Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή έχει αναφερθεί πολλές φορές, με έχει κάνει να αναρωτιέμαι: Μιλάει πολύς κόσμος για το smoothness της JB (άλλωστε αυτό ήταν και ο στόχος του project butter) και μιας και προς το παρόν -και για λόγους που εξήγησα στο προηγούμενο post- δεν έχω βάλει την 4.1.2 προσπαθώ να καταλάβω ποια είναι η διαφορά, γιατί εμένα μου φαίνεται ήδη smooth το κινητό.

 

Έχω ανοίξει όλα τα menu, κάνω scroll αριστερά και δεξιά, ανοίγω browsers και κάνω scrolling και πραγματικά, δεν έχω δει κάποιο σημείο στο οποίο *ΔΕΝ* είναι smooth. Ακόμα και αυτό που αναφέρεται από πολλούς με το drag για να απαντήσεις σε μια εισερχόμενη (ότι υπάρχει μια μικροκαθυστέρηση) δεν μου συμβαίνει.

 

Μπορεί κάποιος που έχει JB 4.1.2 να ανεβάσει κάποιο video σε υψηλή ανάλυση στο youtube που δείχνει αυτό το smoothness που αναφέρεται από όλους;

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις εσυ να ανεβασεις ενα να θυμηθουμε μερικοι την ics ; Ειλικρινα δεν ξερω αν μπορω να συγκρινω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα ειδα και καλυτερη οικονομια μπαταριας τελικα αξιζε το update το εχω λιωσει το κινητο και εμεινα ευχαριστημενος και πολυ καλο σερφαρισμα στο ιντερνετ πολυ ποιο γρηγορα παει απο την ice..το μονο που δεν μου αρεσει ειναι με τα τραγουδια ενω πριν τα εβγαζε κανονικα τωρα τα βγαζει κινεζικα οχι ολα τα πρωτα 10τραγουδια μονο.η ραμ ειναι παραπανω ανεβασμενη απο πριν αλλα παει σφαιρα ποιο γρηγορη απο την ice με διαφορα 'τονιζω ξανα σφαιρα στο ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο θα το πάρω το τηλ. Απλά θα πουλησω το 2χ αυτή τη βδομαδα και θα το παρω.

 

Ημουν αναμεσα στο 4χ και στο l9. Η διαφορά τους ειναι 70 ευρω. Πιστεύω τα αξίζει το 4χ. ε;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο στη φωτογραφική μηχανή στην επίσημη JB από τη leaked. Το φλας στο αυτόματο δουλεύει πάντοτε ενώ πρώτα όχι, το autofocus πολύ καλύτερο και το κυριότερο (για πολλούς) όταν το τηλέφωνο είναι στο σιγανό (χωρίς ήχο) δεν ακούγεται το κλικ (ήχος) στη φωτογραφική μηχανή είναι αθόρυβη. Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα ειδα και καλυτερη οικονομια μπαταριας τελικα αξιζε το update το εχω λιωσει το κινητο και εμεινα ευχαριστημενος και πολυ καλο σερφαρισμα στο ιντερνετ πολυ ποιο γρηγορα παει απο την ice..το μονο που δεν μου αρεσει ειναι με τα τραγουδια ενω πριν τα εβγαζε κανονικα τωρα τα βγαζει κινεζικα οχι ολα τα πρωτα 10τραγουδια μονο.η ραμ ειναι παραπανω ανεβασμενη απο πριν αλλα παει σφαιρα ποιο γρηγορη απο την ice με διαφορα 'τονιζω ξανα σφαιρα στο ιντερνετ

 

Τελικά δεν είμαι ο μόνος! Άρα δεν είναι θέμα γραμματοσειράς, εφόσον κάποια τραγούδια με ελληνικούς χαρακτήρες τα προβάλλει κανονικά. Τι άλλο μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω τι εγινε με τον bootloader στην επισημη αναβαθμιση σε JB.υπαρχει τελικα η δυνατοτητα ξεκλειδωματος?απο τις ICS σε κανενα firmware δεν ξεκλειδωνωταν η κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση EUR XXX ξεκλειδωνει.

για την επισημη JB μιλας ετσι?απο τις ICS δεν ξεκλειδωνε καμια?ρωταω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν βλεπω τιποτα απο custom roms (cyanogen κλπ),κερνελ κ τετοια πραγματα.υποθετω αυτο οφειλετε στο οτι μεχρι τωρα δεν ξεκλειδωνε ο bootloader?οποτε απο δω κ περα ισως δουμε να αρχισουν να βγαζουν διαφορα καλουδια.

Link to comment
Share on other sites

Για JB μιλαω. Στην ics δεν γινοταν και τωρα ελπιζουμε καπως να ειναι σε ολες τις εκδοσεις δυνατο το ξεκλειδωμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω χθες εβαλα to jelly bean και ειδα διαφορα στην ταχυτητα της συσκευης.. αρκετα πιο smooth και καλυτερο browsing! το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να βρω την αλλαγη απο 3G σε 2G. Χρησιμοποιω το hd widgets και οταν παταω για αλλαγη μου βγαζει "η διαδικασια com.android.phone εχει σταματησει". Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις διακοπτη στην μπαρα ειδοποιησεων , κρατα τον πατημενο να σε παει στις ρυθμισεις οπου αλλαζεις το κουτακι που λεει 2G
Link to comment
Share on other sites

Και τι δηλαδή custom roms δεν υπάρχουν;

 

Βολευόμαστε με τις official;

Edited by georkouk
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Και τι δηλαδή custom roms δεν υπάρχουν;

 

Βολευόμαστε με τις official;

Όχι προς το παρόν δεν υπάρχουν... Η official δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.. Όλα στην εντέλεια..

Link to comment
Share on other sites

Οκ αμα δουλευει καλα..

Γιατι θα το πάρω το κινητο απο βδομαδα..

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να το ευχαριστηθείς & οτι απορία έχεις μας γράφεις και εδώ. Προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο vfm της αγοράς.. Edited by Nexusloco
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2-3 μέρες γράφω ότι έχω πρόβλημα με το gps. δεν κλειδώνει με τίποτα. Δεδομένα ανοιχτά αλλά το gps τίποτα.

Χθες το βράδυ ήμουν στις Συκιές μέσα στο αυτοκίνητο και άνοιξα το google maps για να δούμε που θα πάμε μετά.

Ψάχναμε τους χάρτες και το μάτι μου έπεσε στο status bar. Το gps είχε κλειδώσει. Μετά μπήκα και στο copilot και όλα καλά. Όταν γυρίσαμε σπίτι έκλεισα το gps και όταν το ξανά άνοιξα άρχισαν τα ίδια προβλήματα. Να μην κλειδώνει με τίποτα.

Τώρα είμαι Λάρισα κέντρο, το έχω ανοιχτό και δεν κλειδώνει πάλι.

Δεν ξέρω τι γίνεται..Αυτό που ξαφνικά κλείδωσε με προβλημάτισε.. Τι γίνεται;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είμαι ο μόνος! Άρα δεν είναι θέμα γραμματοσειράς, εφόσον κάποια τραγούδια με ελληνικούς χαρακτήρες τα προβάλλει κανονικά. Τι άλλο μπορεί να είναι;

 

Μακαρι φιλε μου να ξερα ενω τα τραγουδια ειναι αγορασμενα γνησια τα βγαζει κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να ξερα ενω τα τραγουδια ειναι αγορασμενα γνησια τα βγαζει κινεζικα.

Το είχε κάνει post ένας χρήστης πριν κάμποσες σελίδες: Είναι bug του JB (όχι μόνο στο LG) και έχει να κάνει με το encoding των mp3 tags. Μάλιστα είχε κάνει post και το patch (σε μορφή ωστόσο πηγαίου κώδικα) και ρωτούσε πώς μπορούσε να το περάσει στο τηλέφωνο.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2-3 μέρες γράφω ότι έχω πρόβλημα με το gps. δεν κλειδώνει με τίποτα. Δεδομένα ανοιχτά αλλά το gps τίποτα.

Χθες το βράδυ ήμουν στις Συκιές μέσα στο αυτοκίνητο και άνοιξα το google maps για να δούμε που θα πάμε μετά.

Ψάχναμε τους χάρτες και το μάτι μου έπεσε στο status bar. Το gps είχε κλειδώσει. Μετά μπήκα και στο copilot και όλα καλά. Όταν γυρίσαμε σπίτι έκλεισα το gps και όταν το ξανά άνοιξα άρχισαν τα ίδια προβλήματα. Να μην κλειδώνει με τίποτα.

Τώρα είμαι Λάρισα κέντρο, το έχω ανοιχτό και δεν κλειδώνει πάλι.

Δεν ξέρω τι γίνεται..Αυτό που ξαφνικά κλείδωσε με προβλημάτισε.. Τι γίνεται;

 

Το εχεις ρουτ?την jelly φορας?

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν το έχω root. φοράει την επίσημη jb που βγήκε προχθές.. και με ics και με jb leaked ήταν μια χαρά το gps. μόνο τώρα με την official. την έχω περάσει και 2-3 φορές μήπως δεν είχε κάτσει καλά με την πρώτη..αλλά τίποτα..
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2-3 μέρες γράφω ότι έχω πρόβλημα με το gps. δεν κλειδώνει με τίποτα. Δεδομένα ανοιχτά αλλά το gps τίποτα.

Χθες το βράδυ ήμουν στις Συκιές μέσα στο αυτοκίνητο και άνοιξα το google maps για να δούμε που θα πάμε μετά.

Ψάχναμε τους χάρτες και το μάτι μου έπεσε στο status bar. Το gps είχε κλειδώσει. Μετά μπήκα και στο copilot και όλα καλά. Όταν γυρίσαμε σπίτι έκλεισα το gps και όταν το ξανά άνοιξα άρχισαν τα ίδια προβλήματα. Να μην κλειδώνει με τίποτα.

Τώρα είμαι Λάρισα κέντρο, το έχω ανοιχτό και δεν κλειδώνει πάλι.

Δεν ξέρω τι γίνεται..Αυτό που ξαφνικά κλείδωσε με προβλημάτισε.. Τι γίνεται;

 

Πληκτρολογησε 3845#*880# θα εμφανιστει το hidden menu, στο GNSS Test (που ειναι το GpsTest ) πατας GPS Status κατω και απο το menu button επιλεγεις tracking σου εμφανιζει δορυφορους ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...