Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αρχεια τα εχει ετοιμα ο zxr στον οδηγο του προς αντικατασταση.

 

Στον οδηγό του zxr το build.prop γράφει την 42 έκδοση. Όποιος έχει την 62 λογικά πρέπει να το αλλάξει.

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβάζοντας λίγο εδώ κι εκεί, οι πρώτες εντυπώσεις για την ICS είναι απογοητευτικές...

Και λόγω περαιτέρω καθυστέρησης, και λόγω επιδόσεων.

Χαρακτηριστικά, ένας χρήστης αναφέρει πως ουσιαστικά είναι σαν τη Gingerbread, ελάχιστα αλλαγμένη, ελάχιστες ουσιαστικές διαφορές...

Και πως είναι αρκετά laggy...

Κρίμα...

Αναμένω την Official CyanogenMod 9!

Μου φαίνεται θα "πληρώσω" έναν από εσάς να μου ξεκλειδώσει το bootloader!

:-P

 

http://blogs.sonymobile.com/products/2012/04/13/kicking-off-ice-cream-sandwich-software-upgrade-for-2011-xperia-smartphones/comment-page-3/#comments

 

Υπάρχουν όμως κάποιοι που αναφέρουν πως είναι καλύτερο το κινητό τους με την ics

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24836307

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό του zxr το build.drop γράφει την 42 έκδοση. Όποιος έχει την 62 λογικά πρέπει να το αλλάξει.

 

Εγω εχω την .62 και εχω κανει copy paste τα αρχεια απο τον οδηγο του zxr. Τι αλλαγες θα πρεπει να κανω; Εξακολουθω να εχω το προβλημα με τον ηχο κλησης που ανεφερα πριν μερικα ποστ. :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όμως κάποιοι που αναφέρουν πως είναι καλύτερο το κινητό τους με την ics

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24836307

 

Μακάρι να αποδειχτεί καλύτερη έκδοση από την Gingerbread!

Αλλά επειδή δε θέλω να αναπαράγω απόψεις, λέω να το τεστάρω με το build.prop!

Ξέρει κάποιος αν θα μπορώ μετά την αναβάθμιση σε ICS, να κάνω restore μέσω cwm το GB backup μου;

Ή θα κολλήσω στην ICS; Το cwm χάνεται με την αναβάθμιση;

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει τα original αρχεια χωρις αλλαγες build.drop & hw_config.sh ;

 

Ποιας έκδοσης; Έχω της 62.

Στείλε μου με pm το email σου για να σου τα στείλω!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Είμαι root, αν κάνω την αναβάθμιση μέσω pc companion θα μπει το ICS κανονικά και θα χαθεί το root;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι root, αν κάνω την αναβάθμιση μέσω pc companion θα μπει το ICS κανονικά και θα χαθεί το root;

 

Ναι.

 

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Και τι άλλο χάνετε μέσα από το κινητό;

 

Τα πάντα!:) εκτός από αυτά που έχεις στην sd.

 

Πάντα κρατάμε backup όλες τις εφαρμογές μας.

 

 

Ξέρει κανείς τι είναι τα αρχεία default-capability.xml και customized-capability.xml;

 

default-capability.xml: είναι ένα xml αρχεί που περιέχει όλες τις μορφές αρχείων που υποστηρίζει το κινητό. Άνοιξε το και θα δεις!

customized-capability.xml: Το customized εμένα δεν περιέχει σχεδόν τίποτα. Μόνο 5 γραμμές κώδικα (μόνο το CustomerID).

 

παράκληση μην κάνετε double post. είναι που είναι μεγάλο το τόπικ :)

Edited by barca10
2nd Quote
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα!:) εκτός από αυτά που έχεις στην sd.

 

Πάντα κρατάμε backup όλες τις εφαρμογές μας.

 

Μα χωρίς root δεν θα λειτουργεί το titanium οπότε πως κάνουμε restore;

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι θα περιμένω να εντυπώσεις και να βγει root για ICS γιατί χωρίς root δεν ζεις...:p

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Μα χωρίς root δεν θα λειτουργεί το titanium οπότε πως κάνουμε restore;

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι θα περιμένω να εντυπώσεις και να βγει root για ICS γιατί χωρίς root δεν ζεις...:p

 

Παιρνάς την ICS - κάνεις root - βάζεις titanium - κάνεις restore.

 

Root έχει ήδη βγει!

Edited by barca10
Link to comment
Share on other sites

Παιρνάς την ICS - κάνεις root - βάζεις titanium - κάνεις restore.

 

Νομίζω root έχει ήδη βγει!

Έχεις link για το root;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε barca είναι παραεισαγωγης το neo σου?

 

Όχι από vodafone αγορασμένο τον Δεκέμβρη.

 

Να σκανάρω απόδειξη;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχει; .42 η .62? Να φανταστω πως ειναι root? Γιατι εμενα μου λεει να περασω την .62!!! Λογικα θα μου εβγαζε την ISC!!!

 

Ναι root και έχω την .42. Μέχρι χτες μου έλεγε να βάλω την .62 αλλά τώρα την 4.1...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με την νέα έκδοση θα μπορεί να κάνει κλήση βίντεο από 3G?

 

Αυτό δεν είναι θέμα έκδοσης. Το android δεν έχεο την επιλογή για βίντεοκληση μέσω 3G. Μόνο το SGS, SGSII, Note μπορούν να το κάνουν..

Link to comment
Share on other sites

Όχι από vodafone αγορασμένο τον Δεκέμβρη.

 

Να σκανάρω απόδειξη;:lol:

 

κανεις αλλος που του εχει βγει το update???οι αλλοι γτ δεν μπορουμε??χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Όχι από vodafone αγορασμένο τον Δεκέμβρη.

 

Να σκανάρω απόδειξη;:lol:

 

και εμενα απο voda ειναι το δεκεμβρη αλλα δεν εχω κοταξει ακομα.....κατσε να ριξω μια ματια

 

edit:δεν εχω ενημερωση ακομα

Edited by devill0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...