Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry αλλά εγώ από το screenshot δεν βλέπω πουθενά Wifi αντιθέτως βλέπω ένα 19% αδράνεια :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry αλλά εγώ από το screenshot δεν βλέπω πουθενά Wifi αντιθέτως βλέπω ένα 19% αδράνεια :)

 

Δεν κρατάει όλα όσα έχεις ανοίξει γιατί το είχα κλείσει και το άνοιξα.

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει όλα όσα έχεις ανοίξει γιατί το είχα κλείσει και το άνοιξα.

 

Για δοκιμή ανοιγόκλεισα το δικό μου και τα κράτησε με το τελευταίο Firmware :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις και εγώ:

1)Πως μπορώ να δώ τα αρχεία που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου;

2)Μπορώ να έχω φωνητική κλήση;

Ευχαριστώ.

Edited by IASVN
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς κανένα προγραμματικι του στιλ android lost για την δυσκολη στιγμή που το χάσουμε η μας το φάνε? εγω το εβαλα και ειναι αρκετα καλο αλλα δεν μπορω να ενεργοποιήσω το gps γιανα δω που βρίσκετε το τηλ.. εχει δοκιμάσει κανείς κανένα που να βρίσκει την τοποθεσία του κινητού είτε μεσω gps είτε απο τις κεραίες κινητής??
Link to comment
Share on other sites

Για μερικούς που λένε ότι η μπαταρία δεν κρατάει....

 

http://img849.imageshack.us/img849/5447/screenshot201201131816.png http://img254.imageshack.us/img254/7672/screenshot2012011318161.png

 

Είναι η 3η φόρτιση, με περασμα εφαρμογών, επαφών, γιατί έκανα αναβάθμιση, wifi, όλα...

 

 

Γατάκιααα!! :respect:

 

http://img11.imageshack.us/img11/8013/screenshot201201141714.png

Edited by tasoscor
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση ..Σε rooted neo περνωντας την καινουρια αναβαθμιση που βγηκε προσφατα ξανακανοντας root πλεον δεν δουλευει ουτε το disable auto brightness ουτε το ram manager pro..καμμια ιδεα??πριν την αναβαθμιση ολα δουλευαν κανονικα κ το titanium κ ολα..τωρα φαινεται σαν το superuser ενω υπαρχει σαν εφαρμογη να μην ανταποκρινεται!
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση ..Σε rooted neo περνωντας την καινουρια αναβαθμιση που βγηκε προσφατα ξανακανοντας root πλεον δεν δουλευει ουτε το disable auto brightness ουτε το ram manager pro..καμμια ιδεα??

 

Δεν έχει βγει root για τη νεα αναβάθμιση,μετα το update root τελος

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γατάκιααα!! :respect:

 

http://img11.imageshack.us/img11/8013/screenshot201201141714.png

 

εδώ φαίνεται καθαρά από το γράφημα ότι έχουν μεσολαβήσει 2 φορτίσεις στο κινητό μπορεί να μην το έχεις βάλει στην φόρτιση όμως κάθε φορα που το συνδέεις με τον υπολογιστή σου για μεταφορά αρχείων αυτό φορτίζει ποντικέ

Link to comment
Share on other sites

ωχ..την πατησα..ευχαριστω Ηλια..τουλαχιστον υπαρχει τροπος να σβησω την εφαρμογη(superuser)?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ωχ..την πατησα..ευχαριστω Ηλια..τουλαχιστον υπαρχει τροπος να σβησω την εφαρμογη(superuser)?

 

Κ γω ετσι τη πατησα:mad:Δοκίμασε μεσω του market

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου εβγαλε το κινητο ενημερωση για το θπδατε αλλα δεν θελω να το κανω ακομα

αν συνδεθω στο wifi θα μου την κανει αυτοματα?

τι πρεπει να κανω για να μην εγκατασταθει αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

εδώ φαίνεται καθαρά από το γράφημα ότι έχουν μεσολαβήσει 2 φορτίσεις στο κινητό μπορεί να μην το έχεις βάλει στην φόρτιση όμως κάθε φορα που το συνδέεις με τον υπολογιστή σου για μεταφορά αρχείων αυτό φορτίζει ποντικέ

 

 

Η πλάκα είναι ότι δεν το σύνδεσα με τον υπολογιστή αλλά οι δύο φορτίσεις που έγιναν δεν ήταν πλήρεις αλλά γύρω στο 85%. Προφανώς όταν δεν κάνεις πλήρεις φορτίσεις δεν μηδενίζει ο μετρητής.:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου εβγαλε το κινητο ενημερωση για το θπδατε αλλα δεν θελω να το κανω ακομα

αν συνδεθω στο wifi θα μου την κανει αυτοματα?

τι πρεπει να κανω για να μην εγκατασταθει αυτοματα?

 

δε γινετε αυτοματα.Τουλαχιστον σε εμενα χειροκινητα γινετε και αν το επιλεξεις.Μπορει ΟΚ να στο βγαζει οτι θελει αλλα αν δε το επιλεξεις δε θα στην κανει...

Link to comment
Share on other sites

δε γινετε αυτοματα.Τουλαχιστον σε εμενα χειροκινητα γινετε και αν το επιλεξεις.Μπορει ΟΚ να στο βγαζει οτι θελει αλλα αν δε το επιλεξεις δε θα στην κανει...

 

παλι καλα!

δηλαδη θα γινει μονο αν πατησω στο notification bar ετσι?

δεν θελω να χασω το ρουτ για αυτο και ποσο μαλλον το disable auto brightness!!!! το πιο βασικο που αξιζει για εμενα στο ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Τι μακακια να μην εχει το κινητο απενεργοποιηση αισθητηρα αυτοματου φωτισμου...Με συνεπεια να τραβαμε ολα αυτα...:mad:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα!

δηλαδη θα γινει μονο αν πατησω στο notification bar ετσι?

δεν θελω να χασω το ρουτ για αυτο και ποσο μαλλον το disable auto brightness!!!! το πιο βασικο που αξιζει για εμενα στο ρουτ

 

ναι.το βγαζει στο notification bar αλλα μονο οταν το επιλεξεις στην εγκαθιστά!

Αν και εμενα οταν εκανα την αναβαθμιση,μου ξαναβαλε μερικες εφαρμογες πχ timescape:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για μερικούς που λένε ότι η μπαταρία δεν κρατάει....

 

Είναι η 3η φόρτιση, με περασμα εφαρμογών, επαφών, γιατί έκανα αναβάθμιση, wifi, όλα...

 

Καλά έχεις μέλλον μπροστά σου βέβαια, ακόμη είναι νωρίς. Πάντως το ότι έκλεισες/άνοιξες το WiFi δεν λέει κάτι, θα έπρεπε να φαίνεται. Μόνο όταν γίνουν reset τα stat's (φορτίσει πλήρως το κινητό) σβήνονται/φεύγουν.

 

Για την ιστορία, κάποια screenshots μου σχετικά με την μπαταρία, προ ημερών:

 

w191-h341-kw127-h225-n-kw128-h225-n-k

 

3,5 μέρες σχεδόν, το βράδυ σε κανονική λειτουργία (όχι λειτουργία πτήσης κλπ), 2 ώρες και κάτι WiFi, 25-30 λεπτά κλήσης, 25-30 λεπτά GPS, 25-30 λεπτά tapatalk, 25-30 λεπτά μουσική και ενεργοποιημένο το Disable Auto Brightnes.

 

Όλα αυτά φυσικά κυμαίνονται αναλόγως την χρήση που του κάνει ο καθένας, όπως επίσης και τα όποια widget/apps "τρέχουν".

Αν δεν βγάζει μέρα το κινητό, τότε απλά ή το ξεζουμίζεται ή κάτι κάνετε λάθος.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τη φόρτιση όταν το συνδέουμε με USB σε υπολογιστή?

Επίσης, έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγράμμα για διαχείριση profiles ήχων κλήσης?

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μου εβγαλε το κινητο ενημερωση για το θπδατε αλλα δεν θελω να το κανω ακομα

αν συνδεθω στο wifi θα μου την κανει αυτοματα?

τι πρεπει να κανω για να μην εγκατασταθει αυτοματα?

 

Με ποιο τρόπο στην εμφάνισε; Άνοιξες απλά το wifi και σου έβγαλε ειδοποίηση ή σου ήρθε κάποιο sms;

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τη φόρτιση όταν το συνδέουμε με USB σε υπολογιστή?

Επίσης, έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγράμμα για διαχείριση profiles ήχων κλήσης?

 

Δεν νομίζω οτι είναι εφικτό να απενεργοποιήσεις την φόρτιση.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω όσα λέτε για την μπαταρία τουλάχιστον στην ήπια χρήση που του έκανα εγώ για πρώτη μέρα κατοχής...μία μέρα μετά το update και είναι ακόμα στο 75%...αν το χρησιμοποιείς ΚΥΡΙΩΣ σαν τηλέφωνο τότε θα σε βγάλει αρκετές μέρες...

------------------------------

παρήγγειλα και μια καρτα 16γκιγκα κλας 10 της σαμσουνγκ για το κινητάκι όμως δεν έχω βρει ακόμα μια αξιόλογη θήκη...είμαι στην αανζήτηση όμως και ότι προτάσεις έχω θα τις μοιραστώ μαζί σας για αξιολόγηση!

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/5b8c7618-bfeb-dcd8.jpg

http://img.tapatalk.com/5b8c7618-c019-3fa2.jpg

 

Πως σας φαινεται;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα συγκεκριμενα, μου εχουνε δωσει την anniversary εκδοση, που φοραει διπυρηνο στα 2Ghz και 1GB RAM.

 

Αφου να φανταστεις, αναγκαζομαι και το κανω underclock, για να μην στενοχωρω τον κολλητο που εχει 4S.

 

τι ειναι αυτο φιλε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...