Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σημερα αγορασα το τηλεφωνο, και θελω να του κανω αναβαθμιση για το 4.1.2. Πως μπορω να το κανω; Υπαρχει καποιο προγραμμα στον υπολογιστη που πρεπει να κατεβασω?

 

Kόκκινο στην υπογραφή μου -> απάντηση 4.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ προχτές ένα μιλάγαμε από το σκαιπ και μου έλεγε τις εφαρμογές που είχε στο σύστημα και αναλόγως του έλεγα σβήσε ή όχι.Διαγραφή πάγωμα.Το αποτέλεσμα ήταν μετά από πάνω από 400 ελεύθερα.

εγω τωρα εχω 390.αλλα εχω το μικροβιο και το ξανασκαλιζω.θα την φαω παλι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...υπαρχει καποιος τροπος να δυναμωσουμε την ενταση του ηχειου ...το εχω στο τερμα και δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος....οχι του ακουστικου....του ηχειου ....ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα εχω 390.αλλα εχω το μικροβιο και το ξανασκαλιζω.θα την φαω παλι...

Sτειλε μου με PM για οσα αμφιβαλεις και θα σου πω οτι θες , η γραψτα εδω να ξερουν και οι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

σε πιο φακελο το βαζεισ το αρχειο?μεσα στον root explorer?

Στο /etc

 

Χρειάζεσαι ένα οποιοδήποτε explorer με root δικαιώματα ο οποίος μπορεί να κάνει mount rw το system partition. Καλό θα ήταν να κρατήσεις και ένα backup του αρχικού gps.conf αρχείου.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα ολα ανθηρα με το gps εβαλα και την βαση που ειχα αγορασει καιρο τωρα στο αυτοκινητο και πραγματικα δουλευει αψογα. Μια ρυθμιση θελω ακομα και ειμαι πληρως καλυμενος.

Εχω το sygic και θα ηθελα οι φωνητικες εντολες της πορειας να ακουγοντε απο τα ηχεια του αυτοκινητου μεσω bluetooth, δεν το εχω καταφερει ακομα. Κατευθειαν ανοιγει ο ρημαδιασμενος ο poweramp και παιζει μουσικη, τι hyberanate το κανω απο το greenify, τι pause παταω συνεχεια αυτος εκει το βιολι του. Την Δεσποινα:rolleyes: απο το sygic δε μπορω να την ακουσω με τιποτα. Καποια ρυθμιση θα ειναι, αν δουλευει κανενας το sygic και εχει και ford fiesta ας βοηθησει.:lol:

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

εμενα δευτερη φορα την ωρα που μιλαω σβηνει κ μετα πρεπει να βγαλεισ την μπαταρια για να δουλεψει...κ της δυο φορεσ μου το εκανε οταν μιλούσα...οταν μου το εκανε την πρωτη φορα ξαναπερασα jb ....οποτε τι λετε να ειναι??...απο θερμοκρασια δεν ειχε πολυ...αλλεσ φορεσ ζεστενετε πιο πολυ οταν παιζω κανα παιχνιδι κ δεν σβηνει.....
Link to comment
Share on other sites

@Gentleman24, σου έχουν δημιουργήσει κάποιο θέμα τα 300MB ελεύθερης RAM?Κι εγώ τόσα έχω τόσους μήνες και δεν είχα ποτέ πρόβλημα μνήμης.:)

 

@streetwise_23, είμαι εντατικός χρήστης του Sygic αλλά επειδή ακούω τo Δεσποινάκι με τα hands free ακουστικά στη μηχανή δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το bluetooth.

 

@epica1977 είσαι ο 1ος που αναφέρει αυτό το πρόβλημα και μάλλον αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πας το κινητό για service μιας και το ξαναπέρασμα της έκδοσης δεν σου έλυσε το πρόβλημα.Μάλλον έχει θέμα το τεμάχιο που αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

http://derekgordon.com/gps-files/agps.patch.google.build.nossl.v3.1.zip

 

ΥΓ : Ζήτησα από τον Super moderator να μπει το F.A.Q του post 5645 στο 1ο post του θέματος.

 

F.A.Q. - Πριν ρωτήσετε οτιδήποτε, διαβάστε πρώτα εδώ.

αυτο εδω στο πρωτο ποστ που μπηκε λες; αν ναι...μαλλον δεν το εκανε σωστα, το λινκ πεταει στο προφιλ σου! :lol:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

F.A.Q. - Πριν ρωτήσετε οτιδήποτε, διαβάστε πρώτα εδώ.

αυτο εδω στο πρωτο ποστ που μπηκε λες; αν ναι...μαλλον δεν το εκανε σωστα, το λινκ πεταει στο προφιλ σου! :lol:

 

Ναι μάλλον βιαζόταν και έκανε λάθος ο mod.:)Του έστειλα pm να το βάλει να παραπέμπει στο post ( δεν ήθελε να βάλει όλο το F.A.Q στο 1ο post γιατί θα γινόταν πολύ μεγάλο ) οπότε με το που δει το pm λογικά θα το φτιάξει.Αν δεν γίνεται να παραπέμπει στο post μεμονωμένα, τότε θα φτιάξω νέο θέμα ώστε να μπει στο 1ο post το link του νέου θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα ολα ανθηρα με το gps εβαλα και την βαση που ειχα αγορασει καιρο τωρα στο αυτοκινητο και πραγματικα δουλευει αψογα. Μια ρυθμιση θελω ακομα και ειμαι πληρως καλυμενος.

Εχω το sygic και θα ηθελα οι φωνητικες εντολες της πορειας να ακουγοντε απο τα ηχεια του αυτοκινητου μεσω bluetooth, δεν το εχω καταφερει ακομα. Κατευθειαν ανοιγει ο ρημαδιασμενος ο poweramp και παιζει μουσικη, τι hyberanate το κανω απο το greenify, τι pause παταω συνεχεια αυτος εκει το βιολι του. Την Δεσποινα:rolleyes: απο το sygic δε μπορω να την ακουσω με τιποτα. Καποια ρυθμιση θα ειναι, αν δουλευει κανενας το sygic και εχει και ford fiesta ας βοηθησει.:lol:

 

Γιατι δεν συνδεεις με ενα καλωδιου ηχου των 3.5mm το τηλεφωνο με το ηχοσυστημα σου και να το θεσει στο Aux ωστε να ακουγεται το τηλ ;

Δε γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας αλλα περιεργο να παιζοουν ολα εκτος απο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν συνδεεις με ενα καλωδιου ηχου των 3.5mm το τηλεφωνο με το ηχοσυστημα σου και να το θεσει στο Aux ωστε να ακουγεται το τηλ ;

Δε γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας αλλα περιεργο να παιζοουν ολα εκτος απο αυτο....

Ευχαριστώ, πολύ καλή ιδέα θα το δοκιμάσω.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγω και με το κινητο αλλα και με το ταμπλετ.Ειτε ειχα πλοηγηση ειτε μουσικη αλλα και βιντεο .Συνηθως ο πιο απλος τροπος ειναι και ο καλυτερος :)

To μονο που θες ειναι ενα καλωδιο ηχου με καρφι και στις 2 ακρες.Παμφθηνο ειναι , αν δεν εχεις ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να γραψει "εφαρμογες" ή εστω γενικα "υπηρεσίες" που μπορουμε να απεγκαταστήσουμε με ασφάλεια χρησιμοποιώντας το titanium?

΅Ευχαριστω πολύ !!!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Σήμερα μου ήρθε νέα συσκευή (μιας και η πρώτη που πήρα πριν μια βδομάδα ήρθε με καμένο pixel). Επιτέλους, θα απολαύσω κι εγώ την ατέλειωτη τηλεφωνάρα!!!

Αυτό που διαπίστωσα πάντως, είναι ότι θα πρέπει να αναπτύξω μια πιο καλύτερη σχέση με τον φορτιστή, ή να αναπτύξω σχέσεις με περισσότερες από μια μπαταρίες :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :) Απενεργοποίησε το NFC και βάλε 2G σήμα ( θα πιάνεις και καλύτερο σήμα ).Αν δεν παίζεις παιχνίδια θα το φορτίζεις 1 φορά τη μέρα.Αν παίζεις τότε και άλλα κινητά θα τα φόρτιζες 2 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :) Απενεργοποίησε το NFC και βάλε 2G σήμα ( θα πιάνεις και καλύτερο σήμα ).Αν δεν παίζεις παιχνίδια θα το φορτίζεις 1 φορά τη μέρα.Αν παίζεις τότε και άλλα κινητά θα τα φόρτιζες 2 φορές.

 

Να 'σαι καλά!

Ήταν τα πρώτα πράγματα που έκανα! Ξέρω από smartphone, γι' αυτό το λέω :p Το προηγούμενο που είχα τουλάχιστον με πήγαινε μέχρι το βράδυ!

Αλλά νταξ, με τέτοια οθονάρα και τέτοια επεξεργαστάρα είναι λογικό να την καταπίνει!

Επίσης έχω ανοίξει την μάνα μου και τον πατέρα μου συνοδευόμενους από την πεθερά μου και το κινητό τρέχει α-προ-βλη-μά-τι-στα!!!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως ετσι δουλευουν οι δεκτες κινητης...Ψαχνουν συνεχεια το καλυτερο σημα...

Οπως και να το κανουμε παντου ετσι ειναι .... Δεν πας πιο γρηγορα αν δεν καψεις η δεν ζοριστεις παραπανω. Αλλωστε σε αναμονη ,ας δουλευει το τηλεφωνο στο ρελαντι και οχι 3000 στροφες , σε σταση .

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο καποιος που εχει βαλει CyanogenMod να μου πει αν αξιζει τι bug υπαρχουν,γενικα τι βελτιώσεις εχει δει.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λετε να γυρισει σε 2G ειναι να ειναι κλειστα τα δεδομενα ή η ρυθμιση καπου που ειδα οπως το σκάλιζα ; :lol: Το λεω επειδη χρησιμοποιω ΜΒ οχι και καθε μερα αλλα οχι και ποτέ , οποτε τα δεδομενα τα χω κλειστα αλλα αμα ειναι κ θελω να μπω στο ιντερνετ,να πρεπει να μπαινω να αλλαζω απο 2g μεσα στο μενου δε λεει..ετσι δεν ειναι;:worry:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λετε να γυρισει σε 2G ειναι να ειναι κλειστα τα δεδομενα ή η ρυθμιση καπου που ειδα οπως το σκάλιζα ; :lol: Το λεω επειδη χρησιμοποιω ΜΒ οχι και καθε μερα αλλα οχι και ποτέ , οποτε τα δεδομενα τα χω κλειστα αλλα αμα ειναι κ θελω να μπω στο ιντερνετ,να πρεπει να μπαινω να αλλαζω απο 2g μεσα στο μενου δε λεει..ετσι δεν ειναι;:worry:

 

ειναι η ρυθμιση.... μπορεις να εχεις δεδομενα ανοιχτα και να δουλευεις με σημα 2G..... παρατεταμενο πατημα στα δεδομενα και επιλογη στο ''χρηση μονο δικτυων 2G''..απλα εισαι πιο αργος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...