Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας παιδια!

Εχω το sony ericsson neo v.Εχω κατεβασει απο το android market μια εφαρμογη που στελνει magic packet στον υπολογιστη μου για να τον ανοιγει.εχω κανει και τις απαραιτητες ρυθμισεις στον υπολογιστη.Ετσι συμπληρωνω το port,ip adress και mac και στην συνεχεια παταω να ξυπνησω τον υπολογιστη !! το δοκιμασα και μεσω 3g δικτυο και λειτουργει μια χαρα! Το προβλημα ειναι οτι το προγραμμα δουλευει μονο οταν ο υπολογιστης εχει κλησει προσφατα.αν εχει περασει αρκετη ωρα απο την στιγμη που τον εκλεισα, το προγραμμα δεν δουλευει! ουτε και αλλες ιστοσελιδες δουλευουν που μπορεις να ξυπνας τον υπολογιστη μεσω αυτων! δοκιμασα και αλλα προγραμματα και συμβαινει το ιδιο !!

καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο που θελω να ρωτισω ειναι αν ξανακλειδωσουμε τον bootloader μπορουμε να παρουμε τα επισημα updates μεσω pc companion ή OTA;

 

ναι

 

 

Θα πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον 10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

ναι

 

 

Θα πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον 10 χαρακτήρες

 

Παλι καλα μη χασουμε και το update στην ics!

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες τελευταία ίσως;

 

εκεί επικεντρώνομαι και γω αλλά το παιδί που έχει το πρόβλημα, έχει κατεβάσει αρκετές (και κυρίως παιχνίδια). Απεγκατέστησα στην αρχή όλα τα live wallpaper περιμένωντας πως κάπου από κει γινόταν η "ζημιά", αλλά δυστυχώς το έκανε και μετά. Είδωμεν.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Χθες για αγνωστο λόγο και αιτία το κινητο μού βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο κινητής.

Πατωντας στην notification bar (γιατι ειχε βγαλει ενα κιτρινο τριγωνακι) μου δινει την επιλογή να το ενεργοποιησω ή να διαλεξω δικτυο και τελικά επελεξα αυτο που ειχα μεχρι τωρα..

Εχει κανεις ιδέα τι γινετε?Ειναι η πρωτη φορά που μου το κάνει...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

εκεί επικεντρώνομαι και γω αλλά το παιδί που έχει το πρόβλημα, έχει κατεβάσει αρκετές (και κυρίως παιχνίδια). Απεγκατέστησα στην αρχή όλα τα live wallpaper περιμένωντας πως κάπου από κει γινόταν η "ζημιά", αλλά δυστυχώς το έκανε και μετά. Είδωμεν.

Κάποιο παιχνίδι φταίει. Κατά 99%.

Καλησπερα!

Χθες για αγνωστο λόγο και αιτία το κινητο μού βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο κινητής.

Πατωντας στην notification bar (γιατι ειχε βγαλει ενα κιτρινο τριγωνακι) μου δινει την επιλογή να το ενεργοποιησω ή να διαλεξω δικτυο και τελικά επελεξα αυτο που ειχα μεχρι τωρα..

Εχει κανεις ιδέα τι γινετε?Ειναι η πρωτη φορά που μου το κάνει...:wacko:

Πρώτη φορά, τυχαίο. Δεύτερη, υποπτευόμαστε. Τρίτη ψάχνουμε για λύση.

Προς το παρόν είμαστε στο τυχαίο.;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι!υπάρχει λύση.Εγώ μετά από πάρα πολύ διάβασμα τα καταφερα. Ωστόσο θα πρέπει να μπεις με telnet στο μόντεμ σου και να περάσεις μια δυο εντολές. Δεν είχαν ιδέα από στέλνεται,ωστόσο τα κατάφερα και πραγματικά είναι μεγάλη υπόθεσή να ανοίγεις τον υπολογιστή σου από οποιοδήποτε σημείο στον κόσμο με ένα κλικ! Σε συνδυασμό με το splashtop remote desktop είναι δυνατότητα δυναμίτης !!! Επειδή γράφω μέσω tapatalk δεν μπορώ να σου στείλω τα links αυτή τη στιγμή.θα στα στείλω όμως αργότερα. Για 3g πάντως χρειάζεται το μόντεμ σου να υποστηρίζει υπηρεσία dyndns ή no-ip κτλ. Διάβασε καλά (ελπίζω να ξέρεις αγγλικά )και τα ξαναλέμε.

Λοιπον, εχουμε και λεμε!

 

διαβαστε εδω http://forums.thinkbroadband.com/beunlimited/2976895-wol-with-be-speedtouch-780.html και εδικοτερα αυτο το κομματι

 

Once you've got that going then you need to add a static entry to the ARP table on your Speedtouch, this will stop WOL from failing a few minutes after your machine goes to sleep. To do this, do the following:

 

1.) Telnet to your speedtouch, 192.168.1.254 (or wherever it lives) and login with your normal username and password.

 

2.) Type ip.

 

3.) Type arplist, this should print out your routers current arp table which should contain an entry for your machine.You need to delete this dynamic entry and add a static one so you need to take a note of the Interface, IP-Address and Mac-Address of your machine.

 

4.) Type arpdelete, enter "LocalNetwork" for intf, your machine's ip for ip and your machine's mac address for [hwaddr].

 

5.) Type arpadd and enter the same parameters above.

 

6.) Type arplist again, your machine should be back in the table but the entry in the type column should now read static instead of dynamic.

 

That's it, you should be good to go.

 

Enjoy.

Διαβαστε επισης εδω http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=459&page=3 για να δειτε αποριες και αλλα θεματα σχετικα με το προβλημα της λειτουργιας wake on lan μεσω internet, δηλαδη εξω απο το δικτυο το τοπικο κτλ.

 

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ default password για το χρήστη root, σε speedtouch 585, αυτο το ρουτερ χρησιμοποιω! διαβαστε, ειναι απαραιτητο!

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=204307

 

 

Επίσης δειτε αυτο για οσους εχουν mac ή δεν εχουν το ιδιο ρουτερ με εμενα, νομιζω θα βοηθήσει! http://www.youtube.com/watch?v=yDQnCVw4KZ8

Μακάρι να μπορουσα να κανω εναν οδηγο αλλα δυστυχως δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις που απαιτουνται ωστε να καλυψω το θεμα επαρκως και οχι απλα εμπειρικα! Ισως καποιος φιλος απο δω που γνωριζει το αντικειμενο να μπορεσει να κανει εναν τετοιο οδηγο. Το να μπορεις να εχεις αυτην την δυνατοτητα ειναι μιλαμε εκπληκτικο!!!! Οπως ειπα και πιο πριν σε συνδυασμο με την εφαρμογη splashtop desktop ειναι δυναμιτης. (μιλαω για την συγκεκριμενη εφαρμογη γιατι νομιζω ειναι ισως η μονη που υποστηριζει και streaming ηχου, δεν κανω διαφημιση) Εγω βλεπω και τηλεοραση στο galaxy tab μου μεσω του πισι, με την καρτα τηλεορασης που εχει. Οποτε χρειαστω κατι ανοιγω το πισι, περιμενω -5 λεπτα να φορτωσει και εχω προσβαση στα παντα!!!!! Μιλαμε , ανοιγω το πισι απο εντελως κλειστο,οχι απο standby ή hybernation!!! Αρκει να ειναι κουμπωμενο στην καρτα δικτυου το καλωδιο εθερνετ και να εχετε ενεργοποιησει απο το bios την λειτουργια wake on lan καθως και απο τα Windows, στη διαχειριση ενεργειας τα καταλληλα πεδια για το ρουτερ.

Ευχομαι τα λινκς να βοηθησουν και να βρεθει καποιος να κανει εναν αναλυτικο οδηγο βημα βημα!!!καλη τυχη!

Edited by manoscello
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Χθες για αγνωστο λόγο και αιτία το κινητο μού βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο κινητής.

Πατωντας στην notification bar (γιατι ειχε βγαλει ενα κιτρινο τριγωνακι) μου δινει την επιλογή να το ενεργοποιησω ή να διαλεξω δικτυο και τελικά επελεξα αυτο που ειχα μεχρι τωρα..

Εχει κανεις ιδέα τι γινετε?Ειναι η πρωτη φορά που μου το κάνει...:wacko:

 

και μένα μου το έχει κάνει 2-3 φορές αλλά πολύ αραιά μεταξύ τους και δεν κατάλαβα τι το προκάλεσε.. επανέρχεται είτε με επανεκκίνηση είτε αν θέσεις το κινητό σε flight mode και μετά ξανά πίσω στην κανονική λειτουργία

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

και μένα μου το έχει κάνει 2-3 φορές αλλά πολύ αραιά μεταξύ τους και δεν κατάλαβα τι το προκάλεσε.. επανέρχεται είτε με επανεκκίνηση είτε αν θέσεις το κινητό σε flight mode και μετά ξανά πίσω στην κανονική λειτουργία

Πρωτη φορά ηταν,οποτε οπως λεει και ο ZXR δε θα πρεπει να ανησυχω...

Δεν επανηλθε μονο του αλλα οταν παρατηρησα το κιτρινο τριγωνακι,το αλλαξα μονη μου στο δικτυο κινητης που εχω...

Anyway,θα το εχω στα υποψιν για την επανεκκινηση ή το flight mode!

Thaaaanks!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν φυσικά και για όσα μόντεμ υποστηρίζουν telnet...γιατί οι εταιρίες τα χουν κλειδωμένα..

 

dimitrissa δεν είναι OTG το βύσμα, αν έχεις κάνει τον οδηγό δε χρειάζεται τπτ να κάνεις , συνδέεις το ποντίκι και δουλεύει απευθειας

 

Ναι!υπάρχει λύση.Εγώ μετά από πάρα πολύ διάβασμα τα καταφερα. Ωστόσο θα πρέπει να μπεις με telnet στο μόντεμ σου και να περάσεις μια δυο εντολές. Δεν είχαν ιδέα από στέλνεται,ωστόσο τα κατάφερα και πραγματικά είναι μεγάλη υπόθεσή να ανοίγεις τον υπολογιστή σου από οποιοδήποτε σημείο στον κόσμο με ένα κλικ! Σε συνδυασμό με το splashtop remote desktop είναι δυνατότητα δυναμίτης !!! Επειδή γράφω μέσω tapatalk δεν μπορώ να σου στείλω τα links αυτή τη στιγμή.θα στα στείλω όμως αργότερα. Για 3g πάντως χρειάζεται το μόντεμ σου να υποστηρίζει υπηρεσία dyndns ή no-ip κτλ. Διάβασε καλά (ελπίζω να ξέρεις αγγλικά )και τα ξαναλέμε.

Λοιπον, εχουμε και λεμε!

 

διαβαστε εδω http://forums.thinkbroadband.com/beunlimited/2976895-wol-with-be-speedtouch-780.html και εδικοτερα αυτο το κομματι

 

Once you've got that going then you need to add a static entry to the ARP table on your Speedtouch, this will stop WOL from failing a few minutes after your machine goes to sleep. To do this, do the following:

 

1.) Telnet to your speedtouch, 192.168.1.254 (or wherever it lives) and login with your normal username and password.

 

2.) Type ip.

 

3.) Type arplist, this should print out your routers current arp table which should contain an entry for your machine.You need to delete this dynamic entry and add a static one so you need to take a note of the Interface, IP-Address and Mac-Address of your machine.

 

4.) Type arpdelete, enter "LocalNetwork" for intf, your machine's ip for ip and your machine's mac address for [hwaddr].

 

5.) Type arpadd and enter the same parameters above.

 

6.) Type arplist again, your machine should be back in the table but the entry in the type column should now read static instead of dynamic.

 

That's it, you should be good to go.

 

Enjoy.

Διαβαστε επισης εδω http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=459&page=3 για να δειτε αποριες και αλλα θεματα σχετικα με το προβλημα της λειτουργιας wake on lan μεσω internet, δηλαδη εξω απο το δικτυο το τοπικο κτλ.

 

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ default password για το χρήστη root, σε speedtouch 585, αυτο το ρουτερ χρησιμοποιω! διαβαστε, ειναι απαραιτητο!

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=204307

 

 

Επίσης δειτε αυτο για οσους εχουν mac ή δεν εχουν το ιδιο ρουτερ με εμενα, νομιζω θα βοηθήσει!

Μακάρι να μπορουσα να κανω εναν οδηγο αλλα δυστυχως δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις που απαιτουνται ωστε να καλυψω το θεμα επαρκως και οχι απλα εμπειρικα! Ισως καποιος φιλος απο δω που γνωριζει το αντικειμενο να μπορεσει να κανει εναν τετοιο οδηγο. Το να μπορεις να εχεις αυτην την δυνατοτητα ειναι μιλαμε εκπληκτικο!!!! Οπως ειπα και πιο πριν σε συνδυασμο με την εφαρμογη splashtop desktop ειναι δυναμιτης. (μιλαω για την συγκεκριμενη εφαρμογη γιατι νομιζω ειναι ισως η μονη που υποστηριζει και streaming ηχου, δεν κανω διαφημιση) Εγω βλεπω και τηλεοραση στο galaxy tab μου μεσω του πισι, με την καρτα τηλεορασης που εχει. Οποτε χρειαστω κατι ανοιγω το πισι, περιμενω -5 λεπτα να φορτωσει και εχω προσβαση στα παντα!!!!! Μιλαμε , ανοιγω το πισι απο εντελως κλειστο,οχι απο standby ή hybernation!!! Αρκει να ειναι κουμπωμενο στην καρτα δικτυου το καλωδιο εθερνετ και να εχετε ενεργοποιησει απο το bios την λειτουργια wake on lan καθως και απο τα Windows, στη διαχειριση ενεργειας τα καταλληλα πεδια για το ρουτερ.

Ευχομαι τα λινκς να βοηθησουν και να βρεθει καποιος να κανει εναν αναλυτικο οδηγο βημα βημα!!!καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Το μοντεμ υποστηριΖει dyndns ! ξερω αγγλικα οποτε θα περιμενω τα

links φιλε μου !! Ευχαριστω

εχω δημοσιευσει ηδη τα λινκς, απολαθος δεν μπηκαν κατω απο το αρχικο ποστ σου! διαβασε προσεκτικα!

Link to comment
Share on other sites

παρειγγειλα αυτο...καλο ειναι??

υπαρχει μια περιπτωση να παθει κατι το κινητο αμα δεν δουλευει το καλωδιο??

http://www.ebay.de/itm/1-5m-Meter-Micro-HDMI-Adapter-Kabel-Vergoldet-Stecker-/251008916472?pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_Kabel_Adapter&hash=item3a714c1bf8

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παρειγγειλα αυτο...καλο ειναι??

υπαρχει μια περιπτωση να παθει κατι το κινητο αμα δεν δουλευει το καλωδιο??

http://www.ebay.de/itm/1-5m-Meter-Micro-HDMI-Adapter-Kabel-Vergoldet-Stecker-/251008916472?pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_Kabel_Adapter&hash=item3a714c1bf8

 

τούμπανο είναι. Δε νομίζω να κινδυνεύεις

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαταξοδεύτηκες γεροτσιφούτη!!! :lol::rotfl::rotfl:

 

Μιά χαρά είναι βρε, πλάκα σου κάνω! :p Και επιχρυσωμένο! Ούτε από τον Λαλαούνη να το είχες παραγγείλει!

 

οικονομικη κριση ομορφαντρα μου:lol:

 

τούμπανο είναι. Δε νομίζω να κινδυνεύεις

 

ενημερωτικα..σαν τι κινδυνους υπαρχουν απο κακα καλωδια??για το κινητο..για το καλωδιο δεν με νοιαζει τοσο..4 ευρω πληρωσα:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω για τα μηνυματα το handcent και εχω παρατηρησει οτι οταν στελνω μηνυμα με μικρα γραμματα στα ελληνικα αυτο το στελνει με μεγαλα ενω οταν στελνω σε greeklish με μικρα το στελνει με μικρα...τι μπορουμε να κανουμε για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη fb οποτε παω στο προφιλ μου κ παταω status για να γραψω κατι κρασαρει. την αφαιρεσα αδειασα δεδομενα τπτ.

 

κανεις αλλος?

 

Εμένα παίζει,δες για καμιά ενημέρωση..

Ρε παιδιά υποστηρίζει flashplayer το κινητό μας;πάω να μπω στο betoto κ βγαίνει σε wap μορφή.σε sensation xe μπαίνει κανονικά

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει,δες για καμιά ενημέρωση..

Ρε παιδιά υποστηρίζει flashplayer το κινητό μας;πάω να μπω στο betoto κ βγαίνει σε wap μορφή.σε sensation xe μπαίνει κανονικά

 

υποστηριζει....με ποιον broswer μπαινεις?

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει....με ποιον broswer μπαινεις?

 

Κοίτα,το ψάξα λιγάκι.με stock & dolphin δε μπαίνει.με skyfire που κατέβασα πριν λίγο μπαίνει.

Το παιδί με το sensation xe μπήκε με τον stock κ έπαιξε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... άλλο η σιμ και άλλο το κινητό... ακόμα και branded να είναι το κινητό μπορεί να του βάλεις άλλη σιμ... αν ρωτήσεις μια εταιρεία οτιδήποτε σχετικό με μια από τις άλλες εταιρίες, φυσικά θα σου πει ότι θα υπάρχει πρόβλημα....

 

Ίδιο configuration έχουμε και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Προχώρα!

 

 

ΟΚ. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :D

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ; καταρχην ειναι το 1ο μου σμαρτ και το πηγα χτες στη βοντ γιατι οταν το εβαζα οριζοντια δεν μπορουσα να πατησω στις 2 ακρες το + στο φβ δηλαδη δεν ανταποκρινοταν στο αγγιγμα μου αλλα ξαφνικα αποψε αλλαξε και εμφανιζει απευθειας το μου αρεσει και το σχολιο χωρις να παταω το + και δεν ξερω αν ειναι γενικο ή πατησα εγω κατι

2. τη 3δ καμερα ακομα να την καταφερω με το γρηγορο και το αργο

3. στους χαρτες παταω εστιατορια και τις υπολοιπες κατηγοριες αλλα εκτος του οτι λειτουργει πολυ αργα δεν μου βγαζει ανα περιοχη οπως εχω ορισει αλλα ολη την αθηνα

4. η μπαταρια χαλια μαυρα πεφτει με το παραμικρο αλλα το παραξενο ειναι οτι στην 1η καταναλωση αντεξε περισσοτερη ωρα

5. οταν φευγω απο μια εφαρμογη γρηγορα τοτε μου εμφανιζει το αρχικο φοντο και μετα απο καποια δευτερολεπτα τα πολυμεσα,τις κλησεις κλπ. ενω την τελευταια εβδομαδα που το παω πιο αργα δεν το κανει

6. στους χαρτες ο δορυφορος φορτωνει πολυ το λογισμικο ; γιατι οταν φευγω απο την εφαρμογη χωρις να τον απενεργοποιησω κανει ωρα να επανελθει ενω οταν τον απενεργοποιω τοτε εμφανιζει πιο γρηγορα την 1η σελιδα

7. το google play να το αποδεχτω; μου λεει στους ορους οτι φερνω εγω ευθυνη αν οι εφαρμογες που κατεβαζω καταστρεψουν το σμαρτι και εκτος των αλλων μπορει να κλεψει επαφες ,φωτογραφιες και οτιδηποτε εχω βαλει σε αυτο

8. εσας σας γυρναει γρηγορα αριστερα -δεξια ; εμενα αλλες φορες ναι και αλλες οχι αναλογα με το ποσο το εχω χρησιμοποιησει εκεινη την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι!υπάρχει λύση.Εγώ μετά από πάρα πολύ διάβασμα τα καταφερα. Ωστόσο θα πρέπει να μπεις με telnet στο μόντεμ σου και να περάσεις μια δυο εντολές. Δεν είχαν ιδέα από στέλνεται,ωστόσο τα κατάφερα και πραγματικά είναι μεγάλη υπόθεσή να ανοίγεις τον υπολογιστή σου από οποιοδήποτε σημείο στον κόσμο με ένα κλικ! Σε συνδυασμό με το splashtop remote desktop είναι δυνατότητα δυναμίτης !!! Επειδή γράφω μέσω tapatalk δεν μπορώ να σου στείλω τα links αυτή τη στιγμή.θα στα στείλω όμως αργότερα. Για 3g πάντως χρειάζεται το μόντεμ σου να υποστηρίζει υπηρεσία dyndns ή no-ip κτλ. Διάβασε καλά (ελπίζω να ξέρεις αγγλικά )και τα ξαναλέμε.

Λοιπον, εχουμε και λεμε!

 

διαβαστε εδω http://forums.thinkbroadband.com/beu...touch-780.html και εδικοτερα αυτο το κομματι

 

Once you've got that going then you need to add a static entry to the ARP table on your Speedtouch, this will stop WOL from failing a few minutes after your machine goes to sleep. To do this, do the following:

 

1.) Telnet to your speedtouch, 192.168.1.254 (or wherever it lives) and login with your normal username and password.

 

2.) Type ip.

 

3.) Type arplist, this should print out your routers current arp table which should contain an entry for your machine.You need to delete this dynamic entry and add a static one so you need to take a note of the Interface, IP-Address and Mac-Address of your machine.

 

4.) Type arpdelete, enter "LocalNetwork" for intf, your machine's ip for ip and your machine's mac address for [hwaddr].

 

5.) Type arpadd and enter the same parameters above.

 

6.) Type arplist again, your machine should be back in the table but the entry in the type column should now read static instead of dynamic.

 

That's it, you should be good to go.

 

Enjoy.

Διαβαστε επισης εδω http://forums.smallnetbuilder.com/sh...p?t=459&page=3 για να δειτε αποριες και αλλα θεματα σχετικα με το προβλημα της λειτουργιας wake on lan μεσω internet, δηλαδη εξω απο το δικτυο το τοπικο κτλ.

 

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ default password για το χρήστη root, σε speedtouch 585, αυτο το ρουτερ χρησιμοποιω! διαβαστε, ειναι απαραιτητο!

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=204307

 

 

Επίσης δειτε αυτο για οσους εχουν mac ή δεν εχουν το ιδιο ρουτερ με εμενα, νομιζω θα βοηθήσει!

Μακάρι να μπορουσα να κανω εναν οδηγο αλλα δυστυχως δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις που απαιτουνται ωστε να καλυψω το θεμα επαρκως και οχι απλα εμπειρικα! Ισως καποιος φιλος απο δω που γνωριζει το αντικειμενο να μπορεσει να κανει εναν τετοιο οδηγο. Το να μπορεις να εχεις αυτην την δυνατοτητα ειναι μιλαμε εκπληκτικο!!!! Οπως ειπα και πιο πριν σε συνδυασμο με την εφαρμογη splashtop desktop ειναι δυναμιτης. (μιλαω για την συγκεκριμενη εφαρμογη γιατι νομιζω ειναι ισως η μονη που υποστηριζει και streaming ηχου, δεν κανω διαφημιση) Εγω βλεπω και τηλεοραση στο galaxy tab μου μεσω του πισι, με την καρτα τηλεορασης που εχει. Οποτε χρειαστω κατι ανοιγω το πισι, περιμενω -5 λεπτα να φορτωσει και εχω προσβαση στα παντα!!!!! Μιλαμε , ανοιγω το πισι απο εντελως κλειστο,οχι απο standby ή hybernation!!! Αρκει να ειναι κουμπωμενο στην καρτα δικτυου το καλωδιο εθερνετ και να εχετε ενεργοποιησει απο το bios την λειτουργια wake on lan καθως και απο τα Windows, στη διαχειριση ενεργειας τα καταλληλα πεδια για το ρουτερ.

Ευχομαι τα λινκς να βοηθησουν και να βρεθει καποιος να κανει εναν αναλυτικο οδηγο βημα βημα!!!καλη τυχη!

Εγινε φιλε μου μολις το ειδα !! θα τα διαβασω προσεχτικα και θα το προσπαθησω !!! Θα σε ενημερωσω παντως ! ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου Edited by mike1os
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την μπαταρία την εχει δοκιμάσει κανείς??

υποστηρίζει οτι είναι made in jappan!

και στο thread για το nokia n95 προτείνετε η αντίστοιχη σαν άριστη!

http://www.ebay.com/itm/2430MAH-HIGH-CAPACITY-BA700-GOLD-BATTERY-XPERIA-MT11-NEO-V-/190598327649?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c608bad61

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...