Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

170:) Σχεδόν όσοι ενδιαφέρθηκαν ήθελαν να το πάρουν με 150.Εγώ το είχα βάλει στα 180. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεψου οτι εγω πηρα το xt910 στα 150 και για 1 φιλο που μου ζηταει το ιδιο βρισκω με 180 και αλλος φιλος μου πουλαει το s2 , 200€!!

Απιστευτα πραγματα... :confused:

 

Aπο oτι βλεπω πηρες ενα 4X με αλλο cpu αλλα και 2gb ram... Πολυ καλη επιλογη :) Ηδη εχω ξενερωσει με την μη IPS οθονη στο δικο μου...Λευκο απλα δεν υπαρχει πουθενα...Ευτυχως που εχει η γυναικα μου 2Χ και βλεπω πως θα επρεπε να ειναι...Απλα κορυφαια για εμενα η οθονη του 4Χ.

 

Με συγχωρειτε για τα εκτος θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Aπό τη στιγμή που το 4Χ είναι ήδη "σκοτωμένο" στο skroutz στα 253 ελάχιστη τιμή, το βρίσκω λογικό να θέλει ο άλλος να δώσει 150 για μεταχειρισμένο γιατί δεν γνωρίζει την πραγματική αξία του κινητού.Λογικό από άποψη αξίας δεν το βρίσκω καθόλου δλδ αλλά όλα πάνε βάσει τωρινής τιμής στο skroutz.Το ότι το πολύ χειρότερο SII πωλείται στα 335 στο skroutz είναι άκρως παράλογο βάσει οθόνης και χαρακτηριστικών.Όσο για το P6,αν έδινα σημασία μόνο στα τεχνικά χαρακτηριστικά, θα είχα προτιμήσει το G αλλά φοβήθηκα πολύ το γυαλί.Στην ουσία αναβαθμίστηκα σε κατασκευή, design,οθόνη, κάμερα στις φωτό στην πράξη,σε διαχείριση μπαταρίας,σε έκδοση android και υποβαθμίστηκα σε εσωτερικό χώρο και σε service.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο και σε ευχαριστουμε για τις βοηθειες που εδωσες.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!πριν κανα δεκαημερο ανακαλυψα στο τηλεφωνο ενα στιγμα στην οθονη.Παω λοιπον στην procordia στις 29/10/13 και προχωρανε σε αντικατασταση του τζαμιου οθονης.(προφανως ειχε εισχωρησει σκονη.το τηλ ειχε αγοραστει στις 20/06/13).φευγωντας λοιπον βγαζω τις προστατευτικες μεμβρανες και ανακαλυπτω πως εξειχαν τα πλαστικα στην πανω γωνια του κινητου.ξαναπαω στις 30/10/13 στην procordia,το δειχνω και ευγενεστατοι ξανααλλαζουν το τζαμι της οθονης.βγαζω μπροστα τους την μεμβρανη αυτην την φορα και παρατηρουμε οτι εξεχουν παλι τα πλαστικα και στις δυο πανω γωνιες τοθ κινητου.εκει καυαλαβαινουμε πως δεν ευθυνονται οι ανθρωποι αλλα το ανταλλακτικο.επικοινωνω με lg και μου λενε να στειλω mail με φωτογραφιες.το εκανα και απαντανε χθες να ξαναπαω για τριτη φορα να το αλλαξουν και να αφαιρεσει ο τεχνικος της μεμβρανες.τους παιρνω τηλ και τους ρωταω,αν ξαναπαω και ξανα τα ιδια τι γινεται?η απαντηση ηταν θα δουμε.τους εξηγω πως πρεπει να.ελεγξουν τα ανταλλακτικα τους αλλα στου κουφου την πορτα.......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!πριν κανα δεκαημερο ανακαλυψα στο τηλεφωνο ενα στιγμα στην οθονη.Παω λοιπον στην procordia στις 29/10/13 και προχωρανε σε αντικατασταση του τζαμιου οθονης.(προφανως ειχε εισχωρησει σκονη.το τηλ ειχε αγοραστει στις 20/06/13).φευγωντας λοιπον βγαζω τις προστατευτικες μεμβρανες και ανακαλυπτω πως εξειχαν τα πλαστικα στην πανω γωνια του κινητου.ξαναπαω στις 30/10/13 στην procordia,το δειχνω και ευγενεστατοι ξανααλλαζουν το τζαμι της οθονης.βγαζω μπροστα τους την μεμβρανη αυτην την φορα και παρατηρουμε οτι εξεχουν παλι τα πλαστικα και στις δυο πανω γωνιες τοθ κινητου.εκει καυαλαβαινουμε πως δεν ευθυνονται οι ανθρωποι αλλα το ανταλλακτικο.επικοινωνω με lg και μου λενε να στειλω mail με φωτογραφιες.το εκανα και απαντανε χθες να ξαναπαω για τριτη φορα να το αλλαξουν και να αφαιρεσει ο τεχνικος της μεμβρανες.τους παιρνω τηλ και τους ρωταω,αν ξαναπαω και ξανα τα ιδια τι γινεται?η απαντηση ηταν θα δουμε.τους εξηγω πως πρεπει να.ελεγξουν τα ανταλλακτικα τους αλλα στου κουφου την πορτα.......

 

Συμμερίζομαι την αγωνία σου και την ταλαιπωρία σου, αλλα ειλικρινά πιστεύεις ότι ήταν απαράδεκτη η συμπεριφορά της εταιρίας απέναντι σου; Είχες μια σκονίτσα στην οθόνη και σου άλλαξαν δυο φορές digitizer (ελάχιστο κόστος περίπου 50Ε το καθένα). Έπεσες σε παραγγελία με αστοχία υλικού. Ενημέρωσε τους γραπτώς και ευγενικά ότι επιθυμείς να χρησιμοποιηθεί ανταλλακτικό διαφορετικό απο αυτό που έχει απόθεμα η procordia. Πιστεύω κάτι θα κάνουν. Το πιο απλό να πας σε άλλο service.

Εννοείται ότι κανένας μας δεν έχει σχέση συμφερόντων με τους κορεάτες.

 

Υ.Γ. Συνηδητοποιείς ότι σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία θα πλήρωνες 20 Ευρώ για το "χασομέρι" του τεχνικού και θα σου έλεγαν ότι άνοιξες το τηλέφωνο και έβαλες σκόνη ανάμεσα στην οθόνη και το digitizer;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην στην procordia με παραπεμπουν.δεν ειναι θεμα επισκευαστη.ευχαριστω για ποιον λογο να πω φιλε μου?που το κινητο ειναι καινουριο και απο την πρωτη μερα μεσα σε θηκη?φυσικα και μου το αλλαξαν δυο φορες.και θα το αλλαξουν και τριτη.Γι αυτο ειναι κι εγγυησεις.το θεμα αναφερθηκε,σταλθηκαν φωτο που ζητηθηκαν.Ας ελεγξουν λοιπον τα ανταλλακτικα.εκτος αν υποννοεις οτι ο καθε επισκευαστης που συνεργαζεται με την οποιαδηποτε εταιρεια εισαγει μονος του τα ανταλλακτικα και ευθυνεται αυτος.ρωτησα την lg,αν και την τριτη φορα εχουμε το ιδιο αποτελεσμα;θα παω και τεταρτη και ουτω καθ'εξης;Η απαντηση ηταν θα δουμε.
Link to comment
Share on other sites

με την αναβαθμιση του facebook στην 3.8 πλεον,μπορουμε να διακοπτουμε την διεργασια και να μην μας καταπινει την μπαταρια!ισως με τις επανειλημμένες αναφορες μου στους developers να συνεβαλα στο να το λύσουν.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συνεβη το εξης περιεργο,χανει την ωρα το κινητο.δυο φορες πηγε ενα τεταρτο πισω.εχει.συμβει σε κανενα αλλο?ειναι θεμα παροχου μηπως?κοσμοτε εχω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συνεβη το εξης περιεργο,χανει την ωρα το κινητο.δυο φορες πηγε ενα τεταρτο πισω.εχει.συμβει σε κανενα αλλο?ειναι θεμα παροχου μηπως?κοσμοτε εχω

 

clear cache μεσα απο τις ρυθμισεις την εφαρμογη με το ξυπνητηρι. κανε και μια επανεκκινηση και εισαι οκ.

Μην ξεχασεις να ξανα ορισεις το ξυπνητηρι σου γιατι σε βλεπω να αργεις στη δουλεια αυριο πρωι..:p

Link to comment
Share on other sites

clear cache μεσα απο τις ρυθμισεις την εφαρμογη με το ξυπνητηρι. κανε και μια επανεκκινηση και εισαι οκ.

Μην ξεχασεις να ξανα ορισεις το ξυπνητηρι σου γιατι σε βλεπω να αργεις στη δουλεια αυριο πρωι..:p

Ευχαριστω αρχηγε.φαινετε να εφτιαξε.για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια επανακινηση στο τηλεφωνο τωρα και μου πεταξε μηνυμα οτι δεν υπαρχουν ενημερωσεις για συσκευες που εχουν υποστει rooting :lol::p
:superman:
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω το ροοτ...εχω το jb. παταω το κουμπι που χΑμηλωνει τον ηχο και δε μου βγαζει το recovery. τι κανω λαθος?επιισης ποιους drivers prepei na κατεβασω στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κανω το ροοτ...εχω το jb. παταω το κουμπι που χΑμηλωνει τον ηχο και δε μου βγαζει το recovery. τι κανω λαθος?επιισης ποιους drivers prepei na κατεβασω στον υπολογιστη?

Για να μπεις σε ρεκοβερυ κλείνει το κιν.μετα πατάς power κ volume down μέχρι να φανεί το σήμα της lg.μετα αφήνεις το power buttom χωρίς να αφήσεις το volume down.μετα απο λιγα δευτερόλεπτα θα μπει σε ρεκοβερυ

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις σε ρεκοβερυ κλείνει το κιν.μετα πατάς power κ volume down μέχρι να φανεί το σήμα της lg.μετα αφήνεις το power buttom χωρίς να αφήσεις το volume down.μετα απο λιγα δευτερόλεπτα θα μπει σε ρεκοβερυ[/QUOT

 

 

ναι το καταφερα...πειτε μου λιγο ποια προγραμματα εχετε μετα το root?επισης το gsam battery monitor. θα χρειαστω η να το σβησω?

επισης κατεβασα το greenify πως λειτουργει αποτελεσματικα?:D

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις σε ρεκοβερυ κλείνει το κιν.μετα πατάς power κ volume down μέχρι να φανεί το σήμα της lg.μετα αφήνεις το power buttom χωρίς να αφήσεις το volume down.μετα απο λιγα δευτερόλεπτα θα μπει σε ρεκοβερυ[/QUOT

 

 

ναι το καταφερα...πειτε μου λιγο ποια προγραμματα εχετε μετα το root?επισης το gsam battery monitor. θα χρειαστω η να το σβησω?

επισης κατεβασα το greenify πως λειτουργει αποτελεσματικα?:D

 

Κάνε μια αναζήτηση στο google delete apps p880 η κατι τετοιο τελοσ πάντων.κάτι θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φλασαρα την μιουι κ δ μπορω να αποκτησω δικαιώματα superuser.τι να κάνω;

 

Μηπως στις Επιλογες για Προγραμματιστες εχει καμια επιλογη Root Access?Μπορει να θελει να την αλλαξεις αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φλασαρα την μιουι κ δ μπορω να αποκτησω δικαιώματα superuser.τι να κάνω;

 

Λοιπόν, MIUI φαντάζομαι χρησιμοποιείς από Miuiandroid με multilang πακέτο σωστά; Για root πας στο φάκελο "Κέντρο Ασφαλείας"->Permissions->Root και ενεργοποιείς την πρώτη επιλογή που λέει enable permission manager.

Την χρησιμοποιώ καμια εβδομάδα, χωρίς πολλά παράπονα. Έχει λίγα lag, kernel άλλαξα μόνο μέσω anykernel, γενικά ωραία εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, MIUI φαντάζομαι χρησιμοποιείς από Miuiandroid με multilang πακέτο σωστά; Για root πας στο φάκελο "Κέντρο Ασφαλείας"->Permissions->Root και ενεργοποιείς την πρώτη επιλογή που λέει enable permission manager.

Την χρησιμοποιώ καμια εβδομάδα, χωρίς πολλά παράπονα. Έχει λίγα lag, kernel άλλαξα μόνο μέσω anykernel, γενικά ωραία εναλλακτική.

Ναι οκ.το βρήκα τελικα

Αυτό με τον κερνελ δ κατάλαβα.δ φλασαρετε;;ποιον κερνελ εβαλες;ειναι ψιλολαγκ η ρομ κ με την μπαταρια δ τα παει καλα σε συγκριση με ζαιμπεν.αλλα για εναλλακτικη μια χαρουλα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει κανεις να δουλεψει otg με eternity kernel? Εγω οτι και να εκανα δεν το καταφερα,ακολουθησα τις οδηγιες οπως ακριβως λεει αλλα και παλι τιποτα.Τι δεν κανω σωστα δεν μπορω να καταλαβω.
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ.το βρήκα τελικα

Αυτό με τον κερνελ δ κατάλαβα.δ φλασαρετε;;ποιον κερνελ εβαλες;ειναι ψιλολαγκ η ρομ κ με την μπαταρια δ τα παει καλα σε συγκριση με ζαιμπεν.αλλα για εναλλακτικη μια χαρουλα ειναι

Δεν έχουν βγει repack για τις τελευταιές εκδόσεις και αναγκαστικά χρησιμοποιείς anykernel για να φλασάρεις κάποιον ενναλλακτικό. Με werewolf είμαι τώρα. Για λιγότερα λαγκ ένα τρικ είναι να κλείσεις τα animation από τις επιλογές για προγραμματιστή.

 

Παιδια εχει καταφερει κανεις να δουλεψει otg με eternity kernel? Εγω οτι και να εκανα δεν το καταφερα,ακολουθησα τις οδηγιες οπως ακριβως λεει αλλα και παλι τιποτα.Τι δεν κανω σωστα δεν μπορω να καταλαβω.

Είσαι διατεθειμένος να χρησιμοποιείς έναν ασταθή κέρνελ, μόνο και μόνο για να έχεις otg?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...