Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ειναι αυτο και πως γινεται?

 

το δουλευεις μεχρι να κλεισει απο μπαταρια και μετα το φορτιζεις σβηστο μεχρι να γεμισει.. μολις γεμισει το ανοιγεις χωρις να το αποσυνδεσεις... μολις ανοιξει το αποσυνδεεις και ετοιμο το καλιμπραρισμα :p

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοθεί επίσημα η Jelly Bean για Ελλάδα.Και να μην είχε δοθεί θα περνούσες την Open Europe και θα διάλεγες Ελληνικά.:)
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει που στοκ κερνελ που περιμενουμε την μια μερα μερα υπηρχαν προβληματα με τον οικονομικο πυρηνα και το deep sleep , την επομενη φτιαχτηκαν αυτα αλλα υφιστανται πολλα αλλα ακομη , σημερα διαβαζουμε οτι θα τον κυκλοφορησουν χωρις bluetooth και wifi ;

 

Να τον κανεις τι ετσι ; Δεν τους καταλαβαινω μερικους ανθρωπους .

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό δεν ασχολούμαι προς το παρόν με το να περάσω custom roms και kernels.Aν ποτέ φτιάξουν μια rom με νέο kernel,νέους nvidia drivers και η οποία rom να μην έχει κανένα απολύτως bug τότε θα ασχοληθώ.Αν δεν υπάρξει ποτέ τέτοια rom δεν πειράζει,βολεύομαι μια χαρά και με τη stock.Κάθε φορά στο XDA διαβάζω αρχικά posts του στυλ "φοβερή η νέα custom rom" και μετά αφού δοκιμαστεί αρχίζουν τα σχόλια "δεν δουλεύει η sms εφαρμογή", "δεν δουλεύει το wifi σωστά" ,"υπάρχει ένα πρόβλημα στο τάδε πράγμα" κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αλλα αν δεν γινει και αναφορα για προβληματα απο χρηστες τοτε δε γινεται να διορθωθει κατι ...Βεβαια αλλο αυτο και αλλο να σου λεει ο αλλος δεν παιζει το wifi η το GPS πχ που ειναι κραχτα .Εκει ειναι λες και βγαζουν κατι σε κυκλοφορια ετσι για να κοπει η μουρμουρα...

Για σκεφτειτε να δρουσε ετσι η LG , γιατι και αυτη πολυ κραξιμο τρωει αλλα ειναι πταισματα αυτα που δεν κανει σε σχεση με developers.Τουλαχιστον δεν μας λεει παρτε αυτο και αφηστε με οταν ακομα και η Leaked JB ηταν αψογη.

Link to comment
Share on other sites

μου εδωσε ενας γνωστος το 4χ και εχει μεσα την 4.0.4 και το εχει ροοταρισμενο..

Γινεται να βαλω την official jb χωρις να χαθει το ροοτ;

Ευχαριστώ πολύ

 

επισης αν υπαρχει καμια καλη jb rom,σταθερη με ραδιοφωνο,καμερα κλπ..

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αλλα αν δεν γινει και αναφορα για προβληματα απο χρηστες τοτε δε γινεται να διορθωθει κατι ...Βεβαια αλλο αυτο και αλλο να σου λεει ο αλλος δεν παιζει το wifi η το GPS πχ που ειναι κραχτα .Εκει ειναι λες και βγαζουν κατι σε κυκλοφορια ετσι για να κοπει η μουρμουρα...

Για σκεφτειτε να δρουσε ετσι η LG , γιατι και αυτη πολυ κραξιμο τρωει αλλα ειναι πταισματα αυτα που δεν κανει σε σχεση με developers.Τουλαχιστον δεν μας λεει παρτε αυτο και αφηστε με οταν ακομα και η Leaked JB ηταν αψογη.

 

Ναι δεν κατηγορώ το ότι γίνονται δοκιμές και αναφορές προβλημάτων στις custom roms.Κατηγορώ την αρχική πάντα super εντύπωση που καλλιεργούν οι δημιουργοί της ενώ ξέρουν ότι και δεν έχει δοκιμαστεί και παρουσιάζει εξαρχής σοβαρά θέματα η εκάστοτε custom rom.Είναι σαν έβγαινα και να έλεγα "λοιπόν παιδιά έφτιαξα μια rom που αυξάνει τη διάρκεια της μπαταρίας κατά 40 ώρες!" και πιο κάτω ακόμα και στο ίδιο post να έγραφα "δεν έχω ακόμα καταφέρει να διορθώσω σε αυτή τη rom το θέμα της μη λειτουργίας των τηλεφωνικών κλήσεων...":blink::blink: :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε σε παρεξήγησα έχεις δίκιο σε αυτό που λες, είναι μερικοί που πριν δοκιμάσουν οτιδήποτε αρχίζουν τις ζητωκραυγές !

 

Στον φίλο που ρώτησε πιο πάνω , το ρουτ χάνεται Αλλά είναι πολύ πιο εύκολο να ξαναγίνει στην νέα έκδοση την οποία περνάς μέσω υπολογιστή και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root, το κεφι μου θα κανω, θα απεγκαταστησω και καμια εφαρμογη παραπανω.:D

Για πειτε μερικες...:)

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σου πω οτι δεν εχω που σημαινει οτι μπορεις να βγαλεις με ασφαλεια : AAT , Qslideframework , MLT , Logservice , smartworld , cameratest και ποσα ακομα που δε θυμαμαι.

 

Πες εσυ αλλα . Επισης δοκιμασε και αφαιρεσε εσυ οτι δεν χρησιμοποιεις μια και κατι λαθος να γινει , φλασαρεις την στοκ σε 5 λεπτα και εχεις οτι ειχες χωρις ρουτ μονο.

Link to comment
Share on other sites

αυτά έχω αφαιρέσει κ γω. Ποστ #4273 έχω ανεβάσει μια λίστα με αυτά που μπορούν να αφαιρεθούν, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει όλα. Εγώ πριν αρχίσω να αφαιρώ πάντως έκανα και ένα backup για να είμαι ήσυχος
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το κινητό μου κάνει ένα ανεξήγητο drain, ενώ εδώ και 2 μέρες είχε πολύ καλή διάρκεια η μπαταρία του. Ακούγοντας ραδιόφωνο και με δεδομένα ανοιχτά έφτασε στους 37 C (κλειστή οθόνη εννοείται), και η μπαταρία έπεφτε με ρυθμούς πολυβόλου. Τι μπορεί να φταίει; είχε κανείς κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εβαλα το gsam battery pro για να δω στατιστικα της μπαταριας.Ειδα λειπον οτι το phone radio καταναλωσε περιπου το 80% της μπαταριας,ειναι φυσιολογικο αυτο?Επισης,πηγα στην διαχειρηση εργασιων-ρυθμισεις-διακοπη υπηρεσιας και εκλεισα σχεδον καθε υπηρεσια εκτος antivirus,επαφες,μυνηματα,σιμ. και εβαλα καθαρισμο ραμ καθε μια ωρα.Παρατηρω,λοιπον απο εχτες το βραδυ που το εκανα,αυξηση της μπαταριας,τουλαχιστον στην αναμονη,χωρις να φαινετε να υστερει καπου το τηλ.Το εχει δοκιμασει κανεις?Αν θελετε δοκιμαστε και πειτε τις εντυπωσεις σας...
Link to comment
Share on other sites

παρόμοια ποσοστά μου βγάζει και μένα, μάλλον το phone radio είναι τόσο ψηλά γιατί λειτουργεί συνέχεια, ακόμα και όταν η οθόνη είναι κλειστή. Κάνω τώρα αυτό με την εκκαθάριση RAM να δω πως θα πάει...
Link to comment
Share on other sites

παρόμοια ποσοστά μου βγάζει και μένα, μάλλον το phone radio είναι τόσο ψηλά γιατί λειτουργεί συνέχεια, ακόμα και όταν η οθόνη είναι κλειστή. Κάνω τώρα αυτό με την εκκαθάριση RAM να δω πως θα πάει...

 

δοκιμασε να απενεργοποιησεις και τις υπηρεσιες,εγω πιστευω οτι αυτο βοηθαει παρα πολυ την μπαταρια.Παντως αυτο που λες οτι ξαφνικα αρχισε να σου ριχνει την μπαταρια μου το εκανε και εμενα,γιαυτο μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω με το gsam battery.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε ένα xperia Ray ενός φίλου, το phone radio ήταν πολύ χαμηλά ενώ το phone πολύ ψηλά στο report του GSAMBattery.Το αντίστροφο από εμάς δλδ. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Για να μην πολυλογω οριστε τι εχω μεσα στην Zaiben

 

http://i1287.photobucket.com/albums/a638/Leolipop/my%20phone/th_Screenshot_2013-05-12-17-27-57_zpsd8e311f2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το MLT διάβασα κ εγώ ότι προκαλεί πρόβλημα στα παιχνίδια αλλά εγω π τ χω αφαιρέσει δν μ έχει βγάλει κάτι προς τ παρόν
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσατε να ενημερωσετε το αρχικο ποστ για τις εφαρμογες που μπορουμε να αφαιρέσουμε? ολα σε ενα νοικοκυρεμενα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έγινε το update του Tegra Overclock όπως μου είχε υποσχεθεί ο developer του και στα release notes γράφει "V1.5.2

MUST CLEAR DATA OR FIRST UNINSTALL APPLICATION AND THEN INSTALL THE UPDATE***An attempt to eliminate the Brightness problem found in Optimus 4X and G devices. Please refer to EXTRA section of app"

 

Πάνω που πήγα να χαρώ έχοντας κάνει απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και reboot , πάω να πατήσω το ΕΧΤRA και η εφαρμογή κρασάρει.Δοκιμάστε και όσοι άλλοι την έχετε για να επιβεβαιώσω ότι δεν κρασάρει το EXTRA μόνο σε μένα.Τoυ έστειλα ήδη mail.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το πήρα απόφαση.

 

lg 4x θα είναι το επόμενο κινητό μου!

μοναδικός προβληματισμός τώρα είναι το χρώμα.

άσπρο ή μαύρο?

 

λέω να κάνω την αλλαγή και να πάρω το άσπρο. θα το βρίσκω και πιο εύκολα πάνω στα έπιπλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...