Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απιστευτο το κινητακι..πολυ καλο,γρηγορο..ειναι λιγο χαος μεχρι να το συνηθισει καποιος αλλα αρκετα λειτουργικο και φιλικο προς το περιβαλλον..ειναι απο τις λιγες φορες που αγοραζω κινητο και ειμαι τοσο ικανοποιημενος..εχει την εκδοση 0.62 οποτε αναμενουμε το root,μιας και οπως ειπε καποιος φιλος εδω οντως κατι εφαρμογες οπως του Facebook πρεπει να φυγουν..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Μιας και το ανεφερες (thx btw) ξερεις σε ποιο φακελλο το βαζει στην SD?

 

αν εννοείς το backup των επαφών, το βάζει στο φάκελο system/pim

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Μιας και το ανεφερες (thx btw) ξερεις σε ποιο φακελλο το βαζει στην SD?

 

Στο system/PIM

Δημιουργεί ένα .vcf αρχείο!

(Με προλάβανε!)

 

απιστευτο το κινητακι..πολυ καλο,γρηγορο..ειναι λιγο χαος μεχρι να το συνηθισει καποιος αλλα αρκετα λειτουργικο και φιλικο προς το περιβαλλον..ειναι απο τις λιγες φορες που αγοραζω κινητο και ειμαι τοσο ικανοποιημενος..εχει την εκδοση 0.62 οποτε αναμενουμε το root,μιας και οπως ειπε καποιος φιλος εδω οντως κατι εφαρμογες οπως του Facebook πρεπει να φυγουν..

 

Μπορείς να δοκιμάσεις κι αυτό αν δε μπορείς να περιμένεις!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

, ειδα στο σαιτ της σονυ οτι ειναι συμβατο και για το κινητο μας .Ξερει κανεις πληροφοριες γι αυτο ? Τιμη και απο που το βρισκουμε ?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

, ειδα στο σαιτ της σονυ οτι ειναι συμβατο και για το κινητο μας .Ξερει κανεις πληροφοριες γι αυτο ? Τιμη και απο που το βρισκουμε ?

 

Εδώ είσαι, http://www.expansys.com.gr/sony-ericsson-livedock-multimedia-station-221384/

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιος ;) Αυτο στο βιντεο που δειχνει στην τηλεοραση την οθονη του κινητου λες να γινετε?? :worry:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δε θα σου απαντήσω ευθέως αλλά θα σε καταλάβεις από μόνο σου....

Όταν συνδέσεις το HDMI τί βλέπεις στο πάνελ; ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δε θα σου απαντήσω ευθέως αλλά θα σε καταλάβεις από μόνο σου....

Όταν συνδέσεις το HDMI τί βλέπεις στο πάνελ; ;)

 

Οντως χαζη η ερωτηση :P Εχω συνηθισει να συνδεω το κινητο με το ps3 ασυρματα και εμφανιζονται μονο τα αρχεια που εχω γι αυτο παραξενευτηκα :lol:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το post-οδηγός του rioner πήγε σε δικό του ξεχωριστό θέμα στο forum των οδηγών. Ευχαριστούμε για τον κόπο σου! :)

 

rioner θα μπορείς να επεξεργάζεσαι το post σου για μερικές μέρες ακόμα. Αν θέλεις σε κάνω Editor ώστε να μπορείς να γράφεις οδηγούς στο συγκεκριμένο forum και να επεξεργάζεσαι τα post σου.

Συνεχίζουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο που παιρνω μετρησεις ρομ/ραμ αντιστοιχα?

εκανα ενα υπερβολικα ευκολο ροοτ εχω σβησει ολη την σαβουρα συμφωνα με εναν οδηγο του zxr

απο προγραμματα εχω περασει airdroid,app2sd,astro,dolphinHD,go launcher(και τα παραμφερη του),handcent sms,root unistaller,shazam,titanium backup

Μεχρι εδω ολα καλα?κανενα συχρονο οδηγο αλλων winget εχουμε? γιατι βρηκα εναν,οπου η τελευταια ενημερωση του ηταν καπου στο 2010..!

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που το market εγινε Play Store εχω 2 εικονιδια πλεον και οταν παταω στο market γραφει εφαρμογη ανυπαρκτη..πως μπορω να τη σβησω?

 

edit : εκανα επανεκινηση και εφυγε μονο του..

Edited by devill0
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα Android η συμπίεση αλλά χαζομάρα της SE (για να μην πω τίποτα άλλο και χρειαστεί να σβήσω το post μου :p :lol: )

 

Αν κατάλαβα καλά, το V βγήκε με 5άρα κάμερα επειδή η ΣΕ δεν είχε απόθεμα 8άρες. Μήπως είναι πολιτική της να κρατήσει αυτό το κινητό με χαμηλή απόδοση στην κάμερα;

 

Και δεν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να παρακάμπτει τις στοκ "ρυθμίσεις" της κάμερας;

I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

@devill0 δυο σελιδες πριν, στο screenshot που ανεβασες, πως εβαλες τα widget του myphone και του xda;

Απλα σβησε το εικονιδιο του παλιου μαρκετ!

Link to comment
Share on other sites

Στο system/PIM

Δημιουργεί ένα .vcf αρχείο!

(Με προλάβανε!)

 

 

 

Μπορείς να δοκιμάσεις κι αυτό αν δε μπορείς να περιμένεις!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

 

Σε ευχαριστω,τουλαχιστον για την ωρα δεν εχω σκοπο να το σκαλισω το κινητακι..ειδικα μιας και δεν εχω ξανακανει κατι αναλογο..θα ψαχτω λιγο να δω τι παιζει κλπ και επειτα βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

οσοι μπορειτε δειτε λιγο εδω να βοηθησετε..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4018627#post4018627

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΩ ΑΞΙΑΣ-ΤΙΜΗΣ...ΑΠΟ ΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ (ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ) ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ, ΕΝΩ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ, ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ). ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ? Η ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ Η ΣΧΕΤΙΚΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΛΕΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΩ ΑΞΙΑΣ-ΤΙΜΗΣ...ΑΠΟ ΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ (ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ) ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ, ΕΝΩ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ, ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ). ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ? Η ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ Η ΣΧΕΤΙΚΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ?

 

ισχυει...ενω στο κινητο φαινονται πολυ ωραιες στον υπολογιστη χανουνε αρκετα σε ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

ισχυει...ενω στο κινητο φαινονται πολυ ωραιες στον υπολογιστη χανουνε αρκετα σε ποιοτητα

 

Ισχύει δυστυχως:mad:

Edit:με προλαβανε:eek:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου γράφω και παραπάνω απέφυγε σε παρακαλώ τα κεφαλαία. :)

 

Στο θέμα μας. Όντως οι φωτογραφίες παρά τα 5ΜΡ της κάμερας στο τέλος έχουν μέγεθος 400ΚΒ χαρακτηριστικό της μεγάλης συμπίεσης που υπόκεινται. Ωστόσο στην ICS δεν υπάρχει συμπίεση και τα πράγματα είναι σαφώς ποιοτικότερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου γράφω και παραπάνω απέφυγε σε παρακαλώ τα κεφαλαία. :)

 

Στο θέμα μας. Όντως οι φωτογραφίες παρά τα 5ΜΡ της κάμερας στο τέλος έχουν μέγεθος 400ΚΒ χαρακτηριστικό της μεγάλης συμπίεσης που υπόκεινται. Ωστόσο στην ICS δεν υπάρχει συμπίεση και τα πράγματα είναι σαφώς ποιοτικότερα.

 

ισχυει αυτο? δεν θα εχουν συμπιεση? αντα μπας και δουμε καμια ασπρη μερα επιτελους!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το κατέχω..τι είναι η ICS και τι γίνεται με την αποσυμπίεση των αρχείων? και το πρόβλημα αυτό δεν είναι μόνο στο V neo αλλά και στο xperia mini black που πήρε πρόσφατα ένας φίλος (και δεν ξέρω αν είναι και σε άλλα). αυτό γίνεται σ ολα τα τελευταία μοντέλα της sony ericsson η πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις?
Link to comment
Share on other sites

@devill0 δυο σελιδες πριν, στο screenshot που ανεβασες, πως εβαλες τα widget του myphone και του xda;

Απλα σβησε το εικονιδιο του παλιου μαρκετ!

Κατεβασε την εφαρμογη tapatalk και στο search γραψε myphone και xda και κανε log in μετα πατα στην επιφανεια για τα widget και επελεξε tapatalk και θα τα βαλεις...απλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο το κινητακι..πολυ καλο,γρηγορο..ειναι λιγο χαος μεχρι να το συνηθισει καποιος αλλα αρκετα λειτουργικο και φιλικο προς το περιβαλλον..ειναι απο τις λιγες φορες που αγοραζω κινητο και ειμαι τοσο ικανοποιημενος..εχει την εκδοση 0.62 οποτε αναμενουμε το root,μιας και οπως ειπε καποιος φιλος εδω οντως κατι εφαρμογες οπως του Facebook πρεπει να φυγουν..

 

το facebook ενημερωτικα τρωει πολυ απο την ram του κινητου..οσοι δεν το χρησημοποιειται καλυτερα να το σβησετε..γιατι τρωει μνημη τζαμπα

 

Καλησπερα μια ερωτηση ηθελα να κανω.

Το neo v επισημα με ποια εκδοση android ειναι αναβαθμισμενο;

Την ics θα την παρει στο μελλον;

 

 

 

Ty:)

 

ειναι με 2.3.4 και ερχεται τον απριλη τελος μαρτιου με ice cream sandwich:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το κατέχω..τι είναι η ICS και τι γίνεται με την αποσυμπίεση των αρχείων? και το πρόβλημα αυτό δεν είναι μόνο στο V neo αλλά και στο xperia mini black που πήρε πρόσφατα ένας φίλος (και δεν ξέρω αν είναι και σε άλλα). αυτό γίνεται σ ολα τα τελευταία μοντέλα της sony ericsson η πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις?

ICS = Ice Cream Sandwich. Η έκδοση 4.0 του Android. Λογικά συμβαίνει σε όσα έχουν τον ίδιο kernel.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...