Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα…μια ερωτηση….οταν συνδεω μεσω bluetooth το κινητο μου με το αυτοκινητο μετα απο μια κληση χανεται η συζευξη….τι εννοω…τα συνδεω μεταξυ τους….ολα μια χαρα….με καλουν η καλω εγω δηλαδη κανω μια κληση και ολα μια χαρα…οταν τελειωνει η κληση/τηλεφωνο χανεται η συζευξη μεταξυ νεο v και αυτοκινητου και πρεπει παλι να τα συνδεω….!!! what happen??? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν το περασες με το CWM δεν μπορω να γνωριζω! Οστωσο τις εφαρμογες τις περνας σαν αναβαθμιση και δεν εχει 2 phonebook 2 dialer! Τα permission η αλλιως αδειες/δικαιωματα, οριζουν ποιος θα εχει δικαωματα να τρεξει το apk, να το διαβασει και να γραψει! Γι αυτο και βλεπεις να εχει w(rite), r(ead) e(x)ecute! Ειναι τρεις ομαδες διαχειρισεις Owner, Group, Others! Αναλογα τα δικαιωματα που εχει, θα εχει και τις αναλογες επιδρασεις στο συστημα! Για να μπορει να διαβαζει το συστημα τα .apk απο τον εν λογο φακελο θα πρεπει να εχει τα εξης δικαιωματα: rw-r--r-- αλλιως δεν θα μπορει να το εγκαταστησει μετα απο restart του τηλεφωνου! Αυτο rw-r--r-- μεταφραζετε και σε αριθμους μονο που δεν θυμαμαι πως βγαινουν!

 

Δες εδω για περισσοτερες λεπτομεριες

 

ναι κοιτα να σου πω οτι καταλαβα ψεματα θα πω.κατελαβα οτι θες ροοτ,που το χω.και επεισεις οτι θες εναν explorer τυπου root explorer στην επιλογη w/e τωρα μετα απο εκει χαθηκα.τεσπα καπως θα το πιασω,θα ψαχτω και λγιο μονος...;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστω.. Εν αναμονη του easy root λοιπον..

 

Δεν νομίζω ότι θα βγει για την 4.0.4. Αν ήταν θα χε βγει ήδη. Όπως έγινε στην .62 υποψιάζομαι ότι έγινε και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια το σκεφτομουν και εγω να το παρω αλλα κατεληξα στο P για 2 βασικους-προσωπικους λογους. α.) Ram 1GB απαραιτητη πλεον β.) Εσωτερικη χωριτικοτητα 16 GB (11.3GB) εστω και αν υπηρχε και η λυση του BOX. Αν δεν εισαι πολυ απαιτητικος χρηστης πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο απο πλευρας Sony. Επισης δεν εχω ακουσει καποιο ιδιαιτερο προβλημα αυτονομιας (σε σχεση με το P)
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστω.. Εν αναμονη του easy root λοιπον..

 

ολα αυτα που αναφερεις εσυ και ο αλλος ο φιλος με το experia s ics apps πρεπει να εχεις το κινητο ροοτ για να γινουν?

 

Δωρακι για οσους ειναι στην 4.0.4 !!!! O home launcher του xperia s με ολα τα widgets και apps οπως εγινε δηλαδη το s με την αναβαθμιση!! Απλα θα πρεπει να εγκαταστησετε πρωτα το home και μετα ολα τα υπολοιπα. Ειδικα το walkman που αντικαθιστα τη μουσικη τα σπαει!! ΠΡΟΣΟΧΗ!! Το λεω για να μην μου πειτε τιποτα μετα. Μετα απο δυο μερες δοκιμης το κινητο τρεχει απροβληματιστα. Το μονο προβλημα ειναι πως μετα απο επανεκινηση του τηλεφωνου δεν λειτουργει η εφαρμογη επαφες με αποτελεσμα να μην ανοιγει το dialpad και οι επαφες τις οποιες και εχασα δυο φορες. Για αυτο το λογο ΜΗΝ εγκαταστησετε την εφαρμογη ΕΠΑΦΕΣ . οριστε.... http://www.mediafire.com/?rmu8ejeodqn3m17

αποσυμπιεζετε το αρχειο, βαζετε στο κινητο το φακελο apps και μετα με καποιον file manager τα εγκαθιστατε αρχιζοντας με το home.

 

θελει το κινητο να ειναι root?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

θελει το κινητο να ειναι root?

 

Ναι για την εφαρμογή ΕΠΑΦΕΣ. Τις υπόλοιπες μπορείς απλά να τις εγκαταστήσεις.

 

10 χαρακτήρες

Edited by barca10
διόρθωση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

10 χαρακτήρες

οχι παιδια.. μην μπερδευεστε... και εγω δεν ειμαι ροοτ αλλα τα εβαλα ολα εκτος απο τις επαφες. μη φοβοσαστε. απλη εγκατασταση στα apps κανετε. το μονο που χρειαζεται root ειναι η εφαρμογη ΕΠΑΦΕΣ. εφοσον δεν ειστε ροοτ μη την προσπαθησετε να τη βαλετε γιατι θα εχετε προβλημα μετα απο restart. τα υπολοιπα τρεχουν τελεια. δοκιμαστε και αν δεν σας κανει τοτε..... απλη απλουστατη απεγκατασταση...!!

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια.. μην μπερδευεστε... και εγω δεν ειμαι ροοτ αλλα τα εβαλα ολα εκτος απο τις επαφες. μη φοβοσαστε. απλη εγκατασταση στα apps κανετε. το μονο που χρειαζεται root ειναι η εφαρμογη ΕΠΑΦΕΣ. εφοσον δεν ειστε ροοτ μη την προσπαθησετε να τη βαλετε γιατι θα εχετε προβλημα μετα απο restart. τα υπολοιπα τρεχουν τελεια. δοκιμαστε και αν δεν σας κανει τοτε..... απλη απλουστατη απεγκατασταση...!!

 

Ναι σορυ. Για τις επαφές έγραφα.

 

Επίσης το zipάκι είναι έτοιμο και για εγκατάσταση μέσω cwm οπότε παν αυτόματα στο system/app.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εβαλα το δικο μου neo v μαζι με ενος φιλου και το δικο μου εχει πιο φωτεινα χρωματα...δηλαδη του φιλου μου το μαυρο το δειχνει μαυρο και εμενα γκριζοδειχνει καπως...τι μπορει να φταιει?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εβαλα το δικο μου neo v μαζι με ενος φιλου και το δικο μου εχει πιο φωτεινα χρωματα...δηλαδη του φιλου μου το μαυρο το δειχνει μαυρο και εμενα γκριζοδειχνει καπως...τι μπορει να φταιει?

 

εχεις βαλει screen protector?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εβαλα το δικο μου neo v μαζι με ενος φιλου και το δικο μου εχει πιο φωτεινα χρωματα...δηλαδη του φιλου μου το μαυρο το δειχνει μαυρο και εμενα γκριζοδειχνει καπως...τι μπορει να φταιει?

 

1) Έχεις βάλει screen protector, όπως λέει και ο φίλος από πάνω?

2)Μήπως έχεις απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα?

3)Έχετε ρυθμίσει τη φωτεινότητα στο ίδιο σημείο?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια.. μην μπερδευεστε... και εγω δεν ειμαι ροοτ αλλα τα εβαλα ολα εκτος απο τις επαφες. μη φοβοσαστε. απλη εγκατασταση στα apps κανετε. το μονο που χρειαζεται root ειναι η εφαρμογη ΕΠΑΦΕΣ. εφοσον δεν ειστε ροοτ μη την προσπαθησετε να τη βαλετε γιατι θα εχετε προβλημα μετα απο restart. τα υπολοιπα τρεχουν τελεια. δοκιμαστε και αν δεν σας κανει τοτε..... απλη απλουστατη απεγκατασταση...!!

 

ωραιο αρκετα. αν ομως θελεις να απεγκαταστησεις το home app που βαζεις πρωτο , πως το κανεις???? γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα αυτο το app.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

ωραιο αρκετα. αν ομως θελεις να απεγκαταστησεις το home app που βαζεις πρωτο , πως το κανεις???? γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα αυτο το app.

 

Ρυθμισεις- Εφαρμογες- Ληφθηκε- Αρχικη οθονη xperia. Το κανεις κανονικα απεγκατασταση

Edited by piotr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όπως είπα λίγα ποστς πίσω αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητό μετά την απόβαση του σάντουιτς. Μια φορά περίπου την εβδομάδα,αφού του πέρασα το νέο λογισμικό,μου κολλούσε πολύ με αποτέλεσμα να βγάζω την μπαταρία. Έκανα reset αν μπορώ να το πω έτσι μέσω του pc companion και ξαναπεράσά το λογισμικό διαγράφοντας τα πάντα εκτός από όσα είχα στη κάρτα μνήμης (απελευθέρωσα κ εκεί όμως χώρο αφήνοντας 4 περίπου gb ελεύθερα από τα 8 της χωρητικότητας της) κ παρόλα αυτά το κινητό έκανε από μόνο του επανεκκίνηση σήμερα το πρωί πετώντας με στην οθόνη όπου βάζω το Ριν. (χθες του πέρασα το νέο λογισμικό). Τι να φταίει; Να το στείλω αντιπροσωπεία; επαναλαμβάνω ότι δεν του έχω κάνει ποτέ root ούτε του έχω περάσει custom roms κτλ. ευχαριστώ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

α.) Ram 1GB απαραιτητη πλεον β.) Εσωτερικη χωριτικοτητα 16 GB (11.3GB)

 

πιστεύω από ένα κινητό αυτά τα 2 είναι πολύ σημαντικά για να κατεβάζεις εφαρμογές και να παίζουν απροβλημάτιστα. και το P τα έχει σε καλό επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις- Εφαρμογες- Ληφθηκε- Αρχικη οθονη xperia. Το κανεις κανονικα απεγκατασταση

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες , επειδη φρικαρα λιγο με τις 800 σελιδες τοπικ , θελω να με πειτε με λιγα λογια ...

Αξιζει να αγορασω αυτο το κινητο ?

Μ αρεσει και το Mini , αλλα για 30€+ μπορω να τα δωσω για να παρω αυτο...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

από χθες στο ICS μου έβγαλε ένα update από την 4.1.Α.0.562 στη 4.1.Β.0.431 αλλά αποτυγχάνει η εγκατάσταση. Ξέρετε τι παίζει? Το μήνυμα που βγάζει είναι Unable to install or start phone software update components

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες , επειδη φρικαρα λιγο με τις 800 σελιδες τοπικ , θελω να με πειτε με λιγα λογια ...

Αξιζει να αγορασω αυτο το κινητο ?

Μ αρεσει και το Mini , αλλα για 30€+ μπορω να τα δωσω για να παρω αυτο...

Ευχαριστω

 

Αν δε μπορείς να δώσεις άλλα 60-70 να πας για Sole, τότε είσαι σε 1 από τις 2-3 best value for money επιλογές.. Το προτείνω ανεπιφύλακτα..

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορείς να δώσεις άλλα 60-70 να πας για Sole, τότε είσαι σε 1 από τις 2-3 best value for money επιλογές.. Το προτείνω ανεπιφύλακτα..

 

Ωραιο και το Sole , αλλα μαλλον θα καταληξω στο Neo V...

Γενικα εχει ακουστει καθολου προβληματα για αυτο το μοντελο ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...