Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Εγκαθιστάμε την συγκεκεριμένη εφαρμογή-patch (LGBrightnessPatcher) σχετικά με την φωτεινότητα και δουλεύει μια χαρά, αυξάνουμε την φωτεινότητα όποτε θέλουμε, όταν το τηλέφωνο έχει υπερθερμανθεί κτλπ.

Άν θελήσουμε να την απεγκαταστήσουμε και να επανέρθει η φωτεινότητα της οθόνης όπως ήταν πριν, δηλαδη με το που υπερθερμαίνεται το τηλέφωνο να μειώνεται και η φωτεινοτητα αυτόματα, πώς γίνεται...?

Έχω κάνει απεγκατάσταση τηε εφαρμογής και επανεκκίνηση του τηλέφωνου και όταν το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται δεν μειώνεται η φωτεινότητα χειροκίνητα και όχι αυτόματα, ακόμη κι αν τσεκάρω το κουτάκι δίπλα ''αυτόματο''...

 

1)Κατέβασε τον δωρεάν Root browser

2)Πήγαινε μέσω του Root browser στο /system και πάτησε παρατεταμένα το φάκελο bin.Από τις επιλογές διάλεξε "permissions" και τσέκαρε παντού read and write.

3) Μπες στο φάκελο bin και βρες το αρχείο thermald.Πατήστε παρατεταμένα πάνω του και διάλεξε "permissions".Κάτω από τη στήλη "execute" τσέκαρε όλα τα κουτάκια.

 

Πες μου αν σου δούλεψε:)

 

παιδιά σε περίπτωση που το rootαρω και πάθει το οτιδήποτε και χρειαστεί να το στείλω στην lg είναι εύκολο να το γυρίσω στην αρχική του μορφή ???αν ναι πως ?

 

Ναι με τον οδηγό φλασαρίσματος stock rom του Leolipop http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042 θα φύγει το root.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με ποιά ROM να περάσω με CWM recovery στο LG Optimus 4x-P880 ώστε να δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο , γρήγορα και ομαλά χωρίς προβλήματα...

 

Χρησιμοποιώ εδώ και μήνες την carbon rom του demetris χωρίς προβλήματα. Επίσης μεγάλη προτίμηση συναντάται στη slimbean και την cm φυσικά. Και ένα tip, την καλύτερη απόδοση την είχα με την SuperXE-Intact-AOSP, αλλά είναι pure AOSP χωρίς παραμετροποιήσεις και απλά δεν είναι για μένα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω εχω βαλει το sygic απο αυτο το site http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?832220-SYGIC-13-1-4-Complete-Files-Sygic-13-1-4-Crck-apk-Map-Downloader-13-1-4-100-Teste

 

γινε μελος,ακολουθα τις οδηγιες και εισαι ετοιμος..εγω το εχω κ ειναι κομπλε..κ offline πλοηγηση εννοειται..

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα το δοκιμάσω... :)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και μήνες την carbon rom του demetris χωρίς προβλήματα. Επίσης μεγάλη προτίμηση συναντάται στη slimbean και την cm φυσικά. Και ένα tip, την καλύτερη απόδοση την είχα με την SuperXE-Intact-AOSP, αλλά είναι pure AOSP χωρίς παραμετροποιήσεις και απλά δεν είναι για μένα.

 

Σε ευχαριστώ φίλε, θα προσπαθήσω και θα δοκιμάσω να βάλω κάποια από αυτές που μου προτείνεις...

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

1)Κατέβασε τον δωρεάν Root browser

2)Πήγαινε μέσω του Root browser στο /system και πάτησε παρατεταμένα το φάκελο bin.Από τις επιλογές διάλεξε "permissions" και τσέκαρε παντού read and write.

3) Μπες στο φάκελο bin και βρες το αρχείο thermald.Πατήστε παρατεταμένα πάνω του και διάλεξε "permissions".Κάτω από τη στήλη "execute" τσέκαρε όλα τα κουτάκια.

 

Πες μου αν σου δούλεψε:)

 

 

Φίλε μου ipred είσαι άψογος...Δούλεψε κανονικά όπως ήταν πριν.... Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά....

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, μετά τις αλλαγές και τα permissions που έδωσα στην εφαρμογή μέσω του Root browser, αν θελήσω κάποια στιγμή να ξανά εγκαταστήσω την εφαρμογή-patch (LGBrightnessPatcher) για να ελέγχω την φωτεινότητα όταν υπερθερμαίνεται το τηλέφωνο θα μπορέσω ή θα πρέπει να κάνω πάλι κάποιες αλλαγές μέσω του Root browser...?

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!Παρατηρω τα ποστ τα τελευταια κ υπαρχει μια μικρη συγκριση με τα windows phone...επειδη δεν ειχα ποτε windows phone θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεις π.χ κατι απλο δλδ να κανω οτι κανω με το tegra overclokc..με απλα λογια σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις ενεργειες ο ιδιος σα χρηστης στο συστημα κ τη συσκευη??γιατι οι συγκεκριμενες παραμετροποιησεις για ΟΣΟΥΣ ασχολουνται κ θελουν ειναι αρκετα χρησιμη..η μεταβαση κατ'εμε σε windows απο android για καποιον που ασχολειται με custom κ γενικα παραμετροποιησεις ειναι λανθασμενη τουλαχιστον για την ωρα..Μιλαω παντα για το τι πιστευω εγω ο ιδιος,ανεξαρτητως αν ειναι σωστο ή λαθος.Κ εμενα μου ειχε περασει απο το μυαλο να παρω το lumia 920 αντι του optimus που ευχτυχως για εμενα με αφησε ικανοποιημενο μιας και δεν ημουν πολυ της καμερας κ με την μπαταρια με τη χρηση που κανω (cpu: max 1100 hz) ξεπερναω την αυτονομια των 3 ημερων..τι προτερηματα θα ειχα αν επαιρνα το lumia π.χ σε αντιθεση με το optimus??

 

φιλε νικο εκανα εγω την μεταβαση απο 4Χ σε 920 προ ενος μηνος και ειχε συζητηθει και εδω στο φορουμ οταν εξεφρασα την προθεση μου!

Λοιπον εγω εφυγα γιατι βαρεθηκα το αντροιντ!

Τα WP8 ειναι πολυ εξελισιμο λειτουργικο αλλα προς το παρον κατα την γνωμη τα μονα τηλ που αξιζουν να αγορασει κανεις ειναι αποκλειστικα τα νοκια και συγκεκριμενα 920 και 925 (αντε και 820) απο αυτα που κυκλοφορουν τωρα!

Ολα τα αλλα χανουν ειτε χαωτικα ειτε στα σημεια!

οχι ως προς θεμα smoothness αλλα ως προς καποια προνομια που εχουν τα τηλεφωνα αυτα παραπανω και αξιζουν να υπαρχουν σε ενα λειτουργικο με μεγαλες προοπτικες εξελιξης, καλη εμπειρια χρησης, αλλα καποιες μικρες λιτοτητες ακομα!

Για να μην βγω ακομα πιο offtopic απο το 4Χ μου εχει λειψει μονο το γεγονος οτι καποιες εφαρμογες αντροιντ εχουν παραπανω δυνατοτητες απο τις αντιστοιχες για WP8 και ο file manager (τον οποιο τα νοκια θα αποκτησουν οσονουπω)!

Οσο για overclocking, δεν εχει κανενα νοημα στα wp8 και συγκεκριμενα στο 920, πιο smooth δεν παει! (ετσι και αλλιως δεν υπαρχει και τετοια δυνατοτητα)..

 

Τα προτερηματα που θα ειχες: τελεια καμερα (μετα την αναβαθμιση εχει γινει υπερτατη), τελεια κατασκευη, τελειο τηλεφωνικο δεκτη χωρις να χρειαζεται να το εχεις στο 2G για να εχεις σημα, και ενα εντελως διαφορετικο λειτουργικο που ειναι προτερημα μονο αμα εχεις βαρεθει το αντροιντ!

Ααα και κατι τελευταιο, θα ειχες το κεφαλι σου ησυχο οσον αφορα θεματα RAM, overclocking, custom roms, γιατι απλα δεν χρειαζονται!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ipred είσαι άψογος...Δούλεψε κανονικά όπως ήταν πριν.... Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά....

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, μετά τις αλλαγές και τα permissions που έδωσα στην εφαρμογή μέσω του Root browser, αν θελήσω κάποια στιγμή να ξανά εγκαταστήσω την εφαρμογή-patch (LGBrightnessPatcher) για να ελέγχω την φωτεινότητα όταν υπερθερμαίνεται το τηλέφωνο θα μπορέσω ή θα πρέπει να κάνω πάλι κάποιες αλλαγές μέσω του Root browser...?

 

Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να ξετσεκάρεις αντί να τσεκάρεις τα κουτάκια στο execute τώρα που το έμαθες χωρίς καν να εγκαταστήσεις την εφαρμογή :) Η εφαρμογή αυτό κάνει πίσω από το κουμπί patch = δίνει εντολή ξετσεκαρίσματος των κουτακίων του execute στο thermald.Ο λόγος που κυκλοφορεί είναι για να κάνει ακόμα πιο εύκολη τη ζωή του χρήστη με ένα κουμπί και να μη χρειάζεται ο χρήστης να κάνει το πράγμα χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

@mobrol

ευχαριστω φιλε για την αναλυτικη περιγραφη σου..ετσι οπως τα λες δεν σκευτομαι με τπτ την μεταβαση στα wp διοτι εγω αλλαζω τις custom μεσα στο 3μηνο max..θελω να δοκιμαζω καινουριες rom και καινουρια πραγματα..να σου δωσω να καταλαβεις ειχα το προηγουμενο μου android htc desire s το οποιο τ ειχα περασει πορτ απο το sense 4 (full version) και δεν ειχα λειτουργικοτητα στο bluetooth και στο hotspot αλλα δεν με ενδιεφερε γιατι με ενοιαζε να εχω τη νεα εκδοση του sense και τα καινουρια που θα ειχε..

 

Επειδη ειμαι πολυ off-topic ας μπω στο ψητο..ρε παιδια πως χρησιμοποιω το tegra overclock??δεν μπορω να καταλαβω..προτιμω το set cpu root αλλα οταν το ειχα μου κολλουσε τη συσκευη βγαζοντας το μηνυμα η εφαρμογη σταματησε να λειτουργει κ μου κολλουσε για κανα λεπτο το κινητο..δεν ξερω το λογο αλλα το εκανε..αν μπορει καποιος να μου προτεινει κατι θα με βοηθουσε!!

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα!το ηθελα φθηνοτερο αλλα δεν κρατήθηκα κ τα εσκασα τα 277!

ελπιζω να με καλυψει και το καθε ευρω!

 

<<αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι πως κανατε τις πρωτες φορτισεις οσοι ειστε ευχαριστιμενοι απο την μπαταρια του???>>

 

(προσωπικα ολα τα κινητα που ειχα στις πρωτες φορες δεν χρησιμοποιω καθολου την μπαταρια ανοιγωντας το,το βαζω απ'ευθειας για φορτιση για 8 με 10 ωρες κλειστο..και οταν το ενεργοποιησω δεν το αφηνω να κλεισει απο μπαταρια για τις πρωτες 5-10 φορτισεις..επισης δεν το αφηνω να πεσει πολυ χαμηλα η μπαταρια..καπου στο 8-5%..)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να ξετσεκάρεις αντί να τσεκάρεις τα κουτάκια στο execute τώρα που το έμαθες χωρίς καν να εγκαταστήσεις την εφαρμογή :) Η εφαρμογή αυτό κάνει πίσω από το κουμπί patch = δίνει εντολή ξετσεκαρίσματος των κουτακίων του execute στο thermald.Ο λόγος που κυκλοφορεί είναι για να κάνει ακόμα πιο εύκολη τη ζωή του χρήστη με ένα κουμπί και να μη χρειάζεται ο χρήστης να κάνει το πράγμα χειροκίνητα.

Κατάλαβα φίλε μου ipred τι εννοείς και τι πρέπει να κάνω.Σε ευχαριστώ και πάλι... :)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε παιδιααααα!!!!θα τρελαθωωωωωω....καμενο pixel....το κινητο θα εχει γινει 5ετιας κι εγω ακομα δεν θα προλαβω να το χαρώ

Ξερει κανενας σας αν στο birdphone κανουν αντικατασταση..??σημερα μολις το παρελαβα

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε παιδιααααα!!!!θα τρελαθωωωωωω....καμενο pixel....το κινητο θα εχει γινει 5ετιας κι εγω ακομα δεν θα προλαβω να το χαρώ

Ξερει κανενας σας αν στο birdphone κανουν αντικατασταση..??σημερα μολις το παρελαβα

 

Μην αγχώνεσαι! Κι εμένα με καμένο pixel μου είχε έρθει (από birdphone κι εμένα!).

Κάλεσέ τους, συνδέσου με το τμήμα service για να τους αναφέρεις το γεγονός και να σου δώσουν οδηγίες για το ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσεις (φωτοτυπία την απόδειξη, εκτύπωση και συμπλήρωση του δελτίου αναφοράς βλάβης και αποστολή ξανά πίσω).

Εμένα μου πήρε 6 μέρες (μεσολάβησε σαββατοκύριακο) για να μου έρθει η νέα συσκευή!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι! Κι εμένα με καμένο pixel μου είχε έρθει (από birdphone κι εμένα!).

Κάλεσέ τους, συνδέσου με το τμήμα service για να τους αναφέρεις το γεγονός και να σου δώσουν οδηγίες για το ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσεις (φωτοτυπία την απόδειξη, εκτύπωση και συμπλήρωση του δελτίου αναφοράς βλάβης και αποστολή ξανά πίσω).

Εμένα μου πήρε 6 μέρες (μεσολάβησε σαββατοκύριακο) για να μου έρθει η νέα συσκευή!

 

να σαι καλα φιλε μου σε υπερευχαριστω!

ας τα εχω ετοιμα μιας και μου ειπες τι χρειαζεται και αυριο πρωι πρωι με την δροσια να ξεκινησω για επιστροφη..ελπιζω να εχω κι εγω μια καλη εξυπηρετηση οπως εσυ και πολλοι αλλοι,γι'αυτο και το πηρα απο αυτους..λογω κάλων σχολίων απο τους πελατες στο skroutz.

κατι ακομα,μεταφορικα πληρωσες εσυ??

(ασχημες εμπειριες απο τα καμενα pixels στις οθονες των LG ρε παιδια,πριν 6μηνες περιπου αγορασα νεο pc ++ οθονη και αυτη με καμενα pixels,ευτυχως το service τους με εξυπηρετησε και με το παραπανω,αρχικα μου ειπαν για ανακατασκευασμενη αλλα κανονικα συνεχιζει η εγγυηση κλπ..δυστασα αλλα λεω οκ απο το να εχω την καινουρια κ να βλεπω τα pixels και να μου αναβουν τα λαμπακια καλυτερα να την αλλαξω,την στελνω πισω,μετα απο 2-3 μερες με παιρνουν τηλ και μου λενε οτι στο συγκεκριμενο μοντελο (ηταν ολοκαινουρια) δεν υπαρχει ανακατασκευασμενη οποτε σου στελνουμε καινουρια..κατενθουσιαστικα και φυσικα ολα κυλισαν καλως).

ελπιζω να κυλισουν το ιδιο καλα και με το κινητο..

εχω ενημερωσει και την αντιπροσωπεια της LG για το ολο θεμα..και για το κινητο και για την εμπειρια μου με την οθονη..εμεινε έκπληκτος ο υπάλληλος

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα,μεταφορικα πληρωσες εσυ??

εχω ενημερωσει και την αντιπροσωπεια της LG για το ολο θεμα..και για το κινητο και για την εμπειρια μου με την οθονη..εμεινε έκπληκτος ο υπάλληλος

 

Όχι! Μεταφορικά είναι του παραλήπτη (το έστειλα με την ίδια εταιρία που μου ήρθε, μου την πρότειναν άλλωστε). Δεν πλήρωσα τίποτα παραπάνω ούτε όταν το έστειλα πίσω, ούτε όταν παρέλαβα το νέο!

Φρόντισε να τα έχεις όλα τα παρελκόμενα μέσα στην συσκευασία. Και καλού κακού, κάνε ένα τηλεφώνημα στο κατάστημα για να σιγουρευτείς τι πρέπει να κάνεις.

Εγώ δεν πήρα καν την αντιπροσωπεία της LG, εφόσον με κάλυπτε το DOA (διαδικασία που αφορά τα καταστήματα).

Όσο για τα panel της LG, πίστευα (και εξακολουθώ να πιστεύω) πως είναι τα καλύτερα της αγοράς. Τώρα για την εξυπηρέτηση της και το service της, πιστεύω πως στην Ελλάδα δεν έχει συναγωνισμό!

 

Anyway, αυτά τα λίγα. Όπως προείπα, παρ' τους ένα τηλέφωνο αύριο για να τους αναφέρεις το γεγονός και να σε ενημερώσουν πλήρως για το τι πρέπει να κάνεις!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Μεταφορικά είναι του παραλήπτη (το έστειλα με την ίδια εταιρία που μου ήρθε, μου την πρότειναν άλλωστε). Δεν πλήρωσα τίποτα παραπάνω ούτε όταν το έστειλα πίσω, ούτε όταν παρέλαβα το νέο!

Φρόντισε να τα έχεις όλα τα παρελκόμενα μέσα στην συσκευασία. Και καλού κακού, κάνε ένα τηλεφώνημα στο κατάστημα για να σιγουρευτείς τι πρέπει να κάνεις.

Εγώ δεν πήρα καν την αντιπροσωπεία της LG, εφόσον με κάλυπτε το DOA (διαδικασία που αφορά τα καταστήματα).

Όσο για τα panel της LG, πίστευα (και εξακολουθώ να πιστεύω) πως είναι τα καλύτερα της αγοράς. Τώρα για την εξυπηρέτηση της και το service της, πιστεύω πως στην Ελλάδα δεν έχει συναγωνισμό!

 

Anyway, αυτά τα λίγα. Όπως προείπα, παρ' τους ένα τηλέφωνο αύριο για να τους αναφέρεις το γεγονός και να σε ενημερώσουν πλήρως για το τι πρέπει να κάνεις!

 

Εννοείται οτι θα επικοινωνήσω μαζι τους,εφυγε email στα πρωτα 5 λεπτα που ειδα το καμενο pixel και αυριο τηλεφωνικά για καλυτερη συνεννόηση!

Μωρε κι εγω το πιστευω για τα πανελ της,αλλα το να την πατησεις με καμενα pixel 2 φορες μεσα σε εναν χρονο κατανταει κουραστικο..μικρο το κακο παρολα αυτα και στην τελικη καλυτερα να βγει μεσα στο DOA παρα μετα και να τρεχεις!

Οσο για την ενημερωση στην LG ηταν απλα για το αν γνωριζουν τι περιπου γινεται λογω και του οτι λειτουργουν 24/24 με βολεψε καλυτερα (το birdphone ηταν κλειστο οταν εγω ειδα το pixel)..τεσπα,θα υπομενω και θα αναμενω!σ'ευχαριστω και παλι για την γρηγορη και κατατοπιστικη ανταποκριση σου!

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε παιδιααααα!!!!θα τρελαθωωωωωω....καμενο pixel....το κινητο θα εχει γινει 5ετιας κι εγω ακομα δεν θα προλαβω να το χαρώ

 

Φίλε μου εντός επτά ημερών δικαιούσαι άμεση αντικατάσταση συσκευής αν δεν κάνω λάθος.Εγώ το είχα πάρει από αγγελία καινούριο μιας ημέρας.Μου έβγαλε πρόβλημα και μου το αντικατέστησαν με άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εντός επτά ημερών δικαιούσαι άμεση αντικατάσταση συσκευής αν δεν κάνω λάθος.Εγώ το είχα πάρει από αγγελία καινούριο μιας ημέρας.Μου έβγαλε πρόβλημα και μου το αντικατέστησαν με άλλο.

 

Ξεκινησε η διαδικασια,ηδη το εστειλα σημερα στο birdphone.Πιστευω οτι θα πραξουν κατα τα λεγομενα τους και ολες οι διαδικασιες θα κυλισουν σωστα ωστε να γινει η αντικατασταση..αλλωστε κανει μπαμ το pixel δεν ειναι μαθηματικα για να τους παρει πολυ χρονο ωστε να μου στειλουν καινουριο.

Επικοινωνησα και με την LG Hellas και απο εκει μου ειπαν κατι εντελως διαφορετικο:αν το κινητο δεν ειναι αγορασμενο απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια δεν μπορει να γινει αντικατασταση με νεο παραμονο επισκευη.Μου ζητησαν αριθμο IMEI και S/N και μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν να δουν τι ακριβως γινεται και θα με ξανακαλεσουν(ακομα περιμενω)

Ομως απο το Birdphone εξ'αρχης με ενημερωσαν οτι το κινητο ειναι Ευρωπαικης εισαγωγης.Τους ξανα καλεσα τους ειπα τι μου ειπαν απο την LG και με διαβεβαιωσαν οτι εφόσον διαπιστωθει η βλαβη αυτοματος παίρνουν εγκριση απο τον δικο τους αντιπρόσωπο και μου στελνουν μια νεα συσκευη.

Αιντε να δουμε τι θα δουμε!Ειμαι αισιοδοξος παντως γιατι με η εμπειρια μου με οποιαδηποτε συσκευη LG υπαρχει στο σπιτι μου (οθονες κυριως) καπως ετσι ξεκιναει!

Αλλα εχει αίσιο τελος.Αυτο που θελω ειναι μια γρηγορη και σωστη ανταποκριση απο το birdphone

Link to comment
Share on other sites

Να μη κάνω quote..

Ferni όπως σου είπα, μη μασάς. Κι εμένα ένα pixel ήταν (επάνω αριστερά, δε πιστεύω να σου έστειλαν αυτήν την συσκευή; :p) και έκανε μπαμ με γυμνό μάτι.

Τα ίδια μου είπαν κι εμένα από το κατάστημα. Πέμπτη απόγευμα (λίγο πριν το κλείσιμο) έφτασε η συσκευή σε αυτούς, την επόμενη μέρα είχε εγκριθεί αντικατάσταση. Απλά δεν επικοινώνησαν μαζί μου εκείνη την μέρα (ίσως από κακή συνεννόηση), τους πήρα τηλέφωνο την Δευτέρα και όλα πήραν τον δρόμο τους!

Επίσης, θα σου κόψουν και νέα απόδειξη.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να μη κάνω quote..

Ferni όπως σου είπα, μη μασάς. Κι εμένα ένα pixel ήταν (επάνω αριστερά, δε πιστεύω να σου έστειλαν αυτήν την συσκευή; :p) και έκανε μπαμ με γυμνό μάτι.

Τα ίδια μου είπαν κι εμένα από το κατάστημα. Πέμπτη απόγευμα (λίγο πριν το κλείσιμο) έφτασε η συσκευή σε αυτούς, την επόμενη μέρα είχε εγκριθεί αντικατάσταση. Απλά δεν επικοινώνησαν μαζί μου εκείνη την μέρα (ίσως από κακή συνεννόηση), τους πήρα τηλέφωνο την Δευτέρα και όλα πήραν τον δρόμο τους!

Επίσης, θα σου κόψουν και νέα απόδειξη.

 

Ειναι στο οριζοντιο αξονα - τερμα αριστερα και στο καθετο αξονα - στο κεντρο!Οπως ανοιγει το κινητο με το λογοτυπο της LG ακριβως διπλα απο αριστερα και τερμα ακρη..Και το δικο μου αυριο θα ειναι σ'αυτους.

Ενταξει τωρα θα κανω υπομονη δεν γινεται και αλλιως!Κατα τα αλλα εντυπωσιακη οθονη,παρολο που δεν ειδα και πολλα,ουτε καν το ρυθμισα..Εφτασα μεχρι το android logo που σε χαιρεταει!Το γυρισα να δω ποσο smooth ειναι η περιστροφη της εικονας και φανηκε ικανοποιητικη συσκευη.

Με Jelly Bean σου ηρθε?Γιατι δεν μπορεσα να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Ναι με JB (v20a). Υπομονή λίγες μέρες και θα την έχεις στα χέρια σου να την χαρείς!
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!Εχω κατι θεματα με την συσκευη μου η οποια δεν μπορει με τπτ να βρει την τρεχουσα τοποθεσια μου..ημουν σε νησι πριν μερικες μερες για διακοπες..ολα καλα μ ελεγε ανα πασα στιγμη που βρισκομαι πολυ εγκαιρα..αλλα γυρισα χθες στην μονιμη κατοικια μου που ειναι ο Πειραιας αλλα οταν εκανα συγχρονισμο καιρου μ εβγαλε κεντρο της αθηνας..πριν φυγω για τις διακοπες μου στο νησι μου ειχε βρει κανονικα την τοποθεσια μου κ εγραφε πειραιας..αντι λοιπον να λεει πειραιας μ ελεγε κεντρο της αττικης,αθηνα..παραξενευτηκα.

Eφυγα σημερα για να παω στον τοπο που σπουδαζω..ανοιξα τα δεδομενα εκανα ανανεωση κ τπτ ακομα κεντρο της αθηνας λεει..εχω στις ρυθμισης την προσβαση τοποθεσιας ενεργη μεσω δεδομενων κινητης και wi-fi αλλα κ παλι τπτ..εκανα μια εκκαθαριση δεδομενων του καιρου παλι κεντρο αττικης,αθηνα..δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει και για ποιο λογο..τελευταια εφαρμογη που εγκατεστησα κ απεγκατεστησα ηταν το tegra overclock(οχι απο το μαρκετ εννοειται) το οποιο κιολας δεν ανταποκρινοταν..πατουσα τις επιλογες που εχει κ η συσκευη δεν εκανε τπτ..δεν ξερω αν μου δημιουργησε καποιο προβλημα η εφαρμογη αλλα η συσκευη αρχιζει κ ανταποκρινεται πολυ περιεργα..αν εχει κανεις καμια ιδεα να με βοηθησει παρακαλω..ευχαριστω για το χρονο σας,συγγωνμη αν κουρασα αλλα ειπα να κανω αναλυτικη περιγραφη του προβληματος.

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολοθς!!Εχω κατι θεματα με την συσκευη μου η οποια δεν μπορει με τπτ να βρει την τρεχουσα τοποθεσια μου..ημοθν σε νησι πριν μερικες μερες για διακοπες..ολα καλα μ ελεγε ανα πασα στιγμη που βρισκομαι πολυ εγκαιρα..αλλα γυρισα χθες στην μονιμη κατοικια μου που ειναι ο Πειραιας αλλα οταν εκανα συγχρονισμο καιρου μ εβγαλε κεντρο της αθηνας..πριν φυγω για τις διακοπες μου στο νησι μου ειχε βρει κανονικα την τοποθεσια μου κ εγραφε πειραιας..αντι λοιπον να λεει πειραιας μ ελεγε κεντρο της αττικης,αθηνα..παραξενευτηκα..εφυγα σημερα για να παω στον τοπο που σπουδαζω..ανοιξα τα δεδομενα εκανα ανανεωση κ τπτ ακομα κεντρο της αθηνας λεει..εχω στις ρυθμισης την προσβαση τοποθεσιας ενεργη μεσω δεδομενων κινητης και wi-fi αλλα κ παλι τπτ..εκανα μια εκκαθαριση δεδομενων του καιρου παλι κεντρο αττικης,αθηνα..δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει και για ποιο λογο..τελευραια εφαρμογη που εγκατεστησα κ απεγκατεστησα ηταν το tegra overclock(οχι απο το μαρκετ εννοειται) το οποιο κιολας δεν ανταποκρινοταν..πατουσα τις επιλογες που εχει κ η συσκευη δεν εκανε τπτ..δεν ξερω αν μου δημιουργησε καποιο προβλημα η εφαρμογη αλλα η συσκευη αρχιζει κ ανταποκρινεται πολυ περιεργα..αν εχει κανεις καμια ιδεα να με βοηθησει παρακαλω..ευχαριστω για το χρονο σας,συγγωνμη αν κουρασα αλλα ειπα να κανω αναλυτικη περιγραφη του προβληματος.

Το ότι δεν ανταποκρινόταν το πρόγραμμα οφείλεται στο ότι ήταν σπασμένο.Φίλος παρατήρησε το ίδιο και στο καπάκι το αγόρασε και έτρεχε άψογα.Όσο για την τοποθεσία υποθέτω περισσότερο πως το πρόγραμμα αν έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό τοποθεσίας , ορίζει σχετικές περιοχές κυκλικά.Εμένα στο ταμπλετ στο πρόγραμμα Ειδήσεις και Καιρός , παρόλο που είμαι στο περιστέρι μου δείχνει τον καιρό για Αιγάλεω , Χαϊδάρι , Ίλιον , μέχρι και Καματερό και καμία φορά περιστέρι . Αν δεν θες να μπλέκεις βάλε μόνος σου τον Πειραιά να τον έχει μόνιμα.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

το tegra overclock(οχι απο το μαρκετ εννοειται) το οποιο κιολας δεν ανταποκρινοταν..πατουσα τις επιλογες που εχει κ η συσκευη δεν εκανε τπτ..δεν ξερω αν μου δημιουργησε καποιο προβλημα η εφαρμογη αλλα η συσκευη αρχιζει κ ανταποκρινεται πολυ περιεργα..

 

Το tegra overclock αν δεν το πληρώσεις κανονικά από το market τα κουμπιά δε πατιούνται και ζημιά δε μπορεί να σου κάνει μόνο ένα hardware monitor κάνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Το tegra overclock αν δεν το πληρώσεις κανονικά από το market τα κουμπιά δε πατιούνται και ζημιά δε μπορεί να σου κάνει μόνο ένα hardware monitor κάνει έτσι.

 

Nickozzz:

 

Θα δοκιμαζα ενα Hard Reset

 

εκανα ρεσταρτ και τωρα ειναι μια χαρα..δεν ειχα πραγματοποιησει ρεσταρτ μετα τισ 2 τελευταιες μου φορτισεις κ μαλλον αυτο θα εφταιγε.ευχαριστω παντως για τη βοηθεια σας!!καποιο προγραμμα να εχει mode π.χ θες να παιξεις ενα βαρυ παιχνιδι επιλεγεις game,θες απλα το κινητο να λειτουργει επιλεγεις stand by..ξερουμε κανενα αξιολογο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...