Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αυτοκολλητο (ριμαδι) πρεπει να ειναι η κερεα nfc. Αν το βγαλεις , λες παπαλι στο nfc

 

Ελπιζω να καταλαβες οτι λεω για το αυτοκολλητο που βρισκεται βγαζοντας την μπαταρια..Στο μεσα μερος του κινητου εκει που λεει το IMEI..Γιατι απο οσο ξερω η κεραια του nfc βρισκεται στο πισω πλαστικο καπάκι του κινητου.

Στο δικο μου εκει που ειναι το αυτοκολλητο του IMEI και το αλλου αυτοκολλητακι που λεει pick up & return σε ολο εκεινο το πλαισιο αλουμινιου εχει μια ζελατινη-μαλλον προστατευτικο-αυτοκολλητο,το οποιο ακομα δεν εχω ξεκολλησει...Γι'αυτο και ρωταω μηπως και πρεπει να το βγαλω!

 

http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/lg-optimus-4x-hd-p880/phone/gsmarena_015.jpg&idReview=780&idPage=2

Edited by Ferni
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αστο καλυτερα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ειναι :P Και εμενα το πηρε το ματι μου αλλα νομιζω πως ειναι η κεραια του NFC οπως ειπωθηκε και προηγουμενως.. Edited by Belaki
Link to comment
Share on other sites

Και η πλακα ειναι οτι σε οποιο video-unboxing και αν εψαξα δεν βρηκα πουθενα κατι παρόμοιο?Απορω αν και τα δικα σας ηταν ετσι..?

Θα ποσταρω φωτος στο αμεσο μελλον να δειτε τι εννοω..Αλλα δεν ειχαν καν το αυτοκολλητακι κατω απο το IMEI..Παραξενο πραγμα

 

Ευρικαα!!!στο 4:45 φαινεται τι εννοω

Edited by Ferni
Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο μου στο οποιο αν καταλαβα καλα αυτο εννοεις :P Σορρυ για την ποιοτητα (χαλια ψηφιακη) :PPP
Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο μου στο οποιο αν καταλαβα καλα αυτο εννοεις :P Σορρυ για την ποιοτητα (χαλια ψηφιακη) :PPP

 

Μπραβο ρε συ,αυτο ακριβως λεω..Ξερει κανεις τι ειναι και γιατι δεν το εχει σε ολα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει κατι οσον αφορα το συγκεκριμενο θεμα μπορει πολυ απλα να μην ειναι τπτ απλα να το εχουν βαλει ετσι δεν ξερω μηπως ειναι καποιος αγωγος για την θερμοτητα λεω εγω τωρα εικασιες κανω :P
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις ανοιξα το δικο μου κ δεν εχει κατι τετοιο ....

Μονο το αυτοκολλητο του ΙΜΕΙ ....

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Γερμανο κ δεν θυμαμαι να ειχε κατι τετοιο η κ να ειχε το εχω αφαιρεσει κ το κινητο ειναι μια χαρα

Ελπιζω να βαηθησα ...

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω το κινητο μου (lg optimus 4X HD) λογω αγορας Iphone ειναι αχρησιμοποιητο σχεδον ,οποιος ενδιαφερεται η γνωριζει καποιον που ενδιαφερεται ας μου στειλε μηνυμα ,τιμη 220 (ολα τα παρελκομενα + δωρο θηκη +4GB micro sd card)
Link to comment
Share on other sites

Πουλαω το κινητο μου (lg optimus 4X HD) λογω αγορας Iphone ειναι αχρησιμοποιητο σχεδον ,οποιος ενδιαφερεται η γνωριζει καποιον που ενδιαφερεται ας μου στειλε μηνυμα ,τιμη 220 (ολα τα παρελκομενα + δωρο θηκη +4GB micro sd card)

 

ΟΥΟΥΟΥ!!!Προδότη!!! (Εννοείται ότι κάνω πλάκα)

Καλορίζικο φίλε μου.Άμα βρω κανέναν στον στέλνω πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια...θελω την αποψη σας ...αυριο θα παραγγειλω το κινητο που ηδη εχετε...τι χρωμα λετε?ασπρο-μαυρο?(ξερω οτι ειναι υποκειμενικο το θεμα)
Link to comment
Share on other sites

παιδια...θελω την αποψη σας ...αυριο θα παραγγειλω το κινητο που ηδη εχετε...τι χρωμα λετε?ασπρο-μαυρο?(ξερω οτι ειναι υποκειμενικο το θεμα)

 

Εγω αν δεν ειχα ξαναπαρει ασπρο κινητό, μαλλον θα το παιρνα σε ασπρο. Επειδη ομως το προγουμενο μου το RAZR, ηταν λευκο, αν και κινητο με φοβερη ποιότητα κατασκευής, το παραμικρο σημάδι και η φθορα φαινόταν. Γι'αυτο και πηρα το lg σε μαυρο. Δεν ξερω αν βαρεθηκα γενικα το άσπρο, παντωςτο μαυρο lg μου αρεσε πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια...θελω την αποψη σας ...αυριο θα παραγγειλω το κινητο που ηδη εχετε...τι χρωμα λετε?ασπρο-μαυρο?(ξερω οτι ειναι υποκειμενικο το θεμα)

 

Στο συγκεκριμενο κινητο το ασπρο προσωπικα μιλωντας παντα δεν μου αρεσει,θεωρω οτι δεν του παει.

Το πηρα σε μαυρο και δεν το μετανιωσα

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα με τα wakelocks μαγκες.Αν γνωριζεται κατι παρακαλω σωστε με!

Εβαλα το wackelock detector και απο οτι φαινεται το facebook μου την κανει την στραβη.Ακομα δεν ειμαι σιγουρος και ουτε και ξερω τι να κανω για να σωθει η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα με τα wakelocks μαγκες.Αν γνωριζεται κατι παρακαλω σωστε με!

Εβαλα το wackelock detector και απο οτι φαινεται το facebook μου την κανει την στραβη.Ακομα δεν ειμαι σιγουρος και ουτε και ξερω τι να κανω για να σωθει η κατασταση

 

Δοκιμές να απενεργοποιήσει τους συγχρονισμούς που κάνει η εφαρμογή αυτή από τις ρυθμίσεις της; Έχεις βάλει το greenify;

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προβλημα με τα wakelocks μαγκες.Αν γνωριζεται κατι παρακαλω σωστε με!

Εβαλα το wackelock detector και απο οτι φαινεται το facebook μου την κανει την στραβη.Ακομα δεν ειμαι σιγουρος και ουτε και ξερω τι να κανω για να σωθει η κατασταση

 

Το σημαντικότερο: έχεις παγώσει/απεγκαταστήσει τους χάρτες; Αν όχι, καν' το προχθές!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

οχι grenify δεν εχω..ειμαι unrooted ακομα..δεν ξερω ποτε και αν πρεπει να το κανω.αν δεν εχω αλλη λυση με τα wakelocks θα γινει συντομα μαλλον.τους χαρτες κανω διακοπη της υπηρεσιας απο τις εφαρμογες κ δν ξαναεμφανιζονται..Για πειτε μου λιγο αναλυτικοτερα βημα βημα τι να κανω γιατι εχω μπερδευτει
Link to comment
Share on other sites

οχι grenify δεν εχω..ειμαι unrooted ακομα..δεν ξερω ποτε και αν πρεπει να το κανω.αν δεν εχω αλλη λυση με τα wakelocks θα γινει συντομα μαλλον.τους χαρτες κανω διακοπη της υπηρεσιας απο τις εφαρμογες κ δν ξαναεμφανιζονται..Για πειτε μου λιγο αναλυτικοτερα βημα βημα τι να κανω γιατι εχω μπερδευτει

 

Γνώμη μου είναι να γίνεις root και να «παγώσεις» τους χάρτες! Αφού το κάνεις αυτό, πέρνα και το greenify!

Το root πάντως είναι απαραίτητο!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω , δυστυχως δεν ειναι και τοσο λιγα τα μπαλωματα που χρειαζεται το τηλεφωνο ωστε να το εχει καποιος εργοστασιακο. Δεν κοστιζει τιποτα το ρουτ , ισα ισα μονο καλα εχει να δωσει.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω , δυστυχως δεν ειναι και τοσο λιγα τα μπαλωματα που χρειαζεται το τηλεφωνο ωστε να το εχει καποιος εργοστασιακο. Δεν κοστιζει τιποτα το ρουτ , ισα ισα μονο καλα εχει να δωσει.

 

Προσπαθω να το κρατησω εργοστασιακο,αλλα μαλλον το root δεν μπορει να αποφευχθεί..Unroot εκτος απο περασμα stock rom πως αλλιως μπορει να γινει?Με hard reset πιανει,το δοκιμασε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το κρατησω εργοστασιακο,αλλα μαλλον το root δεν μπορει να αποφευχθεί..Unroot εκτος απο περασμα stock rom πως αλλιως μπορει να γινει?Με hard reset πιανει,το δοκιμασε κανεις?

 

Κι εγώ αυτό προσπαθούσα τον πρώτο καιρό αλλά δεν γίνεται! Το root είναι αναγκαίο!

Λογικά με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, φεύγει το root.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα αν μπορειτε να πειτε μια καλη ελληνικη σελιδα για θηκες για το κινητο μας!γιατι δεν βρισκω κατι αξιολογο,θα ηθελα θηκες κατι σαν αυτη http://www.ecbol.biz/Mobile-Phone/Cell-phone-Accessories/Nillkin-England-Retro-Leather-Case-Covers-for-LG-P880-Optimus-4X-HD-Red.html η τουλαχιστον να ανοιγει στο πλαι και οχι απο πανω :-) ευχαριστω προκαταβολικα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα αν μπορειτε να πειτε μια καλη ελληνικη σελιδα για θηκες για το κινητο μας!γιατι δεν βρισκω κατι αξιολογο,θα ηθελα θηκες κατι σαν αυτη http://www.ecbol.biz/Mobile-Phone/Cell-phone-Accessories/Nillkin-England-Retro-Leather-Case-Covers-for-LG-P880-Optimus-4X-HD-Red.html η τουλαχιστον να ανοιγει στο πλαι και οχι απο πανω :-) ευχαριστω προκαταβολικα....

 

Θα σου προτεινα αν εχεις καποιον γνωστο με λογαριασμο στο ebay η ακομα κ εσυ ο ιδιος αν εχεις,να το προτιμήσεις.Θηκη που πηρα απο το ebay 1.30 Ελλαδα την ειχαν 3-10 + μεταφορα,κλαφτα Χαραλαμπε!

Παρηγγειλα προσφατα αυτην http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Hard-Case-Shield-Cover-LCD-Screen-Protector-For-LG-P880-Optimus-4X-HD-/290953912868?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item43be346224 σε ασπρο,οταν ερθει θα σας πω γνωμες.Παντως στο xda που ειδα ενα ανάλογο θεμα παίνευαν τις Nillkin + το οτι δινει μαζι ενα απο τα καλυτερα screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το κρατησω εργοστασιακο,αλλα μαλλον το root δεν μπορει να αποφευχθεί..Unroot εκτος απο περασμα stock rom πως αλλιως μπορει να γινει?Με hard reset πιανει,το δοκιμασε κανεις?

 

 

 

 

 

 

 

Κι εγώ αυτό προσπαθούσα τον πρώτο καιρό αλλά δεν γίνεται! Το root είναι αναγκαίο!

Λογικά με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, φεύγει το root.

Δεν φεύγει με επαναφορά.Είναι εφαρμογή συστήματος οπότε με την επαναφορά θα μείνει εκεί .Το supersu έχει στις ρυθμίσεις του μια επιλογή αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.Σε όλες τις συσκευές δυστυχώς το φλας είναι μονόδρομος από όσο γνωρίζω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...