Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχομαι να μπαλωθουν αν και η μαμα εταιρεια δεν βλεπω πια να κανει τιποτε....ας ελπιζουμε για εσας που το εχετε - οι devs εκει στο xda να κανουν κατι.....

Απλα δεν θελω να εχω ενα τηλ και να "ελπιζω" οτι θα μπαλωθουν τα ελατωματα του....δεν μου το χαρισε η lg το ειχα αγορασει.....

Κωστα τελικα εισαι θυμωμενος με το 4Χ....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη το τηλεφωνο δεν εχει καλη υποστηριξη απο xda?

 

θυμαμαι στο neo-v βγαζανε συνεχεια νεες rom!

 

 

 

και εγω απο neo v ερχομαι. δεν συγκρινονται τα 2 κινητα μεταξυ τους σε τιποτα οποια rom και να δοκιμασες (αλλαξα μερικες). απο οσο θυμαμαι και το neo v δεν αντεχε πολυ η μπαταρια του με βαρια χρηση (για αλλους λογους βεβαια λογο μικρης χωρητικοτητας) οποτε καθε βραδυ θα το εχεις στην πριζα.

ειμαι σε cm10 με wolf kernel και μετα απο 2 ωρες screen on time ειμαι στο 30%. λιγ gaming(csr, subway surfers), browsing και facebook εγκατεστημενο χωρις να το εχω greenified.

μια χαρα ειναι το κινητο!

Edited by leris2
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο neo v ερχομαι. δεν συγκρινονται τα 2 κινητα μεταξυ τους σε τιποτα οποια rom και να δοκιμασες (αλλαξα μερικες). απο οσο θυμαμαι και το neo v δεν αντεχε πολυ η μπαταρια του με βαρια χρηση (για αλλους λογους βεβαια λογο μικρης χωρητικοτητας) οποτε καθε βραδυ θα το εχεις στην πριζα.

ειμαι σε cm10 με wolf kernel και μετα απο 2 ωρες screen on time ειμαι στο 30%. λιγ gaming(csr, subway surfers), browsing και facebook εγκατεστημενο χωρις να το εχω greenified.

μια χαρα ειναι το κινητο!

 

να φανταστω εννοεις οτι ειναι πολυ καλυτερο το lg ετσι? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Προφανως.....

 

δεν θελω να μετανιωσω για την αγορα που θα κανω γι αυτο και το ψαχνω αρκετα.

 

αλλα αφου και συ προερχεσαι απο ιδιο κινητο σε εμπιστευομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες μιας και το θεμα της μπαταριας θιγεται κατα κορον εχω στα χερια μου αυτην εδω, αλλα δεν την εχω βαλει ακομα πανω γιατι το κινητο ειναι σχεδον καινουριο ακομα. Την εχει δοκιμασει κανεις?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

αρχικα σαφως και υπαρχουν πολυ καλυτερα κινητα στην αγορα και αν διαθετεις αρκετα χρηματα μην πας για το 4χ.

επισης αν εισαι ολη μερα με το κινητο στο χερι και παιζεις παιχνιδια, πολυ ιντερνετ κτλ δεν θα στο προτεινα σε καμμια περιπτωση. αν αφησεις το κινητο μετα απο φορτιση στο γραφειο μπορει να σου παρει και 8 ωρες να πεσει στο 99%. αν αρχισεις να το σκαλιζεις ομως τοτε σιγουρα θα στη καταπιει μεσα σε 3-4 ωρες.

για παιχνιδια (αν και παιζει τα παντα) δεν ιδανικο και θα χρειαστει λιγο modαρισμα για να μεινεις ευχαριστημενος.

αν εισαι average user (λιγο απο ολα) θα μεινεις πληρως ικανοποιημενος(οπως εμενα) και δεν θα το μετανιωσεις αρκει να εχεις παντα στο πισω μερος του μυαλου σου οτι δεν αγορασες το note II.

για περισσοτερες πληροφοριες ανετρεξε στις 300+ σελιδες πιο πισω και θα σου λυθουν ολες οι αποριες.

 

 

----streetwise_23---- ποση χωρητικοτητα εχει δεν βγαζω ακρη με τα γερμανικα. ειχες θεμα με την μπαταρια η την αγορασες προληπτικα?

Edited by leris2
Link to comment
Share on other sites

H υποστηριξη τωρα "ζεστενεται" γιατι δυστυχως αργα ξεκινησε να υπαρχει. Εγω εχω περασμενο iodak v04 κερνελ περασμενο και παει καλα μεχρι στιγμης, κανενα προβλημα.

 

Λεο πως παει με αυτον τον κερνελ?

Απο μπαταρια εχεις δει διαφορα?

Καποιο bug που να υπαρχει?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

----streetwise_23---- ποση χωρητικοτητα εχει δεν βγαζω ακρη με τα γερμανικα. ειχες θεμα με την μπαταρια η την αγορασες προληπτικα?

2300 mah ειναι. 150 παραπανω απο την stock δηλαδη. Καποια στιγμη θα την δοκιμασω. Ελεγα μπας και την εχει δοκιμασει κανεις ηδη.

Προληπτικα την αγορασα. Θεμα εχω με την μπαταρια γιατι ειναι το πρωτο μου σμαρτφον και δεν ειμαι συνηθισμενος σε τετοιες αυτονομιες.

Το εχω root με ξεκλειδωτο bootloader και χθες απεγκατεστησα αρκετες εφαρμογες απο το συστημα με το titanium back up.

Εβαλα και τον nova launcher κα εχω αρχισει να το στηνω.

 

υγ Ελπιζω αυτη η λιστα να ειναι σωστη και να μην καταστρεψω το κινητο λολ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=328890&page=285

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ .Bug δεν εχω κανενα μεχρι τωρα και μαλλον για αυτο εχουν περασει αρκετες μερες χωρις νεα εκδοση προς κυκλοφορια.Σε καταναλωση δεν εχω ακομα δειγμα.

Χτες το μεσημερι που επαιζα το drag racing , το γνωστο , το 2D , το τηλ ειναι αδικαιολογητα ζεστο για τετοιο παιχνιδι , παντως απο 97% που ξεκινησα , μετα απο περιπου μιαμιση ωρα την ειδα στο 58% και δεν μου κακοφανηκε.

 

Ακομα ομως περιμενω απο τους δημιουργους του tegra overclock να προσθεσουν να εχει το προγραμμα , προφιλς .Πχ το ιδιο παιχνιδι το επαιζα σε galaxy mini , το πρωτο περσι χωρις προβλημα οποτε δεν καταλαβαινω γιατι να στιβω το κινητο αυτο για να παιξει ... Θα δοκιμασω και αλλες ρυθμισεις να δω τι θα συμβει.

Link to comment
Share on other sites

αρχικα σαφως και υπαρχουν πολυ καλυτερα κινητα στην αγορα και αν διαθετεις αρκετα χρηματα μην πας για το 4χ.

επισης αν εισαι ολη μερα με το κινητο στο χερι και παιζεις παιχνιδια, πολυ ιντερνετ κτλ δεν θα στο προτεινα σε καμμια περιπτωση. αν αφησεις το κινητο μετα απο φορτιση στο γραφειο μπορει να σου παρει και 8 ωρες να πεσει στο 99%. αν αρχισεις να το σκαλιζεις ομως τοτε σιγουρα θα στη καταπιει μεσα σε 3-4 ωρες.

για παιχνιδια (αν και παιζει τα παντα) δεν ιδανικο και θα χρειαστει λιγο modαρισμα για να μεινεις ευχαριστημενος.

αν εισαι average user (λιγο απο ολα) θα μεινεις πληρως ικανοποιημενος(οπως εμενα) και δεν θα το μετανιωσεις αρκει να εχεις παντα στο πισω μερος του μυαλου σου οτι δεν αγορασες το note II.

για περισσοτερες πληροφοριες ανετρεξε στις 300+ σελιδες πιο πισω και θα σου λυθουν ολες οι αποριες.

 

 

----streetwise_23---- ποση χωρητικοτητα εχει δεν βγαζω ακρη με τα γερμανικα. ειχες θεμα με την μπαταρια η την αγορασες προληπτικα?

 

μεσος χρηστης ειμαι! στην αρχη πορωνομαι, το σκαλιζω πολυ αλλα μετα τα βασικα!

να φανταστεις το νεο μου πηγαινε 3-4 μερες!

 

επισης επειδη δεν τα προσεχω πολυ (το νεο το χαλασα μονος μου) δεν θελω να δωσω μια περιουσια!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το Neo V δεν το κρατησα πολυ...μερικες μερες μονο γιατι με τα λεφτα που το εδωσα πηρα το 2Χ που ηταν σαφως ανωτερο σε ολα , κατα τα αλλα δεν μπορεσα να σχηματισω γνωμη. Περσι Δεκεμβριο βεβαια ενα πρωην συναδελφος (πλεον) το ειχε παρει καινουργιο και παρατηρησα πως και με απλη χρηση , πλοηγηση σε μενου και τετοια το ποσοστο κατεβαινε σχετικα γρηγορα.Οχι τοσο πιο αργα σε σχεση με το 4Χ .Τιμιο τηλεφωνακι παντως και ωραιο σχεδιαστικα.
Link to comment
Share on other sites

λυστε μου μια απορια...

πριν περασουμε νεο κερνελ φλασαροντας απο cmw πρεπει να κανουμε wipe τιποτα?

και αν ναι τι?

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Φιλε , ειναι ακυρη η παραθεση σου η μου φαινεται ; Οπως και να εχει , οι οδηγιες που δινει ο καθε dev ισως να μην ειναι παντα οι ιδιες , παντως για κερνελ δεν θελει τιποτα wipe οσο εχω δοκιμασει εγω.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε , ειναι ακυρη η παραθεση σου η μου φαινεται ; Οπως και να εχει , οι οδηγιες που δινει ο καθε dev ισως να μην ειναι παντα οι ιδιες , παντως για κερνελ δεν θελει τιποτα wipe οσο εχω δοκιμασει εγω.

 

οκ ευχαριστω!

οσο για την παραθεση τωρα το ειδα....

δυστυχως το κακο 3G στην σαντορινη + καποια κολληματα του tapatalk φερνουν τετοια αποτελεσματα :p

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

H υποστηριξη τωρα "ζεστενεται" γιατι δυστυχως αργα ξεκινησε να υπαρχει. Εγω εχω περασμενο iodak v04 κερνελ περασμενο και παει καλα μεχρι στιγμης, κανενα προβλημα.

 

Και εγώ αυτόν έχω περάσει. Τι settings έχεις στο trickstermod? Προσπαθώ να βάλω interactive cpu governor αλλά δεν μ αφήνει να αλλάξω τις συχνότητες της CPU. Επίσης στην καρτέλα specific γιατί μου λέει active cores 1 ; Να υποθέσω ότι δν αφορά την κανονική λειτουργία του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

To trickstermod δεν το εχω καν .Τις ρυθμισεις μου τις κανω μεσω tegra overclock και μονο. Δοκιμασε το No frill cpu για αυτα που θες να κανεις.

 

Ξαναεβαλα μετα απο πολυ καιρο τoν Next 3D και με χαρα ειδα οτι εχει ενσωματωθει το εφε που εμεις οι παλιοτεραι συζητουσαμε για το γυαλινο εφε του Vire Launcher ! http://s1287.photobucket.com/user/Leolipop/media/demo_zps1464f50c.mp4.html

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αυτονομία είναι πολυ σημαντικός παράγοντας και επειδή δεν κλείνω ποτέ wifi η 3G εκεί το 4Χ τα έκανε μουσκεμα....φυσικά επειδή δεν κάνει για μένα δεν σημαίνει οτι δεν κάνει για κανέναν - ούτε θέλω να βγάλω άχρηστο το τηλ....απλά δεν είναι για απαιτητικούς χρήστες.....

Εξαρτάται από τις απαιτήσεις του απαιτητικού. Οι δικές μου οι απαιτήσεις -στις οποίες δεν περιλαμβάνεται gaming- καλύπτονται πλήρως με φόρτιση μια φορά την ημέρα. Φυσικά αυτό απέχει παρασάγγας από τις παλαιότερες εποχές που φόρτιζα 9500 κάθε τρεις μέρες αλλά πάλι τώρα κάνω πολλά περισσότερα πράγματα απ' ότι έκανα με το 9500.

 

Φυσικά τα ίδια θα έλεγα αν είχα πάρει το S3 ή το S4 ή κάποιο από τα HTC ONE ή ακόμα πολύ περισσότερο κάποιο από τα Note. Point is, πήρα αρκετά φθηνότερα από τα παραπάνω το 4x και είναι η καλύτερη αγορά κινητού που έχω κάνει, μακράν της δεύτερης.

 

Είναι μεγάλη διαφορά του "συμβιβασμένος" από το "ευχαριστημένος". Δεν αμφιβάλλω ότι εσύ ήσουν "συμβιβασμένος" με το κινητό αυτό και γι αυτό κινήθηκες και αγόρασες το Note και πλέον είσαι ευχαριστημένος. Ωστόσο η προσωπική σου εμπειρία δεν κάνει apply σε όλους, όπως φυσικά δεν κάνει apply ο αφορισμός "δεν είναι για απαιτητικούς".

 

Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

φλασαρα τον iodak kernal απο cmw αλλα οταν παω να δω εκδοση κερνελ μου λεει παλι σκετο 3.1.10...

ειναι λογικο?

δεν θα επρεπε να λεει κατι αλλο?

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι περα απο του kholk ολοι την ιδια εκδοση μονταρουν...

 

αρα ποιος ο τροπος να δεις αν μια συσκευη εχει αλλον κερνελ ή τον στοκ?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μεσω hidden menu , εκει λεει και το ονομα του dev .

 

ωραιος!

παντως για καποιο λογο το antutu κολλαει στο 14% με τον κερνελ του ιodak

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...