Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξε και εμένα δεν μου φτάνει κανενός κινητού οι ίντσες γιατί στο σπίτι συνέχεια με ένα ipad είμαι αγκαλιά αυτό δεν σημαίνει ότι θα το κάνω και τηλέφωνο. Ηδη το 4x μου είναι αρκετά μεγάλο, άλλωστε κινητά είναι δεν κάνουμε και τίποτα σοβαρό με αυτά, ας το παραδεχτούμε.

Συμφωνο ενα κινητο δεν μπορει να ατικαταστισει ενα καλο ταμπλετ......

παντως το 4χ ειναι απο τα πιο ομορφα κινητα που κυκλοφορουν και εχω παθει πλακα με την οθονη του.......επισης ειναι το πρωτο κινητο που δεν μου εχει κρασαρει ποτε ο stock browser..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από 10 μέρες με το κινητό έχω πιο ολοκληρωμένα συμπεράσματα.

 

όμορφο, απίθανα γρήγορο, φανταστική οθόνη, αξιοπρεπέστατη κάμερα, καλό ηχείο τελικά (ακούγεται ακόμη και σε φασαρία με το κατάλληλο ringtone), πραγματικά ένα ερωτεύσιμο κινητό,

Αλλλλλλλααααααααααααά .......

τραγική μπαταρία.

 

δεν το κατάλαβαίνω πως, ενώ άκουγα πως έχει πολύ καλή διαχείριση στο stand by, εμένα από την ώρα που πέφτω για ύπνο μέχρι να ξυπνήσω (περίπου 6 ώρες) μου τρώει το ελάχιστο 10% της μπαταρίας, ενώ έχω δει και 20%!

 

αποτελέσματα από το GSam Battery Monitor με το κινητό ανοιχτό 24 ώρες περίπου, και τη στάθμη πλέον στο 32%

Phone 8,1% (00:18:40)

Screen 3,2% (00:52:42)

Phone Radio 62,9% (23:55:19)

Wifi 0,0% (00:03:05)

Held Awake 21,1% (08:25:36)

edit Bluetooth 0,0% (00:00:00)

App Usage 4,5% (23:55:19)

 

Μπήκα στο Internet συνολικά για 13':31'', ενώ δεν έπαιξα κανένα παιχνίδι γιατί απλά δεν έχω κατεβάσει κανένα (εντάξει, όχι ακόμη τουλάχιστον).

 

Ε δεν το λες και σκληρή χρήση. όλο κλειστό ήταν.

ελπίζω στην πορεία να στρώσει λίγο η κατάσταση, αλλά μάλλον δεν ελπίζω πολύ πλέον.

λες να φταίει που έβαλα κατευθείαν την jb (μετά από 3 μέρες)?

έχω την αίσθηση πως, τουλάχιστον στο standby, η ics μπορεί και να τα πήγαινε λίγο καλύτερα.

 

οψόμεθα.

λοιπον φιλε μου το τσεκαρα κοιμηθηκα στις 1:25 μπαταρια στο 73% ξυπνησα στις 6:40 μπαταρια στο 72% κανονικη λειτουργια με wifi gps ανοιχτο.Ειμαι σε 4,1,2 στοκ με καμια 20αρια εφαρμογες μεσα μαλλον πρεπει να το κοιταξεις το θεμα.

αυτα μου εκανε το 2χ οταν το σκαλισα root bootloader etc.......

μηπως εχεις μεσα κανενα task manager? Αν ναι σβηστων εξαλλου σε android 4 και πανω αχρηστοι ειναι τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η εφαρμογη baseband_xmm_power στα καλα καθουμενα εδω και μερικες μερες μου ξεσκιζει την μπαταρια...

Ξερω οτι ειναι διεργασια του κερνελ..

Υπαρχει τροπος να το επαναφερουμε το θεμα αυτο? Μετα την 1η φορα που το εκανα επανεφερα και ξαναφλασαρα το κινητο αλλα μετα απο μια μερα ξανα τα ιδια..

Καμια ιδεα? Δεν εχω βαλει τιποτα τρελο να τρεχει στο παρασκηνιο..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου το τσεκαρα κοιμηθηκα στις 1:25 μπαταρια στο 73% ξυπνησα στις 6:40 μπαταρια στο 72% κανονικη λειτουργια με wifi gps ανοιχτο.Ειμαι σε 4,1,2 στοκ με καμια 20αρια εφαρμογες μεσα μαλλον πρεπει να το κοιταξεις το θεμα.

αυτα μου εκανε το 2χ οταν το σκαλισα root bootloader etc.......

μηπως εχεις μεσα κανενα task manager? Αν ναι σβηστων εξαλλου σε android 4 και πανω αχρηστοι ειναι τελικα.

 

Παιδιά το είπα και πριν...Το κινητό αυτό, έχει υποτίθεται, 5ο "sleeper core". Άμα εσάς σε 10 ώρες καθόλου χρήσης, όπως κατά τη διάρκεια του ύπνου, σας πέφτει η μπαταρία 4-5+% τότε κάτι φταίει. Και εγώ ρουτ το είχα και το άφηνα ανοιχτό το βράδυ, δεν το έβαζα σε λειτουργία πτήσεων, ποτέ δεν το έβαλα! Το κινητό είναι εργαλείο επικοινωνίας, άμα είναι να το βάζεις σε airplane mode στα καλά καθούμενα, δεν έχει καμμία χρησιμότητα πλέον!

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια και τωρα δεν ξερω τι επαθε και πεφτει 5%αλλη φορα δεν επεφτε καθολου τι μπορει να εγινε?εφαρμογες δεν εβαλα και παλι πεφτει περιεργο
Link to comment
Share on other sites

Κάνε kill της εφαρμογές που τρέχουν από πίσω πριν κοιμηθείς

 

και κιλ εκανα και χαρτ ρεσετ τιποτα τωρα εχει 3μερες που το κανει πεφτει καθε βραδυ5% ενω παλια δεν επεφτε ουτε1 λες να τα παιξε η μπαταρια?ειχα το green power αγορασμενο απο τοτε εγινε αυτο το εβγαλα τωρα και παλι τα ιδια καθε ωρα και κατι λεπτα πεφτει 1'% τι να το κανω?κ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η εφαρμογη baseband_xmm_power στα καλα καθουμενα εδω και μερικες μερες μου ξεσκιζει την μπαταρια...

Ξερω οτι ειναι διεργασια του κερνελ..

Υπαρχει τροπος να το επαναφερουμε το θεμα αυτο? Μετα την 1η φορα που το εκανα επανεφερα και ξαναφλασαρα το κινητο αλλα μετα απο μια μερα ξανα τα ιδια..

Καμια ιδεα? Δεν εχω βαλει τιποτα τρελο να τρεχει στο παρασκηνιο..

 

και εγω δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια και τωρα δεν ξερω τι επαθε και πεφτει 5%αλλη φορα δεν επεφτε καθολου τι μπορει να εγινε?εφαρμογες δεν εβαλα και παλι πεφτει περιεργο

 

και κιλ εκανα και χαρτ ρεσετ τιποτα τωρα εχει 3μερες που το κανει πεφτει καθε βραδυ5% ενω παλια δεν επεφτε ουτε1 λες να τα παιξε η μπαταρια?ειχα το green power αγορασμενο απο τοτε εγινε αυτο το εβγαλα τωρα και παλι τα ιδια καθε ωρα και κατι λεπτα πεφτει 1'% τι να το κανω?κ

2-3 σελίδες πριν ανέφερα το πρόβλημα άλλα τότε δεν ίδρωσε κάποιο αυτί, τώρα που την πατήσαμε σχεδόν όλοι γιατί σε λίγο θα γίνουν όλοι τώρα υπάρχει ενδιαφέρον. Τέλος πάντων, το πρόβλημα με το baseband awake είναι υπαρκτό και εμφανίζεται τελείως ξαφνικά (δεν ξέρω πως γίνεται αυτό) στα καλά καθούμενα κυρίως όταν χρησιμοποιείται ο stock launcher σε συνδιασμό με flight mode. Λύση δεν υπήρχε (είχα δοκιμάσει τα πάντα) και το έστειλα τελικά στο service. Όταν έρθει θα δούμε αν έχει γίνει κάτι αν όχι πάει για πούλημα, πάμε γι' άλλα και LG ξανά stop. Αυτά .......!!!!!!!

 

Παιδιά το είπα και πριν...Το κινητό αυτό, έχει υποτίθεται, 5ο "sleeper core". Άμα εσάς σε 10 ώρες καθόλου χρήσης, όπως κατά τη διάρκεια του ύπνου, σας πέφτει η μπαταρία 4-5+% τότε κάτι φταίει. Και εγώ ρουτ το είχα και το άφηνα ανοιχτό το βράδυ, δεν το έβαζα σε λειτουργία πτήσεων, ποτέ δεν το έβαλα! Το κινητό είναι εργαλείο επικοινωνίας, άμα είναι να το βάζεις σε airplane mode στα καλά καθούμενα, δεν έχει καμμία χρησιμότητα πλέον!

Κάποιοι, όπως και γω, δεν θέλουμε να μας ενοχλούνε τη νύχτα και θέλουμε το κινητό να φαίνεται και να είναι εκτός δικτύου, γι' αυτό υπάρχει το airplane mode αλλιώς δεν θα υπήρχε. Εργαλείο χρήσης με μεγάλη χρησιμότητα είναι και αυτή η λειτουργία και θέλουμε να δουλεύει σωστά όχι να τρώει 20-25% μπαταρία (τουλάχιστον σε 'μένα τόσο έτρωγε).

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

έχω την υποψία ότι το xmm_baseband προκαλείται απ'το wifi κάτι που αν ισχύει είναι όντως τραγικό. Το διαπίστωσα γιατί το κινητό το φορτίζω κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ. Αν το βγάλω απ'το φορτιστή και το αφήσω έτσι όλο το βράδυ, μέσα σε 6-7 ώρες χάνει 1-2% το πολύ. Αν μπω για λίγο στο internet και το αφήσω μετά, η μπαταρία πέφτει 6-7% με το baseband στα τέρματα. Βέβαια όσο και να πέσει η μπαταρία το βράδυ μόλις ανοίξω την οθόνη το πρωι και μπω να τσεκάρω κάνα mail και λίγο internet χάνω 4-5% στο πι και φι. Μετά στρώνει. Όπως και να 'χει κάτι πρπ να κάνει η LG μ αυτό το θέμα, kernel, rom δεν ξέρω τι φταίει γιατί κρίμα για τα χαρακτηριστικά του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι με nova launcher και δεν πέφτει καθόλου το βράδυ και δεν είναι σε flight mode ,το έχω πει και το ξανά λέω,προσοχή τις εφαρμογές που περνάτε τι δικαιώματα έχουν και ειδικά τις σπασμένες.
Link to comment
Share on other sites

μετά απο συμβουλή άλλου χρήση (tsakou) έκλεισα σχεδόν όλες τις υπηρεσίες που τρέχουν στο παρασκήνιο, και ήδη το κινητό δείχνει να τα πηγαίνει πολύ καλύτερα από άποψη μπαταρίας.

και δεν έχει αλλάξει κάτι στη συνολική του συμπεριφορά (είναι όσο γρήγορο ήταν).

 

επίσης απεγκατέστησα το advanced task killer, γιατί όντως δεν είναι απαραίτητο.

 

πάντως, ξαναγράφω πως δεν έχω εγκατεστημένο ούτε ένα παιχνίδι, και γενικά έχω κατεβάσει μόνο 17 εφαρμογές!!!!

βέβαια η μία είναι το avast, που δεν ξέρω αν ευθύνεται, αν και στο galaxy s που είχα δεν είχε κανένα θέμα (έχω βγάλει με ελαφριά χρήση έως και σχεδόν 5 μέρες).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελικά το σκέφτομαι πολύ σοβαρά το 4X , υπάρχει θέμα τελικά με την μπαταρία ? Άλλοι φίλοι διαβάζω οτι τα πράγματα είναι τραγικά , άλλοι λένε οτι είναι μια χαρά και δεν υπάρχει θέμα . Τελικά που είναι η αλήθεια ?

Τέλος ήθελα να μου πείτε και για το GPS του , κλειδώνει εύκολα ? Και αν η ένταση της μουσικής απο τα ακουστικά είναι δυνατή ? διότι είναι ένα σημείο που με ενδιαφέρει πολύ .

 

Thank you

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

έκλεισα σχεδόν όλες τις υπηρεσίες που τρέχουν στο παρασκήνιο

Με ποιο τροπο το εκανες αυτο? ρωταω γιατι με το που τις κλεινω απο τον advance task killer μετα απο δευτερολεπτα ξααπεταγονται στο παρασκηνιο μερικες απο αυτες, το εχω βαλει να τις σκοτωνει ανα μισαωρο, δεν κανω καλα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν κάνεις καθόλου καλά! Το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις στο κινητό σου, με αρνητική επίδραση στη μπαταρία, είναι να χρησιμοποιείς task killer. Εναλλακτικά, μπορείς να εγκαταστήσεις το greenify και θα δεις μεγάλη διαφορά και στη μπαταρία και στη διαθέσιμη μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι με nova launcher και δεν πέφτει καθόλου το βράδυ και δεν είναι σε flight mode ,το έχω πει και το ξανά λέω,προσοχή τις εφαρμογές που περνάτε τι δικαιώματα έχουν και ειδικά τις σπασμένες.

Διάβασε λίγο καλύτερα τι γράφουμε. Δεν μίλησα για nova άλλα για stock launcher, αυτός είναι το πρόβλημα σε συνδιασμό με τον άθλιο kernel της LG η οποία δεν πρόκειται να διορθώσει τίποτα, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον, διότι έχει εγκαταλείψει το τηλέφωνο για χάρη των νεότερων ανταγωνήσιμων μοντέλων. Ακόμα να το πάρετε χαμπάρι;!!!!! Όσο για τις εφαρμογές, τις ίδιες έχω τουλάχιστον στις τελευταίες μου 6 συσκευές και δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα το μόνο πρόβλημα είναι το ίδιο το κινητό και η εταιρία του. Πλέον δεν έχει καμία αξία, εγώ προσωπικά κλαίω τα λεφτά μου, αξίζει λιγότερο και από το s2 και πως να μην είναι έτσι με όλα αυτά που αντιμετωπίζουμε. Ποιος να αγοράσει και πόσο τώρα αυτό το τηλέφωνο που κυριολεκτικά έχει ακόμα και αρνητική υποστήριξη από την εταιρία; Δηλαδή για να το δουλέψουμε πρέπει να χρησιμοποιούμε τον Nova συνέχεια; εεεε δεν γουστάρουμε τον βαρεθήκαμε, θέλουμε τον stock με το stock widget του καιρού που είναι όντως εξαιρετικό. Δεν μπορούμε όμως τι να κάνουμε, ελέω ''κορυφαίας'' υποστήριξης και ''κορυφαίου'' λογισμικού!!!!!!!! Το πήρα απόφαση, έχασα τα 365 ευρώ που έδωσα σε χρόνο ρεκόρ (2,5 μήνες) τελεία και παύλα.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο το εκανες αυτο? ρωταω γιατι με το που τις κλεινω απο τον advance task killer μετα απο δευτερολεπτα ξααπεταγονται στο παρασκηνιο μερικες απο αυτες, το εχω βαλει να τις σκοτωνει ανα μισαωρο, δεν κανω καλα?

 

όπως έγραψε ο (?) tsakou (να έχουμε και ένα copyright) ...

"από τη διαχείριση εργασιών και τις ρυθμίσεις κάνε διακοπή υπηρεσιών σε εφαρμογές π έχουν πολλές υπηρεσίες που τρέχουν στο background (facebook,maps,ebay mobile κτλ.) Προσωπικά έχω αφήσει ελάχιστα χωρίς να τα τικάρω (τηλέφωνο, sim, επαφές τέτοια πράγματα.) Εγκατέστησε το better battery stats και απ'τον κερνελ δες αν υπάρχει μια λειτουργία baseband_xmm_power και πόσο ξυπνάει το τηλ. Λογικά αυτό μαζί μ αυτά που προανέφερα προκαλούν το drain. Τέλος εγώ έχω κάνει και battery calibration μέσω της εφαρμογής αλλά αυτό δν ξέρω κατά πόσο έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα. Είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα κ πλεόν χάνω 4-5% κάθε βράδυ όπως ανέφεραν κ κάποια παιδιά πιο πάνω"

 

αυτό στην jb, την οποία έχω ήδη περάσει. δεν ξέρω τι ισχύει στην ics

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο καλύτερα τι γράφουμε. Δεν μίλησα για nova άλλα για stock launcher, αυτός είναι το πρόβλημα σε συνδιασμό με τον άθλιο kernel της LG η οποία δεν πρόκειται να διορθώσει τίποτα, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον, διότι έχει εγκαταλείψει το τηλέφωνο για χάρη των νεότερων ανταγωνήσιμων μοντέλων. Ακόμα να το πάρετε χαμπάρι;!!!!! Όσο για τις εφαρμογές, τις ίδιες έχω τουλάχιστον στις τελευταίες μου 6 συσκευές και δεν παρουσιάζουν κανένα πρόβλημα το μόνο πρόβλημα είναι το ίδιο το κινητό και η εταιρία του. Πλέον δεν έχει καμία αξία, εγώ προσωπικά κλαίω τα λεφτά μου, αξίζει λιγότερο και από το s2 και πως να μην είναι έτσι με όλα αυτά που αντιμετωπίζουμε. Ποιος να αγοράσει και πόσο τώρα αυτό το τηλέφωνο που κυριολεκτικά έχει ακόμα και αρνητική υποστήριξη από την εταιρία; Δηλαδή για να το δουλέψουμε πρέπει να χρησιμοποιούμε τον Nova συνέχεια; εεεε δεν γουστάρουμε τον βαρεθήκαμε, θέλουμε τον stock με το stock widget του καιρού που είναι όντως εξαιρετικό. Δεν μπορούμε όμως τι να κάνουμε, ελέω ''κορυφαίας'' υποστήριξης και ''κορυφαίου'' λογισμικού!!!!!!!! Το πήρα απόφαση, έχασα τα 365 ευρώ που έδωσα σε χρόνο ρεκόρ (2,5 μήνες) τελεία και παύλα.

Φιλε μου ειναι κριμα να καταδικαζεις μια πολυ καλη συσκευη και να κραζεις ετσι δηλαδη εγω που την πηρα εδω μεσα και αλλοι ποσοι ειμαστε μ@@@@@ δηλαδη τι προβληματα αντιμετωπισες γιατι εγω δεν εχω κανενα και μην ακουω οτι ναναι για σ2 με οθωνες που δεν ξερουν τι παει να πει σωστο χρωμα και φυσικο κτλ.

ενταξει πολυ εχουν την πολυτελεια και δινουν 450-600 ευρω για να παρουν κατι κατα την αποψη τουσ καλο οπως για μενα με λιγοτερα απο 280 ευρω πηρα κατι αρκετα καλο .

Αλλα το ξαναλεω δεν μπωρεις να κραζεις μια εταιρεια που εχει βγαλει optimus 2x (βιβλιο γκινες για πρωτοπορεια), 4x ,g kai nexus 4

Στην τελικη εμενα τρεχουν ολα ρολοι που να ξερουμε ο καθενας τι εχει βαλει στο κινητο του.........

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα το θεμα αυτο με τα wakelocks μου συνεβει εμενα και με τον nova launcher.. οποτε δεν φταιει ο στοκ!
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ apex απορώ πως δν έχετε πρόβλημα με το nova μου ανέβαζε θερμοκρασία στα καλά καθούμενα. Όσον αφορά την μπαταρία μην τραγικοποιούμε τα πράγματα και γώ την κράζω αλλά είναι απλά μια μέτρια μπαταρία. Και κάντε καμιά βόλτα σε thread άλλων 'best seller' συσκευών και εκεί να δείτε προβλήματα. Εμείς ούτε sudden deaths έχουμε, ούτε σπασμένες οθόνες στα καλά καθούμενα επειδή απλά το κινητό είναι μες την τσέπη. Όλα τα κινητά έχουν μειονεκτήματα, όποιος θέλει το απόλυτο ας πάει να πάρει το One να τελειώνει :p και να στάξει και 400 ευρώ παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Ο Nova θεωρειται απο τους καλυτερους launchers παγκοσμιως. Προφανως δεν ειναι τρελοι οσοι τον χρησιμοποιουμε.

 

+1000.Και ελαφρύς και smooth και παραμετροποιήσιμος και δεν τρώει μπαταρία.

 

Φιλε μου ειναι κριμα να καταδικαζεις μια πολυ καλη συσκευη και να κραζεις ετσι δηλαδη εγω που την πηρα εδω μεσα και αλλοι ποσοι ειμαστε μ@@@@@ δηλαδη τι προβληματα αντιμετωπισες γιατι εγω δεν εχω κανενα και μην ακουω οτι ναναι για σ2 με οθόνες που δεν ξερουν τι παει να πει σωστο χρωμα και φυσικο κτλ.Στην τελικη εμενα τρεχουν ολα ρολοι που να ξερουμε ο καθενας τι εχει βαλει στο κινητο του.........

 

Θα συμφωνήσω.Δεν θα επαναλάβω πάλι τα θετικά έναντι των αρνητικών γιατί τα έχουμε πει 100 φορές.Μακάρι η LG να συνεχίσει να παράγει τέτοιες απροβλημάτιστες κινητάρες σε τέτοιες τιμές.

 

Όσο για τα προηγούμενα posts που έχουν να κάνουν με τη μπαταρία στην αναμονή,στο δικό μου 4Χ η μπαταρία πέφτει ελάχιστα σε 2G και με κλειστό wifi και οθόνη.Είχα κάνει και σχετικό post με screenshots από το GSM battery όπου αποδεικνυόταν αυτό που λέω.Αν θυμάμαι καλά μέσα σε 4 ώρες η μπαταρία είχε πέσει 1% πράγμα το οποίο θεωρώ πολύ καλό.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για αυτό το πολύ καλό στοιχείο το ότι έχω Nova launcher.Τον είχα βάλει από τις πρώτες μέρες που είχα στα χέρια μου το κινητό οπότε δεν ξέρω αν ο stock launcher είναι εξίσου άψογος στην εξοικονόμηση μπαταρίας κατά την αναμονή.Επίσης η μπαταρία είναι super όσο αφορά κλήσεις και μουσική.Αντίθετα με ανοιχτό το wifi ή το gps ή παίζοντας παιχνίδι είναι κακή χωρίς να μπορώ όμως να τη συγκρίνω με άλλα κινητά ίδιων ιντσών.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Το 4x αν το έχετε προσέξει έχει τρομερό σήμα πιάνει ακόμα και σε σημεία που κανένα άλλο μπορεί (πχ στον Λιμνιωνα Ευβοίας μόνο το LG έπιανε και οι φίλοι μου με samsung S3 μου το ζήταγαν για να στείλουν ένα sms !!!) , αυτό όμως έχει σαν αποτέλεσμα να τρώει την μπαταριά για πλάκα.

 

Για αυτό δείτε τι σήμα έχετε σπίτι γιατί αν όλο το βράδυ προσπαθεί να βρει σήμα τρώει παραπάνω μπαταριά.

 

Έχω όμως ένα θέμα με την ελεύθερη μνήμη με το 4.1.2 μένουν ελεύθερα μόνο 90mbite ελεύθερα υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάξω την λίστα με το ποια προγράμματα θα τα έχει στην μνήμη; ακόμα με με root;;;

 

Και κάτι τελευταίο που πρόσεξα με το LGKDZ.exe που μπορείς να περάσεις όποια version θες στο κινητό σαν να κάνει update

μπορείς να περάσεις το λειτουργικό από πάνω και αν έχεις κάποιο πρόβλημα να διορθωθεί χωρίς να χάσεις τίποτα.

Φυσικά καλό είναι κάποιες βαριές εφαρμογές να τις επανεγκαταστήσεις. πχ το Screen off μιας και ελέγχει το πότε σβήνει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

+1000.Και ελαφρύς και smooth και παραμετροποιήσιμος και δεν τρώει μπαταρία.

 

 

 

Θα συμφωνήσω.Δεν θα επαναλάβω πάλι τα θετικά έναντι των αρνητικών γιατί τα έχουμε πει 100 φορές.Μακάρι η LG να συνεχίσει να παράγει τέτοιες απροβλημάτιστες κινητάρες σε τέτοιες τιμές.

 

Όσο για τα προηγούμενα posts που έχουν να κάνουν με τη μπαταρία στην αναμονή,στο δικό μου 4Χ η μπαταρία πέφτει ελάχιστα σε 2G και με κλειστό wifi και οθόνη.Είχα κάνει και σχετικό post με screenshots από το GSM battery όπου αποδεικνυόταν αυτό που λέω.Αν θυμάμαι καλά μέσα σε 4 ώρες η μπαταρία είχε πέσει 1% πράγμα το οποίο θεωρώ πολύ καλό.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για αυτό το πολύ καλό στοιχείο το ότι έχω Nova launcher.Τον είχα βάλει από τις πρώτες μέρες που είχα στα χέρια μου το κινητό οπότε δεν ξέρω αν ο stock launcher είναι εξίσου άψογος στην εξοικονόμηση μπαταρίας κατά την αναμονή.Επίσης η μπαταρία είναι super όσο αφορά κλήσεις και μουσική.Αντίθετα με ανοιχτό το wifi ή το gps ή παίζοντας παιχνίδι είναι κακή χωρίς να μπορώ όμως να τη συγκρίνω με άλλα κινητά ίδιων ιντσών.

Συμφωνώ με χιλια

Link to comment
Share on other sites

Έχω όμως ένα θέμα με την ελεύθερη μνήμη με το 4.1.2 μένουν ελεύθερα μόνο 90mbite ελεύθερα υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάξω την λίστα με το ποια προγράμματα θα τα έχει στην μνήμη; ακόμα με με root;;;

 

Στην ιδια εκδοση λογισμικου εμενα εχει 350 ΜΒ ελευθερα βλεπωντας το μεσα απο την διαχειριση του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι κριμα να καταδικαζεις μια πολυ καλη συσκευη και να κραζεις ετσι δηλαδη εγω που την πηρα εδω μεσα και αλλοι ποσοι ειμαστε μ@@@@@ δηλαδη τι προβληματα αντιμετωπισες γιατι εγω δεν εχω κανενα και μην ακουω οτι ναναι για σ2 με οθωνες που δεν ξερουν τι παει να πει σωστο χρωμα και φυσικο κτλ.

ενταξει πολυ εχουν την πολυτελεια και δινουν 450-600 ευρω για να παρουν κατι κατα την αποψη τουσ καλο οπως για μενα με λιγοτερα απο 280 ευρω πηρα κατι αρκετα καλο .

Αλλα το ξαναλεω δεν μπωρεις να κραζεις μια εταιρεια που εχει βγαλει optimus 2x (βιβλιο γκινες για πρωτοπορεια), 4x ,g kai nexus 4

Στην τελικη εμενα τρεχουν ολα ρολοι που να ξερουμε ο καθενας τι εχει βαλει στο κινητο του.........

 

Φίλε μου δεν μιλάς με κανέναν χθεσινό και μάλλον δεν παρακολουθείς το φόρουμ αρκετά συχνά για διαπιστώσεις τα προβλήματα που έχουν αντιμετωπίσει τόσοι και τόσοι. Τέλος πάντων δεν ασχολούμε άλλο τσάμπα συζητάμε, ο καθένας με την κρίση του, για μένα το κινητό είναι πεταμένα λεφτά όχι γιατί δεν αξίζει άλλα γιατί έτσι το κατάντησε η LG. Μη μου λες για 2χ κλπ γιατί ίσως να ήμουν ο πρώτος που το αγόρασε άλλα και το optimus black. Και εκεί τα ίδια, εγκατάληψη στην τύχη τους από την LG με χίλια μύρια προβλήματα, γι' αυτό γράφω ότι δεν παρακολουθείς το φόρουμ γιατί άμα το έκανες λίγες σελίδες πριν αναφέρονται όλα αυτά.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...