Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ευκολο καποιος που εχει βαλει CyanogenMod να μου πει αν αξιζει τι bug υπαρχουν,γενικα τι βελτιώσεις εχει δει.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

εγω φιλαρακι εβαλα την CM 10.1.2 και τα gapps και το πρωτο bug που ειδα ειναι οτι δεν ειχα APN.. σημα δηλαδη στο κινητο δεν το εψαξα και ξαναγυρισα σε stock

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι ευκολο καποιος που εχει βαλει CyanogenMod να μου πει αν αξιζει τι bug υπαρχουν,γενικα τι βελτιώσεις εχει δει.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

είχε βάλει φίλος και μου είπε ότι η μπαταρία άδειαζε 3 φορές πιο

γρήγορα

 

Aυτο που λετε να γυρισει σε 2G ειναι να ειναι κλειστα τα δεδομενα ή η ρυθμιση καπου που ειδα οπως το σκάλιζα ; :lol: Το λεω επειδη χρησιμοποιω ΜΒ οχι και καθε μερα αλλα οχι και ποτέ , οποτε τα δεδομενα τα χω κλειστα αλλα αμα ειναι κ θελω να μπω στο ιντερνετ,να πρεπει να μπαινω να αλλαζω απο 2g μεσα στο μενου δε λεει..ετσι δεν ειναι;:worry:

Στις ρυθμίσεις στα δίκτυα κινητής ή πατώντας παρατεταμένα στο διακόπτη δεδομένων σε βάζει στην επιλογή μπάντας.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να μαθουμε αν ταιριαζουν οι μπαταριες της καινουριας σειρας της lg στο κινητο μας?ειναι λιγο μεγαλυτερες και ισως να αξιζει
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να μαθουμε αν ταιριαζουν οι μπαταριες της καινουριας σειρας της lg στο κινητο μας?ειναι λιγο μεγαλυτερες και ισως να αξιζει

 

Για αρχή οπτικά, σε κάνα eBay κτλ..να δεις χοντρικά σχήμα, πόσα πινς και που τα έχουν..πολλοί λένε και διαστάσεις. Εγώ αυτό θα έκανα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαζο ακουγεται να μπαινουμε σε εποχη 4g και εμεις να γυρναμε σε 2g για να κραταει η μπαταρια?Τα smartphone μας μαραναν...

 

Προσωπικά δεν προτείνω στους χρήστες να έχουν μόνιμα 2G αλλά να έχουν 2G όταν δεν χρησιμοποιούν δεδομένα.Πχ εντός σπιτιού δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχει κάποιος 3G από τη στιγμή που έχει wi-fi.Με το 2G και καλύτερο σήμα θα έχει και με το Wifi πολύ γρήγορο internet.Eκτός σπιτιού 3 κινήσεις είναι η ενεργοποίηση του 3G σε περίπτωση χρήσης δεδομένων οπότε δεν πιστεύω ότι είναι βάσανο η εναλλαγή.

 

Για μένα χαζό είναι που ενώ μπαίνουμε στη 4G εποχή, σε πολλές περιοχές πιάνω "Ε".Ας κοιτάξουν οι εταιρίες να μας δίνουν 3G σήμα πρώτα και μετά ας περάσουμε στο 4G.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο offtopic: εχει καποιος απο εσας-η γνωστος σας το optimus g? Αν ναι στον τομεα καμερας (συγκεκριμενα video) πως τα παει? καλυτερα απο το 4x?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!!!

 

θελω μια εφαρμογη αυτου του τυπου αλλα η συγκεκριμενη υποστιριζει μονο sony ericsson συσκευες!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doomlord.smallapp.gpuinfo

 

ποιοο καλο παιδι θα μου βρει ισαξια της και εκτος play αν ειναι...για να βγαλω τα ματια μου;;;

Link to comment
Share on other sites

μια ωραια rom που εβαλα ειναι αυτη:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2393902 :)μονο που δεν εχει ελληνικα.. αν περασεις ομως το morelocale2.. αυτο δηλαδη:https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el ολα καλα... :) οχι ομως ολα ελληνικα :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!

 

Εχω ενα προβλημα με το κινητο μου και ψαχνω για καποια λυση.

Εδω και λιγες μερες, οταν το συνδεω με τον φορτιστη του αργει πολυ να φορτισει εχοντας ως ειδοποιηση "slow charging ...due to low current...". Δοκιμασα αλλο καλωδιο με τον φορτιστη αλλα τα ιδια. Φταιει το κιν, ο φορτιστης η τιποτα ρυθμισεις???

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτή η ερώτηση γίνεται συχνά, θέλω να τη βάλω στο F.A.Q αλλά πριν τη βάλω θέλω να σιγουρευτώ σε τι οφείλεται και ποια είναι η λύση.

 

Βάσει του XDA το πρόβλημα αυτό οφείλεται στην αυξημένη θερμοκρασία και είναι άλλος ένας υπερβολικός αυτόματος κόφτης της LG για την προστασία του κινητού.Πρέπει να είναι αλήθεια γιατί κι εγώ μερικές φορές το αντιμετωπίζω όταν το κινητό είναι λίγο ζεστό και πάω να το φορτίσω.Περιμένω πολύ λίγα λεπτά όμως, το ξαναβάζω για φόρτιση και φορτίζει κανονικά.

 

Οπότε Mano7979 :

1) Περίμενε να δεις τι θα γίνει όταν το κινητό σου κρυώσει.Αν μπει και πάλι σε mode αργής φόρτισης τότε

2) Δοκίμασε αν έχεις Jelly Bean τη λύση του Part 1 : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187017

 

Όπως ανέφερα δεν έχω δοκιμάσει το παραπάνω γιατί το πρόβλημα δεν μου εμφανίζεται συχνά αλλά και όταν εμφανίζεται μετά από λίγο εξαφανίζεται μάλλον γιατί πέφτει η θερμοκρασία του κινητού.

 

Αν έχετε πολλοί το πρόβλημα και δεν σας λύνεται με κανέναν τρόπο τότε μπορώ να το ψάξω βαθύτερα το θέμα,να βρω το αρχείο που δίνει την εντολή της αργής φόρτισης και να πω στoν developer του LGBrightnessPatcher να κάνει μια εφαρμογή που να το απενεργοποιεί μόνιμα όπως έγινε και με το θέμα του κόφτη φωτεινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θα ηταν ιδανικο μιας και περα απο την φωτεινοτητα ειναι απο τα εκνευριστικα του κινητου αυτου.
Link to comment
Share on other sites

Όντως ο λόγος είναι η θερμοκρασία κ νομίζω ότι υπάρχει λύση στο κρυφό μενού.. Πας Module Test- Charging Test κ έχει επιλογή unlimited temperature charging το επιλέγεις κ το πρόβλημα λύνεται.. Τουλάχιστον δούλεψε για εμένα.
Link to comment
Share on other sites

μια ωραια rom που εβαλα ειναι αυτη:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2393902 :)μονο που δεν εχει ελληνικα.. αν περασεις ομως το morelocale2.. αυτο δηλαδη:https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el ολα καλα... :) οχι ομως ολα ελληνικα :p

Ωραία φαινεται, κατεβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θα ηταν ιδανικο μιας και περα απο την φωτεινοτητα ειναι απο τα εκνευριστικα του κινητου αυτου.

 

Όντως ο λόγος είναι η θερμοκρασία κ νομίζω ότι υπάρχει λύση στο κρυφό μενού.. Πας Module Test- Charging Test κ έχει επιλογή unlimited temperature charging το επιλέγεις κ το πρόβλημα λύνεται.. Τουλάχιστον δούλεψε για εμένα.

 

@Leolipop,θα το ψάξω με τον developer του Tegra Overclock :)

 

@nik_fak , ναι αυτή τη λύση αφορά το link που έδωσα παραπάνω.Το καλό είναι ότι σου πιάνει.Το κακό είναι ότι μετά από restart χάνεται λένε και πρέπει να το ξανακάνεις.Aν φορτίζεις γρήγορα αυτό δεν σημαίνει ότι λύθηκε το θέμα μόνιμα.Θα σου ξανατύχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Ειμαι με την μαμισια ρομ και δεν ειχα ποτε προβλημα με υπερθερμανση. Παιχνιδια δεν παιζω παρα μονο σερφαρισμα και κλησεις. Υπαρχει τροπος να δω την θερμοκρασια του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις απο το μαγαζι καποιο cpu temp προγραμμα και να δεις αυτο που θες αλλα και αλλα στοιχεια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ενεργοποιώ την μετάδοση δεδομένων και δεν συνδέεται στο δίκτυο της κινητής. Κάνω κάτι λάθος; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; Όσο και να το έψαξα δεν τα κατάφερα... Δεν μπαίνει με τίποτα στο ιντερνετ, μόνο με wifi...

 

Άκυρο, αν δεν κάνεις το πιο απλό αυτά παθαίνεις... Έκανα μια επανεκκίνηση και ξεκόλλησε...

Edited by barmanx
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις το root app delete?απενεργοποιει σαβουρα και σου λεει πια να μην πειραξεις.εσβησα σχεδον οτι μου ελεγε στο πειραματοζωο moto defy :lol: και μεχρι στιγμης δουλευει αρχηγικα και με 270 free ram!η εφαρμογη εχει και πολυ καλες κριτικες.την εχει δει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις το root app delete?απενεργοποιει σαβουρα και σου λεει πια να μην πειραξεις.εσβησα σχεδον οτι μου ελεγε στο πειραματοζωο moto defy :lol: και μεχρι στιγμης δουλευει αρχηγικα και με 270 free ram!η εφαρμογη εχει και πολυ καλες κριτικες.την εχει δει κανεις?

 

εγω εκανα αυτο:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356894 το πεμπτο post:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κυκλοφόρησε η Euro open 20b!!!

link:lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+4X+HD&paese=NEU%2FEUROPE+OPEN&id_mod=15

Αύριο φεύγω ταξίδι!!!Τώρα βρήκε;

Οποίος μπορεί ας την δοκιμάσει να δούμε τι παίζει.

Ελπίζω να φτιάξανε κάνα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την περνάω πάντως γιατί ο Kernel παραμένει ίδιος και γιατί από όσο γνωρίζω δεν έχει καμιά διαφορά με την 20Α.Όποιος την περάσει ας το επιβεβαιώσει ( ότι δεν έχει διαφορά με την 20Α).:)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορω να βρω το Live Wallpaper Picker apk και πως να το εγκαταστησω γιατι το εσβησα κατα λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος που μπορω να βρω το Live Wallpaper Picker apk και πως να το εγκαταστησω γιατι το εσβησα κατα λαθος?

 

οριστε:https://docs.google.com/file/d/0B02bscq5ukHyRVZvaXVPVld5b28/edit?usp=docslist_api

Edited by christos279
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να βάλω ICS πίσω στο κινητό, ξέρετε έναν καλό οδηγό να μου προτείνετε;
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...