Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα σημερα για 1η φορα να ακουσω ραδιο εκτενως.. ακομη και για το ραδιο πρεπει να κατεβασουμε εφαρμογη? εννοω κανονικο χωρις ιντερνετ κλπ

η εφαρμογη δεν ειναι πολυ βολικη νομιζω και ειναι δυσκολο να αλλαξεις σταθμους

Ένα δίκιο το έχεις θα έλεγα. Κι εγώ αρχικά έψαχνα για εφαρμογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Μάλλον συνήθισα και προσαρμόστηκα στην υπάρχουσα.

σημερα περασα καποια τραγουδακια στην καρτουλα που ειχε μεσα η συσκευασια.

Αλλα διαπιστωσα καποια Κολληματακια κατα την αναπαραγωγη( ειμουν με hands free) , ειναι λογω class της καρτας η παιζει να φταιει το κινητο?

Κάτι άλλο συμβαίνει. Δεν φταίνε για όλα οι κάρτες. Το τι κάνει ο επεξεργαστής είναι το θέμα. Άσε που, αν δεν κάνω λάθος, τα mp3 γίνονται πρώτα buffered και κατόπιν αναπαράγονται πράγμα που σημαίνει ότι κάτι απασχολεί τον επεξεργαστή και δεν προλαβαίνει να γεμίσει το buffer για να σου διασφαλίζει συνεχή αναπαραγωγή. Δοκίμασε άλλον player μήπως και δεις βελτίωση αλλιώς αυτό που σου προτάθηκε ήδη.

 

Καλησπέρα,

μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο Mini Bluetooth Keyboard σαν αυτό; Ξέρουμε αν θα λειτουργούσε;

Λογικά δεν θα έχει πρόβλημα να δουλέψει.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ότιδήποτε έχει σχέση με μνήμη δεν συνδέεται μου το επιβεβαίωσε και η Sony.

 

Ούτε με συσκευή usb on the go? Επειδή σε παλιότερη ανάρτηση κάποιου φίλου συμφορουμίτη αναφέρθηκε ότι δοκιμάστηκε και δουλεύει κανονικά ακόμα και με εξωτερικό σκληρό δίσκο 1 tb! Anyway, θα μεταφέρω κι εγώ τις εντυπώσεις μου εντός ολίγου, πάω να παραλάβω το usb on the go.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.

Ηθελα να ευχαριστησω τον φιλο zxr για ακομη μια φορα για τον οδηγο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937652#post3937652

 

Με την τελευταια του προσθηκη στον οδηγο, για την αυτοματη φωτεινοτητα, η αλλαγη στο κινητο μου ειναι μερα με την νυχτα!

Προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους αρεσκονται στο να σκαλιζουν την συσκευη τους να το κανουν αφοβα.

Ειναι ενα Must tweak για το neo

Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει τρελα να ξεκλειδωσω τον βοοτλοαδερ.. την ICS θα την βαλω μεσω φλασ τοολ οταν βγει οποτε δεν χανω κατι.. εξαλλου υπαρχει κ πατσ να τν ξανακλειδωσω.. τι λετε να το κανω ;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό τι διαφορά έχει το Handsent από τη μαμά εφαρμογή; Μια χαρά 160 στέλνει και η μαμά.

 

Κινητα παραεισαγωγης στελνουν 70 χαρακτηρες..;)

Οπως και καρτες με διαφορετικο localization αν δν κανω λαθος

 

Kαι επισης ειναι και πολυ παραμετροποιησιμο!:)

 

@Ευθυμη εχεις μαθει απο brickαρισματα και επαναφορες με το x8 οποτε δεν χανεις και τιποτα να το δοκιμασεις!:):p

Χρονια πολλα κιολας για τη γιορτη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σου πολλά καταρχήν! Δικό σου το κινητό οπότε μόνο εσύ μπορείς να το αποφασίσεις αυτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαι επισης ειναι και πολυ παραμετροποιησιμο!:)

 

@Ευθυμη εχεις μαθει απο brickαρισματα και επαναφορες με το x8 οποτε δεν χανεις και τιποτα να το δοκιμασεις!:):p

Χρονια πολλα κιολας για τη γιορτη σου!!

Ευχαριστω πολυ.. ναι λες και το Neo v δεν το εχω brickarei ? χαχχαχα

 

Χρόνια σου πολλά καταρχήν! Δικό σου το κινητό οπότε μόνο εσύ μπορείς να το αποφασίσεις αυτό.

Ευχαριστω.. νταξει να σου πω κατι.. εγω εχω μαθει πολλα απο το χ8 οποτε ποτε δεν προκειται να βγει Dead το Neo v.. απλως εχω ψηθει, αλλα θα χασω εγγυηση μια για παντα. εξαλλου κ τρ χαμενη την εχω αφου εχω Custom rom. αλλα κ παλι αφου δεν εχω προβλημα θα χρειαστει;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα στο πλαισιο και ρωτησα αν θα το φερουν και μου ειπαν απο βδομαδα επειδη εχουν ελειψη αλλα μου ειπαν οτι διακανονισμος γινετε μονο με πιστωτικη δεν υπαρχει αλλο καταστημα οπου να μπορω να το αγορασω με διακανονισμο χωρις πιστωτικη?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα αποφεύγουμε την γραφή τύπου sms. Το ξέρεις, το ξέρουμε, ας μην επαναλβανόμαστε. Αγαπάμε Ελληνικά με πληρότητα. ;)

Κατά δεύτερον είναι σχεδόν απίθανο να brick-άρεις SE κινητό. Μόνο δυο παιδιά το κατέφεραν αυτό από τότε που η SE μπήκε στο Android οπότε προχώρα άφοβα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστει αν δεν εχεις προβλημα αλλα και να προκυψει, υπαρχουν τροποι να επανελθεις! Αφου ειπες πως το εχεις brickαρει και αυτο, οποτε και να ξαναbrickαρει δεν θα εχεις και κανενα τρομερο προβλημα!:)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα αποφεύγουμε την γραφή τύπου sms. Το ξέρεις, το ξέρουμε, ας μην επαναλβανόμαστε. Αγαπάμε Ελληνικά με πληρότητα. ;)

Κατά δεύτερον είναι σχεδόν απίθανο να brick-άρεις SE κινητό. Μόνο δυο παιδιά το κατέφεραν αυτό από τότε που η SE μπήκε στο Android οπότε προχώρα άφοβα.

 

Ενταξει. βασικα ετσι εχω συνηθισει να γραφω. και τωρα συνηθιζω τα ελληνικα γιατι τοσο καιρο λογω παιχνιδιων μιλουσα στα greeklish.

Στο θεμα μας τωρα. θα το κανω. αφου βγαινουν συνεχεια ta firmwares για το Flashtool επειδη το 90% των Xda ειναι unlock θα το κανω..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε με συσκευή usb on the go? Επειδή σε παλιότερη ανάρτηση κάποιου φίλου συμφορουμίτη αναφέρθηκε ότι δοκιμάστηκε και δουλεύει κανονικά ακόμα και με εξωτερικό σκληρό δίσκο 1 tb! Anyway, θα μεταφέρω κι εγώ τις εντυπώσεις μου εντός ολίγου, πάω να παραλάβω το usb on the go.

 

Περισσότερα εδώ http://whos.gr/android/update-whosgr-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%AE-huawei-mediapad-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-xperia-neo-v-%CE%BC%CE%B5-usb-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CF%82

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει τρελα να ξεκλειδωσω τον βοοτλοαδερ.. την ICS θα την βαλω μεσω φλασ τοολ οταν βγει οποτε δεν χανω κατι.. εξαλλου υπαρχει κ πατσ να τν ξανακλειδωσω.. τι λετε να το κανω ;

 

Εγώ πάλι θα σου πω άστο στην ησυχία του!!!από τότε που πηρα το neo δεν εχω ασχοληθεί με custom κ τέτοια!δε σε ικανοποιεί έτσι όπως είναι;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πω άστο στην ησυχία του!!!από τότε που πηρα το neo δεν εχω ασχοληθεί με custom κ τέτοια!δε σε ικανοποιεί έτσι όπως είναι;

 

τον ξεκλειδωσα . πιστεψε με απολαμβανω αλλο κινητο με την MIUI rom. σε λιγο θα βαλω πικς

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα ανταπτοράκι usb otg και έκανα κάποιες δοκιμές με εντυπωσιακά αποτελέσματα. Λοιπόν το neo V βλέπει κανονικά wireless mouse logitech, wireless keyboard hp

και με το USBOTG STORAGE MANAGER for ARC από το market διάβασε όχι μόνο ένα φλασάκι 4gb αλλά και ένα external hard disk 1TB!!!!!! :clap::clap:

 

Adaptor microUSB On-The-Go Host OTG από εδώ. Προσοχή όμως όχι πολύ ώρα με μεγάλους εξωτερικούς δίσκους γιατί θα το κάψουμε το εργαλείο. Επίσης καλό θα είναι ο δίσκος να έχει δική του τροφοδοσία ρεύματος. Ακόμη μπορούμε να συνδέσουμε και usb hub με ποντίκι, πληκτρολόγιο και φλασάκι ή σκληρό (fat 32) και με το micro hdmi έχουμε ένα υπολογιστή στην tv.:p

 

Έχω πάρει καλώδιο microhdmi αυτό και σε συνδυασμό με

 

 

 

είσαι κομπλέ.:D

 

 

Εαν όπως λέει το τελευταίο link του φίλου σκέφτονται αν θα μπει στην 4.0 αυτή η δυνατότητα, τότε πρόκειται για αλλαγή σε λογισμικό και υποστηρίζεται από το ήδη υπάρχον hardware του Neo V. Ο παραπάνω φίλος που χρησιμοποίησε το USBOTG STORAGE MANAGER for ARC, ήδη έχει αναφέρει πως σύνδεσε εξωτερικό σκληρό 1tb με επιτυχία. Ας μας ενημερώσει αν μπορεί για τα περαιτέρω!

 

τον ξεκλειδωσα . πιστεψε με απολαμβανω αλλο κινητο με την MIUI rom. σε λιγο θα βαλω πικς

 

Cyanogen 9.0 αναμονή...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Εαν όπως λέει το τελευταίο link του φίλου σκέφτονται αν θα μπει στην 4.0 αυτή η δυνατότητα, τότε πρόκειται για αλλαγή σε λογισμικό και υποστηρίζεται από το ήδη υπάρχον hardware του Neo V. Ο παραπάνω φίλος που χρησιμοποίησε το USBOTG STORAGE MANAGER for ARC, ήδη έχει αναφέρει πως σύνδεσε εξωτερικό σκληρό 1tb με επιτυχία. Ας μας ενημερώσει αν μπορεί για τα περαιτέρω!

 

 

 

Cyanogen 9.0 αναμονή...

 

Δεν εχει πολλα fixes για την βαλω.. εχει bugs. οταν θα ειναι Ready φυσικα φλασαρισμα :D

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειναι λογικό το 70% της μπαταρίας να ειναι η προβολή δηλαδή το φόντο και η φωτεινότητα οθονης? Παίζει κατι να μου τρωει τη μπαταρία χωρίς λόγο? Και κάτι ακόμα γνωρίζει κανείς αν γίνεται να γράφουμε μόνο κεφάλαια χωρίς να χρείαζεται να πατάμε το βελάκι καθε φορα που γράφουμε μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα στο πλαισιο και ρωτησα αν θα το φερουν και μου ειπαν απο βδομαδα επειδη εχουν ελειψη αλλα μου ειπαν οτι διακανονισμος γινετε μονο με πιστωτικη δεν υπαρχει αλλο καταστημα οπου να μπορω να το αγορασω με διακανονισμο χωρις πιστωτικη?

 

Δεν νομίζω να κάνει κάποιος. Μόνο κανένα πιο μικρού βεληνεκούς μαγαζί και αν σε γνωρίζουν. Ο κωτσόβολος κάνει δανειοδότηση αλλά 199Ε είναι πολύ μικρό ποσό για δανειοδότηση άσε που εννοείται θέλει να είσαι άνω των 18 με εκκαθαριστικό να μην έχεις χρέη σε τράπεζες κλπ. θέλει και εγγυητή. Καλύτερα κάνε τις οικονομίες σου και πάρ'το όταν μαζέψεις τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειναι λογικό το 70% της μπαταρίας να ειναι η προβολή δηλαδή το φόντο και η φωτεινότητα οθονης? Παίζει κατι να μου τρωει τη μπαταρία χωρίς λόγο? Και κάτι ακόμα γνωρίζει κανείς αν γίνεται να γράφουμε μόνο κεφάλαια χωρίς να χρείαζεται να πατάμε το βελάκι καθε φορα που γράφουμε μήνυμα?

 

Για κεφαλαία 3 φορές το βελάκι, θα δεις ένα κυκλάκι. Τότε είσαι lock στα κεφαλαία!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειναι λογικό το 70% της μπαταρίας να ειναι η προβολή δηλαδή το φόντο και η φωτεινότητα οθονης? Παίζει κατι να μου τρωει τη μπαταρία χωρίς λόγο? Και κάτι ακόμα γνωρίζει κανείς αν γίνεται να γράφουμε μόνο κεφάλαια χωρίς να χρείαζεται να πατάμε το βελάκι καθε φορα που γράφουμε μήνυμα?

 

Ανάλογα με τη χρήση που του έχεις κάνει και με το πόσες ώρες-ημέρες το έχεις ανοικτό, θα μπορούσε η προβολή να φτάσει σε τέτοια επίπεδα. Εμένα παίζει στο 50-55%. Πάτα 2 φορές το βελάκι, θα σου βγάλει από πάνω ένα πράσινο, έτσι γράφεις μόνιμα με κεφαλαία.

 

Με πρόλαβε ο φίλος!

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

χρησημοποιω στο κινητο μου την εφαρμογη Advanced Task Killer αλλα και παλι η μνήμη δεν ξεπερναει τα 130-140 ΜΒ

Και στις ρυθμισεις εφαρμογων οταν παω και διακοπτω μερικες η ελευθερη μνημη παραμενει εκει... Για να πω την αληθεια δεν μου ειναι και μεγαλο προβλημα αυτο αλλα μερικες φορες δυσκολευετε στο να φορτωσει τις συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας. Τι μου προτεινετε για να εχω περισσοτερη RAM? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εαν όπως λέει το τελευταίο link του φίλου σκέφτονται αν θα μπει στην 4.0 αυτή η δυνατότητα, τότε πρόκειται για αλλαγή σε λογισμικό και υποστηρίζεται από το ήδη υπάρχον hardware του Neo V. Ο παραπάνω φίλος που χρησιμοποίησε το USBOTG STORAGE MANAGER for ARC, ήδη έχει αναφέρει πως σύνδεσε εξωτερικό σκληρό 1tb με επιτυχία. Ας μας ενημερώσει αν μπορεί για τα περαιτέρω!

 

 

 

.

 

Το USB OTG Store manager for ARC από ότι είδα θέλει Root, εγώ το άρθρο που έγραψα και οι πληροφορίες που έδωσα αφορούν Non root ικανότητες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...