Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χίλια ευχαριστώ! Το δοκιμάζω αύριο κιόλας!;)

 

Αύριο; Χθες έπρεπε ήδη να το έχεις κάνει......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αύριο εννοώ σήμερα...το πρωί!:p

Δεν εχω τον υπολογιστή μαζί μου και τα καλώδια.

 

Έπρεπε είναι η αλήθεια να το κάνω root εδώ και μήνες, όπως σε όλα τα προηγούμενα android, αλλά με δυσκόλευε πολύ η πολύπλοκη διαδικασία που ήθελε για να γίνει root. Αυτή φαίνεται απλή.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο εννοώ σήμερα...το πρωί!:p

Δεν εχω τον υπολογιστή μαζί μου και τα καλώδια.

 

Έπρεπε είναι η αλήθεια να το κάνω root εδώ και μήνες, όπως σε όλα τα προηγούμενα android, αλλά με δυσκόλευε πολύ η πολύπλοκη διαδικασία που ήθελε για να γίνει root. Αυτή φαίνεται απλή.

 

Πίστεψε με, το root με αυτό το εργαλείο γίνεται σε second χωρίς να πειράξεις εσύ τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry αλλα δε την παλευω να διαβασω αλλες 57 σελιδες για το u... το εκανα δωρο στην κοπελα μου και λεω να μην την παω σε ics λογικα τωρα εχει 2.3.7 gb αν θυμαμαι καλα! Χαρες 1. να μου δωσετε link για root 2. link for cwm 3. μου ειπε οτι στα μηνυματα δεν εχει εξοικονομηση κοστους ακομα δε το εχω πιασει στα χερια μου εγω αν δεν εχει τι κανουμε; οπως στο neo v πειραζω τα /data/data/... ; Sorry για την βαρεμαρα μου που τα θελω στο πιατο αλλα τρεχω τοσο πολυ με δουλεια κ μεταπτυχιακο που δεν εχω κουραγιο να κατσω στο pc χιλια ευχαριστω παιδες!!
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου. Δεν χρειάζεται όμως να κάνεις το update μιας και σίγουρα θα κατεβάσεις έκδοση μεγαλύτερη από την 0.7.

Καλησπέρα το flashtool έχει και άλλες επιλογές καλό θα ήταν ένα θέμα με μια ανάλυση στο τη κάνει η κάθε μια και πώς χρησιμοποιείτε ( Έστω μετάφραση για εμάς που δεν τα πάμε καλά με τα αγγλικά δεν γίνεται να το καταλάβουμε με τη μετάφραση από το google).

Οι υπόλοιπες επιλογές είναι για να φλασάρεις kernel κτλ. Αν δεν είσαι εξοικειωμένος με αυτά ή δεν σου χρειάζονται δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου. Δεν χρειάζεται όμως να κάνεις το update μιας και σίγουρα θα κατεβάσεις έκδοση μεγαλύτερη από την 0.7.

 

Οι υπόλοιπες επιλογές είναι για να φλασάρεις kernel κτλ. Αν δεν είσαι εξοικειωμένος με αυτά ή δεν σου χρειάζονται δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς. :)

 

οταν πας να ξεξινησεις φλας λεει να αφισεις πατημενο το κουμπι back... εμας αυτο το κουμπι δεν υπαρχει επειδη ειναι touch! τι κανουμε σ'αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

οταν πας να ξεξινησεις φλας λεει να αφισεις πατημενο το κουμπι back... εμας αυτο το κουμπι δεν υπαρχει επειδη ειναι touch! τι κανουμε σ'αυτη την περιπτωση?

 

Volume down.τουλάχιστον έτσι είναι στο p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ως εδω ολα καλα!

 

θελω ομως να βρω ενα ftf gingerbread εντελως εργοστασιακο που να μην εχει σχεση με καποια τηλεφωνικη εταιρια! εχετε κατι υποψην σας?

Link to comment
Share on other sites

ως εδω ολα καλα!

 

θελω ομως να βρω ενα ftf gingerbread εντελως εργοστασιακο που να μην εχει σχεση με καποια τηλεφωνικη εταιρια! εχετε κατι υποψην σας?

 

Δύσκολα βάζεις μιας κ μια έξω κ δε μπορώ να ψάξω.

Μπορείς να βάλεις στην αναζήτηση του Google Xperia u gingerbread ftf,σίγουρα κάποιος στο xda θα έχει ανεβάσει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός! Επιτέλους root με ένα κλικ!:)

 

Ας το διαδώσει κάποιος να μπει και στο νήμα για το root του Neo V. Εκεί δείχνει ακόμη τον παλιό τρόπο!

 

Πέταξα ένα σωρό σκουπίδια από μέσα! Επιτέλους, σαν να έχω καινούριο κινητό!

 

 

Ρίξτε τώρα καμιά ιδέα και για κάποια σταθερή rom. Θέλω κάποια που να μην έχει ελλείψεις σε σχέση με την εργοστασιακή, αλλά να είναι πιο γρήγορη (δεν με ενδιαφέρει να είναι η πιο γρήγορη). Να είναι οικονομική σε κατανάλωση μπαταρίας και να μπορώ να χρονίσω λίγο παραπάνω το κινητό χωρίς επιπτώσεις (Στα 1200 περίπου).

 

Γνώμες;:O

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός! Επιτέλους root με ένα κλικ!:)

 

Ας το διαδώσει κάποιος να μπει και στο νήμα για το root του Neo V. Εκεί δείχνει ακόμη τον παλιό τρόπο!

 

Πέταξα ένα σωρό σκουπίδια από μέσα! Επιτέλους, σαν να έχω καινούριο κινητό!

 

 

Ρίξτε τώρα καμιά ιδέα και για κάποια σταθερή rom. Θέλω κάποια που να μην έχει ελλείψεις σε σχέση με την εργοστασιακή, αλλά να είναι πιο γρήγορη (δεν με ενδιαφέρει να είναι η πιο γρήγορη). Να είναι οικονομική σε κατανάλωση μπαταρίας και να μπορώ να χρονίσω λίγο παραπάνω το κινητό χωρίς επιπτώσεις (Στα 1200 περίπου).

 

Γνώμες;:O

 

εγω εχω βαλει την ρομ zelly ctream 2.5 και ειμαι πολυ ευχαριστημενη, αφου δοκιμασα την HD ultimate και την viper

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός! Επιτέλους root με ένα κλικ!:)

 

Ας το διαδώσει κάποιος να μπει και στο νήμα για το root του Neo V. Εκεί δείχνει ακόμη τον παλιό τρόπο!

 

Πέταξα ένα σωρό σκουπίδια από μέσα! Επιτέλους, σαν να έχω καινούριο κινητό!

 

 

Ρίξτε τώρα καμιά ιδέα και για κάποια σταθερή rom. Θέλω κάποια που να μην έχει ελλείψεις σε σχέση με την εργοστασιακή, αλλά να είναι πιο γρήγορη (δεν με ενδιαφέρει να είναι η πιο γρήγορη). Να είναι οικονομική σε κατανάλωση μπαταρίας και να μπορώ να χρονίσω λίγο παραπάνω το κινητό χωρίς επιπτώσεις (Στα 1200 περίπου).

 

Γνώμες;:O

 

Το κρατούσα κρυφό μέχρι τώρα :lol::lol::lol:.

HD Ultimate την βρίσκεις εδώ, η πιο σταθερή από όλες.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το κρατούσα κρυφό μέχρι τώρα :lol::lol::lol:.

HD Ultimate την βρίσκεις εδώ, η πιο σταθερή από όλες.

 

Εγώ λέω MIUIv4 με πάρα πολλά κολπάκια δουλεύουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ σταθερότατη εξαιρετική μπαταρία αναβαθμίσεις κάθε Παρασκευή και όλα αυτά εν αναμονή της τελικής MIUIv5 γιατί είναι ακόμα beta:)

Τώρα που την γνώρισα δεν ξαναφεύγω με τίποτα!!!:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δίνετε αν μπορείτε και λινκ απο εκει που τις βάλατε, για να διαβάζω.

Thanks!:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38084530#post38084530

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Κάμερες,βίντεο,ραδια,hdmi out of the box?

ΟΛΑ κομπλέ δοκιμασμένα Hd video-HDMI-Ράδιο-bluetooth-GPS μπροστινή κάμερα επίσεις αν και δεν μπορώ να το δοκιμάσω γιατί εμένα μου έχει χαλάσει...:cry:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε την τελευταία miui v4 πιστεύετε ότι αξίζει..? Είμαι σε ultimate 3.0.2 τώρα και θέλω να δοκιμάσω καμιά καινούρια rom..

 

Ποιες πιστεύετε ότι είναι οι βασικές της ελλείψεις και σε σύγκριση με ultimate ποια είναι πιο γρήγορη..?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

ok θα το ψαξω!

 

κατι αλλο που θελω να ρωτησω... διαβασα διαφορα για bootloader αλλα ακομη να καταλαβω τι ακριβως ειναι και τι κανει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω MIUIv4 με πάρα πολλά κολπάκια δουλεύουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ σταθερότατη εξαιρετική μπαταρία αναβαθμίσεις κάθε Παρασκευή και όλα αυτά εν αναμονή της τελικής MIUIv5 γιατί είναι ακόμα beta:)

Τώρα που την γνώρισα δεν ξαναφεύγω με τίποτα!!!:respect:

 

Συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου...και μην ξεχναμε την σταθεροτητα και την δυναμη του σηματος wifi..

καλυτερο απο ολες μα ολες τις υπολοιπες ρομ.

sorry που το τονιζω αλλα βρηκα την υγεια μου

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου...και μην ξεχναμε την σταθεροτητα και την δυναμη του σηματος wifi..

καλυτερο απο ολες μα ολες τις υπολοιπες ρομ.

sorry που το τονιζω αλλα βρηκα την υγεια μου

 

Με ποιον kernel η Miui; έχει lag γενικώς;;;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω MIUIv4 με πάρα πολλά κολπάκια δουλεύουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ σταθερότατη εξαιρετική μπαταρία αναβαθμίσεις κάθε Παρασκευή και όλα αυτά εν αναμονή της τελικής MIUIv5 γιατί είναι ακόμα beta:)

Τώρα που την γνώρισα δεν ξαναφεύγω με τίποτα!!!:respect:

 

Μια διευκρίνηση μόνο.

Λες:

...με πολλά κολπάκια δουλεύουν τα πάντα...

 

Εννοείς οτι χρειάζεται πολλά κολπάκια για να δουλέψουν τα πάντα, αλλά από εκεί και πέρα είναι όλα εντάξει (αφού γίνουν τα κολπάκια);

 

ή

 

...με πολλά κολπάκια, δουλεύουν τα πάντα...

Ότι δηλαδή ΚΑΙ έχει πολλά κολπάκια, ΚΑΙ δουλεύουν τα πάντα;

 

Κατά τα άλλα μάλλον μπερδεύτηκα επειδή βλέπω 3 εξίσου καλές ROM και δεν ξέρω ποια να βάλω!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε την καλύτερη πιο γρήγορη και πιο σταθερή ρομ για GingerBread?Διχως πολλά εφε κτλ. Έχω Βοοtloader κλειδωμένο. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...