Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκέφτομαι να βάλω την zaiben μιάς και ακούω καλά λόγια

έχω ξεκλειδώσει bootloader και έχω κάνει και root

 

1 - στην σελίδα της ρομ λέει ότι πρέπει να έχεις μαμα 20Α - εγώ που έχω 20Β πειράζει?

2 - αναφέρει ότι πρέπει να περάσεις CWM 6.0.2.8 + unseccure boot - έχω κάνει κάτι απο αυτά με το root μήπως ή πρέπει να γίνουν όπως αναφέρεται εδώ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180138

 

Αμα λείπεις καιρό απο το σπόρ......πάλι στα βασικά!

 

Λεωνίδαααααα!!!!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκέφτομαι να βάλω την zaiben μιάς και ακούω καλά λόγια

έχω ξεκλειδώσει bootloader και έχω κάνει και root

 

1 - στην σελίδα της ρομ λέει ότι πρέπει να έχεις μαμα 20Α - εγώ που έχω 20Β πειράζει?

2 - αναφέρει ότι πρέπει να περάσεις CWM 6.0.2.8 + unseccure boot - έχω κάνει κάτι απο αυτά με το root μήπως ή πρέπει να γίνουν όπως αναφέρεται εδώ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180138

 

Αμα λείπεις καιρό απο το σπόρ......πάλι στα βασικά!

 

Λεωνίδαααααα!!!!

 

Ναι πρέπει να φλασάρεις άλλο recovery. Κατά τη γνώμη μου καλύτερα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2321124

Μάλιστα το φλάσαρα με τον τρόπο που λέει στο post 4 χωρίς καν να συνδέσω με υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

αυτή τη στιγμή απ'ότι είδα έχω το CWM 6.0.3.1

γίνεται δουλειά μ'αυτό να μήν μπαίνω σε άλλες διαδικασίες? με μπερδεύει λίγο το unseccure boot...

 

Επίσης στην Zaiben κατεβάζεις μόνο την RC6 ή πρέπει να περάσεις και τον Repacked KERNEL???

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι εκατό στα εκατό σίγουρος και εγώ την ίδια ρεκοβερυ είχα και φλασαρα τα πάντα.αυτός ο κερνελ είχε και qslide αν σε ενδιαφέρει.την τελευταία φορά που φλασαρα ζαπεν έβαλα αυτόν.δεν είδα κάτι αρνητικό

Αλλιως ιοντακ κερνελ

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να βάλω την zaiben μιάς και ακούω καλά λόγια

έχω ξεκλειδώσει bootloader και έχω κάνει και root

 

1 - στην σελίδα της ρομ λέει ότι πρέπει να έχεις μαμα 20Α - εγώ που έχω 20Β πειράζει?

2 - αναφέρει ότι πρέπει να περάσεις CWM 6.0.2.8 + unseccure boot - έχω κάνει κάτι απο αυτά με το root μήπως ή πρέπει να γίνουν όπως αναφέρεται εδώ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180138

 

Αμα λείπεις καιρό απο το σπόρ......πάλι στα βασικά!

 

Λεωνίδαααααα!!!!

 

Η μεθοδος ειναι απλη.Κατεβαζεις και τρεχεις rom manager απο playstore. Με τις οδηγιες που εχω γραψει (νομιζω) περνας την τελευταια CWM και απλα περνας το zip της rom , τωρα σε κατι "unsecure" κλπ ποτε δε χρειαστηκε να δωσω σημασια,.

Link to comment
Share on other sites

Η μεθοδος ειναι απλη.Κατεβαζεις και τρεχεις rom manager απο playstore. Με τις οδηγιες που εχω γραψει (νομιζω) περνας την τελευταια CWM και απλα περνας το zip της rom , τωρα σε κατι "unsecure" κλπ ποτε δε χρειαστηκε να δωσω σημασια,.

 

συμφωνω με τον λεωνιδα.. την ειχα περασει κι εγω (ZRC6) με cwm6.0.3.1 και ροοτ φυσικα :) και δουλευε μια χαρα:D

Link to comment
Share on other sites

όντως, τελικά δεν χρειάστηκε τίποτα άλλο

απλά πέρασα με το cwm που είχα εγκαταστήσει (όταν ξεκλείδωσα bootloader και έκανα root) την zaiben και όλα καλά

πολύ όμορφη rom - καθαρή και γρήγορη

 

ερώτηση κρίσεως: το eco mode κάνει δουλειά?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όχι.είχα κάνει βέβαια underclock την cpu.νομίζω ότι και το Έκο Μοντ το ίδιο κάνει.τέλος πάντων.άμα θες να κερδίσεις περίπου 80 mb ram απενεφγοποιησε την αρχική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να υπολογισει στο περιπου θα βγει η σταθερη cyanogenmod 10.2 (android 4.3.1) ?

Eλπιζω πριν τα Χριστουγεννα. Βαρεθηκα να βλεπω τις nightlies μερα παρα μερα, σταματησα τις αναβαθμισεις πλεον αφου το κινητο εχει καλο deep sleep και γενικα δουλευει καλα. Παντως λογικα πρεπει να ειμαστε κοντα σε μια σταθερη εκδοση.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

με την zaiben βρήκα την υγειά μου!!! Τελειώνω την μέρα με 30-40% υπόλοιπο μπαταρίας!

Υπ'όψιν ότι μιλάμε για συσκευή που την χρησιμοποιώ και για την δουλειά μου οπότε με αρκετά τηλέφωνα στην διάρκεια της ημέρας + 3G browsing για email κτλ

η κάμερα δυστυχώς με απογοήτευσε για ακόμη μια φορά - περίμενα ότι θα μπορούσε να είχε βελτιωθεί λίγο - βλέπω τις φωτό που βγάζει το Note I που πήρα στην σύζυγο με την προσφορά του πλαίσιου και ......!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Αχ....Αυτές οι γυναίκες μας τρώνε τα λεφτά!:lol:

Που να δεις κι εγώ πλάκα που έπαθα που πήρα στην δικιά μου με την αναβάθμιση που είχα το LG L9 II.Φοβερό κινητάκι.Τα κάνει όλα τέλεια!Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ο εσωτερικός χώρος.Φαντάσου το G2 τι θα κάνει αν αυτό είναι έτσι!Επειδή ζήλεψα και λίγο το qslide και την lockscreen τα έβαλα κι εγώ στο δικό μου:p

Ορίστε και το link για όποιον ενδιαφέρεται:forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2231472

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, από προχθές στα καλά καθούμενα εμφανίζει μία κόκκινη γραμμή στη δεξιά πλευρά του τηλεφώνου, πολύ μικρή μεν αλλά ενοχλητική δε. Ξέρεις κανείς τι μπορεί να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, από προχθές στα καλά καθούμενα εμφανίζει μία κόκκινη γραμμή στη δεξιά πλευρά του τηλεφώνου, πολύ μικρή μεν αλλά ενοχλητική δε. Ξέρεις κανείς τι μπορεί να είναι;

 

Μηπως πειραξες καμια ρυθμιση στις επιλογες για προγραμματιστες ; Μηπως εβαλες καμια sidebar εφαρμογη ;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πειραξες καμια ρυθμιση στις επιλογες για προγραμματιστες ; Μηπως εβαλες καμια sidebar εφαρμογη ;

 

Δυστυχώς δεν έχω κάνει τίποτα από τα 2 που αναφέρεις........

Link to comment
Share on other sites

hristos279;5039746]το ειδε καποιος αυτο?: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2535844

 

Τι ειναι αυτο;και καλά λίστα να ζητήσουμε 4.4 αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν περιμενω καμια αναβαθμιση απο την μαμα.γιατι δεν προκειτε να βαλω στοκ ρομ και να μου εξαφανισει τη ραμ.μονο καστομ εχω απο τοτε που το πηρα σχεδον
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος υπάρχουν στο play247.gr 7 τελευταία τεμάχια σε λευκό χρώμα στα 196,90€!!!

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=49093

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

elthis που σου δειχνει ποσα εχει διαθεσιμα?

Είναι η δουλειά μου...;)

 

Edit: εξαφανίστηκαν όλα...έχει πέραση ακόμα...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ας μου πει καποιος που θα βρω την official rom 4.1.2? ο λογος ειναι οτι θα το φλασαρω με custom και σε περιπτωση που θελω να επιστρεψω να την εχω διαθεσιμη.
Link to comment
Share on other sites

ας μου πει καποιος που θα βρω την official rom 4.1.2? ο λογος ειναι οτι θα το φλασαρω με custom και σε περιπτωση που θελω να επιστρεψω να την εχω διαθεσιμη.

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=15

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας σας τι μπορω να κανω με τα redraws που εμφανιστηκαν τελευταια μετα απο σχετικα μικρο φορτωμα με εφαρμογες και παιχνιδια..η δε ραμ βαραει υπερωριες..υποψην οτι ειμαι σε καστομ και δεν θελω να αλλαξω πολλα..ξερω οτι μια λυση για τα redraws ειναι καποιο launcher αλλα δεν την θελω..και με την ραμ τι γινεται?ευχαριστω προκαταβολικα!δεν δικαιολογιται παντως ενα τετοιο μηχανιμα σε hardware να εχει τετοια προβληματα σε os και software..αχ αυτη η ραμ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...