Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο video λεει οτι δεν μπορει να πειραξει τις εφαρμογες που ειναι προεγκατεστημενες(του συστηματος).Οποτε η μονη λυση ειναι το τιτανιουμ?
Link to comment
Share on other sites

Στο video λεει οτι δεν μπορει να πειραξει τις εφαρμογες που ειναι προεγκατεστημενες(του συστηματος).Οποτε η μονη λυση ειναι το τιτανιουμ?

 

Ισχύει. Το Greenify δεν δουλεύει με εφαρμογές συστήματος. Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις το App Quarantine ROOT/FREEZE που παγώνει τελείως την εφαρμογή, αλλά με ένα widget μπορείς να την ανοίξεις ανα πάσα στιγμή.

 

Ο iodak μόλις ανέβασε καινούριο Update. Ώρα για test... Ιδού το changelog v5:

removed ability to dissable influence of some drivers to clock and core plugging.

fix OC for variant 0 (hope so)

cpuquiet updates

tegra video drivers updates

GPU overclock interface

interactive updated to 3.4 from google

input boost driver from tegra

added Sio iosched

added lp core undervolt interface

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησες? Αν ναι δωσε εντυπωσεις στο λαο!

 

το εβαλα εγω..

6119 στο quadrant!

14500 στο Antutu!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ έχετε όσοι το εγκαταστήσατε ; εχω zaiben αλλα είδα κάποιον π ανέφερε ότι η καινούρια ενημερωση του προκαλεί bootloop. Με προηγούμενη έκδοση του iodak δν είχα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ έχετε όσοι το εγκαταστήσατε ; εχω zaiben αλλα είδα κάποιον π ανέφερε ότι η καινούρια ενημερωση του προκαλεί bootloop. Με προηγούμενη έκδοση του iodak δν είχα πρόβλημα

 

στοκ ρομ εχω και ολα μια χαρα!

απο wakelocks αυτες τις μερες κανω καποιες δοκιμες...

τον νεο κερνελ τον περασα το πρωι και τα wakelocks γινονται μονο οταν παρατας το κινητο και πας για υπνο οποτε αυριο θα εχω αποψη

 

//οσο για τα bootloops που ειπες, αν λεμε για τον ιδιο, εγιναν οταν εβαλε τον SIO scheduler (αναθεμα αν ξερω πως μπαινει αυτο και τι διαφορετικο εχει)

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Χθές παρέλαβα το κινητό. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι παρα πολύ καλές. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι το κουμπί άνοιξε κλείσε το οποίο μου φαίνεται μικρό και ίσως σε λάθος θέση. Πιστεύω σε λίγες ημέρες θα το συνηθίσω οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά
Link to comment
Share on other sites

παιδες παιζει ο iodak v5 kernel να με εσωσε απο τα wakelocks...

ειχα παρατησει για ωρα το κινητο (κανα 1μισαωρο) και μολις πηγα να δω την μπαταρια ηταν η ιδια...

μετα ανοιξα το cpu spy plus και ειδα οτι ο επεξεργαστης δεν ειχε δουλεψει καθολου ολη αυτη την ωρα στα 51mhz που ηταν και η συχνοτητα στην οποια γινονταν τα wakelocks αλλα ηταν μονο σε deep sleep!!

μακαρι να ειναι οντως ετσι και να μην μου διαφευγει κατι...

βεβαια ολα θα κριθουν το βραδυ...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα αγόρασα το κινητό και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. Έχω όμως μία απορία. Πως ακριβώς δουλεύει η αυτόματα φωτεινότητα; Δλδ ήταν στο automatic και 52% το έκανα automatic και 100% και ήταν φωτεινότερο. Μήπως ρυθμίζω εγώ την φωτεινότητα που θέλω στον συγκεκριμένο φωτισμό και μετά το κινητό αυξάνει την φωτεινότητα εάν βρεθεί σε σκοτεινότερο μέρος και το αντίστροφο;
Link to comment
Share on other sites

παιδες παιζει ο iodak v5 kernel να με εσωσε απο τα wakelocks...

ειχα παρατησει για ωρα το κινητο (κανα 1μισαωρο) και μολις πηγα να δω την μπαταρια ηταν η ιδια...

μετα ανοιξα το cpu spy plus και ειδα οτι ο επεξεργαστης δεν ειχε δουλεψει καθολου ολη αυτη την ωρα στα 51mhz που ηταν και η συχνοτητα στην οποια γινονταν τα wakelocks αλλα ηταν μονο σε deep sleep!!

μακαρι να ειναι οντως ετσι και να μην μου διαφευγει κατι...

βεβαια ολα θα κριθουν το βραδυ...

για να τον περάσεις έκανες wipe τίποτα; πάω να τον βάλω και ενώ εγκαθίσταται κανονικά μετά το λογότυπο της LG κολλάει αισχρά και δν μπουτάρει. Αναγκάστηκα να κάνω factory reset και να επιστρέψω σε στοκ.

edit: έκανα wipe dalvik/cache και έβαλα τη διορθωμένη έκδοση που ανέβασε ο iodak και όλα καλά...

Edited by tsakou
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα αγόρασα το κινητό και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. Έχω όμως μία απορία. Πως ακριβώς δουλεύει η αυτόματα φωτεινότητα; Δλδ ήταν στο automatic και 52% το έκανα automatic και 100% και ήταν φωτεινότερο. Μήπως ρυθμίζω εγώ την φωτεινότητα που θέλω στον συγκεκριμένο φωτισμό και μετά το κινητό αυξάνει την φωτεινότητα εάν βρεθεί σε σκοτεινότερο μέρος και το αντίστροφο;

Νομιζω πως μετα το 30% ξεκιναει το αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μετα το 30% ξεκιναει το αυτοματο.

 

όταν λες μετά το 30% ξεκινάει το αυτόματο; αφού είμαι στο 52% και έχω επιλέξει το αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εδωσα σημερα το κινητο.αν και value for money τελικα δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μου αυτους τους 4 μηνες που το κρατησα.η lg δεν εφτιαξε καλο λειτουργικο οσον αφορα την αποδοση στα games και αυτονομια μπαταριας και κατι τετοιο δεν εγινε ουτε απο τα παιδια απο το xda. Γι αυτο το εδωσα και αυριο παραγγελνω galaxy s4.τερμα τα αστεια.χαρηκα πολυ την παρεα σας και ειδικα τον leolipop. Edited by Billeiros
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εδωσα σημερα το κινητο.αν και value foοr money τελικα δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μου αυτους τους 4 μηνες που το κρατησα.η lg δεν εφτιαξε καλο λειτουργικο οσον αφορα την αποδοση στα games και αυτονομια μπαταριας και κατι τετοιο δεν εγινε ουτε απο τα παιδια απο το xda. Γι αυτο το εδωσα και αυριο παραγγελνω galaxy s4.τερμα τα αστεια.χαρηκα πολυ την παρεα σας και ειδικα τον leolipop.

 

Δεν νομιζω οτι συγκρίνονται μεταξύ τους. Έκανες την καλύτερη επιλογή! Καλοριζικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!

Mobrol περιμενω screenshot απο καταναλωση το βραδυ.

Υπαρχει κανενας με ics που να μπορει να μας πει τι γινεται με τα wakelocks?

Σε JB παντως και στο στοκ το ιδιο συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εδωσα σημερα το κινητο.αν και value for money τελικα δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μου αυτους τους 4 μηνες που το κρατησα.η lg δεν εφτιαξε καλο λειτουργικο οσον αφορα την αποδοση στα games και αυτονομια μπαταριας και κατι τετοιο δεν εγινε ουτε απο τα παιδια απο το xda. Γι αυτο το εδωσα και αυριο παραγγελνω galaxy s4.τερμα τα αστεια.χαρηκα πολυ την παρεα σας και ειδικα τον leolipop.

 

Πολύ σωστή κίνηση, θα έχεις ότι επιθυμείς για τουλάχιστον 2 χρόνια (ανάλογα και με τις προσδοκίες σου) πράγμα που δεν πρόκειται να συμβεί με τίποτα με το 4Χ (για κάποιον απαιτητικό χρήστη βέβαια). Και από υποστήριξη δεν το συζητάω, είναι σούπερ από όλες τις πλευρές. Καλορίζικο, σε λίγο καιρό μάλλον θα συνταντηθούμε ξανά στο φόρουμ της Σάμμυ. Τα λέμε .......!!!!!;)

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες αποχής λόγω δουλειάς κατάφερα τελικά να διαβάσω τα ποστς.

 

Εντάξυ Konstantine73 το καταλάβαμε ότι πήρες την σουπερ ουαου κινητάρα δε χρειάζεται να μας το λες και να το ξαναλες.

Επίσης δε μπορώ να σας καταλάβω στο θεμα αυτονομίας (χωρις να λεω οτι το 4χ τα παει καλά εκει). Πάτε και ζητάτε αυτονομία που ούτε τα λάπτοπ δε μπορούν να σας προσφέρουν. Δηλαδή εντάξυ κινητό είναι δεν είναι λαπτοπ. Αν θέλετε τέτοια χρήση πάρτε desktop ή μια μπαταρία αυτοκινήτου με ροδάκια για να έχετε την αυτονομία που θέλετε.

 

Οσο για το θέμα των wakelocks και γω με ics δεν είχα θέμα πριν βάλω jb. Αφού να φανταστείτε είχα εντυπωσιαστεί με την οικονομία μπαταρίας που κάνει σε κατάσταση αδράνειας. Αλλά μετά έβαλα jb και ψάχνω να καταλάβω τι παίζει

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει ολους τους κερνελ και τις περισσοτερες ρομ. συμβαινει σε ολες. σε αλλες απλα λιγοτερο και σε αλλες περισσοτερο.

απλα δεν μπορω να θυμηθω επι ics το τι γινοταν αφου μετα απο jb αρχισα να ασχολουμαι με το θεμα.

στοκ lg δεν με χαλαει ποια απο τις 2 ics η jb θα του φορεσω οποτε αν καποιος την εχει ακομα ας δωσει λιγο feedback.

απλα επειδη η CM απλα παιζει αλλου περιμενω να δω τι θα γινει με τον νεο κερνελ απο iodak.

το αφηνω πανω σας γιατι μονο το ΣΚ υπαρχει χρονος για πειραματα απο μενα...

Link to comment
Share on other sites

Με τον νεο κερνελ του iodak σε 6 ωρες υπνου εχασα 5% μπαταρια... πολυ καλα μπορω να πω.. ημουν με 2g χωρις wifi και data!

Ελπιζω να μην ετυχε απλα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Αγορασα εχθες καινουργιο το 4Χ. Απο την αρχή που το χρησιμοποίησα νομιζω οτι ζεσταίνεται αρκετα. Κυριος εκει που γραφει πίσο το καπακι LG. Δεν ειχα SIM μεσα και ειχα κλειστα τα παντα, μονο το WIFI ανοιχτο. Και η φωτεινότητα δν μου επετρεπαι να την παω στο 100% λογο υψηλής θερμοκρασιας. Μεχρι 87% πηγαινε. Ξερω οτι ειναι λογικο να ζεσταίνεται ενα κινητο αλλα με 10-20 λεπτα χρησεις του κινητου με WIFI δεν νομιζω να ζεσταίνεται τοσο ωστε να μην μου επιτρέπει μεγιστη φωρεινοτητα. Και ρωταω τωρα. Είναι λογικο, συμβαίνει και σε αλλους η ειναι μεμονωμενο πρόβλημα της δικιάς μου συσκευεις;

Συγνώμη αλλα εχω ανχωθει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με όλα stock ανοιχτά data και μόνο 2G έχασα 9% σε 10 ώρες. Με τα email και καιρός να συγχρονίζουν ανά 1 ώρα. Παλιά που το είχα στο αυτόματο για 2G/3G μου έτρωγε και 15-17% σε 10 ωρες
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...