Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παίζει περίπτωση να δούμε open kernel απο την nvidia για ανάπτυξη custom rom με τους τελευταίους drivers?
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πως θα πάρουμε το update των drivers από την Nvidia όταν με το καλό έρθει? Αυτόματα με update μέσω wifi ή με χειροκίνητο πέρασμα των drivers στο κινητό?

 

Το update φιλε δεν θα το περασουμε εμεις , θα το φροντισει η LG μεσα στην rom.Αν βγει τοτε η rom και ειναι η τελικη , σημαινει οτι θα εχουν παρει οσα χρειαζονται.

 

Ποιος ζηλευει ;;; https://www.youtube.com/watch?v=C3M7jY6Nxpw

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ζηλευει ;;; https://www.youtube.com/watch?v=C3M7jY6Nxpw

 

Eγώ!Πως το πέρασες???? Το θέλω!!!

 

Edit : A, είδα ότι θέλει root :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2181646&page=7. Kρίμα :(

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εμπλεξα λιγο....Βασικα κατεβαζεις αυτο το πακετο http://pan.baidu.com/share/link?shareid=337780&uk=2032377373

Και αφου το ξεζιπαρεις παιρνεις απο τον φακελο system τα 2 apk (lockscreen3 και setttings) στον φακελο system/app ωστε να περασουν πανω απο τα ηδη υπαρχοντα, διαγραφεις τα αρχεια odex με οτι ιδιο ονομα και μετα κανεις wipe cache απο recovery.

 

Εμενα δεν πηγαν ολα καλα και με το που τα εκανα επικοληση ειχα bootloop και αναγκαστηκα να κανω factory reset...Τωρα οπως βλεπεις ειναι οκ εκτος απο το bug στην ημερομηνια που λεει " η διαγραφη ηταν επιτυχης " :p

Link to comment
Share on other sites

Α και αρουτάριστος θα μπορούσα δλδ? Όταν βρω ελεύθερο χρόνο κάποια άλλη μέρα ίσως το δοκιμάσω αν και έχει λίγο ρίσκο από ότι κατάλαβα.Το bug δεν με απασχολεί από τη στιγμή που θα μπορούσα να την έχω κενή φαντάζομαι χωρίς ρολόι και ημερομηνία.Από ότι διάβασα λίγο δεν μπορείς να αλλάξεις και wallpaper ε?
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ρουτ δεν εχεις προσβαση σε καταλογους συστηματος οποτε δεν μπορεις....Δεν ειδες που εβαλα τον γιο μου στο φοντο ; Μια χαρα παιρνει οτι θες...

 

Εγω δεν τα καταφερα δυστιχως....

οποτε περιμενω την επισημη 4.1.2 και θα ξαναδοκιμασω

 

Εσυ δεν θες το factory reset οποτε κατσε ετσι για την ωρα και κοιτα να μην βαρεθεις το φοντο που εχεις γιατι δεν αλλαζει τωρα :p:lol:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τα καταφερα δυστιχως....

οποτε περιμενω την επισημη 4.1.2 και θα ξαναδοκιμασω

Πρεπει να δωσεις και τα αναλογα permisions στα αρχεια που αντεγραψες και στο cwm πρεπει να κανεις και wipe dalvik cache.Για παν ενδεχομενο να κρατατε παντα αντιγραφα των αρχειων που προκειται να αντικαταστησετε.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δωσεις και τα αναλογα permisions στα αρχεια που αντεγραψες και στο cwm πρεπει να κανεις και wipe dalvik cache.Για παν ενδεχομενο να κρατατε παντα αντιγραφα των αρχειων που προκειται να αντικαταστησετε.

 

Δεν έχει και δεν έχω recovery. Χειροκίνητα δοκιμάσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και δεν έχω recovery. Χειροκίνητα δοκιμάσαμε.
Γι αυτο σου εκανε bootloop,αν δεν γινει και wipe dalvik αυτο συμβαινει.
Link to comment
Share on other sites

Άλλοι Δεν είχαν πρόβλημα. Το θέμα ήταν πριν την αντικατάσταση των αρχείων Να διαλέξει ο χρήστης στο κλείδωμα "κανένα" ώστε να μην έχει conflict. Εγώ δεν το είδα αυτό και έμπλεξα...

 

αυτό το είδε κανείς ;

 

In next week lg will upload last version of V20A, than we will wait for global permission. It probably will be in monday, about 8-10 GMT+1 time. Don't ask me how do I know, I just know.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή 1 εβδομάδα τότε.:)

 

 

Σημερινή δημοσίευση :

 

At last, LG officially confirmed in its blog that the Jelly Bean update for our beloved LG Optimus 4X HD (and also the L7) will be available from the LG Update Servers as soon as end of March (less than two weeks from now).The firmware will be released to unlocked (sim free) handsets by end of this month (March). Owners of carrier branded (locked) smartphones might have to wait a bit longer. Once the firmware is released, the update can be installed using the LG Mobile Support Tool (available for Microsoft Windows PC). It looks like it won't be available as an OTA update this time, but we'll see.

 

Πηγή :http://www.smartphenom.com/2013/03/lg-jelly-bean-4x-l7-l9.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+smartphenom%2FtJBs+%28smartphenom%29

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

γιατί καλύτερο είναι το s3;(υποθετική-ειρωνική ερώτηση) το είχα και αμάν να το δώσω λόγω των απείρων προβλημάτων που παρουσίαζε. Εκτός αν εννοείς αυτό που παρουσιάστηκε εχθές (λάθος σήμερα τα ξημερώματα) γιατί και αυτό s3 είναι.χαχαχαχαχα!!!!!! Το ειχε ο φιλος μου το δουλεψα και εγω το κινητο του απο την πρωτη μερα που το πηρε ημασταν μαζι χαρουμενος για την αγορα του!!!!!!(εγω του ελεγα παρε τον πυραυλο το χ4) πριν παρει την παντοφλα αλλα δεν με ακουσε κατεβασε παιχνιδια παιζαμε μαζι ωραια ως εδω........μεχρι σε καποια φαση αρχισε να χανει το σημα στα καλα καθουμενα και η αμεσως επομενη κινηση ηταν να κανει restart μηπως ειχε κολησει κατι το σβηνει βγαζει την μπαταρια την βαζει παει το ανοιγει ως εκει τιποτα ουτε για πλακα ανοιγε(ιδρωσε)αμαν λεει τι εγινε τωρα ...τελος με τα πολλα ανοιξε και του εβγαζε κατι στη οθονη κατι το οποιο δεν προλαβα να διαβασω γιατι εκλεισε παλι τρελαθηκε μετα δοκιμαζει το ανοιγει ολα ενταξει φευγει παει σπιτι κατα ιδρωμενος χειμωνιατικα και με παιρνει τηλ να δει αν ειναι ενταξει με το σημα σηκωνω το τηλ του λεω που εισαι μεσα σε κανενα πηγαδι και ακουγεσαι ετσι τοσο βαθεια με το που ειπα αυτο κοπηκε η συνδεση.την αλλη μερα εφοσων βρηκε κινητο με παιρνει τηλ λεει παει τα εφτυσε το κινητο.και μετα οι κατοχοι του σ3 δεν σηκωνουν κουβεντα αντε τωρα που βγηκε η διδυμη παντοφλα να τρεξουν να την παρουν χ4 και τελος πεταει το κινητακι μας και τωρα που θα βγει η jelly bean θα ειναι ακομη καλυτερο.μετα απο πολυ ψαξιμο βλεποντας και αυτα που επαθε ο( φιλος) μου πλεον δεν μου μιλαει επειδη του ειπα οτι ειναι με ημερομινια ληξης τελικα πηρα το χ4 και ειμαι απολυτα ικανοποιοημενος.....

 

τι προβληματα σου εβγαζε εσενα???

 

Καλημερα.Οσοι εχετε αγορασει το κινητο αυτο απο το birdphone,ειναι unbraded η ειναι σε καποιον παροχο εξωτερικου?Επισης θα μπορουσατε να μου πειτε ποιας προελευσης (χωρας) ειναι το LG που πουλαει αυτο το καταστημα και αν εχει κανονικα την ελληνικη γλωσσα?

Ευχαριστω

ναι απο εκει το πηρα!!! γερμανικο ειναι εμενα τουλαχιστον μια χαρα τα παντα λειτουργουν οσο για την γλωσσα με γερμανικα ξεκινησε αλλα εχει και ελληνικα μεσα στης ρυθμησεις και ολα καλα το κινητο φυσηκα πεταει και καλη τιμη εχει

 

Και να το ξέρετε αν δεν πάρουν όλοι LG Optimus 4X HD θα κλάψουν μανούλες!!! :p:lol:

 

παντος με το σ3 κλαινε ηδη>>>>>>>http://1.1.1.5/bmi/www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif

 

Παιδιά κάτι μου λέει πως σύντομα έρχεται η επίσημη αναβάθμιση της LG! Υπομονή λίγο ακόμη.. Θα βελτιώσει πιστεύω και την μπαταρία!

 

αντε ποτε θα ερθει πως και πως την περιμενω....λες να βγει ο Μαρτιος?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ηδη εχουμε κανει απο χτες 2 αναφορες....Μεχρι 31 του μηνα θα εχει βγει , ειπε η LG.

 

Επισης φιλε υπαρχει δυνατοτητα πολλαπλης παραθεσης γιατι κανεις συνεχομενα ποστ και μπορει να σου γινει παρατηρηση για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.κατοχος κι εγω του 4χ εδω κι ενα μηνα περιπου.το τηλεφωνο τα σπαει για την τιμη του.. Παντως εδω http://www.gsmarena.com/lg_to_update_optimus_4x_hd_optimus_l7_to_jelly_bean-news-5728.php λεει οτι ειναι ετοιμο ο update!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα θετικό που θέλω να πω για το 4x(το οποίο μέχρι τώρα θεωρώ την πιο πετυχημένη μου κινητή αγορά σε σχέση χρημα-απόδοση) είναι το τρομερά καλό του σήμα.

Σε 2G γιατί απλά το 3G (ακόμα) δεν το χρησιμοποιω.

Και σε Ελλάδα και σε Ιταλία σε σχέση με πολλά αλλά κινητά και σε ΙΔΙΕΣ συνθήκες (πάροχος,παλαιότητα sim,μέρος κτλ) είμαι πολύ καλύτερα από τα αλλά.Παράδειγμα στο γυμναστήριο που είναι υπογα και είχα 3γραμμές (και αρκετά σταθερα),ενώ με αλλά κινητά (Galaxy,Nokia,neonode,benq siemens,SE,Sony) ειχα(ν) στην καλύτερη μια γραμμή.Τις περισσότερες φορές καμία.Μόνο το S3 έπιασε 2.

Τεσπα γενικά σε αυτό το θέμα με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.Η μάλλον -και- σε αυτό το θέμα.

Edited by mario_fit
Link to comment
Share on other sites

@billeiros, καλορίζικο! Απόλαυσέ το:) Αν δεν κάνεις βαριά χρήση θα συνεχίσεις να είσαι απόλυτα ικανοποιημένος από σχεδόν κάθε του στοιχείο.Εγώ μόνο ένα μικρό αρνητικό έχω βρει ( τον όχι πολύ δυνατό δέκτη gps) αλλά πάρα πολλά κινητά έχουν αυτό το αρνητικό ανεξαρτήτως αξίας.Έκανες την καλύτερη επιλογή βάσει κόστους/απόδοσης.:)

 

@mario_fit,κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι το σήμα 2G είναι πολύ καλό.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ipred!! Ειχα και το 2x πιο πριν αλλα καμια σχεση τα δυο τηλεφωνα μεταξυ τους.πολυ γρηγορο και υπεροχη οθονη.το βρηκα 290 σφραγισμενο και δε μπορεσα να αντισταθω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! Το κινητο έχει 1 GB RAM και μονιμως τα 600+ ΜΒ χρησιμοποιουνται ! Και σε σας το ιδιο συμβαίνει? Το μονο που τρεχει συνεχεια ειναι ενα widget για τον καιρό και την ώρα αλλα δεν νομίζω να τρωει ολη την μνημη ! Δειτε :

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30970&stc=1&d=1363767930 http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30971&stc=1&d=1363767930

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το κινητό και έχω κάποιες απορείες:

1) Σε ένα review έλεγε πως δεν έχει καλό ηχείο και όταν βάζεις ανοικτή ακρόαση τσιρίζει, ισχύει?

2) Σε πόση ώρα κλειδώνει το gps

3) H κάμερα είναι τόσο κακή όσο λένε τα review?

4) H μπαταρία με λογική χρήση 1-3 ώρες τηλ.+wifi ή 3g+ email+λίγο(1-2 ώρες περίπου) internet πόσο θα μου κρατάει?

5) Θα πάρει νέους drives από nvdia?

6) Στον ήλιο πως τα πάει?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το κινητό και έχω κάποιες απορείες:

1) Σε ένα review έλεγε πως δεν έχει καλό ηχείο και όταν βάζεις ανοικτή ακρόαση τσιρίζει, ισχύει?

2) Σε πόση ώρα κλειδώνει το gps

3) H κάμερα είναι τόσο κακή όσο λένε τα review?

4) H μπαταρία με λογική χρήση 1-3 ώρες τηλ.+wifi ή 3g+ email+λίγο(1-2 ώρες περίπου) internet πόσο θα μου κρατάει?

5) Θα πάρει νέους drives από nvdia?

6) Στον ήλιο πως τα πάει?

 

Ευχαριστώ!

 

1)δεν το εχω δοκιμασει, αλλα δεν νομιζω να ισχυει

2)αρκετα γρηγορα δεν υστερει καπου

3)μια χαρα ειναι, αξιοπρεπεστατη

4)λογικα (λογω 1-2 ωρες ιντερνετ) θα βγαλεις την μερα

5)δεν εχω ιδεα

6)αναλογα με την φωτεινοτητα (εγω με αυτοματη φωτεινοτητα και 40% βαση φωτεινοτητας βλεπω τελεια στον ηλιο)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το κινητό και έχω κάποιες απορείες:

1) Σε ένα review έλεγε πως δεν έχει καλό ηχείο και όταν βάζεις ανοικτή ακρόαση τσιρίζει, ισχύει?

2) Σε πόση ώρα κλειδώνει το gps

3) H κάμερα είναι τόσο κακή όσο λένε τα review?

4) H μπαταρία με λογική χρήση 1-3 ώρες τηλ.+wifi ή 3g+ email+λίγο(1-2 ώρες περίπου) internet πόσο θα μου κρατάει?

5) Θα πάρει νέους drives από nvdia?

6) Στον ήλιο πως τα πάει?

 

Ευχαριστώ!

1. Μια χαρά ακους και ακούγεσαι.

2. Εξαρτάται. Πάντως μεσω του gps test κάνοντας πρώτα reset και μετά update a-gps state κλειδώνει ΜΕΣΑ στο σπίτι σε περίπου 1 λεπτό. Σε εξωτερικό χώρο μου κλειδώνει από 2-3 δευτερόλεπτα (αν έχει προηγθεί μέσα στην ημέρα κλείδωμα με gps test) έως και 1 λεπτό. Κάποιες φορές πάλι μουλαρώνει και επανέρχεται με επανεκκίνηση συσκευής.

3. Δεν είναι iPhone, αλλά κακή δεν την λές.

4. Με την χρήση που λες πιστεύω μια μέρα την βγάζει. Με λίγη χρήση πάντως μου έχει κρατήσει μέχρι κάτι λιγότερο από 3 μέρες. Βασικά όσο η οθόνη είναι ανοικτή σε μεγάλη φωτεινότητα καταπίνει αχορταγα, αν δεν χρειάζεσαι ανοικτή οθόνη, πχ ακούς μουσική, κρατάει πάνω από μέρα.

5. Ετσι ακούγεται

6. Καλύτερα από όσα κινητά έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω έτσι είναι. Το βασικό όμως είναι πως όσο και να πέσει η διαθέσιμη ραμ το κινητό πάει σφαίρα.

 

βεβαια αμα παει να δει κανεις την διαθεσιμη ραμ απο ρυθμισεις->εφαρμογες->λειτουργια θα δει 200 περιπου περισσοτερη ελευθερη ραμ απ'οση θα δειχνει η διαχειριση εφαρμογων

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...