Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεις το Gps Fix? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlab.gpsfix βαλτο και πες μας αποτελεσματα. Εγω μεσα σε 10 sec στο δρομο εξω πιανω 10-12 δορυφορους.

 

το έχω κάνει 2 φορές μέχρι το τέλος(15 λεπτά) και στο τέλος μου βγάζει no fix...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έχω κάνει 2 φορές μέχρι το τέλος(15 λεπτά) και στο τέλος μου βγάζει no fix...

 

Εισαι μεσα σε σπιτι? Γιατι αμα εισαι δυσκολα θα πιασεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί πολλές φορές, αλλά χρειάζεται άλλη μία: το root ΔΕΝ φεύγει με factory reset. Πρέπει να ξαναφλασάρεις την επίσημη Rom. Κατατοπιστικούς οδηγούς έχει ανεβάσει ο Leolipop εδώ.

 

Εγω unroot το εκανα με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.universal.unroot μπορεις να το βρεις και free.Google it &good luck!

Link to comment
Share on other sites

Εγω unroot το εκανα με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.universal.unroot μπορεις να το βρεις και free.Google it &good luck!

 

Εγώ απάντησα στα αν αρκεί ένα hard reset για να φύγει το root (που δεν αρκεί). Το app που προτείνεις, ενδεικτικά έχει βαθμολογία 2,9 και 49/106 με 1 αστέρι. Προσωπικά, δεν θα το διακινδύνευα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με στοκ jelly bean V20A. Πως μπορω να κανω block καποια επαφη απο τον καταλογο μου? Αν δεν γινεται απ'ευθειας προτεινετε μου καποια εφαρμογη σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με στοκ jelly bean V20A. Πως μπορω να κανω block καποια επαφη απο τον καταλογο μου? Αν δεν γινεται απ'ευθειας προτεινετε μου καποια εφαρμογη σας παρακαλω.

 

πατα το πληκτρο του τηλεφωνου-- μενου-- ρυθμισεις κλησεων-- απορριψη κλησης-- απορριψη λιστας--πατας το συμβολο + και μετα επιλεγεις απο επαφες ποιον αριθμο θελεις να μπλοκαρεις.. οταν σε παιρνει αυτος που μπλοκαρες θα του χτυπαει μια φορα και θα κλεινει.. :D

το μονο ''ελλατωμα'' ειναι οτι εσυ δεν ξερεις αν σε πηρε η οχι:( ενω με αυτη την εφαρμογη:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm&hl=el σου το λεει την γραμμη ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απάντησα στα αν αρκεί ένα hard reset για να φύγει το root (που δεν αρκεί). Το app που προτείνεις, ενδεικτικά έχει βαθμολογία 2,9 και 49/106 με 1 αστέρι. Προσωπικά, δεν θα το διακινδύνευα.

 

Εγω το προτεινω γιατι το δοκιμασα και ηθελα να το πω.Ενδεικτικα βρήκα πατημα στο σχολιο σου γιατι οταν ηθελα να κανω unroot δοκιμασα ασκοπα hard reset και τελικα με το universal unroot ησύχασα!

Η βαθμολογια δεν ξερω για ποιο λόγο ειναι τοσο χαμηλη και ποσώς με ενδιαφερει κιολας!Εγω την δουλεια μου την εκανα!

(προφανως η χαμηλη βαθμ. οφειλεται σε λάθος χρηστων,δεν διαβασαν τις πληροφοριες της εφαρμογης..)

Link to comment
Share on other sites

πατα το πληκτρο του τηλεφωνου-- μενου-- ρυθμισεις κλησεων-- απορριψη κλησης-- απορριψη λιστας--πατας το συμβολο + και μετα επιλεγεις απο επαφες ποιον αριθμο θελεις να μπλοκαρεις.. οταν σε παιρνει αυτος που μπλοκαρες θα του χτυπαει μια φορα και θα κλεινει.. :D

το μονο ''ελλατωμα'' ειναι οτι εσυ δεν ξερεις αν σε πηρε η οχι:( ενω με αυτη την εφαρμογη:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netqin.mm&hl=el σου το λεει την γραμμη ειδοποιησεων

 

Να σαι καλα φιλε! Θα το δοκιμασω πιο βραδυ και θα τσεκαρω και την εφαρμογη. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές η Γυναίκα μου έκανε την αναβάθμιση του Gmail και το κινητό πέφτει σε bootloop. Υπάρχει τρόπος να συνέλθει χωρίς να κάνει επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

το οτι οταν φορτιζω το κινητο ολη τη νυχτα κλειστο το ανοιγω και ειναι στο 97% και η μπαταρια 'εξατμιζεται'' πολυ γρηγορα ενω οταν το φορτιζω ανοιχτο ειναι στο 100% ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μετά από πτώση μου ράγισε το τζαμι που μπορώ να βρω ;

Και όταν περνώ τηλέφωνο δεν δουλεύει ο σενσορας

 

Τι μπορώ. Να κάνω;

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχθές η Γυναίκα μου έκανε την αναβάθμιση του Gmail και το κινητό πέφτει σε bootloop. Υπάρχει τρόπος να συνέλθει χωρίς να κάνει επαναφορά;

 

Δυστυχώς δεν νομίζω αλλά για περίμενε μήπως ξέρει κάποιος άλλον τρόπο. :/ Σε μένα πάντως έγινε μια χαρά το update του Gmail.

 

το οτι οταν φορτιζω το κινητο ολη τη νυχτα κλειστο το ανοιγω και ειναι στο 97% και η μπαταρια 'εξατμιζεται'' πολυ γρηγορα ενω οταν το φορτιζω ανοιχτο ειναι στο 100% ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?

 

Σε αυτό θα μπορέσω να σου απαντήσω το Σάββατο γιατί πάντα τις καθημερινές φορτίζω ανοιχτό το τηλ.Αν με προλάβει άλλος ακόμα καλύτερα για να σου πει τι συμβαίνει στο δικό του κινητό.:)

 

Καλημέρα

Μετά από πτώση μου ράγισε το τζαμι που μπορώ να βρω ;

Και όταν περνώ τηλέφωνο δεν δουλεύει ο σενσορας

 

Τι μπορώ. Να κάνω;

Ευχαριστω

 

Απαντήσεις και στα δύο μπορείς να βρεις στο F.A.Q. ( πάτα το στην υπογραφή μου ) :)

Link to comment
Share on other sites

το οτι οταν φορτιζω το κινητο ολη τη νυχτα κλειστο το ανοιγω και ειναι στο 97% και η μπαταρια 'εξατμιζεται'' πολυ γρηγορα ενω οταν το φορτιζω ανοιχτο ειναι στο 100% ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?

 

Κι εγω το εχω παρατηρήσει..Μαλλον ειναι φυσιολογικο,τρωει κανα 3% στο ανοιγμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μετά από πτώση μου ράγισε το τζαμι που μπορώ να βρω ;

Και όταν περνώ τηλέφωνο δεν δουλεύει ο σενσορας

 

Τι μπορώ. Να κάνω;

Ευχαριστω

 

Περαστικα του..

Original με το Logo πανω:

http://www.ebay.co.uk/itm/for-LG-P880-Optimus-4X-HD-Black-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Repair-Part-ZVLT568-/400532115886?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item5d419311ae

 

http://www.ebay.co.uk/itm/DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-LENS-GLASS-FOR-LG-OPTIMUS-P880-4X-HD-WHITE-OPTIMUS-P-880-/300921312518?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item46104ed506

 

Υπαρχουν και φθηνοτερα,ψαξτο περισσοτερο αναλόγως το badget σου

Link to comment
Share on other sites

το οτι οταν φορτιζω το κινητο ολη τη νυχτα κλειστο το ανοιγω και ειναι στο 97% και η μπαταρια 'εξατμιζεται'' πολυ γρηγορα ενω οταν το φορτιζω ανοιχτο ειναι στο 100% ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?

 

οσο πιο πολλες ωρες το φορτιζεις,τοσο περισσοτερο θα σου κραταει η μπαταρια κ θα ειναι κ θα παραμενει στο 100%,αυτο τουλαχιστον εχω παρατηρησει,που το φορτιζω παντα κλειστο κ για τουλαχιστον 8 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

 

Ας ρωτήσει πρώτα τιμή στο 2107777076 ( http://www.procordia.gr/ ) γιατί νομίζω ότι κοστίζει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν νομίζω αλλά για περίμενε μήπως ξέρει κάποιος άλλον τρόπο. :/ Σε μένα πάντως έγινε μια χαρά το update του Gmail.

 

 

 

Απαντήσεις και στα δύο μπορείς να βρεις στο F.A.Q. ( πάτα το στην υπογραφή μου ) :)

 

 

Τελικά, προέβην αναγκαστικά σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. :mad:

Ευχαριστώ.

 

Εξοργιστικό αυτό το πράγμα... Από μία ενημέρωση να ''χάνεις'' το κινητό!

 

Υγ. Χρησιμότατες οι faq στην υπογραφή σου, τώρα το είδα, ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εχω παρατηρήσει..Μαλλον ειναι φυσιολογικο,τρωει κανα 3% στο ανοιγμα!

Και σε μενα το ιδιο κανει, μενει στο 97-98% , το ανοιγω και το αφηνω 2-3 λεπτα στο φορτιστη και παει στο 100%.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

Πόση ram έχει ελεύθερη για τον χρήστη σε στοκ κατάσταση ;

Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα με "καλή" τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ανζητηση στο τοπικ και δε βρηκα καπου να λεει για android 4.3.Ειδα στο xda πολλες ρομ με 4.3 και σκεφτηκα μηπως εχει δοκιμασει κανενας καποια να μου προτεινει...Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...