Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμισεις , σχετικα με το τηλεφωνο (η καπως ετσι) πληροφοριες λογισμικου.

Αν εννοείς έκδοση λογισμικού:

 

LG-P880-V10h-NOV-19-2012

Link to comment
Share on other sites

τοτε αφου εχεις v10h δεν εχεις ξεκλειδωσε μαλλον ... πρεπει να περασεςι την v20A (4.1.2) και μτα να προχωρησεις. Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

τοτε αφου εχεις v10h δεν εχεις ξεκλειδωσε μαλλον ... πρεπει να περασεςι την v20A (4.1.2) και μτα να προχωρησεις.

 

Αυτό πώς το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

 

Leo σε ευχαριστώ πολύ.

Τελικά μετά από πολύ προσπάθεια, γιατί το κινητό σερνόταν, κατάφερα να περάσω την Zaiben RC17 [21.11.2014].

Το κινητό πλέον λειτουργεί! :lol:

Χωρίς την πολύτιμη βοηθειά σου και τις υπομονετικές απαντήσεις σου δεν θα τα κατάφερνα με τίποτα.

 

Μία τελευταία ερώτηση.

Έχεις να προτείνεις ορισμένες βασικές εφαρμογές που είναι καλό να έχει το κινητό; Για παράδειγμα τι antivirus, ποιον browser και player προτείνεις;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

:thanks: :thanks: :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Antivirus σε κινητο δε βαζω ποτε...εδω δεν εχω σε υπολογιστη καλα καλα....Αν θες βαλε mcafee και σου δινω σειριακο να εχεις συνδρομη για 1 χρονο αν πιστευεις οτι το χρειαζεσαι.Το κλειδι παιζει και σε Ios και σε υπολογιστη.

 

Player βαζεις BS H MX

 

Browser βαζω η dolphing η opera.

 

Βαλε επισης system app remover γιατι μπορει να θες να αφαιρεσεις και αλλα πραγματα που ειναι αχρηστα απο το κινητο και να το ελαφρυνεις ακομα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Leo σε ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Τελικά δεν έβαλα καθόλου gapps γιατί στο opengapps είχε από έκδοση android 4.4 και φοβήθηκα μήπως δεν είναι συμβατα με την 4.1 της Zaiben.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω πρόβλημα με το gps του τηλεφώνου. Μετά από root, unlock bootloader και cwm φλάσαρα διάφορες rom περιμένοντας ότι αυτό θα λύσει το πρόβλημα. Επίσης δοκίμασα και το patch που διορθώνει την ταχύτητα του gps.

Η αλήθεια είναι ότι τίποτα από αυτά δεν έλυσε το πρόβλημα.

Ύστερα πέρασα διάφορα check gps apps. Εκεί παρατήρησα ότι το τηλέφωνο δεν κλειδώνει ούτε έναν δορυφόρο. Μηδέν (0).

Μάλλον δείχνει για κάποιο πρόβλημα στον δέκτη. (Το τηλέφωνο πιο παλιά είχε πάει στο service για αλλαγή οθόνης και καθάρισμα από υγρασία)

Έχετε κάποια ιδέα σχετικά; Να προσπαθήσω κάτι άλλο ή να το πάω σε κάποιον τεχνικό;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις εντοπισε που ειναι ο δεκτης και αναζητησε παρομοιο θεμα hardware μηπως μπορεσεις να κανεις κατι.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σχετικά με την φωτεινότητα στα πληκτρα της οθονης εχετε καταφερει να την ρυθμίσετε με κάποιο πρόγραμμα;Το lg touch notification δεν λειτουργει .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά,

 

Πριν απο ενα χρόνο περίπου rootαρα το τηλ με αυτον τον οδηγό--> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356894

Αμέσως μετά άρχισε να κολάει απίστευτα(ίσως έκανα κάτι λάθος) δεν με ενδιέφερε όμως μιας και το μόνο που ήθελα ήταν να βάλω titanium και να πάρω τις εφαρμογές για το καινούριο. Σήμερα το θέλει η μάνα μου. Οπότε για να το φτιάξω να δουλεύει σωστά ποια διαδικασία προτείνεται να κάνω τώρα, φοράει 4.0.3.. Η χρήση θα είναι μικρή browsing και λίγο facebook, messenger, skype. Αυτη τη στιγμή δεν με ενδιαφέρει οτιδήποτε έχει μέσα. Θέλω απλά να δουλεύει όσο το δυνατόν πιο σωστά. Έχει νόημα να φλασάρω ξανα τη stock rom και μετά πάλι ρουτ ή κάτι άλλο. Εδω διάβασα να αναφέρεται τη nightly ρομ και τη Zaiben. Εχω ασχοληθεί με φλασαρισμα σε διάφορα xiaomi οπότε δεν είμαι εντελώς άσχετος απο αυτα αλλά και πάλι θεωρούμε ψιλοάσχετος...

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που εχεις να κανεις για τν ωρα ειναι να περασεις την εργοστασιακη 4.1.2 και μετα αν θες να προχωρησουμε για custom rom.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια,θα ηθελα μια μικρη βοηθεια..υπαρχει καποιος τροπος να συνδεσω ασυρματα το αγαπημενο μας lg 4x με smart samsung tv..να καθρεφτιζει που λεμε στην οθονη της οτι εχω στο κινητο..με samsung tv μονο..μηπως γνωριζει κανεις,καποια εφαρμογη απο το google play,κατι τελοςπαντων..Ειναι αναγκη please please!Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ψαξει παλιοτερα, κατεβασα διαφορες εφαρμογες αλλα δε δουλεψε ποτε, δυστυχως.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ leolipop και practoras..ας ελπισουμε τουλαχιστον ενσυρματα μεσω hdmi να παιζει τα βιντεο του lg 4x!!(θα θελα να ξερα με lg smart tv θα συνδεεται το 4x,εχει μια εφαρμογη απο μονο του smart share).Αν γνωριζετε και θελετε να πεταξετε ενα λεπτο απο την ζωη σας εδω ειμαι!:O:O
Link to comment
Share on other sites

Σε sony smart με android που εχω, δεν επαιξε. Αν οι lg εχουν καποια επιπλεον εφαρμογη διασυνδεσης με παλαιοτερες συσκευες, σου προτεινω να επισκεφτεις ενα καταστημα με tv κ να κανεις τις δοκιμες σου.

 

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Είμαι πλέον με την omnirom μετά από πολλές δοκιμές και ευχαριστημένος. Έχω δύο θεματάκια μόνο που αν μπορούσα να τα λύσω θα ήταν τέλειο το κινητό. 1. Πως μπορώ να ανεβάσω τον ήχο κλήσης και τον ήχο την συνομιλίας? 2. Ένα πάρα πολύ χρήσιμο εργαλείο για μένα ήταν η προγραμματισμένη ενεργοποίηση και απενεργοποίηση. Δεν υπάρχει στην συγκεκριμένη ρομ. Υπάρχει η δυνατότητα να μπει κάπως?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα, ποια rom θεωρειται/ειναι καλη για αποβληματιστη λειτουργια και οχι αναγκαστικα επιδοσεων. Μια αλλη ερωτηση, τωρα με stock rom 4.1.2 το ασυρματο δικτυο του παει βασανιστικα αργα(πολυ καλο σημα διπλα στο wifi router).Ειναι θεμα κινητου η rom?

Ευχαριστω και καλη Πρωτοχρονια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...