Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα στον κερνελ λέει πως είναι ο 3.1.10+ cm.ουτε που ξέρω ποιος είναι.μάλλον μπήκε μαζί με τη Ρομ.να φλασαρω werewolf;είναι καλύτερος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα ,

ψάχνω να βρω τρόπω να συνδέσω την θύρα hdmi τις tv μου με το p880...πείτε μου λινκ από προιόντα που μπορώ να πάρω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

ψάχνω να βρω τρόπω να συνδέσω την θύρα hdmi τις tv μου με το p880...πείτε μου λινκ από προιόντα που μπορώ να πάρω

 

κανε αναζητηση στο ebay,

micro usb to mhl adapter

 

πηρα και εγω ενα αλλα δεν ενθουσιαστηκα με το αποτελεσμα.

αφου το ξεσυνδεσεις μην ξεχασεις να κανεις μια επανεκκινηση γιατι σε εμενα εχει απιστευτο battery drain μετα.

Link to comment
Share on other sites

κανε αναζητηση στο ebay,

micro usb to mhl adapter

 

πηρα και εγω ενα αλλα δεν ενθουσιαστηκα με το αποτελεσμα.

αφου το ξεσυνδεσεις μην ξεχασεις να κανεις μια επανεκκινηση γιατι σε εμενα εχει απιστευτο battery drain μετα.

ποιο πήρες εσύ ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πως φορτιζετε εσεις το κινητο ρε παιδια?γτ εγω το φορτιζω κλειστο ολη νυχτα, το ανοιγω η μπαταρια ειναι στο 95%.

το φορτιζω ανοιχτο , καπως καλυτερα...ειμαι root και εχω το greenify μεσα... τι πρεπει να κανω με τα wakelocks? επισης το gsam battery monitor βοηθαει η να το σβησω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να φλασαρω ξανα τη στοκ ρομ συμφωνα με τον οδηγο του Leolipop και μου βγαζει συνεχεια phone was not found, καμια βοηθεια?

 

Μου βγαζει συνεχεια αυτο unfortunately process com.android.phone has stopped και εχει κολησει, πηγα να αναβαθμισω στην τελευταια nightlies και απο τοτε παρουσιασθηκε το προβλημα. Ουτε τη στοκ ρομ δε μπορω να περασω οπως λεω πιο πανω help.

Edited by streetwise_23

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να φλασαρω ξανα τη στοκ ρομ συμφωνα με τον οδηγο του Leolipop και μου βγαζει συνεχεια phone was not found, καμια βοηθεια?

 

Δεν εχει να κανει ....κατι λαθος κανεις εσυ .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι ? Εδώ κ κάποιο διάστημα όταν άνοιγα το κινητό το superSU ζήταγε root access για κάτι που δεν έβγαινε νόημα , κάτι για ρυθμίσεις έλεγε κλπ . Εγώ δεν του έδινα αλλά εχθές κατα λάθος πάτησα grand . Ρε παιδιά πήγα μέσα στο supersu μετά κ πράγματι είχε εκχωρήσει root σε ένα πρόγραμμα αλλά δεν έλεγε δίπλα ποιο (είχε κενό αντί για όνομα) είναι κ αν πάταγα πάνω του κ έλεγα να του το βγάλει κράσαρε η εφαρμογή λέγοντας ότι αντιμετώπησε ένα πρόβλημα κ πρέπει να κλείσει . Είναι φυσιολογικό αυτό ? Μήπως ήταν οι ρυθμίσεις του ? Εγώ πάντως επειδή φοβήθηκα το ξύλωσα κ έβαλα το superuser κ μέχρι τώρα δεν έχει ζητήσεις κανα άσχετο πρόγραμμα root access .

 

ΥΓ : μαμά 4.1.2 και τα μόνα που έχω εκχωρήσει είναι τα Avast,tegra overclock και το LGP880 Booster v1.5.1

Edited by JRT21
Link to comment
Share on other sites

πως φορτιζετε εσεις το κινητο ρε παιδια?γτ εγω το φορτιζω κλειστο ολη νυχτα, το ανοιγω η μπαταρια ειναι στο 95%.

το φορτιζω ανοιχτο , καπως καλυτερα...ειμαι root και εχω το greenify μεσα... τι πρεπει να κανω με τα wakelocks? επισης το gsam battery monitor βοηθαει η να το σβησω?

 

καμια αποκριση?

Link to comment
Share on other sites

καμια αποκριση?

 

Εμένα μου το έκανε 2 φορές αυτό . Του τελείωσα την μπαταρία με παιχνιδάκια και το άφησα να φορτίσει όλο το βράδυ. Σε 1-2 φορτίσεις ήταν οκ. Βέβαια να πω ότι εγώ δεν το κλείνω ποτέ.

 

Με τα wakelocks δεν έχω βγάλει άκρη... Μόνο η λύση του ipred φαίνεται να δουλεύει! Δηλαδή στο τέλος της φόρτισης κάνεις επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

 

Προσπάθησα να ξεκλειδώσω τον bootloader μπας και βάλω custom rom που απ' ότι λένε τα παιδιά λύνει το πρόβλημα των wakelocks, αλλά δεν τα κατάφερα :wacko:

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,μολις πηρα και εγω το P880 εχει την 20Β,μπορώ να την ρουταρο ή γιοκ?
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,μολις πηρα και εγω το P880 εχει την 20Β,μπορώ να την ρουταρο ή γιοκ?

 

Μεγια σου.Μπορεις!Ακολουθα τον οδηγο που θα βρεις στο forum.Αρκετα ευκολο..

Link to comment
Share on other sites

Μεγια σου.Μπορεις!Ακολουθα τον οδηγο που θα βρεις στο forum.Αρκετα ευκολο..

Ναι τον βρηκα,περασα και recovery,ολα κομπλε,καλητερη ρομ που εχετε να προτεινετε,εκτος απο cm που ειναι pure android,ή εστω κανεναν καλο kernel για stock rom?!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=220370 αυτην ρομ και κερνελ χρησιμοποιω.νομιζω οτι απο οσες εχω περασει ειναι ο πιο οικονομικος συνδιασμος για την μπαταρια.και βασιζετε στην στοκ ρομ
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=220370 αυτην ρομ και κερνελ χρησιμοποιω.νομιζω οτι απο οσες εχω περασει ειναι ο πιο οικονομικος συνδιασμος για την μπαταρια.και βασιζετε στην στοκ ρομ

 

Το λινκ που εδωσες ειναι ακυρο με ρομ και κερνελ :p :p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που εδωσες ειναι ακυρο με ρομ και κερνελ :p :p

:X:X τι εγινε τωρα εκει...κανεις δεν ξερει..τελος παντων.zaiben rom p880 και μπες στο xda και κατεβασε την.εχει και τον κερνελ μαζι.δεν ειναι διαφορετικη απο την στοκ ομως.αν θες να δεις κατι διαφορετικο λενε καλα λογια για την καρμπον ρομ μαζι με οπτιμους πλευ κερνελ.τα ειχα φλασαρει και αυτα και δεν ηταν ασχημα.αλλα προτιμω την ζαιμπεν.οπως επισης και μιοι ρομ που μαρεσε πολυ αλλα με τραγικη αυτονομια..αυτα

Link to comment
Share on other sites

:X:X τι εγινε τωρα εκει...κανεις δεν ξερει..τελος παντων.zaiben rom p880 και μπες στο xda και κατεβασε την.εχει και τον κερνελ μαζι.δεν ειναι διαφορετικη απο την στοκ ομως.αν θες να δεις κατι διαφορετικο λενε καλα λογια για την καρμπον ρομ μαζι με οπτιμους πλευ κερνελ.τα ειχα φλασαρει και αυτα και δεν ηταν ασχημα.αλλα προτιμω την ζαιμπεν.οπως επισης και μιοι ρομ που μαρεσε πολυ αλλα με τραγικη αυτονομια..αυτα

 

Οκ θα τα τσεκαρω,ευχαριστω πολυ :D

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα τα τσεκαρω,ευχαριστω πολυ :D

 

+1 για την Carbon + Optimus Play 2.53. Εδω και κανενα μηνα χρησιμοποιω τον συνδυασμο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε ολους τους τομεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω αμεση βοηθεια σε 2 πραγματακια..

 

1ον-χρειαζομαι ενα καλο/αξιόπιστο προγραμμα GPS γιατι σουταρα τους ενσωματωμενους χαρτες,για ευνόητους λογους!

 

2ον-πως μπορω να συγχρονίσω το windowslive mail μου με το ενσωματωμενο προγραμμα email του android?

μου βγαζει σφαλμα διακομιστη..αλλα προφανως κατι δεν κανω καλα!

 

(Κατεβασα το outlook,καλο προγραμματακι δεν λεω,αλλα μου την σπανε τα extra ενω μπορω να κανω την δουλεια μου με ενσωματωμενα,καποιες φορες και καλυτερα απο οτι με τα extra..)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω αμεση βοηθεια σε 2 πραγματακια..

 

1ον-χρειαζομαι ενα καλο/αξιόπιστο προγραμμα GPS γιατι σουταρα τους ενσωματωμενους χαρτες,για ευνόητους λογους!

 

2ον-πως μπορω να συγχρονίσω το windowslive mail μου με το ενσωματωμενο προγραμμα email του android?

μου βγαζει σφαλμα διακομιστη..αλλα προφανως κατι δεν κανω καλα!

 

(Κατεβασα το outlook,καλο προγραμματακι δεν λεω,αλλα μου την σπανε τα extra ενω μπορω να κανω την δουλεια μου με ενσωματωμενα,καποιες φορες και καλυτερα απο οτι με τα extra..)

 

Βαλε sygic,το εχω χρονια τωρα και ποτε δεν ειχα θεμα σε κανενα κινητο.

Αν σου βγαζει σφαλα διακομιστη τσεκαρε παλι τα στοιχεια λογαριασμου,ειδαλος νομιζω οτι μπορεις να ξαναεγκαταστησεις την εφαρμογη της google για τα mails.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...