Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις εσυ να ανεβασεις ενα να θυμηθουμε μερικοι την ics ; Ειλικρινα δεν ξερω αν μπορω να συγκρινω.

Μα το θέμα δεν είναι να πειστείς εσύ, καθότι από τα γραφόμενά σου έχεις πειστεί ήδη. Απλά θα ήθελα να δω ένα video για καταλάβω ποια είναι διαφορά χωρίς να χρειαστεί να μπω στη διαδικασία του upgrade.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΤι και να σου δειξει το βιντεο δεν μπορει να υποκαταστησει την προσωπικη εμπειρια αλλωστε , περα απο πταισματακια , ολοι ειναι ευχαριστημενοι μεχρι στιγμη με αυτην.Θα προσπαθησω να το δοκιμασω αυριο.

 

Θες ενδεικτικα να αναφερεις τι να κανω ; Σε τι περιμενεις διαφορα ;

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα δεν είναι να πειστείς εσύ, καθότι από τα γραφόμενά σου έχεις πειστεί ήδη. Απλά θα ήθελα να δω ένα video για καταλάβω ποια είναι διαφορά χωρίς να χρειαστεί να μπω στη διαδικασία του upgrade.

 

Φυσικά και θα δεις διαφορά.. Project butter rulezz

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογησε 3845#*880# θα εμφανιστει το hidden menu, στο GNSS Test (που ειναι το GpsTest ) πατας GPS Status κατω και απο το menu button επιλεγεις tracking σου εμφανιζει δορυφορους ?

 

μου βγάζει αυτά εδώ μόλις πάω στο gnss test

[ATTACH]31511[/ATTACH]

 

και όταν πατήσω στο gps status δεν βγάζει κάτι επιλέξιμο

[ATTACH]31510[/ATTACH]

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα πρόβλημα που μόλις τώρα εντόπισα: Από όλα τα τραγούδια που έχω στην SD, υπάρχουν και καμιά δεκαριά ελληνικά, όλα από τις ταινίες Barbie (γιατί τα ακούν οι κόρες μου). Ενώ με την ICS οι τίτλοι, καλλιτέχνες κτλ, φαίνονταν κανονικά, τώρα βγαίνουν κινέζικα. Αυτό μου το κάνει και στο PlayerPro και στο μαμίσιο player. Η πλάκα είναι ότι στο PlayerPro όταν βλέπω τα details του κάθε κομματιού, φαίνονται κανονικά τα γράμματα, αλλά όχι στις πληροφορίες όταν παίζει το κομμάτι. Δοκίμασα εκκαθάριση, επανεγκατάσταση playerpro, διαγραφή φακέλου και αντιγραφή ξανά από το Pc τα τραγούδια, αλλά τίποτα. Περιέργως, 2 (από τα 10) τέτοια τραγούδια φαίνονται κανονικά.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει;

Καλά...Εμένα μου το κάνει και στην ICS.Λύση υπάρχει,αλλά είναι λίγο βαρετή.Βέβαια για 10 κομμάτια μόνο,μπαίνεις στον κόπο και τα κάνεις edit από τον playerpro και είσαι κομπλέ!!!

Κάποια μόνιμη λύση δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει αυτά εδώ μόλις πάω στο gnss test

[ATTACH]31511[/ATTACH]

 

και όταν πατήσω στο gps status δεν βγάζει κάτι επιλέξιμο

[ATTACH]31510[/ATTACH]

 

Φιλε εγω δοκιμασα τωρα το gps και μεσα στο σπιτι πιανει δορυφορο.εκτος αν εχεις κανενα προγραμμα που το εμποδιζει γνωμη μου το φλασαρεις ξανα δοκιμαζεις (δεν ξερω αν το εχεις κανει)αν εχεις κανει κατι τετοιο και δεν εστρωσε το μονο που μενει ειναι να το πας για σερβις

Link to comment
Share on other sites

Πατας το μενου δεξια κατω απο τα τρια πληκτρα που φωτιζονται (software buttons νομιζω τα λενε )και επιλεγεις tracking, αν δεν σου εμφανισει δορυφορους τοτε υπαρχει προβλημα . Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσον αφορα τον ηχο της καμερες, σε εμενα ο ηχος1 ειναι αθορυβο! (χωρις να εχω το τηλ στο αθορυβο)

 

επισης θελω μια χαρη απο καποιον που εχει περασει την επισημη 4.1.2 , αν εχει κατεβασει κανεις το προγραμμα GSAm για την μπαρατια θελω να δει τι θερμοκρασια ειχε το κινητο του οταν για μερικες ωρες το αφησε σε αναμονη..

πχ, την ωρα του υπνου...

οταν ειχα την 4.0.3 η θερμοκρασια τις 7 ωρες που κοιμαμαι καποια στιγμη φτανει τους 15-17 βαθμους..

τωρα με την 4.1.2 την επισημη ειναι στους 19 βαθμους..

ας το δει καποιος και να μου πει..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω δοκιμασα τωρα το gps και μεσα στο σπιτι πιανει δορυφορο.εκτος αν εχεις κανενα προγραμμα που το εμποδιζει γνωμη μου το φλασαρεις ξανα δοκιμαζεις (δεν ξερω αν το εχεις κανει)αν εχεις κανει κατι τετοιο και δεν εστρωσε το μονο που μενει ειναι να το πας για σερβις

 

το έχω flashαρει 2 φορες γιατί την πρωτην πίστεψα ότι έκατσε λάθος.

 

Πατας το μενου δεξια κατω απο τα τρια πληκτρα που φωτιζονται (software buttons νομιζω τα λενε )και επιλεγεις tracking, αν δεν σου εμφανισει δορυφορους τοτε υπαρχει προβλημα .

 

βγάζει αυτό

[ATTACH]31512[/ATTACH]

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

ΟΤι και να σου δειξει το βιντεο δεν μπορει να υποκαταστησει την προσωπικη εμπειρια αλλωστε , περα απο πταισματακια , ολοι ειναι ευχαριστημενοι μεχρι στιγμη με αυτην.Θα προσπαθησω να το δοκιμασω αυριο.

 

Θες ενδεικτικα να αναφερεις τι να κανω ; Σε τι περιμενεις διαφορα ;

Μα δεν ξέρω που να περιμένω διαφορά! Όλοι λένε -και για να το λένε έτσι θα είναι- για πολύ καλύτερο smoothness και θέλω να καταλάβω τι είναι αυτό που είναι το πολύ καλύτερο. Δεν λέω ότι δεν υπάρχει smoothness, λέω ότι το LG μου είναι ήδη smooth και θέλω να δω αυτό το πιο "smooth" που όλοι όσοι έχουν βάλει την JB υποστηρίζουν.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

το έχω flashαρει 2 φορες γιατί την πρωτην πίστεψα ότι έκατσε λάθος.

 

 

 

βγάζει αυτό

[ATTACH]31512[/ATTACH]

 

Το δικο μου μεσα στο σπιτι με βροχη εξω δειχνει 13 με 14 δορυφορους

 

[ATTACH]31513[/ATTACH]

 

[ATTACH]31514[/ATTACH]

 

τσεκαρε και εδω και πες μου να δουμε διαφορες

 

[ATTACH]31515[/ATTACH]

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Για JB μιλαω. Στην ics δεν γινοταν και τωρα ελπιζουμε καπως να ειναι σε ολες τις εκδοσεις δυνατο το ξεκλειδωμα.

σε ευχαριστω για την απαντηση.πιστευω πως τωρα που ξεκλειδωνει ο bootloader θα γινουν πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μεσα στο σπιτι με βροχη εξω δειχνει 13 με 14 δορυφορους

 

[ATTACH]31513[/ATTACH]

 

[ATTACH]31514[/ATTACH]

 

τσεκαρε και εδω και πες μου να δουμε διαφορες

 

[ATTACH]31515[/ATTACH]

 

Και εμενα 14δορυφορους πιανει μεσα στο σπιτι με βροχη εξω τωρα.αν το εχεις φλασαρει οπως λες και δεν εστρωσε μαλλον φταιει κατι αλλο .νομιζω οτι μετα απο ολες αυτες τις προσπαθειες που εκανες γνωμη μου να το πας για σερβις ποσο καιρο το εχεις το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το κινητό να πάρει και την έκδοση 5 του Android;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το κινητό να πάρει και την έκδοση 5 του Android;

 

Εδω καλα καλα δεν πηραμε τα φασολια εγω προσωπικα το φλασαρα τωρα αν παρει την5 :rolleyes:εποχες που δεν γινονται θαυματα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με πιασε πάλι αυτή η αποφασιστικότητα μου και δε μπορώ να διαλέξω. χαχαχαχα

από τη μια σκέφτομαι το galaxy nexus που θα πάρει και την 5 αλλά έχει αρκετά μειον και θεωρώ το 4χ καλύτερό του.

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να διαθέσεις παραπάνω συνδιασε τετραπυρηνο και 5άρι android...πάρε το s3

 

Καλυτερα παρε νοκια με windows και super καμερα παρα κουβα με 5android.σ3 σαν το audi to 4x4 με τα χιλια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα μπορεί να είμαι και εγώ κάτοχος. Η τιμή του είναι άπαιχτη για αυτά που προσφέρει το κινητό. Διαβάζω το θέμα αλλά 226 σελίδες μου φαίνεται πως θα το ξημερώσω!!!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα μπορεί να είμαι και εγώ κάτοχος. Η τιμή του είναι άπαιχτη για αυτά που προσφέρει το κινητό. Διαβάζω το θέμα αλλά 226 σελίδες μου φαίνεται πως θα το ξημερώσω!!!

 

και εσυ μεταβαση απο Ν9??

μπορει να μου λειπει ο τροπος που λειτουργουσε το Ν9 αλλα εχω βρει την ηρεμια μου με τοσες εφαρμογες..

κατα την γνωμη μου παρτο το κινητο, αξιζει

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το θυμόμουνα το nick σου απο τα θέματα του Ν9. Οχι, το Ν9 θα μείνει, μάλλον, ως παιχνίδι για "περίεργες" αναζητήσεις. Θέλω όμως και ένα "κανονικό" κινητό πολυεργαλείο για την δουλειά μου και τον ελεύθερο χρόνο ;-)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό δεν το έχω καταλάβει.Στο xda είχαν βγάλει νομίζω ένα ξεκλείδωμα για συγκεκριμένη leaked version.

 

Για όσους ρωτάτε για το αν αξίζει να πάρεις αυτό το κινητό έναντι άλλων που βρίσκονται στην ίδια ή σε παραπλήσια τιμή η άποψή μου είναι η εξής :

 

Να το πάρετε αν :

1)Σας αρέσει το design του ( τετραγωνισμένο και όχι σχήμα παντόφλας ) και θέλετε ματ πλάτη που να μην πιάνει δαχτυλιές και πλαινές ασημένιες μπάρες που κάνουν το κινητό να φαίνεται πολυτελές και πιο λεπτό.

2)Δίνετε σημασία στην οθόνη μιας και είναι εξαιρετική.

3)Θέλετε ένα κινητό που να μην κάνει σβησίματα ή παγώματα

4)Θέλετε ένα κινητό με πολύ μεγάλη μπαταρία στην αναμονή.

5)Καλό service αν χρειαστεί.

 

Να μην το πάρετε αν :

1) Δεν σας αρέσει το design.

2) Θέλετε ένα κινητό με μεγάλη μπαταρία στη χρήση

3) Θέλετε να βγάζετε πολύ καλής ποιότητας φωτογραφίες

4) Θέλετε κινητό με ήδη ξεκλείδωτο bootloader

5)Προτιμάτε τα κορεσμένα χρώματα έναντι των φυσικών και οπότε θέλετε amoled οθόνη.

 

Προσοχή μόνο αν διαλέξετε κάποιο άλλο να πάτε στο αντίστοιχο forum και να δείτε και εκεί ποια είναι τα θετικά και αρνητικά των ανταγωνιστικών κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Καλά...Εμένα μου το κάνει και στην ICS.Λύση υπάρχει,αλλά είναι λίγο βαρετή.Βέβαια για 10 κομμάτια μόνο,μπαίνεις στον κόπο και τα κάνεις edit από τον playerpro και είσαι κομπλέ!!!

Κάποια μόνιμη λύση δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα...

 

Το περίεργο είναι ότι όταν τα κάνω edit στον playerpro τα γράμματα φαίνονται κανονικά. Αν τα ξαναγράψω εκεί, πάλι κινέζικα φαίνονται. Όντως πρέπει να είναι πρόβλημα του encoding όπως έγραψε ο menes λίγο πιο πριν. Όλα τα τραγούδια τα κάνω στο MP3tag στον υπολογιστή πριν τα περάσω, γιατί να χαλάνε μόνο μερικά, δεν το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες περασα κι εγω στην 4,1 .Πραγματικα διαβαζα εδω τοσες μερες για ακομη πιο καλο τηλεφωνο αλλα δεν το πιστευα γιατι ηδη ηταν καλο και με την 4,0.

Χθες καταλαβα ομως οτι ειχατε δικιο με οσα γραφατε.Πολυ πιο απλη κινηση μενου , λυθηκε ενα προβλημα που ειχα μαλλον εγω και οχι αλλοι ( γιατι δεν το ειχε αναφερει κανενας φιλος )με το button του ανοιγματος της συσκευης , πολλες φορες δεν ανοιγε με το πρωτο παρατεταμενο πατημα και ηθελε επαναληψη.Για την μπαταρια δεν εχω ακομη γνωμη.Το θεμα με το gps που αναφερει καποιος φιλος πιο πανω διορθωθηκε εν μερει, δηλαδη λοκαρει πιο γρηγορα δορυφορους. Στην κινηση δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει αλλα αυτο ισως λυθει με αναβαθμιση του sygic σε 13.Εχω περασμενα στην εξωτερικη καρτα πανω απο 1000 mp3 και κανενα δεν παρουσιαζει προβλημα με τα γραμματα , οποτε μηπως ειναι θεμα γραμματοσειρας.Γενικα ειμαι πολυ πιο ικανοποιημενος μετα το update.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν και ειχα κανει επαναφορα πριν την αναβαθμιση, επειδη ειχα μερικα μικρα θεματακια, εκανα χτες ξανα επαναφορα... δεν ξαναφλασαρα φυσικα απλα εκανα επαναφορα στην ηδη υπαρχουσα jb που ειχα περασει με το pc suite..

Ομολογω οτι το κινητο παει ακομα καλυτερα.. ηδη πηγαινε πολυ καλα με την jb αλλα για καποιο λογο δεν με επειθε...

Αντε να ερθει και καποια εξτρα αναβαθμισουλα!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...