Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθες περασα την τελευταια:pΝομιζω οτι ειναι η καλητερη ρομ που εχω δοκιμασει. Αρχιζω να τρεφω ελπιδες για το τηλεφωνο μας.Αν διορθωθει στο μελλον και η εγραφη βιντεο με καποιο MOD τοτε θα σταματισω την σκεψη να το πουλησω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαιρετικό τηλέφωνο σε εξαιρετική τιμή.Ικανοποιεί το συντριπτικό ποσοστό των χρηστών αλλά όπως κάθε προιόν όχι όλους.Τιμή πρίν 5 μήνες που το αγόρασα 340 ευρώ όταν το s3 έκανε 450.Τιμή πώλησης σήμερα σαν μεταχειρισμένο 200 ευρώ-275 καινούριο(210 το έδωσε ο κωνσταντίνος)όταν το s3 πωλείται με το ζόρι 280 ευρώ-357 καινούριο.Και από αυτή την άποψη μια χαρά.Προσωπική άποψη προς ενημέρωση πιθανών αγοραστών.
Link to comment
Share on other sites

To ότι το 2Χ μπήκε στο γκίνες δεν έχει να λέει κάτι...Επειδή ήταν το πρώτο διπύρηνο που κυκλοφόρησε;;;;Σιγά. Διαφημιστικό τρικ ήταν. Δυστυχώς η εταιρία με τον τρόπο που (δεν) υποστηρίζει τις συσκευές της ο κυριότερος λόγος να τα προτιμήσεις δεν είναι οι δυνατότητές τους αλλά η τιμή τους. Στα ίδια λεφτά με αντίστοιχες προτάσεις των ανταγωνιστών η συντριπτική πλειοψηφία πάει σε αυτούς.

 

Τουλάχιστον η sony έκανε μια έξυπνη κίνηση και εκτός του ότι ανακοίνωσε πιο νωρίς το Ζ από τους άλλους το διέθεσε και νωρίτερα. Το g από την άλλη άργησαν πάρα πολύ να το διαθέσουν στην παγκόσμια αγορά και ας το ανακοίνωσαν ακόμη νωρίτερα.

 

Επειδή όταν πέρνω μια συσκευή δεν την πέρνω για επένδυση αλλά για να κάνω την δουλειά μου, ποτέ δεν με απασχολεί η μεταπώληση. Σε αυτή την κατηγορία τιμής το 4Χ αξίζει και με το παραπάνω και δεν βγαίνεις χαμένος με τα λεφτά που έχει. Η τιμή που έχει δεν είναι λόγω της αξία του αλλά λόγω της ανυποληψίας της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μιλάς με κανέναν χθεσινό και μάλλον δεν παρακολουθείς το φόρουμ αρκετά συχνά για διαπιστώσεις τα προβλήματα που έχουν αντιμετωπίσει τόσοι και τόσοι. Τέλος πάντων δεν ασχολούμε άλλο τσάμπα συζητάμε, ο καθένας με την κρίση του, για μένα το κινητό είναι πεταμένα λεφτά όχι γιατί δεν αξίζει άλλα γιατί έτσι το κατάντησε η LG. Μη μου λες για 2χ κλπ γιατί ίσως να ήμουν ο πρώτος που το αγόρασε άλλα και το optimus black. Και εκεί τα ίδια, εγκατάληψη στην τύχη τους από την LG με χίλια μύρια προβλήματα, γι' αυτό γράφω ότι δεν παρακολουθείς το φόρουμ γιατί άμα το έκανες λίγες σελίδες πριν αναφέρονται όλα αυτά.

Δηλαδη φιλε μου εκτος απο τα nexus ποια υποστηριζονται καλητερα?

Link to comment
Share on other sites

Περα απο τα samsung κανενα....Ειδαμε και το xperia S που τωρα ειναι να παρει JB. Οποτε και η sony εκτος παιχνιδιαυ , επισης ουτε η HTC μπορω να πω οτι εντυπωσιαζει σε αυτον τον τομεα. Το εχω γραψει πολλες φορες οτι αναβαθμισεις του τυπου 4.1.2 σε 4.2 η 4.2.2 με μηδαμινες διαφοροποιησεις και αλλαγες ειναι , να χαμε να λεγαμε. Τετοιες ανουσιες εκδοσεις ειναι που συντηρουν την καραμελα των αναβαθμισεων σε μερικους...

 

Τωρα αν μερικοι samsung-ακηδες ζητοκραυγαζαν και εξυμνουσαν την εταιρια για την ανακοινωση το ποιες συσκευες θα αναβαθμιστουν σε εκδοση 5 , ας μας πουν αν ξερουν κατι ποτε θα κυκλοφορισει μιας και δε λεγεται πουθενα ακομα ,ουτε αν θα βγει 4.3 πρωτα.

Η ιστορια με τις αναβαθμισεις μια χαρα εχει αποπροσανατολισει το κοινο απο σημαντικοτερα ζητηματα (ποιοτητα κατασκευης , τιμολιογιακη πολιτικη ).Για αυτους που χοροπηδανε με τις αναβαθμισεις εγω ξερω να πω οτι το Fast and furious 6( το παιχνιδι) παιζει απο 2.3 και πανω και μιλωντας παντα για official εκδοση που ελαχιστοι ενδεχεται να εχουν τετοια...Καλο μεσημερι.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φιλε μου εκτος απο τα nexus ποια υποστηριζονται καλητερα?

 

Με το συμπάθειο δλδ, μίλησε ή εννόησε κανείς ότι υποστήριξη σημαίνει να έχεις πάντα την τελευταία έκδοση λογισμικού; Αυτό κατάλαβες; τόσοι αναφέρουν διάφορα προβλήματα και στο παρόν φόρουμ και στο xda και σε άλλα φόρουμ. Θέλεις το πρόβλημα φωτεινότητας, της μπαταρίας, της υπερθέρμανσης, της κάμερας, του kernel, της ''ελλιπής'' JB χωρίς τις εφαρμογές τουλάχιστον του L9 ...................κ.λπ. να μην κάθομαι τώρα και αναλύω περαιτέρω. Ας φτιάξει η LG πρώτα αυτά, τα οποία υπάρχουν τουλάχιστον από την κουτσουρεμένη JB που έδωσε πριν σχεδόν τρεις μήνες, και ας αφήσει το τηλέφωνο στην 4.1.2 δεν με πειράζει καθόλου. Για την τελευταία έκδοση Android έχουμε και Nexus δεν μας χρειάζεται το 4Χ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τα samsung κανενα....Ειδαμε και το xperia S που τωρα ειναι να παρει JB. Οποτε και η sony εκτος παιχνιδιαυ , επισης ουτε η HTC μπορω να πω οτι εντυπωσιαζει σε αυτον τον τομεα. Το εχω γραψει πολλες φορες οτι αναβαθμισεις του τυπου 4.1.2 σε 4.2 η 4.2.2 με μηδαμινες διαφοροποιησεις και αλλαγες ειναι , να χαμε να λεγαμε. Τετοιες ανουσιες εκδοσεις ειναι που συντηρουν την καραμελα των αναβαθμισεων σε μερικους...

 

Τωρα αν μερικοι samsung-ακηδες ζητοκραυγαζαν και εξυμνουσαν την εταιρια για την ανακοινωση το ποιες συσκευες θα αναβαθμιστουν σε εκδοση 5 , ας μας πουν αν ξερουν κατι ποτε θα κυκλοφορισει μιας και δε λεγεται πουθενα ακομα ,ουτε αν θα βγει 4.3 πρωτα.

Η ιστορια με τις αναβαθμισεις μια χαρα εχει αποπροσανατολισει το κοινο απο σημαντικοτερα ζητηματα (ποιοτητα κατασκευης , τιμολιογιακη πολιτικη ).Για αυτους που χοροπηδανε με τις αναβαθμισεις εγω ξερω να πω οτι το Fast and furious 6( το παιχνιδι) παιζει απο 2.3 και πανω και μιλωντας παντα για official εκδοση που ελαχιστοι ενδεχεται να εχουν τετοια...Καλο μεσημερι.

 

Καλά οι αναβαθμίσεις τύπου 4.0.3 σε 4.0.4 δεν είναι να χαμε να λέγαμε γιατί η πρώτη ήταν gtpk (πόσο μάλλον η πρώτη 4 των nexus). Οπότε ναι είναι θέμα. Άσχετα αν έχει δώσει στο s2 και τις ενδιάμεσες της gb, αντίστοιχα στην ics και τώρα και στην jb με πρόσθετα πάντα από τις μεγαλύτερες εκδόσεις, έχει δώσει 2 major updates. Το θέμα ποιότητα κατασκευής είναι ανάλογα πως το ορίζει ο καθένας. Και αν εξαιρέσεις τα πλαστικά μέρη σε γενικές γραμμές μια χαρά είναι. Η τιμολογιακή πολιτική έχει να κάνει με το πόσο υποστηρίζει η εταιρία το κάθε προϊόν της. Όταν ο άλλος όχι μόνο δεν κοιτάζει να βγάζει όσο το δυνατόν το νεότερο sw αλλά αντικαθιστά με πολύ γρήγορους ρυθμούς τα μοντέλα, τόσο αυτά θα ξεφτιλίζονται....Και αυτό ξεκίνησε με το prada, 4X και στην συνέχεια με το optimus g. Το 2X το χαν για καιρό και αυτό ακριβά...Και αν κάποιος έχει πολύ κακή τιμολογιακή πολιτική αυτή είναι η htc που τα χει πολύ πιο ακριβά τα mid για χειρότερο hw από την sony...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια ειπα να ξεκλειδωσω τον bootloader με αυτο το tool . Εκανα την διαδικασια οπως περιγραφει και επελεξα το unlook bootloader στο κινητο επελεξα το volume up και μετα εγραψε με κοκκινα γραμματα download mode. περιμενα και δεν εκανε τιποτα και πατησα κατι και μετα εγραφε κατι για επαναφορα του τηλ παρακαλω περιμενετε, περιμενα ποση ωρα και δεν εκανε κατι και αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια.

Η συσκευη κανει boot αλλα η οθονη δεν αναταποκρίνεται καθολου οποτε δεν μπορω να μπω στο μενου να κανω κατι.

Αν το αφησω να λιγη ωρα σβυνει και μενουν αναμμενα τα τρια κουμπια στην οθονη και για να ξεκολλησει πρεπει να βγαλω μπαταρια παλι κλπ.

Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεται ένα οικονομικό κινητό που να μπορεί να κάνει τα πάντα (gaming, browsing, social e.t.c 2-3 ώρες ημερησιως) αλλά να μην παύει να είναι κινητό τότε το 4x είναι μονόδρομος.

Αν θέλετε τα ίδια αλλά για 5-6 ώρες ημερησίως και έχετε την οικονομικη δυνατότητα και δεν σας χαλάει το μέγεθος τότε πάμε για note όπως ο φίλος παραπάνω (είναι μονόδρομος).

Αν πάλι σαν εμένα θέλετε τα παραπάνω αλλά δεν παιρνετε Samsung από ιδεολογία (έχω βαρεθεί να ακούω για Samsung...) ευχαριστηθείτε και λιωστε το 4x μέχρι να βγει το g pro....

 

Άλλος ένας happy user optimus 4x!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια ειπα να ξεκλειδωσω τον bootloader με αυτο το tool . Εκανα την διαδικασια οπως περιγραφει και επελεξα το unlook bootloader στο κινητο επελεξα το volume up και μετα εγραψε με κοκκινα γραμματα download mode. περιμενα και δεν εκανε τιποτα και πατησα κατι και μετα εγραφε κατι για επαναφορα του τηλ παρακαλω περιμενετε, περιμενα ποση ωρα και δεν εκανε κατι και αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια.

Η συσκευη κανει boot αλλα η οθονη δεν αναταποκρίνεται καθολου οποτε δεν μπορω να μπω στο μενου να κανω κατι.

Αν το αφησω να λιγη ωρα σβυνει και μενουν αναμμενα τα τρια κουμπια στην οθονη και για να ξεκολλησει πρεπει να βγαλω μπαταρια παλι κλπ.

Τι κανω?

Recovery μπορείς να μπορείς;

Link to comment
Share on other sites

λέω να αλλάξω kernel απ'ότι βλέπω έχουν βγει πολλές διορθωμένες εκδόσεις. Kholk η steppenwolf τι προτείνετε ;
Link to comment
Share on other sites

λέω να αλλάξω kernel απ'ότι βλέπω έχουν βγει πολλές διορθωμένες εκδόσεις. Kholk η steppenwolf τι προτείνετε ;
θα έλεγα του wolf γιατί είναι για την ώρα ποιο συμβατός.Στον άλλο διορθώνεται ένα πρόβλημα και προκύπτουν αλλά 5 μετά.

 

Πως μπαίνω?
Έχοντας κλειστό το τηλ. κρατάς το κάτω του ήχου μαζί με το κουμπί ενεργοποίησης μέχρι να μπει.Μετά επιλέγεις με του ήχου και ενεργοποιείς με το πάνω κουμπί.
Link to comment
Share on other sites

Κανω αυτο που λες και βγάζει 2 σειρες με κοκκινα γραμματα που λεει: error boot image signature κι απο κατω μου λεει θα γινει επανεκκινηση σε 5 δευτερολεπτα
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεται ένα οικονομικό κινητό που να μπορεί να κάνει τα πάντα (gaming, browsing, social e.t.c 2-3 ώρες ημερησιως) αλλά να μην παύει να είναι κινητό τότε το 4x είναι μονόδρομος.

Αν θέλετε τα ίδια αλλά για 5-6 ώρες ημερησίως και έχετε την οικονομικη δυνατότητα και δεν σας χαλάει το μέγεθος τότε πάμε για note όπως ο φίλος παραπάνω (είναι μονόδρομος).

Αν πάλι σαν εμένα θέλετε τα παραπάνω αλλά δεν παιρνετε Samsung από ιδεολογία (έχω βαρεθεί να ακούω για Samsung...) ευχαριστηθείτε και λιωστε το 4x μέχρι να βγει το g pro....

 

Άλλος ένας happy user optimus 4x!

 

+1000

ΠΟλυ σωστος

Link to comment
Share on other sites

Κανω αυτο που λες και βγάζει 2 σειρες με κοκκινα γραμματα που λεει: error boot image signature κι απο κατω μου λεει θα γινει επανεκκινηση σε 5 δευτερολεπτα

 

Toτε καλυτερα να η να κανεις επαναφορα απο το lg update tool η να το επαναφερεις μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Το επανεφερα με lg update tool και ειναι μια χαρα, το εκανα ροοτ αλλα με τον οδηγο σου για ξεκλειδωμα bootloader το δοκιμασα 8 φορες και στην εντολη fastboot oem unlock δεν κανει τπτ
Link to comment
Share on other sites

Το επανεφερα με lg update tool και ειναι μια χαρα, το εκανα ροοτ αλλα με τον οδηγο σου για ξεκλειδωμα bootloader το δοκιμασα 8 φορες και στην εντολη fastboot oem unlock δεν κανει τπτ

 

Eχεις κατεβασει τo adb toolkit ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου ηρθε η θηκη της nilkin πραγματικα πολυ ωραια με τρομερη ποιοτητα ειναι φλιπ τοπ αν καποιος ενδιαφερεται ασ μου πει να ποσταρω φωτογραφιες .
Link to comment
Share on other sites

έχει και screen protector μαζί ; τη θήκη την έχω δει είναι πολύ ωραία σε τι χρώμα την πήρες ;

 

Την πηρα σε μαυρο και ναι εχει και screen protector αλλα πραγματικα ειναι φανταστικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...