Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει δλδ να την τεστάρουμε Νίκο;Εκτός από το power button όλα τα άλλα κάμερα,wi-fi,3g,gps δουλεύουν κανονικά;kernel stock;Φαντάζομαι αναφέρεσαι στην official cm11 έτσι?thanks
Καλημρα παιδια!!!Περασαν μερες απο το τελευταιο ποστ που ειχα βαλει κ αναφερομουν στην cm11..ειχα καποιες δουλεις κ δεν εβρισκα χρονο να απαντησω..ζητω συγγνωμη γι'αυτο.Εχω να πω οσον αφορα την ρομ ειναι μερα με τη μερα ολο κ πιο καλη,περασα nova μεσα(οχι οτι με το στοκ εχει καποιο θεμα),απλα ειναι πιο βολικο που ο nova εχει επιλογη backup απο την αρχικη που περνουν χρονο στο σεταρισμα τους. Λοιπον ετρεξα κ ενα antutu κ εβγαλε συνολικο σκορ 15204,δεν καθησα να ασχοληθω παραπανω με το antutu το εκανα μονο γιατι το ζητησε καποιος φιλος..τωρα σε οτι αφορα τα bugs αυτα λιγο πολυ ειναι γνωστα, power button για ξεκλειδωμα της συσκευης κ καμια φορα στις κλησεις αργει να εμαφανησει αυτον που σε καλει.ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα υπολοιπα δουλευουν αψογα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Ένα φιλαράκι μου έχει το 4Χ αλλά αντιμετωπίζει αρκετό lag με τη μαμά 4.1.2 που έχει.. Καμιά καλή custom rom υπάρχει αυτή τη στιγμή που να μην έχει ελλείψεις και τον μπλέξω; Γιατί διάβαζα ότι AOKP και AOSP έχουν αρκετά θέματα ακόμα.. Για ρίχτε καμιά πρόταση :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ένα φιλαράκι μου έχει το 4Χ αλλά αντιμετωπίζει αρκετό lag με τη μαμά 4.1.2 που έχει.. Καμιά καλή custom rom υπάρχει αυτή τη στιγμή που να μην έχει ελλείψεις και τον μπλέξω; Γιατί διάβαζα ότι AOKP και AOSP έχουν αρκετά θέματα ακόμα.. Για ρίχτε καμιά πρόταση :)

 

Καλημερα!!! Παιδευτηκα πααααααρα πολυ με τις custom roms και μετα απο 2/3 κατεληξα σε "Zaiben" που την ακουσα απο παιδια εδω. Το κινητο ΠΕΤΑΕΙ.

 

Δες εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203700

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.. Any known issues?

 

Τιποτα απολυτως. Λες κι εχω την Stock rom αλλα με super boost. Ειδικα η καμερα παει σφαιρα. Αν αποφασισεις να ψαχτεις με αλλο, εγω ειχα αρκετα θεματα με τα customs του Avatar, του Omni, και ειδικα του Probam (μακρια...).

 

Αυτη τη στιγμη δε θα αλλαζα με τιποτα την zaiben παρα μονο με καποια δοκιμασμενη απο αρκετους, χωρις known bugs, που φερει το Kitkat 4.4. Για προ-4.4 εποχη, Zaiben κι Αγιος Ο Θεος.

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε Δημήτρη..! Με έπεισες.. Και επειδή ψάχνω και κάτι πιο στοκ θα την δοκιμάσω..! Να σαι καλά!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε Δημήτρη..! Με έπεισες.. Και επειδή ψάχνω και κάτι πιο στοκ θα την δοκιμάσω..! Να σαι καλά!

 

Happy to help! καλη επιτυχια! :ninja:

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

Με τη zaiben πώς πάει το σερφάρισμα; παλιότερα χρησιμοποιούσα τον στοκ browser και τώρα τον boat (ο chrome δε μου αρέσει), αλλά έχω την εντύπωση ότι αργεί κάπως και κάποιες φορές κολλάει κιόλας και αναγκάζομαι να τον κλείσω. Με τις εφαρμογές δεν έχω πρόβλημα, και η μπαταρία με τη χρήση που κάνω μου κρατάει άνετα μια μέρα.

Επίσης, αν και δε δίνω μεγάλη σημασία, στη σελίδα της zaiben είδα σκορ AnTuTu 15233, και εγώ με στοκ rom έχω πιάσει σκορ 15252.

 

Με την ευκαιρία, Leo, από όταν απενεργοποίησα τους χάρτες και άλλαξα τις ρυθμίσεις στο 3g watchdog και στο android weather, να ενημερώνονται σε μεγαλύτερα διαστήματα, αν και ανοίγουν και πάλι 40 με 60 φορές μέσα σε 5 ώρες, παρόλα αυτά δεν καταναλώνουν καθόλου μπαταρία. Προχθές το βράδυ σε 5 ώρες έπεσε 1% και χθες το βράδυ σε 4 ώρες και 48 λεπτά είχε awake 1% και 0% πτώση ποσοστού της μπαταρίας.

 

Όποιος θέλει μπορώ να ανεβάσω και φωτογραφίες.

 

Τελικά αξίζει η αλλαγή σε zaiben ή να περιμένουμε για καμμιά καλή 4.4;

Edited by El_Grego
Προσθήκη σχολίων
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Οποτε εχεις βρει μια ισορροπια που σε βολευει. Καλως λοιπον.

Το τηλεφωνο το εχεις σε λειτουργια πτησης η σε 2G/3G ; Εμενα ολο το βραδυ πχ στο Newman χανει 0-2 % σε ενεργεια σε 3G μπαντα αλλα με 200Mhz ελαχιστη συχνοτητα (51Mhz του tegra 3 )

Link to comment
Share on other sites

Με τη zaiben πώς πάει το σερφάρισμα; παλιότερα χρησιμοποιούσα τον στοκ browser και τώρα τον boat (ο chrome δε μου αρέσει), αλλά έχω την εντύπωση ότι αργεί κάπως και κάποιες φορές κολλάει κιόλας και αναγκάζομαι να τον κλείσω. Με τις εφαρμογές δεν έχω πρόβλημα, και η μπαταρία με τη χρήση που κάνω μου κρατάει άνετα μια μέρα.

 

Με την ευκαιρία, Leo, από όταν απενεργοποίησα τους χάρτες και άλλαξα τις ρυθμίσεις στο 3g watchdog και στο android weather, να ενημερώνονται σε μεγαλύτερα διαστήματα, αν και ανοίγουν και πάλι 40 με 60 φορές μέσα σε 5 ώρες, παρόλα αυτά δεν καταναλώνουν καθόλου μπαταρία. Προχθές το βράδυ σε 5 ώρες έπεσε 1% και χθες το βράδυ σε 4 ώρες και 48 λεπτά είχε awake 1% και 0% πτώση ποσοστού της μπαταρίας. Όποιος θέλει να ανεβάσω και φωτογραφίες.

 

Εχω βαλει τον Firefox αναγκαστικα γιατι με αυτον μπαινω και στον σερβερ της δουλειας απο το κινητο. Δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ ομως. Σπιτι εχω και 30αρα οποτε δεν αντιμετωπιζω προβλημα.

 

Αυτο που θα αναφερω καποια στιγμη ειναι πως παει στο GPS γιατι εχω ακουσει οτι ειναι αθλιο γενικοτερα. Οσο ειχα την στοκ απλα αργουσε απιστευτα να κλειδωσει δορυφορους, περι των 10 λεπτων. Μολις εβαλα τις στοκ, μετα ουτε καν, ηθελε restart ολο το κινητο ωστοσο μετα το restart κλειδωνε στο λεπτο. Τι να το κανεις ομως...Με την Zaiben δε το εχω δοκιμασει. Χρησιμοποιω ΤΟΜ ΤΟΜ, το ιδιο ακριβως που ειχα και στο Iphone 4 χρονια πριν (οπου πηγαινε τραγικα καλυτερα σε κλειδωμα και ταχυτητα... :( )

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποτε εχεις βρει μια ισορροπια που σε βολευει. Καλως λοιπον.

Το τηλεφωνο το εχεις σε λειτουργια πτησης η σε 2G/3G ; Εμενα ολο το βραδυ πχ στο Newman χανει 0-2 % σε ενεργεια σε 3G μπαντα αλλα με 200Mhz ελαχιστη συχνοτητα (51Mhz του tegra 3 )

 

Δεν εχω κανει μετρησεις σε μπαταρια ειναι η αληθεια αλλα ειμαι ευχαριστημενος γενικα. Βραδυ μενει ανοιχτο σε Wifi 30ρας (με μια γραμμη μονο ωστοσο λογω αποστασης). Γενικα το εχω εκτος 3g και wifi για να γλυτωνω μπαταρια

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

Οποτε εχεις βρει μια ισορροπια που σε βολευει. Καλως λοιπον.

Το τηλεφωνο το εχεις σε λειτουργια πτησης η σε 2G/3G ; Εμενα ολο το βραδυ πχ στο Newman χανει 0-2 % σε ενεργεια σε 3G μπαντα αλλα με 200Mhz ελαχιστη συχνοτητα (51Mhz του tegra 3 )

 

Δουλεύω το τηλέφωνο μόνιμα σε 2G και πάντα έχω ανοιχτά τα δεδομένα ή το wifi. Ο συγχρονισμός είναι πάντα ανοιχτός, το gps το bluetooth και το nfc μόνιμα κλειστό αν δεν τα χρησιμοποιώ και η φωτεινότητα σταθερά στο 60 %. Όταν κοιμάμαι δεν το βάζω ποτέ σε λειτουργία πτήσης, απλά κλείνω το wifi και τα δεδομένα.

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιω την zaiben rc7 και στην οθονη κλειδωματος εχω επιλεξει την 6η συντομευση η οποια δειχνει και τον καιρο αλλα την θερμοκρασια μου την δειχνει σε φαρεναιτ βαθμους και ενω εχω επιλεξει να μου τους δειχνει σε κελσιου καποια βοηθεια;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιω την zaiben rc7 και στην οθονη κλειδωματος εχω επιλεξει την 6η συντομευση η οποια δειχνει και τον καιρο αλλα την θερμοκρασια μου την δειχνει σε φαρεναιτ βαθμους και ενω εχω επιλεξει να μου τους δειχνει σε κελσιου καποια βοηθεια;)

 

Χαζη ερωτηση - εχεις βαλει Ελληνικη πολη/τοποθεσια; μηπως εχει κρατησει καμια αμερικανια που δειχνει μονο F;

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση - εχεις βαλει Ελληνικη πολη/τοποθεσια; μηπως εχει κρατησει καμια αμερικανια που δειχνει μονο F;

 

μου δειχνει την πολη κανονικα (αργυρουπολη)

Link to comment
Share on other sites

Στο xda UNOFFICIAL CM11 for p880 βγάλανε μια rom 4.4.2 kikkat λένε οτι είναι η stable (2014-01-11 βγήκε )την έχει εγκαταστήσει κανείς?

αλλιώς ποια 4.4.2 ή και 4.3 αξίζει να εγκαταστήσω?

 

τώρα με την μαμά rom έχω πρόβλημα με το gps θα διορθωθεί με άλλη rom?

υπάρχει πουθενά η μαμά rom σε zip που να μπορώ να την εγκαταστήσω με το clockworkmod?

Link to comment
Share on other sites

Στο xda UNOFFICIAL CM11 for p880 βγάλανε μια rom 4.4.2 kikkat λένε οτι είναι η stable (2014-01-11 βγήκε )την έχει εγκαταστήσει κανείς?

αλλιώς ποια 4.4.2 ή και 4.3 αξίζει να εγκαταστήσω?

 

τώρα με την μαμά rom έχω πρόβλημα με το gps θα διορθωθεί με άλλη rom?

υπάρχει πουθενά η μαμά rom σε zip που να μπορώ να την εγκαταστήσω με το clockworkmod?

 

[ROM] UNOFFICIAL CM11 for p880

 

Not working:

Video recording

You tell me ;)

 

Working:

Everything else ;)

 

Εγώ έχω τη SlimBean 4.3 και είναι super!! Περιμένω την SlimKat 4.4.2....

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Κανεις που να εχει δοκιμασει την Vanir του Wolf την 4.4.2?

 

Έχει ακόμα θεματάκια απ' ότι διάβασα... :(

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ρωτάω εκ μέρους ενός φίλου που χρησιμοποιεί το 4Χ επαγγελματικά (δουλειά κτλ), ποια είναι η πιο ασφαλής rom που μπορεί να εγκαταστήσει καθώς αυτή που έχει τώρα (PACMAN build.1.RC) άρχισε να του κάνει νερά (μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, πρόβλημα στις κλήσεις κτλ)

Ευχαριστώ πολύ.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

H υπομονη ειναι αρετη, εγω θα περιμενω για την kit kat γιατι ειναι νωρις ακομα με τις custom roms.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ρωτάω εκ μέρους ενός φίλου που χρησιμοποιεί το 4Χ επαγγελματικά (δουλειά κτλ), ποια είναι η πιο ασφαλής rom που μπορεί να εγκαταστήσει καθώς αυτή που έχει τώρα (PACMAN build.1.RC) άρχισε να του κάνει νερά (μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, πρόβλημα στις κλήσεις κτλ)

Ευχαριστώ πολύ.

 

Προτεινω Zaiben οπως μου προτειναν κι αλλοι, δικαιως. Μαλιστα προηγουμενως που ειχα την PROBAM μου εκανε προβληματα στις κλησεις, ξαφνικα σταματουσαν να με ακουνε μετα απο 20-40 δευτερολεπτα ομιλιες (σε διαφορα μερη με διαφορα σηματα). Με το που εβαλα Zaiben τερμα το προβλημα.

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

H υπομονη ειναι αρετη, εγω θα περιμενω για την kit kat γιατι ειναι νωρις ακομα με τις custom roms.

εννοείς επισημη kitkat? θα βγει για το τηλεφωνο μας ή μπα;

:superman:
Link to comment
Share on other sites

H υπομονη ειναι αρετη, εγω θα περιμενω για την kit kat γιατι ειναι νωρις ακομα με τις custom roms.

 

θα περιμενεις αδικα, δεν προκειτε να την δεις :lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...