Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ψαξε στο φάκελο download ή αλλιώς αν υπάρχει φάκελος με το όνομα neoreader ή χύμα στην sd card

 

Αυτό ήταν τον βρήκα τον φάκελο με τον ASTRO, επίσης το βρήκα και στις λήψεις :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή; Γίνεται να το κάνω τώρα;

τωρα δεν μπορεις οχι..

δηλαδη επρεπε να κανεις ενα αντιγραφο ασφαλειας με καποιο προγραμμα ωστε να τις επαναφρεις μετα απ το ιδιο προγραμμα...τωρα τα αρχεια των εφαρμογων που ειχες υπαρχουν στην sd απλα οι εφαρμογες δεν ειναι εγκατεστημενες..πρεπει να τις κανεις ξανα εγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τις έχω κάνει ήδη τις περισσότερες. Όμως περνάω το sygic και δεν παίζει. Πρέπει να του κάνω κάτι άλλο; Πώς να του κάνω απεγκατάσταση αφού κρατάει κάποια αρχεία και σβήνει μόνο το πρόγραμμα; Όταν το ξαναπερνάω δεν μου ζητάει όσα ζήταγε και την πρώτη φορά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τις έχω κάνει ήδη τις περισσότερες. Όμως περνάω το sygic και δεν παίζει. Πρέπει να του κάνω κάτι άλλο; Πώς να του κάνω απεγκατάσταση αφού κρατάει κάποια αρχεία και σβήνει μόνο το πρόγραμμα; Όταν το ξαναπερνάω δεν μου ζητάει όσα ζήταγε και την πρώτη φορά...

δεν ζηταει γτ τα εχει ηδη αυτα που θελει στην sd...ο μονος τροπος ειναι να τα σβησεις χειροκινητα και να ξαναεγκαταστησεις τις εφαρμογες...αν τις ειχες κανει backup καντες restore και ολα καλα δεν εχεις προβλημα...αν κανω καπου λαθος ας με διορθωσει καποιος..

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCamera

Βρήκα αυτή! Να σημειωθεί πως αν και ακούγεται κάτι απλό, δεν το βρίσκεις παρά μόνο σε ελάχιστα προγράμματα!

Με λίγο ψάξιμο και με δοκιμή δικιά μου είδα ότι κολλάει απίστευτα στις μεγάλες αναλύσεις βίντεο, κατέβασε τη από τις ρυθμίσεις στο 800x480

 

 

 

Πώς τις εγκατέστησες; Αν τις εγκατέστησες απλά πατώντας πάνω στο apk, τις απεγκαθιστάς από Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές

 

 

 

Όπως σου προτείνανε, το Go Locker είναι μία επιλογή, παλιότερα είχε κάποια θέματα να "επανέλθει" από το flight mode, τώρα νομίζω πως διορθωθήκανε!

https://market.android.com/details?id=com.jiubang.goscreenlock&hl=el

Δεύτερη επιλογή το WidgetLocker. Αρκετά καλό και πολύ παραμετροποιήσιμο, αλλά σε εμένα έβγαλε ψιλοθεματάκια και το απεγκατάστησα.

https://market.android.com/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&hl=el

Τελευταία πρόταση μου και κάπως "άκυρη", ένας Music Player! Ο Cloudskipper Music Player! Περιέργως, για πρόγραμμα μουσικής, έχει επιλογή στο lock screen widget του να ανοίγει την φωτογραφική μηχανή! Και μπορείς να έχεις το widget ασχέτως αν παίζει μουσική ή όχι το κινητό.

https://market.android.com/details?id=cloudtv.cloudskipper&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNsb3VkdHYuY2xvdWRza2lwcGVyIl0.

 

ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια θα τα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Tην εστίαση στη λήψη VIDEO που πρέπει να την βάλω για το καλύτερο αποτέλεσμα (αυτόματη σε ένα θέμα, ανίχευση προσώπου ή στο άπειρο)?

Υ.Γ. Τι είναι η εστίαση στο άπειρο???

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καινούριος κι εγώ στην παρέα.

Βλέπω γίνεται αρκετή κουβέντα και είναι καλό αυτό. Επειδή όμως είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 400++ σελίδες ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Καταρχάς αφού οι προδιαγραφές έλεγαν για 512μβ ραμ γιατί εγώ βλέπω 300 περίπου?

Επίσης, όταν πάω να βάλω το widget media shortcuts μου λεει widget already added που όμως δεν υπάρχει.

Τέλος υπάρχει κάπως δυνατότητα για περισσότερες οθόνες από τις 5? ή θα πρέπει να δω για άλλο Launcher? (Έχα το spb shell 3D το οποίο τα έσπαγε αλλά μετα από κανα δυο μέρες έπαιρνε πολύ ram και έπρεπε να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά)

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ καλησπερα το ξερω δεν ειμαι στο σωστο σημειο αλλα τηα ηθελα να ρωτησω αν σε σονυ ericsson vivaz 1 μπενει android?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ καλησπερα το ξερω δεν ειμαι στο σωστο σημειο αλλα τηα ηθελα να ρωτησω αν σε σονυ ericsson vivaz 1 μπενει android?

 

99% οχι αλλα ας με διορθωσει καποιος που ξερει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καινούριος κι εγώ στην παρέα.

Βλέπω γίνεται αρκετή κουβέντα και είναι καλό αυτό. Επειδή όμως είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 400++ σελίδες ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Καταρχάς αφού οι προδιαγραφές έλεγαν για 512μβ ραμ γιατί εγώ βλέπω 300 περίπου?

Επίσης, όταν πάω να βάλω το widget media shortcuts μου λεει widget already added που όμως δεν υπάρχει.

Τέλος υπάρχει κάπως δυνατότητα για περισσότερες οθόνες από τις 5? ή θα πρέπει να δω για άλλο Launcher? (Έχα το spb shell 3D το οποίο τα έσπαγε αλλά μετα από κανα δυο μέρες έπαιρνε πολύ ram και έπρεπε να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά)

Ευχαριστώ πολύ.

 

την υπολοιπη μνημη την χρησιμοποειει το λογισμικο...στον stock launcher δεν γινετε πιο πολες οθονες...δοκιμασε το go launcher ειναι ελαφρυτερο απο το spb....τωρα για το widget τι να πω δεν ξερω κανε καμια επανακινηση...και ξαναδεστο

Link to comment
Share on other sites

Tην εστίαση στη λήψη VIDEO που πρέπει να την βάλω για το καλύτερο αποτέλεσμα (αυτόματη σε ένα θέμα, ανίχευση προσώπου ή στο άπειρο)?

Υ.Γ. Τι είναι η εστίαση στο άπειρο???

 

κοιτα κατα την γνωμη μου καθε φορα πρεπει να την ρυθμίζεις εσυ !! αλλα αμα βαριεσαι καλο ειναι να την εχεις αυτοματη !!

το απειρο ειναι για τοπια περισσότερο !!

 

παιδια λεω να παρω το συγκεκριμένο κινητό !!

ειναι καλο ; ιδικά σε καμερα πως ειναι ; βγαζει καλες εικονες η ετσι και ετσι ; ( με ενδιαφέρει πολυ η ποιότητα της φωτογραφιας )

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να παρω το συγκεκριμένο κινητό !!

ειναι καλο ; ιδικά σε καμερα πως ειναι ; βγαζει καλες εικονες η ετσι και ετσι ; ( με ενδιαφέρει πολυ η ποιότητα της φωτογραφιας )

 

καλουτσικο!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να παρω το συγκεκριμένο κινητό !!

ειναι καλο ; ιδικά σε καμερα πως ειναι ; βγαζει καλες εικονες η ετσι και ετσι ; ( με ενδιαφέρει πολυ η ποιότητα της φωτογραφιας )

Εξαρταται τι θελει καποιος απο τη ποιοτητα εικονας. Σιγουρα δε βγαζει φωτογραφιες ισαξιες με μια canon 550D SLR. Για κινητο παντως βγαζεις ικανοποιητικοτατες φωτογραγιες χωρις θορυβο και μαλιστα και σε συνθηκες μειωμενου φωτισμου. Και βεβαια εχει πολλες ρυθμισεις που σε κανει να πιστευεις οτι εχεις φωτογραφικη μηχανη. Ειναι καλο γενικα. με αριστα 10 (για κινητα παντα) θα του εβαζα 8.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ενα 8!δε με ενθουσιάζει σε λήψεις με όχι τόσο καλό φωτισμό,δεν εννοώ να είναι πίσσα σκοτάδι αλλά πχ μέσα στο σπίτι με φως του ήλιου δε τραβάει καλές!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση sos το βραδυ πρεπει να φυγω για ταξιδι λογω δουλειας εχετε να μου πρωτεινετε καποιο gps που να μην θελει internet για να λειτουργει και να ειναι δωρεαν ετσω για δυο μερες
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση sos το βραδυ πρεπει να φυγω για ταξιδι λογω δουλειας εχετε να μου πρωτεινετε καποιο gps που να μην θελει internet για να λειτουργει και να ειναι δωρεαν ετσω για δυο μερες

 

https://market.android.com/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zeWdpYy5hdXJhIl0.

7 DAYS TRIAL

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση sos το βραδυ πρεπει να φυγω για ταξιδι λογω δουλειας εχετε να μου πρωτεινετε καποιο gps που να μην θελει internet για να λειτουργει και να ειναι δωρεαν ετσω για δυο μερες

 

Μπορείς να βάλεις τη trial από το market του Sygic.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση.Οι συχνες φορτίσεις χαλάνε την μπαταρία ?Εσεις μεχρι πόσο το αφήνετε το κινητό πριν το φορτίσετε?

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το αντίθετο μάλιστα.

ΠΑΙΔΙΑ καλησπερα το ξερω δεν ειμαι στο σωστο σημειο αλλα τηα ηθελα να ρωτησω αν σε σονυ ericsson vivaz 1 μπενει android?

Όχι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τέλος υπάρχει κάπως δυνατότητα για περισσότερες οθόνες από τις 5? ή θα πρέπει να δω για άλλο Launcher? .

Ειχα τη ιδια απορια επειδη ο ανηψιοσ μου ειχα κατεβασει τη μανα του και τον πατερα του απο παιχνιδια και αρχισαν να γεμιζουν οι οθονες. Τελικα οταν κατεβασα απο το μαρκετ μερικες χρηισμες εφαρμογες (ας ειναι καλα οι πιο εμπειροι εδω στο φορυμ που τα προτειναν) ειδα οτι αυτοματα μου τις αυξησε στις 7. Δεν ξερω παντως μεχρι ποσες μπορει κα προσθεσει.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να κατεβαζεις mp3 απο youtube?

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

Εφαρμογές ψυχαγωγίας

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! πως μπορω να βάλω στο κινητο μου λογαριασμο προπληρωμενης καρτας για να κάνω αγορες από το μαρκετ?

 

Θα μπεις στο λογαριασμό σου στο μάρκετ και θα πας στις ρυθμίσεις. Εκεί έχει επιλογή για να βάλεις οποιαδήποτε πιστωτική.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...