Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Έχεις το Go Locker εγκατεστημένο;

 

Εχω σχεδον τα παντα απο go launcher και δεν εχω κανενα προβλημα με την οθονη

 

Ρε παιδες καμια βαση για μηχανι υπαρχει ?

Edited by devill0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει καμία σχέση η τιμή με την διάρκεια της μπαταρίας. Οτιδήποτε άλλο παίζει ρόλο, η τιμή όχι.

 

Παρεξηγησατε.

Φυσικά και δεν αναφερόμουν στο ότι επειδή κοστίζει φθηνά έχει μικρότερη αυτονομία, αλλά στο γεγονός που επισήμανε ο φίλος, ότι δηλαδή μια οθόνη amoled πχ έχει μικρότερη κατανάλωση απ ότι η LCD.

Και φυσικά το σχόλιο μου ήταν στο ότι αν το κινητό μας φορούσε μια amoled, είχε 8αρα καμερα και κατασκευή από τιτάνιο δεν θα κόστιζε μόνο 200€.

Φυσικά η μπαταρία-αυτονομία είναι πέραν του δεόντως ικανοποιητική μιας και στις χειρότερες περιπτώσεις φορτιζω κάθε 36-40 ώρες σε σχέση με το blade που είχα πριν το οποίο με ελάχιστη-σχεδόν καθόλου χρήση να μου έβγαζε 2-2,5 μέρες.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή το τηλέφωνο το φέρνει η Vodafone, αν βάλω sim cosmote, θα έχω πρόβλημα σε internet, wap και mms; Σε ένα κατάστημα vodafone που ρώτησα, μου είπαν μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα με τις ρυθίσεις για cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή το τηλέφωνο το φέρνει η Vodafone, αν βάλω sim cosmote, θα έχω πρόβλημα σε internet, wap και mms; Σε ένα κατάστημα vodafone που ρώτησα, μου είπαν μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα με τις ρυθίσεις για cosmote...

 

φυσικά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... άλλο η σιμ και άλλο το κινητό... ακόμα και branded να είναι το κινητό μπορεί να του βάλεις άλλη σιμ... αν ρωτήσεις μια εταιρεία οτιδήποτε σχετικό με μια από τις άλλες εταιρίες, φυσικά θα σου πει ότι θα υπάρχει πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

ναι κ γω ψιλοξενερωσα..περιμενα κατι πιο τρελο! ειναι ομως πολυ πιο σταθερη απο την 62 κ λιγο πιο ομορφη...επισης μπορεις να αλλαξεις kernel για να κανεις οτιδηποτε..(επιτελους εκανα overclock:D)

 

Καλημέρα.

Από πού μπορεί κανείς να κατεβάσει την ICS;

Link to comment
Share on other sites

zxr όχι. ούτε root είναι
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα ενα file manager ετσι λεγεται πως δουλευει?γιατι εχει παρα πολλα φακελακια

 

χαχαχα παιδιά αγόρασα ένα αυτοκίνητο, τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα παιδιά αγόρασα ένα αυτοκίνητο, τι κανει?

 

Επειδη μπορει να εισαι γνωστης του android δεν σημαινει οτι ολοι ειμαστε ετσι εχω διαβασει και πιο χαζες ερωτησεις απο τις δικες μου κ δεν νομιζω οτι ειρωνευτηκε κανενας αλλος

σε ευχαριστω παντως που διαβασες την δημοσιευση μου και μια που μιλαμε για ποινες να δινοντε εκει που πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορει να εισαι γνωστης του android δεν σημαινει οτι ολοι ειμαστε ετσι εχω διαβασει και πιο χαζες ερωτησεις απο τις δικες μου κ δεν νομιζω οτι ειρωνευτηκε κανενας αλλος

σε ευχαριστω παντως που διαβασες την δημοσιευση μου και μια που μιλαμε για ποινες να δινοντε εκει που πρεπει

 

Κάτσε ρε Ηλία με παρεξήγησες δεν σε ειρωνεύομαι απλά δε καταλαβαίνω ΓΙΑΤΙ πέρασες κάτι που δεν ξέρεις τι είναι ή αν και γιατί το χρειάζεσαι?

Για να περάσεις κάτι πρέπει εσύ προσωπικά να το χρειάζεσαι, κατά δεύτερον αν περνάς κάτι που δεν ξέρεις τι είναι, πώς δουλεέυι και αν το χρειάζεσαι η όχι το κάνεις επειδή βλέπεις τους άλλους να το περνάνε και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μπερδευτείς και να κάνεις ζημιά.

Παραβλέπω επίσης ότι δε μπήκες στο κόπο να κάνεις μια απλή αναζήτηση ή να διαβάσεις αυτά που με μεγάλα γράμματα γράφει παντού στο forum για εισαγωγή στο android και πολλούς άλλους οδηγούς που έγραψαν ένα σωρό φίλοι για αρχάριους με αυτές ακριβώς τις απορίες, όπως και οι προγραμματιστές αυτού του φόρουμ που πεδεύοντια κάθε μέρα ώστε να δουλεέυει το search να βγάζει ένα εκατομύριο επιλογές γι ανα γίνει πιο απλό κλπ.

 

Εγώ έχω όλη τη καλή πρόθεση να βοηθήσω και το κάνω ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ και μπορώ να σας πληροφορήσω ότι από τις 10000 εμφανίσεις και downloads των αρχέιων που έβαλα και χρησιμοποίησαν όλοι οι φίλοι εδω το κουμπί DONATE δεν το έχει πατήσει κανέις. Όταν όμως κάποιος που κάνει εγκατάσταση κάτι χωρίς να ξέρει καν αν το χρειάζεται και τι είναι κάνει ζημιά στο κινητό του και μετά στέλνει στο thread και σε εμένα προσωπικά 10 μηνύματα με ερωτήσεις για το πώς να το διορθώσει και όλα αυτά φυσικά χωρίς να σκεφτεί ότι η απερισκεψία του αυτή στερεί ενέργεια από κάποιον που βοηθάει και άλλους που πραγματικά έχουν ανάγκη και είναι στριμωγμένοι νομίζω πως έχω κάθε επιλογή και εγώ να μην τον βοηθήσω και να το βρίσκω αν μη τι άλλο αστείο.

 

Δεν έχει να κάνει με καμία γνώση ούτε android ούτε τίποτα, έχει να κάνει καθαρά με το χαρακτήρα και την ιδιοσυγκρασία του καθενός γ αυτό και ανέφερα το παράδειγμα με το αυτοκίνητο. Πρώτα βγάζουμε δίπλωμα, κατανοούμε γιατί χρειαζόμαστε αυτοκίνητο και μετά το αγοράζουμε ειδάλλως θα τρακάρουμε ή θα χτυπήσουμε κ όλας για να μη πώ θα πατήσουμε και κανέναν άνθρωπο. Εσύ αγόρασες το αυτοκίνητο χωρίς δίπλωμα και ήρθες στη Σύλλογο φίλων αυτοκινητιστών να ρωτήσεις τι κάνει το τιμόνι και γιατί το βρίσκουμε αστείο.

 

Όσο για ποινές, έχουν σβηστεί πολλά πόστς μου σε πληροφορώ και φυσικά και υπάρχουν ποινές και εφαρμόζονται κ αν τέτοιου είδους προσωπικές απόψεις απαγορεύονται να σβηστεί κ αυτή παρακαλώ. Είναι όμως η προσωπική μου άποψη και σε ένα δημοκρατικό forum θα πρέπει να εκφράζεται.

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Ηλία με παρεξήγησες δεν σε ειρωνεύομαι απλά δε καταλαβαίνω ΓΙΑΤΙ πέρασες κάτι που δεν ξέρεις τι είναι ή αν και γιατί το χρειάζεσαι?

Για να περάσεις κάτι πρέπει εσύ προσωπικά να το χρειάζεσαι, κατά δεύτερον αν περνάς κάτι που δεν ξέρεις τι είναι, πώς δουλεέυι και αν το χρειάζεσαι η όχι το κάνεις επειδή βλέπεις τους άλλους να το περνάνε και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μπερδευτείς και να κάνεις ζημιά.

 

Εγώ έχω όλη τη καλή πρόθεση να βοηθήσω και το κάνω ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ και μπορώ να σας πληροφορήσω ότι από τις 10000 εμφανίσεις και downloads των αρχέιων που έβαλα και χρησιμοποίησαν όλοι οι φίλοι εδω το κουμπί DONATE δεν το έχει πατήσει κανέις. Όταν όμως κάποιος που κάνει εγκατάσταση κάτι χωρίς να ξέρει καν αν το χρειάζεται και τι είναι κάνει ζημιά στο κινητό του και μετά στέλνει στο thread και σε εμένα προσωπικά 10 μηνύματα με ερωτήσεις για το πώς να το διορθώσει και όλα αυτά φυσικά χωρίς να σκεφτεί ότι η απερισκεψία του αυτή στερεί ενέργεια από κάποιον που βοηθάει και άλλους που πραγματικά έχουν ανάγκη και είναι στριμωγμένοι νομίζω πως έχω κάθε επιλογή και εγώ να μην τον βοηθήσω και να το βρίσκω αν μη τι άλλο αστείο.

 

Δεν έχει να κάνει με καμία γνώση ούτε android ούτε τίποτα, έχει να κάνει καθαρά με το χαρακτήρα και την ιδιοσυγκρασία του καθενός γ αυτό και ανέφερα το παράδειγμα με το αυτοκίνητο. Πρώτα βγάζουμε δίπλωμα, κατανοούμε γιατί χρειαζόμαστε αυτοκίνητο και μετά το αγοράζουμε ειδάλλως θα τρακάρουμε ή θα χτυπήσουμε κ όλας για να μη πώ θα πατήσουμε και κανέναν άνθρωπο. Εσύ αγόρασες το αυτοκίνητο χωρίς δίπλωμα και ήρθες στη Σύλλογο φίλων αυτοκινητιστών να ρωτήσεις τι κάνει το τιμόνι και γιατί το βρίσκουμε αστείο.

 

Όσο για ποινές, έχουν σβηστεί πολλά πόστς μου σε πληροφορώ και φυσικά και υπάρχουν ποινές και εφαρμόζονται κ αν τέτοιου είδους προσωπικές απόψεις απαγορεύονται να σβηστεί κ αυτή παρακαλώ. Είναι όμως η προσωπική μου άποψη και σε ένα δημοκρατικό forum θα πρέπει να εκφράζεται.

 

Συμφωνώ μαζί σου αν και νομίζω ότι η ειρωνική σου απάντηση ήταν περιττή.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Ηλία με παρεξήγησες δεν σε ειρωνεύομαι απλά δε καταλαβαίνω ΓΙΑΤΙ πέρασες κάτι που δεν ξέρεις τι είναι ή αν και γιατί το χρειάζεσαι?

Για να περάσεις κάτι πρέπει εσύ προσωπικά να το χρειάζεσαι, κατά δεύτερον αν περνάς κάτι που δεν ξέρεις τι είναι, πώς δουλεέυι και αν το χρειάζεσαι η όχι το κάνεις επειδή βλέπεις τους άλλους να το περνάνε και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μπερδευτείς και να κάνεις ζημιά.

Παραβλέπω επίσης ότι δε μπήκες στο κόπο να κάνεις μια απλή αναζήτηση ή να διαβάσεις αυτά που με μεγάλα γράμματα γράφει παντού στο forum για εισαγωγή στο android και πολλούς άλλους οδηγούς που έγραψαν ένα σωρό φίλοι για αρχάριους με αυτές ακριβώς τις απορίες, όπως και οι προγραμματιστές αυτού του φόρουμ που πεδεύοντια κάθε μέρα ώστε να δουλεέυει το search να βγάζει ένα εκατομύριο επιλογές γι ανα γίνει πιο απλό κλπ.

 

Εγώ έχω όλη τη καλή πρόθεση να βοηθήσω και το κάνω ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ και μπορώ να σας πληροφορήσω ότι από τις 10000 εμφανίσεις και downloads των αρχέιων που έβαλα και χρησιμοποίησαν όλοι οι φίλοι εδω το κουμπί DONATE δεν το έχει πατήσει κανέις. Όταν όμως κάποιος που κάνει εγκατάσταση κάτι χωρίς να ξέρει καν αν το χρειάζεται και τι είναι κάνει ζημιά στο κινητό του και μετά στέλνει στο thread και σε εμένα προσωπικά 10 μηνύματα με ερωτήσεις για το πώς να το διορθώσει και όλα αυτά φυσικά χωρίς να σκεφτεί ότι η απερισκεψία του αυτή στερεί ενέργεια από κάποιον που βοηθάει και άλλους που πραγματικά έχουν ανάγκη και είναι στριμωγμένοι νομίζω πως έχω κάθε επιλογή και εγώ να μην τον βοηθήσω και να το βρίσκω αν μη τι άλλο αστείο.

 

Δεν έχει να κάνει με καμία γνώση ούτε android ούτε τίποτα, έχει να κάνει καθαρά με το χαρακτήρα και την ιδιοσυγκρασία του καθενός γ αυτό και ανέφερα το παράδειγμα με το αυτοκίνητο. Πρώτα βγάζουμε δίπλωμα, κατανοούμε γιατί χρειαζόμαστε αυτοκίνητο και μετά το αγοράζουμε ειδάλλως θα τρακάρουμε ή θα χτυπήσουμε κ όλας για να μη πώ θα πατήσουμε και κανέναν άνθρωπο. Εσύ αγόρασες το αυτοκίνητο χωρίς δίπλωμα και ήρθες στη Σύλλογο φίλων αυτοκινητιστών να ρωτήσεις τι κάνει το τιμόνι και γιατί το βρίσκουμε αστείο.

 

Όσο για ποινές, έχουν σβηστεί πολλά πόστς μου σε πληροφορώ και φυσικά και υπάρχουν ποινές και εφαρμόζονται κ αν τέτοιου είδους προσωπικές απόψεις απαγορεύονται να σβηστεί κ αυτή παρακαλώ. Είναι όμως η προσωπική μου άποψη και σε ένα δημοκρατικό forum θα πρέπει να εκφράζεται.

 

ωραια μπορει να εκανα λαθος οπως απαντησα κ ζηταω συγνωμη!!απλα το κατεβασα για να μπορεσω να κανω καποια back up απο καποια παλια post που ειχα διαβασει χρειαζοταν καποιος αναλογως φακελος απλα εχει παρα πολλα φακελακια και αυτο που ζηταω ειναι αν εγω κανω κατι ή μπαινουν αυτοματα στα αρχεια

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορει να εισαι γνωστης του android δεν σημαινει οτι ολοι ειμαστε ετσι εχω διαβασει και πιο χαζες ερωτησεις απο τις δικες μου κ δεν νομιζω οτι ειρωνευτηκε κανενας αλλος

σε ευχαριστω παντως που διαβασες την δημοσιευση μου και μια που μιλαμε για ποινες να δινοντε εκει που πρεπει

Ειναι γνωστο οτι ο γραπτος λογος δε μπορει να μεταφερει ευκολα ΚΑΙ τα συναισθηματα. Ετσι οταν διαβαζουμε τί ειπε καποιος, πολλες φορες, ειναι δυνατον να παρεξηγησουμε τα λογια του γιατι ΔΕΝ τον βλεπουμε ωστε να ακουσουμε και τη χροια της φωνης του και το υφος του προσωπου του. Οποτε, αν και φαινεται αρκετα ειρωνικο το σχολιο περι αυτοκινητου, πιστευω πως δεν ηταν καθολου. Απλα ειχε διαθεση χιουμορ...;)

 

LOYSOY76 θα κανω εγω donate καμια δεκαρια χιλιαδες ευρω...μην ανησυχεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι ο γραπτος λογος δε μπορει να μεταφερει ευκολα ΚΑΙ τα συναισθηματα. Ετσι οταν διαβαζουμε τί ειπε καποιος, πολλες φορες, ειναι δυνατον να παρεξηγησουμε τα λογια του γιατι ΔΕΝ τον βλεπουμε ωστε να ακουσουμε και τη χροια της φωνης του και το υφος του προσωπου του. Οποτε, αν και φαινεται αρκετα ειρωνικο το σχολιο περι αυτοκινητου, πιστευω πως δεν ηταν καθολου. Απλα ειχε διαθεση χιουμορ...;)

 

LOYSOY76 θα κανω εγω donate καμια δεκαρια χιλιαδες ευρω...μην ανησυχεις.:D

 

Άντε περιμένω τα λεφτά μπας και πάρω άλλο κινητό γιατί αυτό το χω ρημάξει με τις δοκιμές και τους οδηγούς :P

 

Ilia επειδή δε καταλαβαίνω τι ακριβώς προσπαθείς να κάνεις αν θέλεις εξήγησέ μας πιο συγκεκριμένα πιο πρόγραμμα ψάχνεις να πάρεις backup και με πιό τρόπο. Επίσης αν θέλεις μπορείς να περάσεις το MyBackup απ το Market και να διαλέξεις το πρόγραμμα που θέλεις ώστε να στο σώσει στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μπορει καποιος να γραψει εναν οδηγο για το πως να περασουμε την ICS beta που εχει βγαλει η Sony; :/

 

Θα του ειμαι ευγνωμων!

 

Έχεις κλειδωμένο bootloader ή όχι?

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Παρεξηγησατε.

Φυσικά και δεν αναφερόμουν στο ότι επειδή κοστίζει φθηνά έχει μικρότερη αυτονομία, αλλά στο γεγονός που επισήμανε ο φίλος, ότι δηλαδή μια οθόνη amoled πχ έχει μικρότερη κατανάλωση απ ότι η LCD.

Και φυσικά το σχόλιο μου ήταν στο ότι αν το κινητό μας φορούσε μια amoled, είχε 8αρα καμερα και κατασκευή από τιτάνιο δεν θα κόστιζε μόνο 200€.

Φυσικά η μπαταρία-αυτονομία είναι πέραν του δεόντως ικανοποιητική μιας και στις χειρότερες περιπτώσεις φορτιζω κάθε 36-40 ώρες σε σχέση με το blade που είχα πριν το οποίο με ελάχιστη-σχεδόν καθόλου χρήση να μου έβγαζε 2-2,5 μέρες.

Κατανοητό και δεκτό. :)

Καλημέρα.

Επειδή το τηλέφωνο το φέρνει η Vodafone, αν βάλω sim cosmote, θα έχω πρόβλημα σε internet, wap και mms; Σε ένα κατάστημα vodafone που ρώτησα, μου είπαν μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα με τις ρυθίσεις για cosmote...

Ίδιο configuration έχουμε και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Προχώρα!

zxr όχι. ούτε root είναι

Κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες τελευταία ίσως;

Ειναι γνωστο οτι ο γραπτος λογος δε μπορει να μεταφερει ευκολα ΚΑΙ τα συναισθηματα.

Συμφωνώ απόλυτα και αυτό το κενό προσπαθούν να καλύψουν τα smileys τα οποία ο lousou δεν χρησιμοποιήσε καθόλου.

Επίσης, από άποψη ψυχολογίας και μόνο, το να κάνεις ένα τέτοιο σχόλιο σε κάποιον που δεν έχει αρκετές γνώσεις όσο χιούμορ και να έχει σίγουρα θα θιχτεί σε ένα μικρό ποσοστό. Το να πει σε μένα ο lousou είσαι άσχετος από κινητά το θεωρούμε αστείο και κάνουμε πλακίτσα. Το να το πει όμως σε κάποιον που δεν έχει ανάλογο επίπεδο καιροφυλακτεί κινδύνους.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να είμαστε λιιιιιιγο προσεκτικοί. Ας λήξει λοιπόν το θέμα εδώ. :)

 

Ηλίας πες με σε παρακαλώ τι ακριβώς θες να κάνεις και ποιο είναι το πρόβλημά σου. Ποιον file manager κατέβασες; Τον Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android τον διάβασες;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μπορει καποιος να γραψει εναν οδηγο για το πως να περασουμε την ICS beta που εχει βγαλει η Sony; :/

 

Θα του ειμαι ευγνωμων!

 

τον εχουν φτιαξει αλλα χρειαζεται unlock bootloader..ειναι αυτος προσφορα απο τον rioener

αλλιως στο περιμενε

 

"που τωρα παρατηρησα οτι ειναι απο τη πατρα"

Εχω μια ερωτηση στο liveware εχω επιλεξει οταν βαζω τα ακουστικα να μην ξεκιναει καμια εφαρμογη αυτο επιμενει να παιζει μουσικη..Υπαρχει καμια λυση ή να το σβησω τελειως

Edited by devill0
Link to comment
Share on other sites

τον εχουν φτιαξει αλλα χρειαζεται unlock bootloader..ειναι αυτος προσφορα απο τον rioener

αλλιως στο περιμενε

 

"που τωρα παρατηρησα οτι ειναι απο τη πατρα"

Εχω μια ερωτηση στο liveware εχω επιλεξει οταν βαζω τα ακουστικα να μην ξεκιναει καμια εφαρμογη αυτο επιμενει να παιζει μουσικη..Υπαρχει καμια λυση ή να το σβησω τελειως

 

Έλα ρε πατρίδα! Υπάρχει λύση στο πρόβλημά σου (αν είσαι root όμως), κατεβάζεις το πρόγραμμα autostarts, και όταν το ανοίξεις πας εκεί που λέει "media button pressed", και απ ενεργοποιείς τη μουσική.

 

Ναι

μονο root ειμαι με την .42

 

Δυστυχώς για να περάσεις την ICS Beta, χρειάζεσαι unlocked bootloader, είτε με την επίσημη μέθοδο, είτε με αυτή που έχω postάρει...

Μπορείς να διαβάσεις εδώ περισσότερα (είναι το επίσημο development site της sony)

 

EDIT: Θα ψάξω μήπως και βρω έτοιμο πακέτο tft για locked bootloader...

EDIT 2: Δυστυχώς δε μπορεί να γίνει τπτ, αφού χρειάζεται οπωσδήποτε άλλο kernel...

Edited by rioener

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

 

Παιδια καλησπερα.Αγορασα το παραπανω βυσμα . Υπαρχει τροπος να αναγνωρισει φλασακι ή ποντικι -πληκτρολογιο?? Εχω περασει τον οδηγο του lousou76 και συνεπως εχω το usbotg , εχει σχεση ? Ευχαριστω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε πατρίδα! Υπάρχει λύση στο πρόβλημά σου (αν είσαι root όμως), κατεβάζεις το πρόγραμμα autostarts, και όταν το ανοίξεις πας εκεί που λέει "media button pressed", και απ ενεργοποιείς τη μουσική.

 

οραια το εκανα,υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω με αυτη την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω απο το site χανω την εγγυηση; Θα μπορω να το επαναφερω παλι σε κλειδωμενο;

 

Χάνεις εγγύηση, μπορείς να τον κλειδώσεις πάλι, αλλά θα χάσεις για πάντα τα DRM Keys, και δε θα παίζουν οι εφαρμογές που τα απαιτούν (όπως πχ TrackID κλπ...)

Δεν το συνιστώ τον τρόπο αυτό...

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

 

Παιδια καλησπερα.Αγορασα το παραπανω βυσμα . Υπαρχει τροπος να αναγνωρισει φλασακι ή ποντικι -πληκτρολογιο?? Εχω περασει τον οδηγο του lousou76 και συνεπως εχω το usbotg , εχει σχεση ? Ευχαριστω :)

 

Έχω την εντύπωση πως αυτός που πήρες δεν είναι otg, θα πρέπει να πάρεις κάτι σαν αυτό

 

οραια το εκανα,υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω με αυτη την εφαρμογη?

 

Ναι, μπορείς να κάνεις τις εφαρμογές να μην ανοίγουν από μόνες τους σε διάφορες καταστάσεις (όπως πχ το facebook όταν συνδεθείς στο wifi). Είναι πιστεύω ότι πιο χρήσιμο μαζί με root explorer και titanium backup...

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

 

Παιδια καλησπερα.Αγορασα το παραπανω βυσμα . Υπαρχει τροπος να αναγνωρισει φλασακι ή ποντικι -πληκτρολογιο?? Εχω περασει τον οδηγο του lousou76 και συνεπως εχω το usbotg , εχει σχεση ? Ευχαριστω :)

 

Αυτό που αγόρασες δεν νομίζω να είναι otg.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αγόρασες δεν νομίζω να είναι otg.

 

σωστός. Δεν είναι otg. Την είχα πατήσει κι εγώ με αυτό το πραγματάκι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις εγγύηση, μπορείς να τον κλειδώσεις πάλι, αλλά θα χάσεις για πάντα τα DRM Keys, και δε θα παίζουν οι εφαρμογές που τα απαιτούν (όπως πχ TrackID κλπ...)

Δεν το συνιστώ τον τρόπο αυτό...

αυτο που θελω να ρωτισω ειναι αν ξανακλειδωσουμε τον bootloader μπορουμε να παρουμε τα επισημα updates μεσω pc companion ή OTA;

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...