Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτήν την κάμερα ρωτάω κι εγώ, αν λειτουργεί σωστά με την beanstalk, γιατί διάβασα ότι έχει εμφανίσει κάποια προβληματάκια. :confused:

 

 

Μέχρι στιγμής μια χαρά δουλεύει χωρίς προβλήματα η κάμερα.... Δοκίμασε την KITKAT Beanstalk 4.4.2 Rom μαζί με την κάμερα stock camera από την JB 4.1.2 που αναφερόμαστε, δεν έχεις να χάσεις τίποτα....!

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση...αλλη μια ερωτηση: εγω το εχω μονο ροοτ πρεπει να κανω κατι αλλο για να τη περασω? και αλλη μια: φλαασαρα εννοεις οτι την περασες μεσα μπηκες σε recovery και το εκανες εγκατασταση απο εκει?

 

Σε κάλυψε ο φίλος και συμφορίτης Leolipop με την απάντησή του....!

Πρέπει να έχεις έκδοση V20A για να ξεκλειδώσεις και τον bootloader.

''Φλάσαρα'' σημαίνει ότι μπήκα σε recovery και το έκανα εγκατάσταση από εκεί.

:D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι πρεπει να εχεις εκδοση V20A για να ξεκλειδωσεις και bootloader.

 

Aυτο εννοει.

 

Φίλε μου Leolipop σε ευχαριστώ που απάντησες στον συμφορίτη Ege.

:D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Leolipop σε ευχαριστώ που απάντησες στον συμφορίτη Ege.

:D

 

πφφφ πολλα πραγματα τι ειναι η V20? και μια διευκρινηση telis κοπελα ειμαι!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις ,στο τέλος , σχετικά με το τηλέφωνο.Πληροφορίες λογισμικού και κάτω κάτω λέει p880V20 και μετά θα λέει Α η Β.
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις ,στο τέλος , σχετικά με το τηλέφωνο.Πληροφορίες λογισμικού και κάτω κάτω λέει p880V20 και μετά θα λέει Α η Β.

 

εμενα λεειι p88020b-EUR-XXX

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μια χαρά δουλεύει χωρίς προβλήματα η κάμερα.... Δοκίμασε την KITKAT Beanstalk 4.4.2 Rom μαζί με την κάμερα stock camera από την JB 4.1.2 που αναφερόμαστε, δεν έχεις να χάσεις τίποτα....!

:)

 

Ok. Σε ευχαριστώ πολύ.

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

εμενα λεειι p88020b-EUR-XXX

 

Δεν κανουμε δουλεια , πρεπει πρωτα να περαστει η Α και μετα να ακολουθησουν οι υπολοιπες κινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανουμε δουλεια , πρεπει πρωτα να περαστει η Α και μετα να ακολουθησουν οι υπολοιπες κινησεις.

 

που μπορώ να τη βρω?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω θεματα απο την ωρα που φλασαρα τον iodak 9.5 στην zaiben rc8..κολλαει το κινητο γενικα,τρωει σκαλωματα χωρις λογο κ πολλες φορες θελει reboot για να επανελθει..εχετε να προτεινετε τπτ;;σκευτομαι να περασω beanstalk μαζι με τον iodak να δω πως θα παει.

 

Υ.Γ: μετα απο καθε reboot ή απενεργοποιση οταν το κινητο ανοιγει παλι ΚΑΘΕ φορα μου βγαζει το μηνυμα το android αναβαθμιζεται..γνωριζει κνς γτ?τον κερνελ το φλασαρα μια φορα στην αρχη κ στο πρωτο reboot επρεπε να το βγαλει αυτο και οχι συνεχεια.

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

πφφφ πολλα πραγματα τι ειναι η V20? και μια διευκρινηση telis κοπελα ειμαι!!!:D

 

Ε τότε στην συμφορίτη μας Ege χεχε!

Η V20 είναι η έκδοση Official Jelly Bean 4.1.2. Δες εδώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042 πως μπορείς να την περάσεις στο τηλέφωνο, κι εδώ πως μπορείς να κάνεις ροοτ το τηλέφωνο ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356894

Τέλος εδώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356894δες πως μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader.

Edited by telis_pq

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν ειναι ρουτ , δεν μπορει να ξεκλειδωσει ...

 

Φίλε Leolipop ναι πρώτα ροοτ και μετά ξεκλείδωμα τον bootloader.

Το διόρθωσα...!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω χθες την beanstalk μαγκες και ολα κομπλε μεχρι που πηγα στην καμερα...το βιωτεο λοιπον σε οτι αναλυση κ να το εβαλα μετα απο 2 δευτερολεπτα κολλαει κ δεν κανει τιποτα..φλασαρα και της jb που αναφερει και ενας φιλος σε προηγουμενο ποστ και εκανε ακριβως τα ιδια με την στοκ της beanstalk..ξερετε γιατι το κανει αυτο?? φλασαρα και τον iodak αλλα τπτ..δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλαει η καμερα κ της ρομ αλλα και της j.b..αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω χθες την beanstalk μαγκες και ολα κομπλε μεχρι που πηγα στην καμερα...το βιωτεο λοιπον σε οτι αναλυση κ να το εβαλα μετα απο 2 δευτερολεπτα κολλαει κ δεν κανει τιποτα..φλασαρα και της jb που αναφερει και ενας φιλος σε προηγουμενο ποστ και εκανε ακριβως τα ιδια με την στοκ της beanstalk..ξερετε γιατι το κανει αυτο?? φλασαρα και τον iodak αλλα τπτ..δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλαει η καμερα κ της ρομ αλλα και της j.b..αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει παρακαλω.

 

Άλλαξε την μνήμη αποθήκευσης των φωτογραφιών και των βίντεο που βγάζεις από την κάμερα της jellybean που φλάσαρες μεσω Recovery και έλεγξε το. Δηλαδή αν έχεις sτην εξωτερική κάρτα sd να αποθηκεύονται τα βίντεο της κάμερας ή οι φωτογραφίες, άλλαξε το σε εσωτερική μνήμη τηλεφώνου ή το ανάποδο. Κάνε το 1-2 φορές και επανεκκίνηση.

Επίσης εγκατέστησε και τρέξε την εφαρμογή ROM Manager --> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.rommanager&hl=el και επέλεξε το Fix Permissions και κάνε το επανεκκίνηση.

Θα στρώσει κάποια στιγμή και δεν θα κολλάει. Έτσι έκανε και σε μένα στην αρχή, ειδικά στην λήψη βίντεο και τώρα δουλεύει κανονικά η κάμερα χωρίς κολλήματα αποθηκεύοντας τις φωτογραφίες και τα βίντεο στην εξωτερική κάρτα αποθήκευσης sd.

Ελπίζω να βοήθησα...!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Oλα τα απαραιτητα μαζι με την διαδικασια βρισκονται εδω

 

σ ευχαριστω πολυ Leo..πειτε μου και κατι ακομη πως μπορω να επαναφερω στην αρχικη κατασταση το κινητο μετα?το ροοτ δεν με πειραζει αλλα στην αρχικη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω χθες την beanstalk μαγκες και ολα κομπλε μεχρι που πηγα στην καμερα...το βιωτεο λοιπον σε οτι αναλυση κ να το εβαλα μετα απο 2 δευτερολεπτα κολλαει κ δεν κανει τιποτα..φλασαρα και της jb που αναφερει και ενας φιλος σε προηγουμενο ποστ και εκανε ακριβως τα ιδια με την στοκ της beanstalk..ξερετε γιατι το κανει αυτο?? φλασαρα και τον iodak αλλα τπτ..δεν μπορω να καταλαβω γιατι κολλαει η καμερα κ της ρομ αλλα και της j.b..αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει παρακαλω.

 

Υπαρχουν 3 version αυτης της Rom :

-based on P880-dev (old blobs) ριξε μια ματια σε ενα παλιοτερο post μου μη τα ξαναγραφω.. :p

- based on P880-dev (grouper blobs) ,Εδω για να δουλεψει η καμερα πρεπει να κανεις καποια διαδικασια..

- CM based Rom , Εδω δουλευουν τα παντα

Προφανως εχεις φλασαρει την δευτερη. Εγω πλεον χρησιμοποιω την τριτη και τη συστηνω ανεπιφυλακτα :D , αλλα αν θες οδηγιες για το πως να κανεις την καμερα να δουλεψει στην δευτερη περιπτωση ριξε μια ματια εδω

Edited by lef7er1s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!χθες προσπαθησα να στειλω μια φωτο με το nfc απο ενα galaxy s4..το δικο μου δεν λειτουργει....;)πρεπει να κανω κατι ωστε να λλειτουργησει ή δεν κανω κατι σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3 version αυτης της Rom :

-based on P880-dev (old blobs) ριξε μια ματια σε ενα παλιοτερο post μου μη τα ξαναγραφω.. :p

- based on P880-dev (grouper blobs) ,Εδω για να δουλεψει η καμερα πρεπει να κανεις καποια διαδικασια..

- CM based Rom , Εδω δουλευουν τα παντα

Προφανως εχεις φλασαρει την δευτερη. Εγω πλεον χρησιμοποιω την τριτη και τη συστηνω ανεπιφυλακτα :D , αλλα αν θες οδηγιες για το πως να κανεις την καμερα να δουλεψει στην δευτερη περιπτωση ριξε μια ματια εδω

 

φιλε τα βρηκα κ μονος μου μετα απο ενα σχετικο ψαξιμο..ευχαριστω..εκανα restore την zaiben που την ειχα κανει backup γιατι μ αρεσουν τα mods της lg και στον launcher αλλα κ με τις γραματοσειρες..οσο ειχα beanstalk δεν ειχα θεματα ειναι η αληθεια και φλασαρα και το lg ui 4.0 απο το lg g2 αλλα επειδη εχει πολυ μεγαλυτερη αναλυση δεν με βολεψε(με εικονιδια που ηταν πολυ μικρα αλλα και με τα widgets) και πηγα ξανα στη zaiben...επισης ηθελα και τον στοκ καιρο της lg...αν γινοταν να φλασαρω σε 4.4 ρομ το ui 3.0 που ειναι συμβατη με τη συσκευη μας δεν θα ηθελα τπτ αλλο μετα απο ρομς...

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας εγκατεστημένο το skype στο κινητό και να έχει πρόβλημα;

ενώ λαμβάνω κανονικά μηνύματα μερικές φορές στέλνω και γράφει pending...δεν πάνε ποτέ.

ίσως αν μου μιλήσει ο άλλος να του πάνε μαζεμένα αλλά και αυτό σπάνια.

Άλλες φορές λειτουργεί κανονικά..

έχει κανένας θέμα; τι μπορεί να φταίει;

το παθαίνει και με wifi και με δεδομένα..

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!εχω και εγω το lg 4x..θελω να αγορασω μια smart tv και να μπορω να βλεπω σε αυην οτι εχω στην οθονη του κινητου μου..απο video μεχρι live streaming.ΓΙΝΕΤΑΙ να το κανεις ασυρματα ή μονο μεσω MHL??ακομα που μπορω να βρω MHL adaptor???οποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλειται να το πραξει!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!
Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας εγκατεστημένο το skype στο κινητό και να έχει πρόβλημα;

ενώ λαμβάνω κανονικά μηνύματα μερικές φορές στέλνω και γράφει pending...δεν πάνε ποτέ.

ίσως αν μου μιλήσει ο άλλος να του πάνε μαζεμένα αλλά και αυτό σπάνια.

Άλλες φορές λειτουργεί κανονικά..

έχει κανένας θέμα; τι μπορεί να φταίει;

το παθαίνει και με wifi και με δεδομένα..

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Χρησιμοποιώ καθημερινά το skype και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!εχω και εγω το lg 4x..θελω να αγορασω μια smart tv και να μπορω να βλεπω σε αυην οτι εχω στην οθονη του κινητου μου..απο video μεχρι live streaming.ΓΙΝΕΤΑΙ να το κανεις ασυρματα ή μονο μεσω MHL??ακομα που μπορω να βρω MHL adaptor???οποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλειται να το πραξει!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

 

Χρόνια σου πολλά και Χριστός Ανέστη.

Νομίζω αυτό χρειάζεσαι --> http://www.ebay.com/itm/MHL-Micro-USB-to-HDMI-A-F-Adapter-Cable-for-LG-Optimus-G-3D-Max-4X-HD-TrueHD-/350777461421 αλλά ανάλογα τι έκδοση Android έχει το τηλέφωνό σου, official ή custom ROM, τι kernel και αν είναι root...! Δες κι εδώ τι αναφέρουν στους XDA Developers --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1763448 αλλά και πάλι ψάξε το πριν αγοράσεις τον αντάπτορα.

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Λεώ, μήπως γνωρίζεις κάποιο να τρόπο μεταφέρεις τα δεδομένα των προγραμμάτων από συσκευή σε συσκευή; βασικά με ενδιαφέρει να μεταφέρω τα saves των παιχνιδιών από το 4Χ μου στο GPAD της συζύγου. Στο αντίστοιχο νήμα του GPAD μου απάντησαν με το Titanium Backup, αλλά το GPAD δεν είναι ρουτ και δε θέλει η γυναίκα μου να το ρουτάρω... :lol:
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...