Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι τωρινές παρτίδες έχουν το windows 8 η εχουν ακόμα το 7.5?Με το windows 8 θα μπορεί να γίνεται αποστολή αρχείων μέσω Bluetooth?

Δεν θα γίνει αναβάθμιση σε 8.0 αλλά σε 7.8 μόνο. Πότε όμως???

 

edit. Εχασα ένα refresh....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 7.8 θα ερθουν κανονικα και στο 610 και θα φερουν ολες τις αλλαγες που θα περιλαμαβνονται και στα 710,800,900 οπως BT file transfer, Ringtone Maker, Νεα start screen κτλ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο το εχω 2 μηνες τωρα περιπου αλλα θελω να διορθωσω την εφαρμογη με το Bluetooth. δεν με νοιαζει τοσο να στειλω αρχεια αυτα τα κανονιζω κ μεσω skydrive,αλλα με καιει το θεμα του ακουστικου bluetooth διοτι μονο αυτο με βολευει στην ομιλια(ουτε κανονικα,ουτε handsfree). να επισημανω οτι τις δυο πρωτες μερες μιλουσα κανονικα με bluetooth αλλα απο καποια στιγμη και μετα σταματησε! λετε να εφταιξε η αναβαθμισεις που κανω οταν συνδεεομαι στο zune? (γιατι μετα την πρωτη σταματησε!)
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση ακόμα.

Αν έχω ένα πρόγραμμα στο pc μου και θέλω να το εγκαταστήσω στο τηλέφωνο, πως το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση ακόμα.

Αν έχω ένα πρόγραμμα στο pc μου και θέλω να το εγκαταστήσω στο τηλέφωνο, πως το κάνω?

 

τι εννοεις προγραμμα?

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα προς εγκατάσταση, *.cab *.xap

Αν δούλευε το Nokia Suite δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά με το zune δεν γίνεται αν δεν είναι αρχείο ήχου ή μουσικής.

 

Κάτι άλλο, είχα βρει ένα προγραμματάκι που έβλεπε το 610 σαν δίσκο, μόνο για ανάγνωση όμως. Αλλά το έχω χάσει :( μήπως το γνωρίζει κάποιος;

Ευχαριστώ και πάλι...

Edited by kosgav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρατήρησα ότι οταν ακουω μουσική και με παίρνουν τηλεφωνο εκείνη τη στιγμη, οταν βγάλω τα ακουστικά για να μιλήσω κανονικά ακουω τον άλλον κάπως περίεργα, όχι καθαρά. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα προς εγκατάσταση, *.cab *.xap

Αν δούλευε το Nokia Suite δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά με το zune δεν γίνεται αν δεν είναι αρχείο ήχου ή μουσικής.

 

Κάτι άλλο, είχα βρει ένα προγραμματάκι που έβλεπε το 610 σαν δίσκο, μόνο για ανάγνωση όμως. Αλλά το έχω χάσει :( μήπως το γνωρίζει κάποιος;

Ευχαριστώ και πάλι...

 

Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις περιεχόμενο εκτός marketplace εκτός και αν είναι developer unlocked η συσκευή...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να ένας λόγος που δεν έπρεπε να πάρω το Lumia610 :(

 

Ένας λόγος ακόμη θα πρόσθετα... τους υπόλοιπους (μειονεκτήματα) τους εχω απαριθμήσει σε προηγούμενα Post :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , ειμαι κατοχος εδω και 2 μερες του 610 και εχω καποιες αποριες.

1. ενεργοποιησα το facebook και to google απο το εμαιλ/λογαριασμους. σε περιπτωση που θελω να τα διαγραψω εντελως οπως γινεται?

2.επισης ολες οι επαφες του facebook πως μπορω να τις διαγραψω. δεν ξερω ενα υπαρχει καποιο προγραμμα.

3, εαν εγκαταστησω μια εφαρμογη και μετα θελω να την διαγραψω , πως γινεται αυτο?

4. συνεχως μου ανοιγει τον explorer με το bing. πως μπορω να το απενεργοποιησω χωρις να νοιγει με το παραμικρο.

5. προσπαθησα να στειλω MMS χωρις επιτυχια. πως γινεται να στειλω?

 

ευχαριστω και συγγνωμη για ολες τις ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα μεταχειρισμενο(3μηνων) 110ευρω ειναι καλη η τιμη;

 

αμα ειναι σε αριστη κατασταση νομιζω...ναι

Link to comment
Share on other sites

για 30 ευρω παραπανω νομιζω δεν υπαρχει κανενας λογος να το παρεις μεταχειρισμενο οσο αριστη και αν ειναι η κατασταση του δεν παυει να ειναι μεταχειρισμενο. βεβαια το παλικαρι αν το εχει παρει απο απισημο αντιπροσωπο θα το εχει παρει190 ευρω και εχει 9μηνη εγγυηση και σου δωσει και αποδειξη με ολα τα παρελκομενα τοτε αλλαζει το θεμα αλλιως χτυπατο απο κανα σκρουτζομαγαζο αν μενεις Αθηνα ή Θεσσαλονικη.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , ειμαι κατοχος εδω και 2 μερες του 610 και εχω καποιες αποριες.

1. ενεργοποιησα το facebook και to google απο το εμαιλ/λογαριασμους. σε περιπτωση που θελω να τα διαγραψω εντελως οπως γινεται?

2.επισης ολες οι επαφες του facebook πως μπορω να τις διαγραψω. δεν ξερω ενα υπαρχει καποιο προγραμμα.

3, εαν εγκαταστησω μια εφαρμογη και μετα θελω να την διαγραψω , πως γινεται αυτο?

4. συνεχως μου ανοιγει τον explorer με το bing. πως μπορω να το απενεργοποιησω χωρις να νοιγει με το παραμικρο.

5. προσπαθησα να στειλω MMS χωρις επιτυχια. πως γινεται να στειλω?

 

ευχαριστω και συγγνωμη για ολες τις ερωτησεις

1. Ρυθμίσεις-> email+λογαριασμοί -> πατημένο δάχτυλο στον λογαριασμό -> διαγραφή

2. Δεν γνωρίζω

3. Πατημένο δάχτυλο στην εφαρμογή -> κατάργηση

4. Δεν γίνεται

5. Δεν γνωρίζω. Μάλλον θέλει ρύθμιση από τον provider

Link to comment
Share on other sites

1. Ρυθμίσεις-> email+λογαριασμοί -> πατημένο δάχτυλο στον λογαριασμό -> διαγραφή

2. Δεν γνωρίζω

3. Πατημένο δάχτυλο στην εφαρμογή -> κατάργηση

4. Δεν γίνεται

5. Δεν γνωρίζω. Μάλλον θέλει ρύθμιση από τον provider

 

για τα μμς , δοκιμασε με ενεργοποιημενο τα δεδομενα ή το wifi

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

S.O.S - S.O.S - S.O.S Θελω απεγνωσμενα να παρω για δωρο χριστουγεννων το Nokia Lumia 610 αλλα επειδη θελω να ειμαι σιγουρη οτι τα λεφτα μου δεν θα πανε χαμενα θα ηθελα τη γνωμη σας γιαυτο το θεμα . Θα μπορουσε καποιος να μου κανει μια λιστα με τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα που αυτος θεωρει οτι εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο ? Παρακαλω τα πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα αν γινεται να ειναι σαφη δηλαδη απο το πιο ασημαντο μεχρι το και το πιο σημαντικο . Αναλογως με τις απαντησεις που θα παρω θα αποφασισω αν θα αγορασω τελικα το Lumia ή οχι . S.O.S - S.O.S - S.O.S

 

:) ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ .. ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ? :rolleyes: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΙΑ :p

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

S.O.S - S.O.S - S.O.S Θελω απεγνωσμενα να παρω για δωρο χριστουγεννων το Nokia Lumia 610 αλλα επειδη θελω να ειμαι σιγουρη οτι τα λεφτα μου δεν θα πανε χαμενα θα ηθελα τη γνωμη σας γιαυτο το θεμα . Θα μπορουσε καποιος να μου κανει μια λιστα με τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα που αυτος θεωρει οτι εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο ? Παρακαλω τα πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα αν γινεται να ειναι σαφη δηλαδη απο το πιο ασημαντο μεχρι το και το πιο σημαντικο . Αναλογως με τις απαντησεις που θα παρω θα αποφασισω αν θα αγορασω τελικα το Lumia ή οχι . S.O.S - S.O.S - S.O.S

 

:) ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ .. ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ? :rolleyes: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΙΑ :p

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

θα σου πω τα συν επειδη το ειχα.ειναι πολυ καλο ποιοτικα σαν κινητο εχει πολυ καλη αυτονομια για smartphone πολυ καλο ηχειο γενικα σου δινει την εντυπωση οτι ειναι πιο ακριβο κινητο και φυσικα οι χσρτες νοκια.ισως να ειναι και αλλα απλα αυτα μου ηρθαν στο μυαλο!νομιζω για τα λεφτα του ειναι σουπερ.ας πουνε και αλλοι που το εχουν ακομη.καποια πραγματα και τι θεωρουν αρνητικο.το λειτουργικο εμενα μου αρεσει αλλα υπαρχει ελλειψη εφαρμογων σε σχεση με android,ios.αυτα τα λιγα ελπιζω να βοηθησα καπως

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ πως για τα λεφτά του είναι καλή επιλογή.

Το μόνο μειονέκτημα είναι η μικρή μνήμη....

 

υ.γ. Το ότι εγώ έχω θέμα με την μη δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών από το PC, δεν σημαίνει πως το 610 δεν είναι καλό...

Link to comment
Share on other sites

S.O.S - S.O.S - S.O.S Θελω απεγνωσμενα να παρω για δωρο χριστουγεννων το Nokia Lumia 610 αλλα επειδη θελω να ειμαι σιγουρη οτι τα λεφτα μου δεν θα πανε χαμενα θα ηθελα τη γνωμη σας γιαυτο το θεμα . Θα μπορουσε καποιος να μου κανει μια λιστα με τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα που αυτος θεωρει οτι εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο ? Παρακαλω τα πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα αν γινεται να ειναι σαφη δηλαδη απο το πιο ασημαντο μεχρι το και το πιο σημαντικο . Αναλογως με τις απαντησεις που θα παρω θα αποφασισω αν θα αγορασω τελικα το Lumia ή οχι . S.O.S - S.O.S - S.O.S

 

:) ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ .. ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ? :rolleyes: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΙΑ :p

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

εξαρταται πως θελεις να το χρησιμοποιεις το τηλ. Θεωρω οτι ειναι πολυ καλο τηλ για τα λεφτα του

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...