Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κ εγω μια 8 με 7ε..........

 

Εγώ πάντως πήρα 16άρα με 14 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά

Ζητώ τη βοήθεια σας παρακαλώ

 

Ενώ είμουν περπατούσα και άκουγα μουσική ενώ ταυτόχρονα ήταν ανοιχτό και το 3g για να λαμβάνω μειλς κτλπ , άρχισε να κολλάει η μουσική. Βγάζω το κινητό απ'τη τσέπη και τι να δω...?

Ψηλά στο δεξιό μέρος της οθόνης εμφάνιζονται διάφορα μηνύματα (οι εφαρμογές που τρέχουν μάλλον κτλπ και η συσκεύη θα έλεγα πως χελωνίζει χαρακτηριστικά). Μπορεί κάποις να με βοηθήσει ? Γιατί η συσκεύη είναι πολύ σημαντική στη δουλειά μου και τη ζωή μου όλη , δε το χω απλά για να παίρνω τηλέφωνο , μάλιστα θα έλεγα πως ειναι το τελευταίο πράμα που κάνω με τόσο καλό 3g εδώ που βρισκομαι.

 

Παραθέτω και ένα screenshot για να γίνω πιο κατανοητός http://imageshack.us/photo/my-images/42/screenshotvp.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/42/screenshotvp.jpg/

υ.γ Θα παρακαλούσα η λύση που θα προταθεί να μην είναι 'restore to factory settings ' καθώς δεν έχω χρόνο να μπλέκω με τόσο περίπλοκες διαδικασίες (αποθήκευση επαφών κτλπ)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

:)imageshack.us/photo/my-images/42/screenshotvp.jpg/

Edited by msr
Link to comment
Share on other sites

-Στην ICS παίζουν όλα κομπλέ και απροβλημάτιστα όπως στην GB; Αν όχι, που δυσκολεύεται;

-Πόσο δύσκολο είναι να μπει root στην ics;

-Μπορώ να κρατήσω την παλιά έκδοση και να την εγκαταστήσω πάλι σε περίπτωση που το μετανιώσω; Αν ναι, πως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

1) Όλα παίζουν κανονικά. Ίσως διαπιστώσεις μερικά κολληματάκια παραπάνω.

2) Με το τελευταίο update αρκετά δύσκολο

3) Οδηγός αρχαρίων

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς δουλεύει το link2sd; Γιατί από τον οδηγό δεν κατάλαβα και πολλά....
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Ζητώ τη βοήθεια σας παρακαλώ

 

Ενώ είμουν περπατούσα και άκουγα μουσική ενώ ταυτόχρονα ήταν ανοιχτό και το 3g για να λαμβάνω μειλς κτλπ , άρχισε να κολλάει η μουσική. Βγάζω το κινητό απ'τη τσέπη και τι να δω...?

Ψηλά στο δεξιό μέρος της οθόνης εμφάνιζονται διάφορα μηνύματα (οι εφαρμογές που τρέχουν μάλλον κτλπ και η συσκεύη θα έλεγα πως χελωνίζει χαρακτηριστικά). Μπορεί κάποις να με βοηθήσει ? Γιατί η συσκεύη είναι πολύ σημαντική στη δουλειά μου και τη ζωή μου όλη , δε το χω απλά για να παίρνω τηλέφωνο , μάλιστα θα έλεγα πως ειναι το τελευταίο πράμα που κάνω με τόσο καλό 3g εδώ που βρισκομαι.

 

Παραθέτω και ένα screenshot για να γίνω πιο κατανοητός http://imageshack.us/photo/my-images/42/screenshotvp.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/42/screenshotvp.jpg/

υ.γ Θα παρακαλούσα η λύση που θα προταθεί να μην είναι 'restore to factory settings ' καθώς δεν έχω χρόνο να μπλέκω με τόσο περίπλοκες διαδικασίες (αποθήκευση επαφών κτλπ)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

:)imageshack.us/photo/my-images/42/screenshotvp.jpg/

αυτο που βλεπω στην εικονα(τα γραμματα στην δεξια πανω γωνια) παντως απενεργοποιειται στις:<< ρυθμισεις>>-<<επιλογες για προγραμματιστες>>(κατεβαινεις κατω κατω)-<<προβολη χρησης CPU>>(καπου στην μεση του μενου προς τα κατω).ΤΟ ξετικαρεις και φευγει.

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

1) Όλα παίζουν κανονικά. Ίσως διαπιστώσεις μερικά κολληματάκια παραπάνω.

2) Με το τελευταίο update αρκετά δύσκολο

3) Οδηγός αρχαρίων

 

Ευχαριστώ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και να έχεις 160 χαρακτήρες να υποθέσω; Δεν γίνεται αυτό. 160 χαρακτήρες μόνο με κεφαλαία.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και να έχεις 160 χαρακτήρες να υποθέσω; Δεν γίνεται αυτό. 160 χαρακτήρες μόνο με κεφαλαία.

 

Χωρίς 160 χαρακτήρες γίνεται τουλάχιστον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πως μπορώ να το κάνω root ?

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα!γίνε σαφής!!

Μοντέλο;έκδοση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ΜT11i. 4.0.4

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να σβήσω τις εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες

 

Χμμ εύκολος τρόπος για τη συγκεκριμένη έκδοση δεν υπάρχει.για ρίξε μια ματιά στους xda να δεις τρόπους

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ

 

Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι πρέπει να φλασαρεις το κερνελ της 4.0.3 και μετά root(υπάρχει εύκολος τρόπος για αυτή την έκδοση)κ αφού κάνεις root κάνεις update σε 4.0.4 κ το root παραμένει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος τροπος να αυξησουμε την εμβελεια του

wifi στο κινητο μας?

οποιοσδηποτε τροπος.

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Μία μικρή ερώτηση. Στο xperia neo v με έκδοση android 4.0.4 η οθόνη μ ανάβει στο ξαφνικό. Παίζει να είναι το sync που κάνει με την ώρα/ημερομηνία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω κατι,αυτη την στιγμη ποια ειναι η καλητερη ρομ που κυκλοφορει για ΝΕΟ ν? ???
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι πρέπει να φλασαρεις το κερνελ της 4.0.3 και μετά root(υπάρχει εύκολος τρόπος για αυτή την έκδοση)κ αφού κάνεις root κάνεις update σε 4.0.4 κ το root παραμένει!

 

αναβαθμηση με seus εννοουμε παντα....

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμηση με seus εννοουμε παντα....

 

Αν φλασαρεις τη 4.0.3 κ της περνάς το root κ στο καπάκι μέσω ota δε γίνεται update;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...