν την ταχύτητα. Όπως και να έχει έτσι δε συμφέρει να μπαίνεις, καλύτερα να παίρνεις ένα μικρό πακέτο των 3 ευρώ το μήνα και να είσαι κομπλέ.

 

 

 

Έχει βρει κανείς τρόπο να δουλεύουν τα mms με τα δεδομένα κλειστά; Με το ApnDroid δεν είδα φως και θέλω να ξέρω για τις μέρες που δε θα έχω πακέτο internet. Μου φαίνεται πως ούτε στο ICS θα υπάρχει η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το neo v απο vodafone αλλα με προβληματιζουν οι επανεκκινησεις που κανει σε καποιους.θελω να σας ρωτησω αν η SE αντικαθιστα αυτα τα μοντελα που εχουν προβλημα.ειναι πολλοι αυτοι που εχουν αυτο το προβλημα?υπαρχει καποιος τροπος να λυθει?(καποιο update ισως?)
Link to comment
Share on other sites

ωραια πηρα τηλ. και στην βονταφον στο κοσμος μου ειπαν πως οτι συσκευες εχουν ειναι "καβατζωμενες" απο χρηστες με επιδοτησεις και τετοια... Edited by Aimar
Link to comment
Share on other sites

Δε θα χρεωθείς παραπάνω, απλά ίσως σου χαμηλώσουν την ταχύτητα. Όπως και να έχει έτσι δε συμφέρει να μπαίνεις, καλύτερα να παίρνεις ένα μικρό πακέτο των 3 ευρώ το μήνα και να είσαι κομπλέ.

 

 

 

Έχει βρει κανείς τρόπο να δουλεύουν τα mms με τα δεδομένα κλειστά; Με το ApnDroid δεν είδα φως και θέλω να ξέρω για τις μέρες που δε θα έχω πακέτο internet. Μου φαίνεται πως ούτε στο ICS θα υπάρχει η επιλογή.

 

 

Mε το internet on off θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου.Ασε τικαρισμένο το mms και off το internet και είσαι κομπλέ:D

 

Δηλαδή έτσι

aHS3i5M0R8FxH9bs19vheRS_xlK7LAPPdTZ0BsZtGtP3d7IVa6cwgYx-fUYp0wIfytA=h230

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω τώρα? Να πάρω το ίδιο ή να περιμένω να έρθει κάποια στιγμή το καινούργιο?

Να περιμένεις. Λίγη υπομονή τώρα για να μην χτυπάς το κεφάλι στον τοίχο μετά.

 

ρε παιδιά συγνώμη αλλά μπερδεύτηκα. το SEUS τι είναι? αλλο seus αλλο pc companion ? δεν ειναι το support zone απο το companion?

Το PC Companion είναι το πρόγραμμα με το οποίο κάνεις αναβαθμίσεις στο κινητό. Κάτι παρόμοιο ήταν και το SEUS απλά η SE πλέον το αποσύρει από την πιάτσα σιγά σιγά. Ωστόσο το SEUS σαν εργαλείο είναι καλύτερο.

Mηπως υπαρχει καποιο link που υπαρχουν ολα συγκεντρωτικα:

τι ειναι root,πως κανουμε flash .......

Τhanks

Ορολογία Android

forum για το AndroidΚατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

παιδια σκεφτομαι να παρω το neo v απο vodafone αλλα με προβληματιζουν οι επανεκκινησεις που κανει σε καποιους.θελω να σας ρωτησω αν η SE αντικαθιστα αυτα τα μοντελα που εχουν προβλημα.ειναι πολλοι αυτοι που εχουν αυτο το προβλημα?υπαρχει καποιος τροπος να λυθει?(καποιο update ισως?)

Από τα 100 άτομα που το έχουν πάρει αναφορά για restarts τα οποία δεν διορθώθηκαν εντέλει με το SEUS δεν πιστεύω ότι είναι πάνω από 5. Αν λοιπόν ανησυχούμε για πιθανότητες 5% τότε μάλλον θα γεράσουμε πολύ νωρίς!

ωραια πηρα τηλ. και στην βονταφον στο κοσμος μου ειπαν οτι οτι συσκευες εχουν ειναι "καβατζωμενες" απο χρηστες με επιδοτησεις και τετοια...

Παραγγελία και αγορά μέσω internet στο site της vodafone. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρουν εφαρμογές εδώ.

Αν θέλεις για root εδώ.:D

 

Εχω βρει αυτα :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1387832&highlight=root

Απ'οτι καταλαβα το ιδιο πραγμα ειναι

Link to comment
Share on other sites

 

Παραγγελία και αγορά μέσω internet στο site της vodafone. ;)

 

Θελει καρτα απο οσο βλεπω :/

ασε δε που μετα την παραγκελια στο στελνουν με κουριερ?Γιατι δεν με βολευουν αυτα τα πραγματα :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω παρει και εγω το κινητο και εχω ενα μικρο θεμα με τον καιρο δεν βρισκει την τοποθεσια βαζω κανονικα πολη και λεει οτι δεν βρεθηκε, τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πρόβλημα είναι ότι έχω συνδέσει το κινητό με τον Η/Υ και περνάω τραγούδια στο φάκελο music (της κάρτας) δημιουργώντας φακέλους. Όταν αποσυνδέω το καλώδιο και πηγαίνω να βρώ τα αρχεία που πέρασα, δεν μου εμφανίζει όλα τα τραγούδια (μόνο μερικά) και μου βγάζει κινέζικα επειδή τα έχω στον υπολογιστή με ελληνικούς χαρακτήρες.

Βοήθεια!!!:confused:

 

φίλε εφοσον τα έχεις βάλει αποκλείετε να μην στα βρίσκει όλα :) και ελληνικούς χαρακτήρες δυστυχώς δεν υποστηρίζει ο player..

 

Πωπω.. προβληματικη μου φενεται η συσκευη. εγω το εχω 4 βδομαδες σχεδον και με πολυ ζορισμα και πειραγμα... ουτε 1 φορα επανακκινηση...

 

εντιτ: ειμαι ο πρωτος που εβαλα CMW , και περασα νεο Framework , απο το galaxy s ? επισης αλλαξα και τα στοκ θεματα απο τον λανσερ. χεχεχε

 

καμια φότο παίζει φίλος;:p

 

Καλησπέρα,

 

αυτή η κάρτα κάνει για το κινητό παιδιά?

 

Samsung microSDHC 16GB Class 10

 

 

ναι κάνει φίλε αν και παραξενεύομαι απο ελληνικό μαγαζι σε τέτοια τιμη class 10 μονο 20ευρά..

Link to comment
Share on other sites

Θελει καρτα απο οσο βλεπω :/

ασε δε που μετα την παραγκελια στο στελνουν με κουριερ?Γιατι δεν με βολευουν αυτα τα πραγματα :P

 

Έρχεται και στη Jamaica το courier σε 2 μερες και πληρώνεις αντικαταβολή.:p

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και στη Jamaica το courier σε 2 μερες και πληρώνεις αντικαταβολή.:p

 

hehehe λες ε?

Περα απο την πλακα εχω φρικαρει, βλεπω στην σελιδα του πλαισιο ο κινητο μας αμεσα παραδοσιμο παιρνω τηλ στο καταστημα και μου λεει πως οτι συσκευη υπαρχει πρως το παρων θα δινετε μονο με νεες συνδεσεις η επιδοτησεις...

τωρα τι να πω εγω που σε ενα τεταρτο μπορω να ειμαι εκει να τους ακουμπησω τα 200 και να φυγω?

Link to comment
Share on other sites

hehehe λες ε?

Περα απο την πλακα εχω φρικαρει, βλεπω στην σελιδα του πλαισιο ο κινητο μας αμεσα παραδοσιμο παιρνω τηλ στο καταστημα και μου λεει πως οτι συσκευη υπαρχει πρως το παρων θα δινετε μονο με νεες συνδεσεις η επιδοτησεις...

τωρα τι να πω εγω που σε ενα τεταρτο μπορω να ειμαι εκει να τους ακουμπησω τα 200 και να φυγω?

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις εδώ ;)

Η πλάκα είναι ότι το συγκεκριμένο μαγαζί το λευκό το έχει 319Ε :lol:

Edited by tasoscor
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις εδώ ;)

 

γιατι ρε αδερφε δεν θελω να μπλεξω με παραγκελιες απο το ιντερνετ και τετοια, θελω να παω να το παρω και να φυγω,

ζηταω πολλα σε ολοκληρη θεσσαλονικη? :P

Edited by Aimar
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και στη Jamaica το courier σε 2 μερες και πληρώνεις αντικαταβολή.:p

 

Σωστός! Την επόμενη μέρα ήρθε σε μένα και πλήρωσα με αντικαταβολή.

Link to comment
Share on other sites

καμια φότο παίζει φίλος;:p

 

http://dl.dropbox.com/u/24742928/Samsung%20Galaxy%20S%20II/1.png

http://dl.dropbox.com/u/24742928/Samsung%20Galaxy%20S%20II/2.png

http://dl.dropbox.com/u/24742928/Samsung%20Galaxy%20S%20II/3.png

http://dl.dropbox.com/u/24742928/Samsung%20Galaxy%20S%20II/4.png

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1277048

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω παρει και εγω το κινητο και εχω ενα μικρο θεμα με τον καιρο δεν βρισκει την τοποθεσια βαζω κανονικα πολη και λεει οτι δεν βρεθηκε, τι κανω?

 

Oύτως ή άλλως προβληματική εφαρμογή...Αν είσαι root διέγραψε τη,δεν αξίζει ούτε τα kb που καταλαμβάνει:lol: Εχει πολλές εφαρμογές στο μάρκετ για καιρό.Εγώ κατέβασα το beautiful widget αλλά έχει 1,49€.

Αν θες δωρεαν δες τα fancy widget και το animated weather το οποίο είναι μακράν το πιο όμορφο από όλα αλλά νομίζω ότι δε τα πάει καλά με τις προγνώσεις...Δε χάνεις τίποτε να τα δοκιμάσεις,αν βρεις και κάτι άλλο καλύτερο μοιράσου το μαζί μας:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...